Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

anjelik85
6. mar 2008

kajacz, ďakujem za linky. hneď to idem kuknúť
žienky, kde sú boskovice? na morave, či v čechách? máme tam známych, ale neviem, kde to je.

susik77
7. mar 2008

anjelik: pozri sa na mape 😉
inak, vy chcete v Cechach zostat, alebo nasetrit na byt a vratit sa na slovensko? ,my sme si spocitali, ze sa nam nevyplat vratit sa, keby sme nas byt-novostavbu 3+kk predali, tak by sme si mohli dovolit max. panelak. byt v Blave, takze by sme si pohorsili ☹ V Bratislave su byty aj domy neskutocne drahe-ovela viac ako v Prahe 😔

ikka
7. mar 2008

ahojte baby, nebola som tu ani nepamatam....nejak nestiham ci co 😉 ale citam vas 😀 mate sikovne babatka...my nemame este ani jeden jediny zubok, inak mala uz krasne lozi a chodi okolo nabytku 🙂

anjelik...ja som sa s negativnymi reakciami moc nestretla, len raz v byvalej praci, ale to bolo od cloveka, ktory to mal v hlave fakt nejake ine 😅 Inak sa nam tu zije fajn....aj ked teraz ako mame malu, tak by som samozrejme chcela byt blizsie...mojej mame je hrozne smutno, ze nevidi ako mala robi pokroky.

lullka30
7. mar 2008

Ahoj baby, tak už poznám dovod toho nočného budenia- sú to fakt zuby,lezú jej 3.hore. To budeme mať doma zubaticu, už bude mať 5.zubov!!!
Ale zase nestojí, nesedí.....aspoň že sa plazí, takže sa dostane všade, aj z postele už vie spadnúť 😝 nejako som ju neuhlídala a Natal už bola na zemi, našťastie padla na makkú podložku, takže sa jej nič nestalo, ale od vtedy ju nechávam na zemi na deke

emilyz
7. mar 2008

inac anjelik mate nadherne dievcatko🙂 Neboj sa, je tu dost Slovakov, postupne si najdes aj nejake kamaratky

susik77
8. mar 2008

cafte, dnes na desiatu mi prvykrat verca spapala celu lahvicku hipp -slivka 😉 uz aj zelenina jej celkom chuti, super 😉
akurat noci mame desne-skoro celu noc tlaci, kaka a place ☹

zittka
8. mar 2008

susik - super 🙂 u nás je to s kakaním tiež trošku problém. nám pomáha rozbaliť na podložke a pocvičiť s nožičkami. Niekedy ale cvičím aj 3 prebaľovania za sebou, ale výsledok sa dostaví 😉 tak skús, možno vám to tiež pomože

kajacz
8. mar 2008

pekné popoludnie 🙂
Šimon spí, ale podla toho kedy sa zobudí, pojdeme ešte von...je tam krásně 😵
Ked som ho teraz ukládala spat, tak začal tlačit, vykakal malo, tak som ho ešte nechala a asi za 5min. sa vykakal zas. Už som chcela, aby spal, tak som ho žačala prebalovat v postielke(inak to nikdy nerobím), poutierala som mu zadok a nechala bez plienky, len kým som si išla po čistú a ked som sa vrátila, ten malý sopliak sa ešte ,,dokakal" do postielky 🙄 tak som musela vymenit aj prestieradlo...

susik77
8. mar 2008

kajacz: verca to ma s kakanim rovnako uz asi mesiac 😎 uz kupujeme radsej lacnejsie plienky-za den sa vykaka asi 15x 😎

kate77
9. mar 2008

Caute baby,tak zrána tu určite nikto není,ale nemožem spať..tak buntoším...Zuzi-takže stahovanie na SR tak skoro nebude čo?Dievčatá-ta mńa to tiež ťahá domov i ked tu máme už dobré zázemie,ale ako to tak sledujem ten vývoj ,tak akurát si možno na dochodok kúpim nejaký domček na SR🙂 snád už anho budem mať...
Neleteli ste niektorá lietadlom v těhu?Chcela by som ešte skočit domov-než sa už za chvílu moc nebudem hýbat,len gúlat(až na výýýýchod) ale ta dlhá cesta-som rozmýšlala lietadlom..ale ta nechcem zas nič riskova't...
Zatím papaaa

kate77
9. mar 2008

Juj ešte dotaz:Svrbelo vás niekoho hrozne celé telo v tehu?Lebo mna predtým nie,možno občas brucho,ale teraz celá koža...vyrážka žiadna-tak až tak nestresujem ale i tak -chodím jak opička-tu chrbát-tu noha...

androna
autor
9. mar 2008

kate ja som lietala pravidelne na sk v tehu a i teraz uz sme s Danym leteli 3x.az do konca 2trimestra mozes letiet uplne v pohode.v 3trimestri by som uz nelietala ale zalezi na tebe.aerolinky maju pravidlo ze od nejakeho tt musis mat potvrdenie od lekara.ale to sa jedna az myslim od 35tt nechcem kecat.
a do kosic teraz lieta uz i skyeurope tak sa da letiet za dost lacno.
svrbenie neviem

susik77
9. mar 2008

andrejka: my sme necestovali kvoli poisteniu: tusim od 20.tt poistovne nepoistuju tehot. zeny-myslim, ze nekde som pocula o 1-dost neznamej-kt. poistuje-ale na nazov si nespominam...

androna
autor
9. mar 2008

zuzi vidis a ja som cestovala bez poistenia.az teraz poistujeme maleho.

zittka
10. mar 2008

kaja - 😀 😀 😀 Ja Markétku nechávam na prebaľovacej podložke - pre istotu

kate - s lietaním skúsenosti nemám, ale v tehu ma tiež svrbelo celé telo a nič mi nebolo.

kate77
10. mar 2008

juj a take perepetie s tým cetovaním a poistovaním-to ma nenapadlo..
Zittka dík,za info,že tebe nebolo nič-samozrejme pojdem sa dat vyštrit na nejaké testy,len sa už dopredu bojím,že čo to bude....zuzka mi našla,že je lepšie dat si urobit pečenové testy,tak idem,nech som kludnejšia
poprípade nech sa začne skoro liečba...

kajacz
10. mar 2008

kate- myslím, že to nebude nič vážné, len tehotenstvo dáva zabrat pečeni...

betka007
10. mar 2008

ahojky katka ja som letela v siedmom mesiaci do svedska a v pohode, akurat mi robilo problem zvlietanie, trosku sa mi kolisal zaludok ako na zaciatku tehu 😀 . Pre istotu som si nechala dat razitko od Dr, keby boli problemy na letisku, ale nikto si nevsimol, ze som tehotna..... Poistit ma teda nechcel nikto.... Noa co sa tyka svrbenia, tak ja som to mala skoro cele tehotenstvo. Kupila som si gel na to - itching gel- nejaky kokosovo cokoladovy- vona, bol z USA 😠 , ale vyborny. Inac pomaha aj namazat telo, ale nemasirovat a nevtierat krem,len to poklepom aplikovat...

susik77
10. mar 2008

ahoj betka, uz ste bioli v Anglicku? a co golfky? 😉

kate77
10. mar 2008

je tak dakujem za rady...snad i poletím a snadto svrbenie nebude nič vážne🙂ale znie to ak strašne,že keby že mám problém s pečenou,tak predsa ta filtruje škodliviny a čo nato to mimi?tak dobrúúúú

zittka
11. mar 2008

ahoj všetkým 🙂

kate neboj sa, keby to bolo vážne, tak sa cítiš zle. nerob si zbytočné starosti 😉

kajacz
11. mar 2008

ahojte 🙂
My sme mali strašnú noc, snáď ešte ani taká nebola... 🙄 vyzerá to, na horné zuby...bol zobudený asi 20x, nechcel ani dudlík ani prsník. A to máme íst dnes na očkovanie 😅 , zmerala som mu aj teplotu má 37,8 rektálne, tak neviem, čo robit...asi zavolám dr. 😒

betka007
11. mar 2008

ahojky zuzka, nie este sme neboli, ideme 20teho do 24teho. Cez velku noc. Ani som nevedela, ze to tak vychadza. Golfky furt zabalene, chystam sa na ne pred cestou. Uvidim, ci uz budu vhodne pre Lauru, mozno potom predam tu hlboku inglesinu 😒

susik77
11. mar 2008

betka: podla mna si ju nechaj-ja ju napr. chcem vyuzivat u nas na prechadzky do lesa-mame to tu dost terenne a na zimu-bude to pre vercu pohodlnejsie a teplejsie ako v golfkach...
golfky budem vyuzivat na cestovanie a po meste a na dovcu...

betka007
11. mar 2008

asi to tak urobim, este neviem. co robite? ja zehlim, och, tolko toho mam a dala som varit zemiaky. svokra navarila gulas a ja zemiaky 😀 . teraz sla k dr, laura uz hodku spinka a ja zehlim a zehlim...

susik77
11. mar 2008

ja by som tiez mala zehlit...my akurat papame, verce dnes mimoriadne chutilo-pecene kura so zeleninou-od Hippu 😉
to mas super, ze tam mas svokru-sem-tam ti lauru pohlida...

susik77
11. mar 2008

ozaj, co vsetko ti laura robi?uz sa tiez plazi, al. lezie? verce uz nestaci deka-najnovsie ju zaujimaju zasuvky, krabicky, stol a stolicky 😀

betka007
11. mar 2008

jaj, svokra je v tom uzasna, velmi nam pomaha, stale je s laurou, ked my nieco robime, alebo ked sme stahovali. A este k tomu rada. Navrhla nam, ked sme boli obaja s Martinom chori, ze si malu vbezme k sebe spinkat. Fakt je zlaticko. Laura? Jedine co ju zaujima je, aby stala na nohach 😀 . Ta snad ani lozit nezacne, ale rovno chodit 😀 . Sediet este nevie poriadne, lebo neudrzi baôanc a ani velmi nelozi, nemala doteraz vela priestoru sa pohybovat na zemi, lebo tu bol bordel v celom dome zo stavby, vioes vsade prach a ja som nemala cas na nu davat pozor, teraz ked polozime podlahu a trochu to v tzej nasej izbiocke poumiestnujeme, tak bude furt na zemi a dufam, ze zacne sama sa nejako prejavovat 😀 . Ani zubky este nema 😉 . Tvoja Verca je vo vsetkom rychlik 😎

susik77
11. mar 2008

jojo, je to moje male hyperaktivne miminko 😉 v posl. case na nu zabera. len ked sa s nou total blaznim 😀 ale as;pon je vecer uuuplne mrtva a v noci sa budi tak 2x 😎

betka007
11. mar 2008

tak to my zatial mame tak,. ze spinka celu noc, ale mame bojove podmienky, takze spinka so mnou 😉