Slovenská pošta. Aké s ňou máte skúsenosti?

cristi
11. okt 2011

Myslim,ze tato tema moze byt zaujimava a prospesna pre vsetkych,ktory vyuzivaju sluzby SP nielen tu na MK .Napiste svoje postrehy,nazory a skusenosti so sluzbami,ktore nam SP ponuka.

katuska01
11. okt 2011

Jeeej no ja som zatial mala len dobre skusenosti klop klop az na tie nase paničky co sedia za okníčkom niektore su strasne neochotne 😒 😒 ale inak zatial v pohode moja skusenost 😀 😀 😀

alami
11. okt 2011

joooj, tak to ja si rada prečítam túto tému, len prispievajte 😀 😀 😀 😀 ja mám teda bohaté skúsenosti, nervov mi už naša pošta dosť zožrala.To, že ak nedoručia poštu 1.triedou do druhého dňa, tak dávajú za to odškodné 20 centov - to je vrchol - prepáčte, že ste rátali s tým, že vám balíček stihne prísť napr do vianoc - nestihli sme, podajte si písomnú sťažnosť a ak ju uznáme, vrátime vám 20 centov!!!!

no ale to je nič, najsamlepší zážitok - keď pani nedostala odo mňa balík, podala som reklamáciu, v ktorej mi prišlo, že balík jej bol doručený vtedy a vtedy. To naštvalo maximálne mňa, že ma pani chcela oklamať a podržte sa - za pár dní mi prišiel ten - vraj doručený balík späť, s troma šípkami medzi adresátom a odosielateľom a poznámkou, že adresa nesedí. Samozrejme, že všetko sedelo. že tam narobili chaos oni, lebo strčili zlý podací lístok na balík (ja som vypísala správny) ale tak či tak, adresa bola vypísaná aj na balíku.
Ale bonbónikom zostáva, že reklamácia bola vybavená ako neopodstatnená,. nakoľko balík bol vraj doručený a ten mi teda prišiel späť.

Telefonát na zákaznícku linku o ničom -vraj podajte si písomnú sťažnosť.
Kebyže mám na nich nervy, dám ich aj do lampárne, ale už som sa poučila, že pošta je jeden veľký bordel. Bola som rada, že je balík späť a že ho môžem na svoje náklady znova poslať a čakať, že aj dôjde 😝

cristi
autor
11. okt 2011

@katuska01 no u mna je to o nieco horsie 😒 co sa tyka pracovnicok posty ,niektore su neskutocne mile a ochotne a niektore zas menej,ale inak su vsetky v pohode 🙂 A jedna taka neskutocne pozitivna osobka prave ukoncila pracovny pomer 😢 no co narobim...no a co sa tyka dorucenia zasielky,hlavne bez doporucenia,som sklamana...preto si uz davam posielat len doporucene,len teraz som si znova dala poslat balicek 1triedou obycajne a dnes mi mala prist a zas nic... 😖

katuska01
11. okt 2011

@cristi juuj tak skoda ale ako tak citam vela ludi ma staznosti na SP 😒 ja som dneska posielala 3balíčky 1tr.tak snad zajtra budu tam kde maju byt 😀

nikolca
11. okt 2011

ja v poslednom čase stále posielam doporučene druhou triedou,ešte sa ma pri okienku spýtajú ako to chcem poslať no neviem či nepočujú ale zakaždým mi to napíšu na prvú triedu a ked mám toho viac a ešte aj na dobierku tak to človek ani nezaregistruje,no vždy som si to všimla na podaciom lístkua zas ked som poslala prvou triedou tak bol doručený aj o tri dnihlavné je že prvá trieda je drahšia,ale jedna je u nas taká veľmi dôležita na tej pošte 😀 aj päť rázy popreziera ten balík či je dobre zalepený a raz som si kúpila takú velkú obalku na figu to lepilo,trošku bolo na rožteku odlepené,ešte ma z tým vrátila a aj lepidlo mi dala aby som to prilepila

nikolca
11. okt 2011

a raz sa mi stalo kupila som synovi batoh do školy,čakám čakám dva týždne prešli a balík nikde,tak som kontaktovala predavajúcu že mi neprišiel balík a ona mi napísala aby som ešte počkala že by ho mal doniesť kurier nie poštárkar,no ked neprišiel ani na další den tak volala k nam na poštu a balík bol samozrejme tam,po jej telefonáte bol u nás kurier behom hodiny aj s balíkom,a predavajúca bola ozaj veľmi milá a pomohla mi to poriešiť 🙂 🙂

nikolca
11. okt 2011

@cristi ja som si tiež raz dala poslať balíček prvou triedou obyčajne,predavajúca ho posielala v pondelok a mne prišiel v piatok,už som si sama sebe nadávala prečo som si to nedala poslať doporučene že sa to určite stratilo no ale naštastie mi prišiel a boli to dve bundičky za 10euro

cristi
autor
11. okt 2011

@nikolca tak obcas sa zadari 🙂 ale ja cakam na jeden balik poslany 1 triedou uz 2 mesiace...mozno sa z toho tovaru vytesuje iny 😝, ale na druhej strane ma tesi,ze vsetky baliky,ktore som ja poslala,ci obycajne alebo doporucene prisli v poriadku k adresatovi 🙂

tunylyk
11. okt 2011

mna minule pobavilo citanie novin,drazili na poste neprevzate a stratene zasielky,nohavicky za 20eur 😀 a este kopec predrazenych hluposti,inak zaujimave,ze to nevratili spat odosielatelovi...
@cristi mojmu mm minule isla prva trieda 3tyzdne ale nakoniec dorazila,vraj necitatelne pisana adresa,bola prosim pekne vytlacena na listocku velkym pismom z pocitaca 😀 a nalepena na krabici 😀

sestra posielala balicek z BA do SNV 1.tr.prisiel po tyzdni,opeciatkovany postou Michalovce,zeby to bolo tym,ze Michalova posielala Michalovej? 😀 a niekto si z toho urobil Michalovce 😀

cristi
autor
12. okt 2011

@katuska01
@tunylyk no nakoniec mi ten balicek dorazil v poriadku, 🙂 ,S predavajucou sme sa dohodli ,ze mi ho posle v pondelok 1 triedou obyc.a prisiel az stredu ako 2 trieda....No ja tomu prestavam rozumiet 😒 A zas ja som posielala v pondelok balik 2triedou a uz prisiel na urcenu adresu v utorok.Tak zaco si vlastne priplacam na prvej triede?Asi za ten dobry pocit,ze som sa dala oklamat ☹

tunylyk
12. okt 2011

@cristi podobne sa mi stalo,v pondelok dokonca poobede posielany balik 2tr.,v utorok okolo 9/tej mi uz maminka pisala,ze dakuje za vecicky,skoro mi oci vypadli 😀 a ten isty tyzden vsetky zasielky,ktore som posielala v stredu,dokonca aj mne v ten den boli posielane,2tr.doporucene,dosli az nasledujuci pondelok,extremy nenormalne 😀

nikolca
19. okt 2011

no mne sa v poslednom čase stáva že baliky sa k mamičke dostanú dotrhané ☹ ,aj dnes mi jedna mamina písala že jej prišla obalka dotrhaná,no naštastie vždy vecičky boli nepoškodené 🙂

fukylove
2. nov 2011

ja pridavam svoje skusenosti - bezne postovne sluzby OK

neviem si vynachvalit sluzbu postoveho kuriera - na posielanie velkych, tazkych veci super.. ja som tak posielala dvojkombinaciu kocik - vaha cca 19kg, zabalila som to do priehladnej folie (nieco ako potravinova folia, len trosku pevnejsie), previazala spagatom a prisli si vyzdvihnut az ku mne domov, na druhy den doviezli mamicke az pred dvere - cena cca 10eur, vratane poplatkov za dobierku na ucet, vyzdvihnutia u mna doma a pod. (da sa totiz balik zaviest aj na oblastny uzol, vtedy je to o nieco zase lacnejsie ako ked pride kurier pre balik k Vam domov)
objednava sa telefonicky na infolinke slov. posty, na dalsi denpridu pre balik a dalsi je u kupujucej

takze na prevoz kocika a pod. vrelo odporucam.

haramiova
12. apr 2012

Chcel by som poprosiť či nevie niekto kontakt na priamo riaditelstvo alebo kde budu sťažnosť aj riešiť. Stala sa mi dnes dosť neprijemna vec a som zhrozena, že ako si môže pošta dovoliť obviniť ludi ževraj asi nezaplatili kedže ma pracovnička manko. Chcela by som poslať sťažnosť na miesto kde sa naozaj bude riešiť. Jediny mailovy kontakt som našla len na zakaznicky servis, ale neviem či moj mail prepošlu alebo sa nim nebudu vôbec zaoberať. Dakujem.

pempusik
12. apr 2012

@haramiova Skus zavolat na zakaznicku linku, tie hovory vacsinou nahravaju, takze ak sa budes pytat na priamy kontakt, isto sa budu zaujimat, preco a co chces ohlasit.

koniarova
12. apr 2012

@haramiova Nechápem? Poštárka mala manko a od ľudí akože hľadajú niekoho, kto sa prizná, že nezaplatil?Či?

haramiova
12. apr 2012

@koniarova Ano ževraj jej chyba 100 eur a obvinila ma že ja som platila minule 102e za dobierky a asi som jej "nezaplatila". Som zhrozena z toho. Ako si dovoluje krivo obviniť ma. V živote mi na pošte nevydali baliky bez zaplatenia. Ta pani došla ku mne domov a ešte mi povedala ževraj mam nad tym popremyšlať lebo ona to musi zo svojho zaplatiť. A to ja jej mam akože manko platiť? Podla mna zle vydala ludom a nie že jej nezaplatili.

koniarova
12. apr 2012

@haramiova Veď dobierky si určite podpísala, tak nie je čo riešiť.

haramiova
12. apr 2012

no ved ona asi teraz hlada niekoho na koho by to mohla zvaliť aby za nu zaplatil manko. Ved aj ja som jej povedala že baliky by mi nedala keby som jej nezaplatila. Ale ona že asi pri tolkych dobierkach zabudla odo mna vypytať peniaze.... Ved to je chore na hlavu....
Teraz aby som sa hanbila chodiť aj na poštu ked ma tam poohovara že som ju okradla....
Ale to som nevedela že pracovničky pošty maju taketo povolenie chodiť ludom do domov a obvinovať ich ked maju manko. To ma dosť zarazilo....

fraufrt
7. jan 2013

Moja dnesna skusenost na poste. Manzel mi odmieta posielat listove zasielky vacsich rozmerov, pretoze mu to nechcu zobrat ako list, ze vraj je to prilis velke...(aj ked to splna vsetky parametre listovej zasielky podla info na nete SP). Tak som si isla zasielku poslat sama a samozrejme mi to zasa nechceli zobrat, dovod bol, "ze jej to nevojde do PREPRAVKY, ze keby mala vycsiu, tak ano, ale takto nie." Kukam ako puk 😕 Hovorim jej, ze zasielka nema ani kilo, najdlhsia strana nema viac ako 60cm a sucet vysky, dlzky a sirky nieje viac ako 90cm, tak mi to zobrala a zasa zacala:"ale 1.triedou to nepoje", hovorim jej, ze nevadi,"ale, ked to poslete ako balik, tak to postarka donesie az domou", hovorim, ved aj list. A ona zas, "ale neviem, kedy to pride, lebo nemam taku prepravku", hovorim nevadi. Potom dodala, "ale postarka to nedoruci az domov, budu si musiet prist po to na postu, lebo je to velke", hovorim nevadi. Nakoniec mi to poslala ako doporuceny list 2.triedou, tak som zvedava, ako to adresat obdrzi, a kedy. Mna len tak nevytocia, ale toto vrcholi s drzostou...od 1. januara predstavenstvo zvysilo ceny, postarky nemaju "akesi PREPRAVKY" a zakaznik ma na to doplatit. List doporuceny 1.triedy by ma vysiel 2,15e a balik 1.triedy 3,50, trochu privelky rozdiel, ci?? kto takto posle 1x zasielku, budis, ale ten kto posiela castejsie sa nedoplati. Mne ide o princip, mate podobnu skusenost...?

martina833
1. feb 2013

Ja mam velmi zle skusenosti hlavne s dobou dodania, ci posielam list alebo balik, ci 1. triedou alebo expres kurierom... nikdy to este neprislo nacas! za posledny mesiac je to asi 10 balikov. Kurier dorucil balik az na treti den, mal na druhy. Najhorsie je, ze mi nechcu uznat ani reklamaciu pri baliku, zevraj dobu dodania posta negarantuje, neviem, naco je potom 1. trieda. A uz ani nehovorim o cenach, katastrofa...

lucysha
4. feb 2013

Ja sa pripájam k tým, čo majú zlé skúsenosti. Balíky mi domov nechodia, keď som volala na poštu , tak pani bola veľmi nepríjemná a neochotná odpovedať mi , kde je moja zásielka. Na pošte mi vždy povedia, že to nie je ich chyba , ale chyba kuriérov. V minulosti mali aspoň toľko slušnosti hodiť mi do schránky žltý lístok, teraz nie. Ak mi nechodí balík ,musím si ho skontrolovať cez internet a následne ísť poň na poštu. Pri jednej sťažnosti mi na pošte povedali, že kuriéri nevedia nájsť našu bytovku. Raz sa mi dokonca stalo, že som mala poštu hodenú pred dverami bytu... Ak mám možnosť, tak využívam konkurenciu , aj keď je to drahšie.

majamat
18. feb 2013

taka perlicka. nam dorucili postu tak, ze ich strcili za odkvapovu ruru vonku pri vchodovych dverach. tak som sa isla povadit. vyhovarali sa, ze sa nemohli dostat dnu. keby aj, tak je lepsie nedorucit hned, ako dorucit takto. ved to sa da paradne zneuzit. odvtedy ma psotarka kluce od vchodu.

kocikoci
26. mar 2013

niektoré z vás by sa mali hambiť ako sa správate voci ludom. uvedomte si, že pracovníčka na pošte je tiež len človek a nezaslúži si aby ste na nich boli drzí alebo po nich vrieskali že sa nedajbože ponáhlate. uvedomtesi, že oni vám ten balík alebo list odošlú, no oni vám ho určite tomu človeku neodnesú doruky. A to pochopí určite každý kto má slušnú výchovu. Ja mám aj horšie aj lepšie skúsenosti so SP a aj zo zamestnancami. Všetci sme len ludia a každý človek má aj zlé aj dobré dni tak by sme sa k sebe mali správať ohladuplne. Verým že tie ženičky za sklom sú vo velkom strese tak ak miekedy vybuchnú, tak sa im ani nečudujem. predstavte si, že ak niekomu zle vydá musí to zaplatit z vlastného vrecka a to su pri ich platoch dosť vysoké sumy. Preto sa aj čudujem čo sú to za ludia, ktorý tej pani pri okienku nevrátia peniazky ked im zle vydá. To niesu ludia ale ..... Myslím že ani jedna z vás by si to s nimy nechcela vymeniť. A ak by predsa, Skúste si vaše teplé miestečko vymeniť s človekom, ktorý 5x do týždňa chodi cca 5-10 km v snehu, daždi a aj v teplotách+ 40°C. A nehovorím o tom že sa musia brániť sami, ked ich niekto ohrozuje. A mimochodom nikdy som na pošte nerobila a ani robiť nebudem.

sara18
26. mar 2013

Mňa dnes dvihlo zo stoličky, keď mi mamina napísala,že balíček,ktorý som posielala 19.3 prvou triedou doporučene za 1,65 jej prišiel dnes 26.3 !!!!!! Zajtra ich tam pošlem doriti a budem chcieť vrátiť peniaze !

ragaca
23. apr 2013

@kocikoci uplne suhlasim.nieje to sranda sedit za tym okienkom na poste.

lusiii123
10. máj 2013

@fraufrt dnes sa mi stalo presne to iste. balicek nemal ani kilo chcela som to poslat ako list no rozmer je vraj velky. pritom splnal vsetky kriteria ....tiez mi chceli poslat ako balik ale nesuhlasila som......nebudem preplacat. pristup katastrofa ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

fraufrt
10. máj 2013

@lusiii123 ako to dopadlo, dosiahla si svoje, lebo v tomto ma uz neokaslu...

ivankaberrynka
25. jún 2013

Tak ja Vám k tomuto všetkému môžem podať perfekt vysvetlenie. Pracovala som na pošte 2 roky ako doručovateľka. Slovenská pošta má strašný bordel v systéme, pretože je to mega podnik a taký balíček prechádza aj cez desiatky rúk - od podaja, cez triedenie až po samotné doručenie. Takže balíčky sa "strácajú" ( ikeď ja si osobne myslím, že kradnú ). Najväčšou chybou pošty je to, že ľuďom nedajú zarobiť !!! Ja som mala zmluvu na 288€ v hrubom, prac. doba 5,5h / denne. Nikoho to za tie peniaze nebaví! Ja som sa teda snažila robiť poriadne, neboli na mňa sťažnosti, ľudia ma mali radi...tak som myslela, že mi zvýšia. Pravdaže nie, tak som sa im na to viete čo.. A k tomu, že poštárky občas nedonesú zásielku - ani ja som nedoniesla, pretože som mala plnú káričku, ktorá mi išla odtrhnúť ruku a ten balíček sa mi tam už proste nezmestil. No a ísť na rajón 2x by už nebola prac. doba 5,5 h / deň. Zapamätajte si, že 1. trieda zo stredného, či východného Slovenska Vám nikdy nepríde do Bratislavy na druhý deň.. Žiaľ, máme to vyskúšané. Je to hanba. A cenník služieb je skoro vyšší ako v Rakúsku, kde sa platy s našimi nedajú porovnávať. Mohla by som o tomto písať fakt veľa....

ivankaberrynka
25. jún 2013

@fraufrt tak toto keby počuli kompetentní Sl. pošty, tak pani má takého padáka!!