Slovenská pošta - otváranie balíkov a kradnutie

arabela36
20. nov 2008

Ahojte.
Vcera sa my stala taka vec. Obcas kupujem a predavam no roznych bazaroch a aukciach, ved to poznate. Predala som krasne znackove rifle, ktore su mi bohuzial male po porode. Po prijati balika mi doticna pani poslala dost neprijemny email, ze co som jej to poslala, hnusne rifle a ze chce okamzite peniaze spat. Tak som jej peniazky poslala, bez otazok. Vcera dorazili rifle spat, ale na moje prekvapenie, to boli ine rifle. No, neviem, ale take si pamatam s pred 15-20 rokov. A boli aj pekne spinave. Jedine co mi s toho vychadza je, ze ich niekto na poste vymenil alebo co.
Pred 3 mesiacmi sa mi stalo nieco podobne. Sestra mi poslala balicek z SK do UK s darcekmi pre nasu malu. No dorazila len polovica, a ked sme sa lepsi pozreli, balik bol otvoreny a znovu prelepeny. A nesedela ani vaha co bola na nom napisana.

Chcem vas teda poprosit o radu, ci ma zmysel sa stazovat a ako pri tom postupovat.

Dakujem pekne za rady a prajem vam vsetkym krasny den!

nevesta
20. nov 2008

Arabela, ak bol balik poisteny, podaj reklamaciu, ak nebol obavam sa, ze si dobojovala 😔

evita266
20. nov 2008

to je teda sila 😠 to,aby clovek vsetko poistoval,alebo ako?

mimkao
20. nov 2008

Arabela, ja som tiež posielala balík, ktorý nebol poistený, teda to bola listová zásielka posielana doporučene, boli v nej nejaké kojenecké potreby a stratil sa. Tiež som myslela, že to nemá zmysel riešiť, keďže nebol poistený, ale manžel aj tak podal reklamáciu a na pošte mu povedali, ža aj keď nebol poistený, ale že bol posielaný doporučene, teda, že máme doklad o tom, že sme ho posielali, máme nárok na reklamáciu. Tak nám odpísali, že reklamáciu prijali a teraz čakáme na peniažky. Takže, ak máš sprievodku k balíku, choď na poštu a daj reklamáciu. Teda, ja by som to spravila. 😉

titkovamiriam
20. nov 2008

ak sa da reklamuj!!!!!nevychadzam z uzasu a ja ze tento problem je len nasej poste-sustavne nieco zmizne,nepridu oznamenia o baliku a ten sa vrati spat-proste svinsky monopol-ja ked ma niekto sluzbu kuriera radsej zaplatim toho.

arabela36
autor
20. nov 2008

Mimkao: mam sprievodku. Ale nas balik sa nestratil. Tak neviem :( Chapem, ze sa balik obcas strati. Ale aby sa baliky otvarali a sofistikovane vymienali veci v nom. Ja si to predstavujem tak, ze otvoria sem tam nejaky ten balik a zoberu, co sa im hodi. Nejakej pani sa zapacili rifle, vyzliekla svoje a hodila ich naspat do balika. inak si to vysvetlit neviem.

bambusko
20. nov 2008

mne vykradli balik s trickami na kojenie, namiesto 2 tam bolo len 1. bola to doporucena zasielka, velka obalka prelepena paskou. sikovne to bolo narezane a prelepene priesvitnou paskou, takze som to zistila az doma. a reklamovat moze vraj len odosielatel. myslim, ze sa to robi na velkych postach, kde sa nic nezisti. u nas sa vsetky 3 pracovnicky klepali, ked som im to hovorila - zlata dedinska posta. vsetky zasielky mam hned oznamene a v ten den ako prisli aj doma, sama si chodim 200m po nich 🙂

veronikahel
20. nov 2008

arabela, ja by som sla na postu za veducou osobou a upozornila ju, že sa tam kradne... ta by si mala potom posvietť na svojich zamestnancov...

arabela36
autor
20. nov 2008

Myslite si, ze sa to priamo na tej poste kradne, alebo niekde cestou? Mam na mysli, triediarne a tak...

veronikahel
20. nov 2008

mozno na odosielacej poste a mozno na prijmacej... ja by som to dala vedieť aj tej druhej strane, aby upozornila zase na ich poste... ale ked hovoris, ze uz sa ti stalo podobne, tak asi to bude u vas 😒

slnieckova
20. nov 2008

no ked si uz balik prevzala, tak sa spravodlivosti nedockas...nam tak raz prisiel poskodeny balik a bolo nam na poste povedane, ze radsej nech to nepreberame, pretoze ked to raz preberieme, tak sa to potom moze riesit uz len cez reklamaciu a to je tak zdlhave, ze sa vraj penazi ani nedockame....

Viem, ze je tazke neprevziat navonok neposkodeny balik (ten nas bol pretrhnuty), ja len chcem poukazat na to, ze sa snad ani ta reklamacia na nasej poste neoplati 😖

titkovamiriam
20. nov 2008

treba skusit-u nas bol aj problem ked sa posielali niake sutaze s kuponmi-normalne si ich nehavali-odkedy si taketo listy posielam sama-nalepim si znamku-vzdy mi dosli ci uz pribinacek sutaze,rama a ine 😲

arabela36
autor
20. nov 2008

Urcite sa skusim stazovat. Minimalne upozornit na tej poste dotycnej nejaku veducu. Inak je to posta Nitra Hypertesco.
baby, ani neviete ako trapne som sa citila pred tou kupujucou co jej prisli hentake rifle. Ved ta si musela o mne mysliet, ze mi preskocilo 🙂

yasminelle
20. nov 2008

A nemohlo sa stať, že kupujúca chcela byť chytrá a spravila to ona????

arabela36
autor
20. nov 2008

Aj to ma napadlo. Ale fakt neviem. Mne sa zda, ze to bola ta posta.

yasminelle
20. nov 2008

No podľa mňa s týmto na reklamáciách nepochodíš. To sa nedá nijako dokázať 😒
Ale ja by som asi podozrievala aj tú kupujúcu. Skús si o nej viac zistiť, či s ňou nemali iné predávajúce problémy...

bibula
20. nov 2008

ja som zadse odosielala v ramci bratislavy jednu knizku,ktora nedorazila,ani tam,ani nazad a pritom tam bola aj adresa odosielatela,som im tam pisala staznost a oni mi odpisali,....no nieco v tom zneni,ze ked sa postarke chce,hodi listok,ked sa nechce,tovar/list/ si necha...ze reklamovat sa da v kazdom pripade,tak cakam na uplynutie 18 dni.....zatial sa nic nedeje-kniha bola hruba,tak mozno postarka "len" cita a vrati ju kam ma.... 😒

mirka414
20. nov 2008

uz neviem ako mam posielat postu zo Svajciarska na Slovensko 😠 😒 ked uz sa nejaka p...a ulakomy aj na sustrastny telegram a neda si namahu a neda to trebarz do inej obalky a neposle dalej...ved je to vrchol svinstva...

arabela36
autor
20. nov 2008

Aj s tou kupujucou ma to napadlo. Ale tie rifle sa nepredali za vela, a ona hradila postovne, tak by na tom zarobila asi iba 150Sk, to sa mi teda moc nezda.

roasha
20. nov 2008

mirka 😲
arabela,tiez by som uvazovala aj nad kupujucou...clovek nikdy nevie... 😝 😅

marika80
20. nov 2008

No mne sa raz stalo, ze som domov posielala peniaze (robila som au-pair, takze tazko usetrene peniaze), a namiesto £360 mame prislo 60. A este v liste bola aj ta 3 preskrknuta. Samozrejme mame na poste vynadali, ze peniaze sa nemaju co posielat v liste aj ked bol doruceny. Coz mne je jasne, ze chyba bola moja, mala som to poistit. Ale,aby niekto ukradol a prepisal list to je vrchol. Vypisali sme aj reklamacku a samozrejme nic. Takze odvtedy som to riskovala a strazila som si peniaze v autobuse ked som cestovala domov.

titkovamiriam
20. nov 2008

a na ucet sa peniaze nedaju posielat 🙂

sassi
20. nov 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tu je o tom asi velmi podobna tema

arabela36
autor
20. nov 2008

Sassi dakujem. Hladala som podobnu temu, ale nenasla. Uz citam 🙂

marika80
20. nov 2008

ale titkovamiriam, ja som bola rada, ze som na poste vtedy odpovedala, ze doporucene 😀 . Na banku by som si netrufla. tam som chcela ist tie peniaze zamenit za vacsie bankovky a sme sa nepochopili (oni sa 'tvarili' , ze nerozumeju 😉 ).

sassi
20. nov 2008

pokial posielate ako doporučený list, alebo ako nepoistený balík, pošta ručí do výšky 300,-
ňa drahšie veci zásadne treba poistiť.
Poistiť sa da len balík - teda minimálna cena je 55,-, alebo doporučená zásielka len v obálke kupenej na pošte (neviem kolko stojí).
Poistenie na 1000,- stojí 6,-

každopádne reklamuj, mnemožeš nič stratiť, proste povedz, že tie veci v baličku boli vymenené, ak maš ešte foto tych tvojich riflí, tak ho tam prilož.
A nemože to byť aj tak, že ich bvymenila ta kupujuca?

titkovamiriam
20. nov 2008

no skoda mala si ist z niekym kto by pomohol 🙂 ,mna by posielanie v obalke penazi ani nenapadlo ani 50sk 😅

slnieckova
20. nov 2008

marika peniaze sa daju poslat v obalke, ale v cennej, ci ako sa to vola 🙂 tam je viditelne poskodenie, ktore sa neda opravit 😀

marika80
20. nov 2008

tak som si naivne myslela, ze sak doporucene. No co uz mala som 18. A poucila som sa na vlastnej dovercivosti=blbosti.

marika80
20. nov 2008

slnieckova no neviem si predstavit ako by som si to pytala 😀 . Asi by som tam stala doteraz 😀

majinaf
20. nov 2008

peniaze sa daju posielat aj z,,tatra banky,,ale v zahranici aj z posty kde je WESTERN UNION.Nemala som zle skusenosti z western union.