Slovenská pošta - otváranie balíkov a kradnutie

arabela36
20. nov 2008

Ahojte.
Vcera sa my stala taka vec. Obcas kupujem a predavam no roznych bazaroch a aukciach, ved to poznate. Predala som krasne znackove rifle, ktore su mi bohuzial male po porode. Po prijati balika mi doticna pani poslala dost neprijemny email, ze co som jej to poslala, hnusne rifle a ze chce okamzite peniaze spat. Tak som jej peniazky poslala, bez otazok. Vcera dorazili rifle spat, ale na moje prekvapenie, to boli ine rifle. No, neviem, ale take si pamatam s pred 15-20 rokov. A boli aj pekne spinave. Jedine co mi s toho vychadza je, ze ich niekto na poste vymenil alebo co.
Pred 3 mesiacmi sa mi stalo nieco podobne. Sestra mi poslala balicek z SK do UK s darcekmi pre nasu malu. No dorazila len polovica, a ked sme sa lepsi pozreli, balik bol otvoreny a znovu prelepeny. A nesedela ani vaha co bola na nom napisana.

Chcem vas teda poprosit o radu, ci ma zmysel sa stazovat a ako pri tom postupovat.

Dakujem pekne za rady a prajem vam vsetkym krasny den!

arabela36
autor
20. nov 2008

Oprava: Tie baliky sme posielali z posty Nitra Max

slnieckova
20. nov 2008

marika 😀 😀

arabela36
autor
20. nov 2008

Oprava: balicky boli posielane z posty Nitra Max

norik1
20. nov 2008

Kamos si dal na happyfote vyvolat fotky z dovolenky. Priniesla mu ich domov postarka, ze nebola citatelna adresa, tak to otvorili poozreli si fotky, ona ho na nich spoznala, tak mu ich dorucila....asi si myslela, ze jej za to bude vdacny....si predstavte, ze si s manzelkou urobia intimne fotky a cela posta sa na tom bavi.... 😝

petrahy
20. nov 2008

Ahojte mne sa stratil na poste balik, aj doporuceny dopis taky cirkus som vtedy spravila, ze vsetko sa dalo do poriadku. V doporucenom liste mi mala prist sekova poukazka ktoru som mala zaplatit, lebo na urade mi ju zenska nedala ze to musi poslat doporucene. A mne nic neprichadzalo. Isla som na postu a spravila tam cirkus vraj im prisiel len ustrizok a oni nevedeli co s tym. Isla som na urad spravila cirkus tam a dali mi novy sek. Vsetci sa mi ospravedlnovali, ale to je nic platne, lebo ten cas co som musela behat hore dole....
Balik mi posielali z BA nic neprichadzalo vraj sa asi stratil, ale nakoniec po mojich urgenciach prisiel bola to vyhra znackove hodinky a vesta.
A cez UPS sa mi stalo ze mi poslai balik s mojim menom a vnutri bola faktura a tovar na ine meno takze tiez som mala radost. Asi som smoliarka.
A teraz mi neprisiel darcek za body ktore som posielala tak neviem

erikasadek
20. nov 2008

Marika nieco podobne sa stalo aj mne, pred rokmi, raz a uz nikdy, viac od vtedy posielam ako cenny, list, takze vzdy pridu peniaze, aj velke sumy...ta obalke sa naozaj neda poskodit bez viditelneho znaku, poskodenia, a ak ano posta musi nahradit sumu, poviem vam, ked ja poisteny na 500 a euro a viac davaju si paradneho bacha...

moja mama bezne posiela, 20 kilove baliky sem, musim uznat dotera a to je skoro kazdy mesiac, este sa nam nestalo aby neprisiel,a lebo poskodeny, ale je pravda, je vzdy doporuceny a poisteny....

podla mna, pokial nie je poisteny, len ako normalny balik, tak sa da lahko vykradnut, ale ak je poistaka , tak sa situacia meni....

monkula
20. nov 2008

mne s našťastie nič nestratilo ,ale strašne ma štve naša lenivá poštárka ,ktorá si pekne v teplúčku svojej kancelárie pri kávičke vypíše žlté doručenky a na druhý deň ich rozhádže do schránok.... 😠 😠 😠
A že adresát nezastihnutý, a to som kua fix doma 😠

melory
20. nov 2008

mne sa stalo, ze mi prisiel otoreny balik so spodnym pradlom v hodnote 4000,-
zenska za prepazkou mi dala skontrolovat obsah, lebo ze inak mi ho neodovzda......tak na poste si prezerat spodne pradlo je sila...ale co je sila najvacsia je, ze tovar bol z erotickeho casaku ...no nenasli co hladali, obsah sedel, ale aj tak som tovar vratila naspat....vobec sa mi nepacil. 😵

ja_nulka
20. nov 2008

ja som pred casom prvykrat v zivote vyhrala pre syna nejake kasicky a prikrmy, tesila som sa ako male decko a balicka stale nikde. Z casopisu mi poslali kopiu, ze balik od nich odisiel. Urcite si niekto na tych prikrmoch dobre pochutil 😠

bibula
20. nov 2008

nam na poste ppovedali,ze vykradaju hlavne baliky co su vysoko poistene-ale kto to uz nepovedali,ale kto ma pristup k tym balikom,co uz su odovzdane na poste? 😅

emjee
20. nov 2008

nam jeden cas hadzala postarka postu do schranky asi rovno z bicykla, lebo bud to poriadne nezasunula alebo sa vobec netrafila, no a nasa posta lezala pravidelne hore dole po celej ulici, dokonca aj inkasny listok, co ked poriadne strci do schranky nema sancu odtial vyletiet ani ho nikto nevytiahne (schranka sa nam otvara zvnutra) - tak spravil muz na poste bububu a odvtedy tuk tuk je pokoj

eva7780
20. nov 2008

nam raz postarka dala namiesto do schranky fakturu na mobil len tak do plota,fajne prsalo,a este to aj vyfukol vietor a nas pes to zozral 😢 tiez som postarke potom povedala svoje,ved ta schranka bola tesne vedla toho miesta kde to pichla

ivuss01
20. nov 2008

aj ja mam úproblem s postou, nenechavaju oznamenia o ulozeni zasielok, ani listov, dokonca sa mi stalo, ze som si nepreberala zasielku od sudu, samozrejme som nemala oznamenie, a preto ma nahanali policajti so zasielkou, bolo to veeelmi neprijemne, bola som 10 dni po komplikovanom porode!!!
co sa tyka balikov, obj.vela veci cez internet ale teraz len dorucenie kurierom, radsej si priplatim, a je to bez problemu.....
a este trosku mimo temy, mame na poste take arogantne pracovnicky, ze by som ich dala vsetky vyhodit!!!!!!

sassi
21. nov 2008

ja predavam občas nejake vecičky pon deťoch a som si zistovala, že aký rozmer ešte možem poslať ako doporučený list ( pre ino - súčet všetkých strán - výška+šírka+dlžka - nesmie byť viac ako 90cm, a žiadna zo strán nesmie byť viac ako 60cm) a skoro vždy na mna tam ta baba zazerá, že prečo si to nedám ako balík, ked je to v krabičke - no preoste preto, že je to rozdiel 20,- v cene a mamičky su radi, ked platia čo najmenej, nie?
Ona totž musí zdvihnuť svoj zadok a prisť si pre to dookola, lebo sa jej to neda podať cez to malinke okienko.

Minule som si vytiahal z netu tie podmienky a pekne nahlas som jej ich prečítala, ked začala kvákať 😀 😀 😀

veronikahel
21. nov 2008

emjee to bububu väčšinou zaberie 😀

bibula
21. nov 2008

sassi,asi sa aj ja takto pripravim,vytlacim si a hotovo,budem kvakat ja,nie ona. 😀

janka1874
21. nov 2008

no o pošte viem za posledné obdobie svoje včera aom kôli tomu mala dva "nervové" záchvaty no som myslela že ma porazí
idem od začiatku poštárka mi bežne robieva to že ak mi príde niečo doporučene tak zvoní z dola že mám si prísť dole až ani neviem koľko krát som jej povedala že mám malé dieťa tak ak je malá hore idem dole aj s ňou na rukách a ak spí tak jej idem aspoň oproti lebo bývame na 5 posch. a nemáme výťah a preto mi občas robieva to že jednoducho ani nezazvoní a hodí mi papierik o zásielke a hotovo a ja sa musím trepať až do mesta pre balík lebo ako všetci vieme porušili kopec pôšt a hotovo
no a teraz čo mi urobila už bol vrchol objednala som kalendáre na vianoce a čakám a čakám uvedené tam bolo že do 10 dní budú odoslané no tak po skoro mesiaci som im napísala že kde sú a oni mi naspäť napísali že ich poslali 4.11 a ja som im urgobala 14.11 no a čo sa stalo včera drahý priniesol poštu a tam papierik s dátumom 10.11 skoro ma porazilo tak ja na ten balík čakám každý deň kontrolujem poštu a ona si tam dá dátum 10.11 no nemám slov a potom na pošte keď som si preto bola no to jednanie to bol vrchol sú také arogantné a drzé že to je des a hrúza ja nechápem ako im toto zamestnávateľ môže tolerovať

norik1
21. nov 2008

Jani nestras, dnes idem na postu a dufam ze ta zasielka co tam je, su kalendare... 😕

sassi
21. nov 2008

kočky
www.posta.sk
a tam sa len sťažovať, písať, komentovať taketo prípady... normálne im dať link na toto forum, aby si šefovia prečítali, aké ma pošta meno a čo sa deje!
a hadam sa to pohne k lepšiemu 😉

titkovamiriam
21. nov 2008

no mne tam nikdy nic nepreslo ☹ ,mozno uz im to teraz funguje
kritizovala som ze cez leto sme mali postu len v stredu do 17.00 a nenosila sa posta ,chybali faktury a pod a vzdy ked som to chcela odoslat tak sa nedalo ☹

darina77
21. nov 2008

najhoršie je že pošta má monopol nemá konkurenciu a tak sa aj správa

emjee
21. nov 2008

no ja mam v rodine jednu postarku a viem aj o opacnej stranke veci a nie je to med lizat 😅

martinka17
21. nov 2008

ja sa pridám k emjee
poznám tú druhú stránku-aj keď len z rozprávania 😉 a viem, že to majú tie ženy ťažké. V prvom rade sú mizerne platené, je to hnusná robota, ktorá im ničí zdravie.....a janka, prepáč, ale že sa neche trepať na 5-te poschodie s tým ťažkým batohom pošty a hodí ti oznámenku? Na jej mieste by som to spravila rovnako. Ak nemáte výťah, tak sa jej nečuduj. Tvoja malá je ľahunká ako pierko oproti tej taške čo ona vláči sebou 😖

nobody
21. nov 2008

tak musíš se bránit
my třeba ve firmě sepisujeme zápisy o škodě ... nevím, jak u pošty, ale pošta jako taková je vlastně dopravní společnost, pro kterou musí platit pravidla přepravních společností ---- a pokud tobě přijde něco jinýho, tak se braň ...

yvetta
21. nov 2008

no ja mam horsie skusenosti s ceskou postou 😒

bubba
21. nov 2008

emjee a aka moze byt ta opacna stranka?to by ma zaujimalo teda 😉

emjee
21. nov 2008

napr. ze ak nevynesie 100% zasielok v den kedy prisli na postu, kratia odmeny - to ma byt aky superman ten postar, ved nemoze ovplyvnit to, ci niekoho najde alebo nenajde doma
druhy priklad - dovolenka - musi si hladat za seba nahradu, 3 dni ju zauca, po 2 dnoch samostatnej prace nahrada zisti, ze to nie je bohvieaka robota a postar dovolenka nedovolenka padaj spat do prace (hoci podla zakonnika prace sa to samozrejme nesmie)

kingstonka
21. nov 2008

mne vcera postarka urbila to co tebe janka, ale my mame vytah..trepala som sa s 5 mes dcerou na rukach dole pre balik...pri vytahu mi ho bez slova strcila do ruky (vlastne zavrcala cosi z dlho!) a nastupila s nami do vytahu a isla k niekomu na stvrte... skoro ma porazilo... ani do bytu som sa nevedela dostat - tazko sa otvaraju dvene s gulou ak drzite dieta... (mala este nesedi ani nestoji) ...uz nikdy nepojdem...

raz mi nechala balik vacsej hodnoty len tak pred dverami

... ale do sukromia a veci co jej nic do toho nie je sa starat vie...!
ked som bola tehotna tak ma kritizovala ako som oblecena( bolo teplo, bola som doma a mala som kratsie tricko- bolo mi vidiet asi 5 cm bruch 😠

slnieckova
21. nov 2008

v kazdom zamestnani pracuju "len ludia" 🙂 viem,ze nas to rozculuje, ale treba to aj chapat... a myslim si, ze sa to netyka len postarov ale kazdeho zamestnania... v kazdom zamestnani sa najdu preslapy (ci uz kvoli zlej povahe cloveka, zlej motivacii, neochote, ludskej chybe....)

Nikto nie sme omylny a nie kazdy mame vzdy v praci skvelu naladu 🙂 Neviem, ci by sa nam za plat postovych dorucovatelov chcelo s kazdym doporucenym listom behat po poschodiach v bytovke bez vytahu 😅 nezabudajuc na to, ze takych listov moze byt cez den x 🙂 Mne sa tiez s jednou postarkou bezne stavalo, ze bez toho, aby zazvonila (bola som doma), vhodila do schranky listok o doporucenej zasielke.... tak som si ju pekne vyzdvihla na poste a zivot siel dalej 😀

titkovamiriam
21. nov 2008

emje-tak potm nechapen jedno-banici,doktori,sestricky a neviem kto bojuje za vyssie platy a podmienky v zamestnani-postarov je urcite niekolko tisic preco sa teda proti tomu nepostavia-aj u nas na poste som zazila uz kopec konfliktov a odvolavaju sa na nizke platy a podmienky-tak bud nech to nerobia,alebo nech s tym nieco urobia 🙂