Slovenská pošta - otváranie balíkov a kradnutie

arabela36
20. nov 2008

Ahojte.
Vcera sa my stala taka vec. Obcas kupujem a predavam no roznych bazaroch a aukciach, ved to poznate. Predala som krasne znackove rifle, ktore su mi bohuzial male po porode. Po prijati balika mi doticna pani poslala dost neprijemny email, ze co som jej to poslala, hnusne rifle a ze chce okamzite peniaze spat. Tak som jej peniazky poslala, bez otazok. Vcera dorazili rifle spat, ale na moje prekvapenie, to boli ine rifle. No, neviem, ale take si pamatam s pred 15-20 rokov. A boli aj pekne spinave. Jedine co mi s toho vychadza je, ze ich niekto na poste vymenil alebo co.
Pred 3 mesiacmi sa mi stalo nieco podobne. Sestra mi poslala balicek z SK do UK s darcekmi pre nasu malu. No dorazila len polovica, a ked sme sa lepsi pozreli, balik bol otvoreny a znovu prelepeny. A nesedela ani vaha co bola na nom napisana.

Chcem vas teda poprosit o radu, ci ma zmysel sa stazovat a ako pri tom postupovat.

Dakujem pekne za rady a prajem vam vsetkym krasny den!

ooo
28. nov 2008

eva7780 - skusila si sa ist informovat na postu, ze v akom je to stave? oni ti to vedia podla cisla balika zistit.

eva7780
28. nov 2008

skusila,vraj to bolo odoslane a na tej dalsej poste kam som to posielala tak tam to nebolo,budem musiet ist reklamovat

lucinkaaa
28. nov 2008

eva manzel poslal dobierku, ktora k adresatovi nikdy nedorazila, podotykam ze to nemal poistene. balik sa stratil, podal reklamaciu a mila posta mu v kratkom case poslala vyjadrenie, ze balik je "nezvestny" a teda mu uhradia sumu dobierky a oni mu nakoniec preplatili este aj to postovne. mne raz nedorazila zasielka, ktora bola poslana doporucene, odosielatelka reklamovala, zasielka bola takisto uznana za stratenu a tak jej vratili myslim to bolo nieco cez 300 Sk a to pokrylo aj moje peniaze, ktore som do toho dala aj jej zostalo este v pohode.

v kazdom pripade, vzdy treba reklamovat!

inak v poslednej dobe sa tam mnozia kradeze 😒

eva7780
28. nov 2008

ja som to nemala tiez poistene,a ako to je s tym vratenim penazi,podla coho to vracaju?podla hodnoty balika?

lucinkaaa
28. nov 2008

opytaju sa ta aka bola hodnota dobierky, vypisuje sa to na taky reklamacny listok.

eva7780
28. nov 2008

a ked zaklamem? 😀 😀

lucinkaaa
28. nov 2008

sa mas 😀 budes mat na vianocne darceky 😀

lucinkaaa
28. nov 2008

no ale mozno to nejako vedia overit. my sme poctivci vies, sme zadali spravnu sumu a asi od radosti, ze sme ich nechceli oklamat nam este aj to postovne preplatili 😀

eva7780
28. nov 2008

na vianocne darceky asi tazko,kym to zaplatia a este kym to budu hladat,aby som sa dockala na velku noc 😉

sassi
28. nov 2008

za doporučeny list a nepoisteny balik pošta ručí do výšky 300,-
ak sa fakt stratil, napíš že mal cenu trebárs 290,- 😉
No a poistiť sa da len balík (cena do 2kg je 49,- + 6,- za každych 1000,- ), ale aj doporučený list - lenže iba v špeciálnej obálke ktorá stojí 25,- ... takže to vychádza rovnako, alebo drahšie ako balík ... teda drahšie veci (nad 300,-) posielam v balíku a poistujem to vždy na 1000,- (aj ked skutočny cena je menej)

eva7780
28. nov 2008

toto bolo v cene okolo 240,-a posielala som to ako doporucene II.triedou,v bublinkovej obalke

nanyka
28. nov 2008

tak pred chvíľkou som si bola vyzdvihnúť balík na pošte a z jednej strany bol otvorený..stalo sa mi to prvýkrát..keď som sa opýtala, čo to má znamenať, odpoveď znela: tak to vám ja ale neviem povedať - nemala som čas ani chuť sa tam s nimi naťahovať, keďže obsah bol v poriadku..
len ma to zamrzelo, prečo si niekto dovolil ten balík otvoriť 😠

sassi
28. nov 2008

nanyka, možno sa to stalo nedopatrením,a le mali to aspon prelepiť a opečiatkovať, či tak nejak sa to robí 😉
Eva, no tak to sa ti do tej sumy zmestí, reklamuj na pošte ale musíš mať podací listok 😉

ankam
28. nov 2008

aj mne dnes prisiel balik doruceny kurierom-a krabica roztrhana.............z oboch stran
tak mu vravim-pockajte skontrolujem ci tam vsetko je a on na to Ale ja som len dorucovatel 😠 ale nastastie bolo.Nebudem potrebovat tu krabicu-ale predsa

eva7780
28. nov 2008

sassi podaci listok mam 😉

marorlinko
28. nov 2008

no snad mne dojde v poriadku zo slovenska do anglicka, mama ma poslat balik pre maleho, slak by ma trafil,keby nedosiel,alebo by bol otvoreny, hned by som to reklamovala, tuna maj k tom iny pristup ako na svk

sassi
30. nov 2008

no prave sa mi ozvala jedna kočka, že jej týžden už nedošiel balík odo mna 😕 Na dodanie ma pošta 3 dni!
našťastie bol poistený, tak sa to hadam vyrieši

nanyka
30. nov 2008

sassi, ten balík bol roztrhaný presne cez tú pásku, ktorou to prelepili na pošte - lepšie povedané, bolo to rozrezané 😒 ..balík mi prišiel z usa, tak asi bol niekto veeeľmi zvedavý 😠 ..

kocurik16
30. nov 2008

v našom rajone poštárka domoce poštu,máme na schránkach vyložené zásielky ľudí čo tam nikdy nebývali nesedí meno adresa aj tak to tam nechá.Doporučené zásielky necháva iba oznámenie,čo je dosť zlé lebo napr. muž robí v 4echách,čakal od bývalého zamestnávateľa dokla čo potreboval odovzdať a madam miesto toho aby bola zazvonila a doniesla hore hodila oznámenie.Našli sme ho 10 minut potom čo odcestoval.

Vieme,že sú na ňu sťažnosti za donášku pošty bola aj na súde pre krádež ale nič sa nedeje.Udajne nemajú nikoho za ňú sťažnosti sú zbytočné aj ked sa jednalo o krádež zlatého náramku.Nám zatiaľ chýbali len nejaké listy ale pokiaľ niečo čakáte viete že je to odoslané tak to štve.
Keby som ja bola takto robila asi by mi nohy nedošli na zem ako by som letela.

bzuco
30. nov 2008

akurát tento týždeň bola v Tv novinách, že niekde v BB zadržali poštárku s dcérou, našli totiž u nich nedoručené zásielky...hlavne z bánk....bankomatové karty s PIN kodom...samozrejme si nejaké tie peniaze povyberali z cudzích účtov 😠 😠 😠 😠 😠 😠

marika80
30. nov 2008

inac marolinko, pristup je tu iny (UK), ale ona sa da zistit, kde bol balik poskodeny, a potom to budes musiet riesit aj tak cez SK. Inac co sa tyka balikov,alebo vacsich obalok zo SK do UK tak v pohode mi chodia. Mala by som si zaklopat, segra poslala stvrtok tak snad dojde 🙂

annaola
1. dec 2008

ahojte, no sranda akurat som nasla tuto diskusiu a cakam balik za par dni. ktovie ci zo Slovenska do Irska dorazi, cesta je dlha. raz som takto posielala manzelovi cigarety a prisiel mu iba prazdny papier.ale je fakt zer som to posielala ako list. a bez poistenia.

mirrinka
1. dec 2008

no,ja zajtra idem posielať "mikulášsky balík",tak som tiež vééééľmi zvedavá,že či dorazí a ako dorazí.... 🙄

sassi
1. dec 2008

no "moj" balík je ešte stále na cestách, už som fest nervozna z toho, nebola to lacne vec a mrzí ma to hlavne kvoli tej kočke...
a veduca pošty tam dnes už nebola, idem zasa zajtra - ak to nepríde, písať reklamáciu...

lelenkaa
1. dec 2008

Ja som minuly mesiac zaplatila za balicek 14, nechodil, uz som chcela pisat odosielatelke kde to je a zrazu prisiel 24. A na baliku peciatka z 15. Tak neviem ci ku mne isiel po svojich alebo ako.

Ale mna tiez slov. posta udivuje cim dalej tym viac. Jeden den som nebola doma, hodili mi listok do schranky ze to mam teda na poste. Cakala som este jeden balik na dobierku, peniaze pripravene, nechodil, tak som isla s detmi von. A v schranke papier ze ma nezastihli, tak si po to mozem ist na postu. To ze jeden den nie ste doma pre nich znamena ze na druhy den nebudete tiez, tak naco zvonit.

A kedze dost casto nakupujem cez internet, postarka mi nosi doporucene listy a asi ju to otravuje, lebo minule mi povedala ze ludia si nechavaju pred vianocami vsetko posielat, ci ona ma za sebou tahat karu, dole mam plnu schranku co mi tam uz nahadzala a tak dalej. Normalne som sa citila previnilo ze vyuzivam ich sluzby

sassi
1. dec 2008

može byť rada, že ma robotu!
ale je pravda, že by pred vianocami mali brať nejakých brigádnikov, aj na roznos tých reklamných vecí, katalogov a podobne. Len na nich vraj nie je spolah 😖

lucinkaaa
1. dec 2008

lelenkaa ja mam s nasou dorucovatelkou chvalabou dobry "vztah", vzdy vsetko donesie, ale tento problem mam s kuriermi UPS, kolkokrat sa uz stalo, ze som bola doma uplne potichu, mala spala a on mi dole nechal listok na nieco na co som cakalla, ze to donesu v ten den a ked som mu nastvana volala ze preco to nedoniesol alle dole hodil lisstok tak povedal, ze on nemoze za to, ze ja som nepocula ked on zvonil. 😠 😠 😠

no neviem, ked ich to nebavi, nech to nerobia, malo by to byt pre nich samozrejmost, ved je to ich praca.

kocurik16
1. dec 2008

aj naša poštárka automaticky hodí iba oznámenie aj ked mám okná dokorán alebo ja otvorím vchodové dvere aj tak je papier že adresát nezastihnuteľný.Hlavne,že brita vyšteká polovicu mesta pekne počuť že ja otváram.Asi nie každý,kto prácu má si ju aj váži.

monkula
1. dec 2008

ja som si dnes bola na pošte po doporučenýlist, jasné, nezastihnutá, 😠 😠 a tá za priehradkou, ako dávala list ho nenápadne omakala, lebo bol ťažký, 🙄 🙄

kocurik16
1. dec 2008

to je drzosť 😠