Slovenská pošta - otváranie balíkov a kradnutie

arabela36
20. nov 2008

Ahojte.
Vcera sa my stala taka vec. Obcas kupujem a predavam no roznych bazaroch a aukciach, ved to poznate. Predala som krasne znackove rifle, ktore su mi bohuzial male po porode. Po prijati balika mi doticna pani poslala dost neprijemny email, ze co som jej to poslala, hnusne rifle a ze chce okamzite peniaze spat. Tak som jej peniazky poslala, bez otazok. Vcera dorazili rifle spat, ale na moje prekvapenie, to boli ine rifle. No, neviem, ale take si pamatam s pred 15-20 rokov. A boli aj pekne spinave. Jedine co mi s toho vychadza je, ze ich niekto na poste vymenil alebo co.
Pred 3 mesiacmi sa mi stalo nieco podobne. Sestra mi poslala balicek z SK do UK s darcekmi pre nasu malu. No dorazila len polovica, a ked sme sa lepsi pozreli, balik bol otvoreny a znovu prelepeny. A nesedela ani vaha co bola na nom napisana.

Chcem vas teda poprosit o radu, ci ma zmysel sa stazovat a ako pri tom postupovat.

Dakujem pekne za rady a prajem vam vsetkym krasny den!

monkula
1. dec 2008

nie kocurik, to je debilita 😅 😅 😅

michaelak.
2. dec 2008

Ahojte baby!Ked vam dorucovatelka hodi do schranky oznamenie a vy ste doma,normalne sa chodte stazovat na postu k veducemu alebo k veducej.Je to dorucovatelkyna povinnost zazvonit a az potom vypisat oznamenie a vhodit ho do schranky.A s tym vyberanim(vykradanim)zasielok...no vacsinou sa to robi pri zasielkach z a do cudziny.Ale aj zasielky na SK sa "vyberaju".Podla predpisov ked pride poskodena zasielka na postu,mali by vas osobne predvolat a pred vami to prevazit po pripade by ste mali pred pracovnickou posty skontrolovat obsah.A este by aj malo byt na zasielke"doslo poskodene"peciatka dodacej posty plus podpis pracovnicky.Nic ine nepomoze,len sa stazovat ak dorucovatelky nerobia poriadne.Trosku to poznam ako to chodi na poste:pred materskou som bola zamestnana v slov.poste.A po materskej ma tam caka miesto,ale velmi sa mi tam nechce vratit...

marse
2. dec 2008

teraz co si poslednu dobu objednavam roznhe vzorku aj tu z MK, tak casto mi pride obalka bud otvorena, alebo prelepena s paskou lepiacov, ale to neriesim ako im to dokazem ze daco zobrali, ze?? 😖

minule sa mi stala taka vec ze bola som vybrat postu v schranke a bol tam listok ten zlty zasielkovy, ze mamna poste nejaky list doporuceny, a este som videla na ceste postarku tak som odbehla za nou ze som doma a ked je tu blizko nechmi to da, kedze to nie je balicek a ona ze to tu nema, ze nechsi to idem vziat na postu... 😒 a najlepsie bolo ze ma auto a je problem zobrat jeden list...a pritom vie ze som doma na materskej 🙄

kocurik16
2. dec 2008

Sťažujeme sa skoro pravidelne,ale vedúca povue ,že nejsou lidi tak budˇma radi že vôbec niekto roznáša ale je to na infarkt lebo ako bolo aj s mužovou zásielkou tak sme museli isť na poštu ešte voľade zapotrošil aj splnomocnenie-mal ho so sebou v Brne-tak nám ju ledva vydali aj to úradovala vedúca,ked som povedala,že v čase ked chodila pošt.bol muž doma.Potom som musela isť domov prefoťiť a poslať za nim,lebo ton dokument súrne potreboval.Bola to strata času aj zbytočné náklady. ☹
To som už asi aj písala,že už bola aj na súde aj tak ju nevyhodia.Teším sa na dni ked má dovolenku lebo vtedy je všetko OK.
Pred 4 rokmi som mala gynek. operáciu a na 10 deň po op. z celým rozrezaným brucho som musela isť pešo /výťah nemáme/ zo 4. poschodia na prízemie pre poštu a musela počkať,kým sa vykecala so susedom. Bolo to v novembri,ja som mala dojem,že tam zmrznem.Nepomohla ani sťažnosť...............!

jonatanka
7. jan 2010

chcem sa opytat, posielam balik 1 triedou poisteny do CR, pistenie je do 100 eur, ak sa balik neduruci, co potom s tym poistenim???

maruschka
7. jan 2010

jonatanka, akože sa balík stratil? Tak potom treba ísť s podacím papierikom na poštu, zistiť, aká je situácia a či o balíku majú informácie a podať reklamáciu..Pošta reklamáciu prijme, preskúma situáciu a obyčajne sa vráti celá suma..Len ten čas na to prešetrenie dlhšie trvá.. 😒

maruschka
7. jan 2010

u nás máme mladé kočky poštárky, aj vedúcu pošty, takže mi všetko donesú až pred dvere bytu. Sú fakt zlaté, ochotné a šikovné.. 😵 😵 😵 Takže naše poštárky môžem len pochváliť..

Nám istý čas chodili otvorené balíky a manžel sa bol aj sťažovať na pošte, ale zasa vieme, že sa neotvárali na našej pošte. Bohužiaľ ich otvárali na podacích poštách alebo na tých triediacich-či aké sú to..Jednoducho každý balík mal odtrhnutý kúsok papiera, aby bolo vidieť, čo je vo vnútri..Dokonca, keď sme objednali motorku, ktorá bola poskladaná v obrovskej krabici, tak lepiaca páska bola rozrezaná a balík bol do polovice otvorený-kartón roztrhnutý. Tak isto neopatrne zalepili balík, ktorý mi prišiel pred 2 mesiacmi-bol prelepený hnedou páskou a tá bola zvrchu rozrezaná a prelepená ledabolo priesvitnou.Ale hnedá bola na boku krabice neporušená, tak znamená, že na pošte ju rozrezali iba zvrchu, pozreli a prelepili...Je to na nervy, že si platíme tak vysoké poštovné+poistné a niekto má tú drzosť otvárať balíky, nedoručiť ich na cieľovú poštu, stratiť alebo zničiť... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

alca85
7. jan 2010

ahojte...mne raz prišiel balík celý roztrhaný (bola v ňom kozmetika čo som vyhrala, takže som za ten balík našťastie neplatila) a dokonca aj bublinková fólia bola roztrhaná. SP si to prebalila do vlastného obalu...rada by som vedela, čo s tým balíkom robili. 😠

jonatanka
7. jan 2010

maruska, nie nestratil, len sa na stranke posty v tom nevyznam, zadala som parametre, ako poisteny balik do 100 eur, a cena ma vysla na cca 13 eur, chcem vediet len aku sumu mi vyplatia ked sa balik strati ci tych 13 eur mi vratia a ja pridem o tovar v hodnote cca 70 eur alebo ako?

maruschka
7. jan 2010

nie, vrátia ti sumu, na ktorú bol balík poistený-teda tých 100 eur..

jonatanka
7. jan 2010

maruschka dakujem tohto som sa nevedela nikde dopatrat 😉

rudoprdo
11. sep 2010

chcel som objednat nejaké CD z Anglického internetového obchodu, posielajú do celého sveta zadarmo aj na rôzne ostrovy aj do rozvojových krajín, áno do celého sveta len na Slovensko nie. Odpísali mi že Slovensko vyradili zo zoznamu lebo sa tu vykrádajú balíky. Nech žije Slovensko , nech žije Slovenská pošta. úhnus/

molka
11. sep 2010

@rudoprdo ja si pravidelne objednávam veci zo zahraničia cez ebay a nikdy mi neprišiel balík otvorený alebo nebodaj vykradnutý. Skôr mávajú predajcovia oznam, že zasielajú do celého sveta, okrem Italy!

olivova
11. sep 2010

@molka - ja mam pravidelne baliky pootvarane...Bohuzial, nikdy nedokazem, ze je to narocky, uz som poukazala na poste, aj som sa ohradila - chvilu bol pokoj a zasa....Jednoducho sa to stava pri vykladani a hotovo. Ale aby som mala uplne KAZDY balik nacaty, vyslovene pozrete, co sa tam nachadza - to je trosku moc a na hlavu nie som padnuta...Len pri krabiciach sa neodvazia kuknuknut dalej, aj ked vrchna cast je vzdy natrhnuta....Dokonca tu plastovu bezpecnostnu obalku mam vzdy predieravenu a mozem sa postavit aj na hlavu, vzdy mam...Nastastie zatial nic odtial nezmizlo, ale stve ma to...Je to moj sukromny balik, tak co koho do toho, co tam je....

zuzkafuny
11. sep 2010

mne sa ešte niečo také nikdy nestalo... raz mi prišiel otvorený balík, ale poštárka sa ma opýtala či viem čo mi má prísť a že sa ospravedlňujú a tak... raz mi zmizla jedna zásielka, ale hneď prijali reklamáciu... nič zlé.
Len sa mi nepáči, že keď si zaplatím doporučene prvou, tak chcem, aby zásielka do 24hodín dorazila a niekedy nedorazí... Inak hodnotím pozitívne...

jankajs
11. sep 2010

Mám rovnaký problém. Balíky chodili "načaté", doporučené listy nechávali u svokrovcov, zásielky kade tade po rodine... až keď mi volali z vydavateľstva, že som neuhradila knihu, ktorú som mimochodom nedostala, tak sa to zlepšilo. Pani v telefóne len žiadala info, o akú poštu ide, a že si to oni vybavia. Kniha prišla na druhýkrát a odvtedy z tohto vydavateľstva mám balíčky ako z reklamy. Poštu vraj najčastejšie otvárajú tí, ktorí ju triedia (doručovateľky sú rady, keď sa toho bremena zbavia čím skôr), a keďže na veľkých poštách v čase dovoleniek pracujú brigádnici, vraj najväčšiu šarapatu robia práve oni, keďže dokázať im tieto činy je ťažké a keby aj, je im to jedno, nie sú na tejto práci ekonomicky závislí. Najradšej posielam cez súkrom. dod. firmu. Sú drahí, ale spoľahliví, ústretoví. A nedávajú vám pocítiť, ako veľmi ich svojimi požiadavkami otravujete 😉 😀 (však za tú cenu bodaj by aj) 😀

mikailla
11. sep 2010

Ahojte,tak toto citam prvykrat,az sa zacinam bat,zijem v UK kde nam rodina posiela baliky a asi sa zacnem o ne riadne bat. Mame skusenost jedine s tym,ze na letisku otvaraju kufre a kradnu veci z dnu,ludia to riesia tak ze cely kufor ovrapuju alobalom (ako na maso) a na velakrat,cize keby ho niekto otvaral,tak to trva hodnu chvilu a spoznate to pri preberani,tak snad tak treba aj baliky balit.

andika10
11. sep 2010

jedna moja skusenosť, posielala som balík poistený na 35eu prvou triedou ako dobierku, a dorazil jej o 9 dní, načo som potom platila tu1tr., alebo sa mi stalo že som išla po ulici, stretla som poštárku a tása ma pýta či idem k tete, ja že ano, tak mi dala pre ňu peniaze, bola to suma nad 1500sk, a som sa podpísala akože jej sestra, a keby som jej to nedala, tiež čudný prístup

mikailla
11. sep 2010

Noo teraz ma napadlo ked pise andika10,ze tiez sme si platili na Vianoce prvu triedu na pohladnice poselali sme tyzden pred vianocami a pohladnice prisli ku nasm na konci januara a k svokrovcom nedosli vobec !!!! a to su dediny pr sebe. A nasi posielali pohladnice z Chorvatska naraz do UK aj na SR k nan prisli do tyzdna a na SR asi 2 tyzdne po tom co sa rodicia vratili z dovci.Ako to moze takto fungovat ??????? preco sa nezacneme vsetci stazovat nech to ministerstvo alebo kto preveri ?

traktor
12. sep 2010

ja mam teraz 2 cerstve skusenosti 😠 ...jeden balik som posielala na dobierku, druhy len obycko na podaci listok...obe sa mi vratili...rozdiel medzi poslanim je vsak tyzden..je to skoro rovnaky pripad tak opisem ten na dobierku...isla som na postu , dala balik, vsetko vyplnila tak ako som mala, zaplatila, dostala doklad a spokojna isla domov...po niekolkych dnoch mi mamina volala, ze balik je sice na poste, len jej ho odmietly dat, kedze k nemu chybali nalepky, ze bol zaplateny a aj poukazka 😠 ...tak som hovorila, vsak aj ked chybaju nalepky, tak vsak ak by som ho nezaplatila tak by mi ho predsa neprevzali, mam o tom aj doklad, vsak staci, ked vypisu novy sek, dopise sa tam suma, ktoru mi ma mamina poslat, a vec je vybavena...ale nie..oni mi poslali balik nazad...takze som zas musela ist na postu a tam som stravila skoro hodinu !!!!!, a to len preto, ze pani za okienkom odo mna chcela , aby som za balik zaplatila este raz, aj ked som mala doklad, ze uz som to raz zaplatila....nakoniec prisla veduca..to uz som bola nazlostena, ze az..aj som si pokricala....tak nakoniec pristupila na to, ze balik sa posle este raz ale zaplatia to oni...tak som vsetko vyplnilaa balik stastne dosiel...to iste sa mi stalo teraz...pri obycajnom baliku, balik sa mi vratil...chybali na nom tiez nalepky aj adresa prijemcu...tak zas riesit, balik som vyzdvihla a isla na uplne inu postu , kde som doplatila prvu triedu a poslala ho, dufam, ze uz zajtra ho mamina bude mat...cloveka to velmi nastve, lebo potom ako vyzera v ociach mamiciek???..a tu postu uz nikdy viac nenavstivim...pretoze posielam X balikov a nikdy sa mi nic take nestalo, len teraz 2 x na tej istej poste...

andika10
12. sep 2010

@traktor to chceli aby si ty platila za ich chybu a lajdáctvo, no pekne 😠

traktor
12. sep 2010

@andika10 presne...a ta pani este bola mudra, ze to urcite som zle nalepila ja...hlavne, ze tie nalepky tam lepia oni...potom prisla druha pani, priniesla ten plast, do ktoreho sa dava ten sek...to ma taky lepak na spodku a ten nalepila na balik..tak sme skusalli odlepit a neslo to...teda islo ale trebalo riadne tahat...a na baliku bolo dost vidiet, ze to tam bolo nalepene a odtrhnute....a po tom prvom, co oni mali nalepit , nebola na baliku ani stopa...mna len nastvalo, ze uz ked urobili chybu, tak si ju mali priznat, ospravedlnit sa a nie este, ze tak si to zaplatte este raz ... 😠

andika10
12. sep 2010

@traktor aj toto sa mnôže stať len u nas 🙂 a ja som neznášala keď knam poštárka chodí, a máme niečo doporučene alebo svokre nesie dôchodok tak k nám zazvoní, ale to stlačí zvonček zasebou 3x k tomu začne kričať meno a ešte 3x zabúcha na bránu, a to podotýkam že velmi dobre vedela že moje dvojičky stále spia v tom čase keď ona chodí o 13.00 , po viacerých upozorneniach už len 2x zvoní a zakričí meno 😠 🙂

traktor
12. sep 2010

u nas zas mame uzasnu postarku..byvam na dedine, postu mame vo vedlajsej dedine / tato neprijemnost sa mi vsak stala v meste na poste/..tak ked mi pride balicek, peniazky...vsetko mi prinesie domov, chodi autom, ....je velmi zlata..ku kazdemu...takze v tomto sa nemôzem fakt stazovat 😉

zzzz128
12. sep 2011

Ahojte..mne sa stala taká vec...Cez net som predala fotoaparát,poslala som ho na dobierku s 30 eur poistením.Poslala som ho 30.8.2011.Pani prišiel až 8.9.!!!!!!! posielala som ho plne funkčný,ešte deň predtým som ho skúšala,a pani mi písala že nefunguje a myslí si že ja som ho poslala pokazený ☹ takáto situácia ešte nebola u mňa,neviem čo mám robiť,nieje to lacná vec,a chcem to doriešiť aby boli všetci spokojní.

tifani67
26. jan 2012

S našou skvelou poštou mám aj ja svojú zlú skúsenosť ☹ Raz som zo srandy zavolala do rádia Expres, odpovedala na otázku a čuduj sa svete, vyhrala som cédečko tuším nejaké letné hity 🙂 Prvý krát v mojom živote, čo som niečo vyhrala 🙂 Tešila som sa ako blázon 😀 Cédečko mi prišlo domov, ale kedže som už dlhšie bola na intráku, nechala som si ho maminou poslať. A ona ho poslala obyčajne 😠 Samozrejme, doteraz som ho nevidela, nikdy mi neprišlo, najhoršie je, že som ho ani raz nepočula 😠 Odvtedy už posielam všetko len doporučene 😉

baragianna
29. jan 2015

tato debata je tu dlhsie, ale musim prispiet, pocas Vianoc mi tiez zmizla posta s detskym oblecenim a teraz som mala zasielku otvorenu, sikovne prelepenu, avsak z balicka boli vybrate veci a to bola zasielka doporucene. Idem sa stazovat, uvidim ako pochodim. Tato ukradnuta a prelepena bola posielana z Dunajskej Stredy, ta stratena zo Ziliny... DIky

baimax
7. júl 2015

Babenky ako mám riešiť problém že poslala som zásielku a vraj prisla slecne otvorena a obsah zásielky poskodeny takže ju na pošte neprevzala bolo to Poslane doporučene

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz