Slovenská pošta - otváranie balíkov a kradnutie

arabela36
20. nov 2008

Ahojte.
Vcera sa my stala taka vec. Obcas kupujem a predavam no roznych bazaroch a aukciach, ved to poznate. Predala som krasne znackove rifle, ktore su mi bohuzial male po porode. Po prijati balika mi doticna pani poslala dost neprijemny email, ze co som jej to poslala, hnusne rifle a ze chce okamzite peniaze spat. Tak som jej peniazky poslala, bez otazok. Vcera dorazili rifle spat, ale na moje prekvapenie, to boli ine rifle. No, neviem, ale take si pamatam s pred 15-20 rokov. A boli aj pekne spinave. Jedine co mi s toho vychadza je, ze ich niekto na poste vymenil alebo co.
Pred 3 mesiacmi sa mi stalo nieco podobne. Sestra mi poslala balicek z SK do UK s darcekmi pre nasu malu. No dorazila len polovica, a ked sme sa lepsi pozreli, balik bol otvoreny a znovu prelepeny. A nesedela ani vaha co bola na nom napisana.

Chcem vas teda poprosit o radu, ci ma zmysel sa stazovat a ako pri tom postupovat.

Dakujem pekne za rady a prajem vam vsetkym krasny den!

slnieckova
21. nov 2008

no ono nerobit to asi nemozu, ked nemaju inu moznost zivobytia, ze? A nieco s tym robit? Hm... myslis, ze im nejake tie strajky pomozu? Nemam pocit, ze by si lekari, sestricky, banici vydobyli vyssie platy 😅

titkovamiriam
21. nov 2008

ale aspon sa snazia ☹

slnieckova
21. nov 2008

titkovamiriam, len skoda, ze je to bez uspechov.... 😒 ale to je nas krasny slovensky stat 😎 😀

bubba
21. nov 2008

emjee ale to je normalne v kazdej firme.nasadia take latky vysoke,pre cloveka nedosiahnutelne a potom povedia,ze 100 percentne premie dostane len ten co zvladne ich firmene normy...takze nad tym by som sa az tak nepozastavovala,i ked to ze za seba musia hladat nahradu to mi je veru divne to tomu zamestnavatelovi nie je jedno,koho dovlecu,zaucia a kto pre nich robi?fuuha..u nas ked jedna postarka vypadne zaskoci jej rajon druha(no ta ma samozrejme toho potom viac)ale zahadou je,ze to vzdy stihnu pocas pracovnej doby 😀 😀
a je pravda a uznavam,ze chudaci postari a tie baliky co musia vlacit kade tade,ale este viac ked chodia s vacsim obnosom penazi ked roznasaju dochodky 😝 😝 ja sa bojim prejst ked mam 10 tis.v taske cez cestu ..oni v podstate zodpovedaju za obsah svojej taskya financnou zodpovednostou. 😖

titkovamiriam
21. nov 2008

u nas ani baliky ani peniaze postarky nenosia a na vacsie obalky hodia listok ak hodia ☹

slnieckova
21. nov 2008

bubba presne tak 🙂

radsej nekritizujme, ked sme si taku robotu neskusili 😀 ja ich chapem... aj ked mi niekedy lezu na nervy... ale kto nam nelezie, ze? 😀

sassi
21. nov 2008

zakaznickyservis@slposta.sk
tu je mail na postu, ked mate važne problem pište, riešte to, najskor prostredníctvom miestnej vedúcej pošty a tiež možno takto
my si tu možeme vypisovať príbehy ... ale nič nevyriešime, treba to adresovať ludom, čo to možu riešiť 😉

kohutova
21. nov 2008

ahoj mne zas zmizlimoje vlasy,ktore som chcela predat na parochne atd. 😠 ......mala som to stasie,ze manapadlo aspon ze som dala poistit.Od tej doby radsej si priplatim za poistenie-6sk za kazdu 1000.doteraz sa nenasli,ani nedajdu.Uz pestujem dalsie na predaj vlasy.niekedy su tam svine ludia.

monkula
21. nov 2008

Trošku na odľahčenie:
V mojej rodnej dedien sme mali takú staršiu poštárku, hovorili sme jej s prepáčením slepaňa 😅 mala srtašne hrubé okuliare a keĎ čítala adresy ,tak mala list úplne nalepený na okuliaroch a aj tak vždy porozhadzovala listy zle, keďže v naše jdedine je plno rovnakých priezvisk, tak sme potom všetcip oobede behali po dedine a rozdávali sme si správnu poštu... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A raz sestra dostala pohľadnicu patriacu jej menovkyni z vedľajšej dediny 😀

bibula
21. nov 2008

mam vam okopi mail od nich?ked sa startila ta kniha?alebo sa niekde tula?alebo caka,kto si ju zoberie? 😀

nanyka
21. nov 2008

naše poštové služby sú ako sto rokov za opicami .. som veľmi zvedavá, čo bude obsahovať inovácia spoločnosti - dizajn pobočiek a iné otváracie hodiny sú trošku málo na to, v akom je stave 😒

platby realizujem cez internet banking, ale v minulosti ma dosť vytáčalo, že pri platbe za šeky som musela mať dosť veľkú hotovosť pri sebe - žiadna možnosť platby kartou 😖 .. všade v zahraničí to je automatika, tak dúfam, že keď vynaložili toľké peniaze na kampaň, tak to niekoho napadne ..

že sa kradne je všeobecne známe.. nielen na poštách, aj na letiskách a pod. ☹ len rozdiel je v tom, že ten kufor si človek môže zamknúť..reklamáciu by som rozhodne skúsila..

bambusko
21. nov 2008

najvecsia sranda je posielanie zasielok do zahranica. 2kg balicek posielany ako list do spanielska stoji vyse 400,- a potvrdenie ziadne, zaruka, ze to pride, tiez nikde. tak som to poslala doporucene, tych par korun navyse za to stoji. a doslo ok 🙂

audreyd
21. nov 2008

ja som raz posielala v balíku mojej sestre tehotenskú blúzku 🙂 medzitým porodila, ja som tiež otehotnela a porodila a blúzy doteraz nikde 😅 ktovie, ktorá poštárka ju nosí 😖

emjee
22. nov 2008

titkovamiriam ja som nepisala, ze tento stav ich opravnuje spravat sa nezdvorilo k svojim zakaznikom, len som pisala, ze tiez to nemaju vo svojej profesii jednoduche - a zmenit pracu v regione kde prace nie je nazvys to chce tiez odvahu a bohuzial dotycna osoba o ktorej som pisala ju nema (v jej situacii by som tiez nemala, ale to je uz odbocenie)

xxmargaretka
26. nov 2008

12teho som poslala balik-19 pani sla aj s podacim cislom,ale vraj tam nic nemaju-potom tam bola kazdy den sa pitat aj vcera rano a vraj neni-az vcera poobede tam posiel jej otec a narobil bordel,ze chce mat balicek do vecera doma inak poda nejaku staznost a zrazu balicek vecer doma s vyhovorkou,ze tam nebolo napisane ruzomberok,ale rozomberok co aj sprosteho napade,ze to mal byt ruzomberok co tam aj napisane je podla pani,ale aj tak podla podacieho cislo to mali identyfikovat-proste si ho chceli zamestnanci ponechat..a to bol poisteny..

sassi
26. nov 2008

včera som bola na pošte a pytam sa, kedy ich budu konečne modernizovať, lebo tie služby su strašné a za okienkom mi povedala - že UŽ SÚ modernizovaní, skoro som z noh spadla!
Totiž na našej pošte, ked idete s baličkom, listom a šekom, tak vystojíte 3 rady ... lebo oni to nie su schopní vybaviť pri 1 okienku 😕 😕 😕 , ale na každu vec maju špeciálne okienko ... to už aj v banke vam pri 1 okienku vybavia všetko. A na pošte? Sedia tam ako kvočky za nepriestrelným skolom a protivne su že až! A ak mam väčší baliček čo chcem podať ako listovu zásielku, tak musim obísť cez balíky dookola, lebo na listy tam maju taku štrbinku, do ktorej sa väčší list nezmestí 🙄

nanyka
26. nov 2008

😀 ja čakám 3 balíčky ..tak som zvedavá, keď si ich pôjdem vyzdvihnúť, ako prebehla tá modernizácia u nás 😀 .. a teda hlavne ako som písala, či sa dá platiť kartou - to je podľa mňa silné kafe, že sa nedalo..to je základ..

monkula
26. nov 2008

sassi ,a ju nás je to tak....
Včera so mstrávila na pošte polhodinu!!!, kým mi dali doporučený list, ktorý mi nedala poštárka, pretože som nebola doma.... 😠 Ta kpoto mneviem, asi bolo doma len moje astrálne telo, alebo som naozaj nebola doma a neviem o tom, nie som ja schizofrenik? 😕 😕 😕

babi30
26. nov 2008

ahojte, ked som si na pošte vyzdvihla balík tiež bol dotrhaný až na bublinkovú fóliu, čo tola najspodnejšia vrstva,takže bolo dobre vidno čo je vnútri, myslím si že naše dve poštárky chceli vedieť čo som si objednala(sme v dedine novo prisťahovaní).Museli byť z toho, čo vňom našli vyvedené z miery, lebo ked som prišla na poštu divne na mňa pokukovali. Objednala som si menštruačný kalíšok, asi o tom ešte nepočuli 😉 😀.Manžel mi hovoril aby som to išla reklamovať,ale kedže sa nič nestratilo ani nepoškodilo, asi to nechám tak a na budúce si objednám niečo neslušné nech majú naše poštárky čo pozerať 😀 😀 😀 . A teraz vážne, keby sa mi niečo stratilo alebo poškodilo určite to nenechám len tak.

eva7780
26. nov 2008

nasa posta tichy uzas 😠 na dedine,jedno okienko a rad az von,a ked som po sebe 3 dni posielala doporucene baliky hned sa vyzvedala co tolko posielam,ale ja taka papula som jej odpovedala ze to ju nemusi zaujimat,odvtedy na mna zazera a minule mi dokonca odmietla dat 2 prazdne podacie listky,vraj ich maju malo 😕 no baba jedna,a to uz mala byt davno v penzii

sassi
26. nov 2008

babi objednaj si katalog Beate Uhse, to pride aj so sexi tangáčmi a nech ich šľak trafíííí 😀 😀 😀

sassi
26. nov 2008

mna sa pýtali, či tie podacie listky su pre firmu ... a je že nie, pre mna. Ja vecičky po deťoch občas predávam a stene sa, že toho mam viac na posielanie naraz ... tak si myslela, že asi mam firmu na distribuciu niečoho ... zvedavka... 😝

monkula
26. nov 2008

ja mám na pošt vyhliadnutú jednu pani, poznáem sa ešte z čias, keĎ som nosila poštu ako recepčná a tej sa vždy spýtam, či sa nedá pár doporučených lístkov a ona sa vždy usmeje, žmurkne na mňa a dá mi aj z odvadsať... 😉

zuzkafuny
26. nov 2008

Ja som tiež raz posielala balík a nedošiel namiesto určenia ☹ mala som smolu, nebol poistený...
Ale napísala som raklamáciu a do dvoch mesiacov mi odpísali a dokonca mi vyplatili 300,-odškodné 🙂
Takže v poho... ale odvtedy všetko posielam len a len prvou triedou a drahšie veci poisťujem 😉 🙂
A doporučených lístkou mám aj ja doma viacej... čo je na tom zlé???

ikke
26. nov 2008

nejake tlaciva ma sl. posta aj na nete, takze namiesto zmurkania na tety postarky staci stahovat... 😉
http://www.posta.sk/page/101

titkovamiriam
28. nov 2008

BANSKÁ BYSTRICA - Z doručovania poštových zásielok si chceli urobiť výnosný biznis matka s dcérou z obce Radzovce v okrese Lučenec. 41-ročná žena, ktorá pracovala ako poštová doručovateľka zadržala a bez vedomia a súhlasu adresáta otvorila poštové zásielky od spoločnosti z Bratislavy.

V jednej bola kreditná karta v hodnote 14 tisíc korún a v druhej, doporučenej zásielke, oznámenie o PIN kóde k uvedenej karte. „Doručovateľka dala kartu aj s PIN kódom svojej 22-ročnej dcére. Tá následne vo Fiľakove vybrala z bankomatu 10 tisíc korún," povedala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Škoda vznikla 51-ročnému mužovi z Čakanoviec.

Lučenecký vyšetrovateľ obvinil obe ženy z neoprávneného vyrobenia a používania elektronického platobného prostriedku a inej platobnej karty v spolupáchateľstve. Poštovú doručovateľku obvinil aj z prečinu porušovania tajomstva prepavovaných správ. Obe ženy sú stíhané na slobode a hrozí im trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

a my sme si tu stazovali 😠

ankam
28. nov 2008

nam sa nastastie nestratilo zatial nic a to sme uz aj kameru posielali postou-asi sme mali stastie 🙂
perlicka
postarka mi stale pisala na obalku ze kupte si postovu schranku.................odkedy sme ju kupili-tak som v nej este postu nemala okrem letacikov----no neurobim jej nieco?a na postu si mame chodit sami pre postu 😠 😠 😠

sassi
28. nov 2008

zuzkafuny, posielanie 1. triedou je len "okrádačka"
až na to, že to príde rýchlejšie, to nemá žiadne iné vyhody
Ja posielam 2. triedou, a ak stihnem pošlať do 14:00 tak spravidla dorazí aj tak list hned na 2. den - takže tu 1. triedu by som platila uplne zbytočne 😉

edita33
28. nov 2008

ahojte ,tak ja viem ako a co sa robi z balikmi na pošte,,moj manzel robi na pošte vodica..vozi poštu-KOSICE_ZILINA..(takze zilincanky a okolie,mate postu od mojho muza 😀 ) na doske,,ako to oni volaju,nakladaju baliky v kontajneroch, do auta.takze oni baliky nehadzu ani neposkodzuju,,to jedine postarky alebo poš,dorucovatel co donasa autom,ti hadzu baliky ako smetie,a baliky su spinave,mam tiez skusenost ked nam doniesla bazen co sme objednali a vyhodila ho z auta a tahala ho po zemi az ku brane,,kym dosiel bazen do bytu bol bal,papier spinavy a potrhany,,mozno jej bol tazky,,ale aj tak mala z nim zaobchadzat opatrne,pretoze nevedela co v nom je,,

eva7780
28. nov 2008

mate skusenosti s reklamaciou dop.zasielky?ako to chodi na poste?posielala som doporuce balik a uz je to mesiac a este nedorazil