Slovenská pošta - otváranie balíkov a kradnutie

arabela36
20. nov 2008

Ahojte.
Vcera sa my stala taka vec. Obcas kupujem a predavam no roznych bazaroch a aukciach, ved to poznate. Predala som krasne znackove rifle, ktore su mi bohuzial male po porode. Po prijati balika mi doticna pani poslala dost neprijemny email, ze co som jej to poslala, hnusne rifle a ze chce okamzite peniaze spat. Tak som jej peniazky poslala, bez otazok. Vcera dorazili rifle spat, ale na moje prekvapenie, to boli ine rifle. No, neviem, ale take si pamatam s pred 15-20 rokov. A boli aj pekne spinave. Jedine co mi s toho vychadza je, ze ich niekto na poste vymenil alebo co.
Pred 3 mesiacmi sa mi stalo nieco podobne. Sestra mi poslala balicek z SK do UK s darcekmi pre nasu malu. No dorazila len polovica, a ked sme sa lepsi pozreli, balik bol otvoreny a znovu prelepeny. A nesedela ani vaha co bola na nom napisana.

Chcem vas teda poprosit o radu, ci ma zmysel sa stazovat a ako pri tom postupovat.

Dakujem pekne za rady a prajem vam vsetkym krasny den!

mircalla
20. okt 2015

Dobre ze som nasla tuto temu. Mne posta za posledny mesiac stratila 3 zasielky ( z toho jedna doporucena). Tri dalsie odoslane ako doporucene (mam podacie cisla) prisli ako obycajne s oneskorenim. V sledovani zasielok sa stale evidovane pod podacim cislo ako podane. Podla mna to robi niekto na poste, kam mi chodia zasielky. V minulosti az na 1-2 razy nebol problem - to, ze mi postarka dala listok do schranky, ak ked som bola doma, to je klasika, ale aspon sa nestratili.
Vsetko som reklamovala (co sa dalo), ale po poslednej mi pretiekla trpezlivost, zajtra idme na postu a chcem hovorit s veducou posty. Ak nebude mat zaujem, davam to rovno mediam. Toto je uz vrchol

olivieri
27. jan 2016

no pekny bordel maju na tych postach ako tu citam... Mne sa zatial nic nestratilo, az kym som nespravil chybu a nedal do obalky 20eur, zrazu sa doporucena zasielka stratila... Pritom tych listov bolo posielanych viacej naraz, vsetky boli dorucene iba prave ten jeden s tou dvackou to neprezil, zaujimave... Nabuduce im tam pribalim filcky!

drews_beauty
23. mar 2016

@mircalla ahoj to by ma zaujímalo ako si pochodila, vyriešila si niečo s tou vedúcou?

mircalla
23. mar 2016

@drews_beauty no okrem oficialneho ospraveldnenia nic - 2 zasielky sa aspon nasli

drews_beauty
23. mar 2016

@mircalla šťastie, že sa našli.. my sme takto prestali používať poštu na posielanie do Anglicka, pretože to väčšinou nedorazilo, tak posielame už po kuriérovi. Ale nikdy mi nenapadlo to reklamovať..

zita19
23. mar 2016

Ja posielam casto, do Ciech aj na Slovensko, poisteny balik 1. triedy a nezozrali ani tie klobasy, co rozvoniavali siroko daleko.
Musim napisat, ze nikdy nebol problem s dorucenim, vsetko doslo cele a nacas. Druha vec je, ze si dam zalezat aby bol balik zabaleny do papiera, prelepeny zvonka, znutra. Proste je na vas aby ste nedali sancu nepoctivym postovym zamestnancom. Poisteny balik je uplne najlepsie riesenie, lebo k takemu sa aj inac spravaju a keby ho nahodou po ceste "havik zozral" tak posta bez reci vyplati poistenu hodnotu. Tych par drobnych za poistenie stoji za tu istotu, ze nikomu nic nepodarujem bez svojej vole

drews_beauty
23. mar 2016

@zita19 my sme do UK posielali vždy poistený zabalený jak toto a aj tak sa nám skoro vždy stratil..