Slovensko-český pokec. Pridajte sa

monkula
26. okt 2007

Ahojte, zakladám túto tému s cieľom, aby sme si pokecali, páči sa mi, keď sa takto mažú hranice, čo vy nato?

pavla80
30. jún 2008

tak to jo no 😒 .Člověk se potřebuje odreagovat 😉

majada
30. jún 2008

no veď práve ..keď si nemám s kým riadne pokecať tak aspoň takto...

pavla80
30. jún 2008

no já ted sedím doma sama v telce nic,tak sem taky ráda že jsem se k vám přidala 😉

pavla80
30. jún 2008

no a vy jste už asi všechny pryč co???

majada
1. júl 2008

Ahojte 🙂

nika000
1. júl 2008

ahoj majada 🙂 tak čo máte dnes v pláne?

majada
1. júl 2008

ahoj nika 🙂
my ideme dnes do poradne....
a vy?

nika000
1. júl 2008

ozaj veď si včera písala som zabudla.ja idem muža poslať von aj s malou a ja idem túto bombu čo tu vybuchla poupratovať 😀 poobede nás čaká absolvovať návštevu.a kde chodíte do poradne?

majada
1. júl 2008

chodíme ku Zajacovej ....no niesom velmi spokojná... 😒

nika000
1. júl 2008

to nepoznám 😒 a v ktorej časti bývaš ty?

pavla80
1. júl 2008

Ahoj holky

Tak my dneska byli celé dopoledne venku.Nejdřív jsem byla nakoupit s Miškou,Pak jsme byli venku za barákem.Bydlíme v paneláku a venku máme takové posezení z menším hřištěm tak se tam dá sedět.A bylo to lepší.Před chvilkou jsme dorazily domů.Miška se napapala a ted šla spinkat.Tak já zapla pračku a taky jdu něco poklidit.

Kačenka šla s bratrancem taky ven hraje s klukama fotbal.Má prázdniny tak si lítá po venku.Odpoledne půjdem asi někam ven všichni.Chtěli jsme na zahradu na bazén,ale je u nás trochu chládno tak uvidíme.

Manža klasika v práci,příjde až v noci 😒

nika000
1. júl 2008

pavla tak vám bolo hej 🙂 tu jé hrozne teplo 😝 my máme slnečný byt tak sa tu ideme uvariť ☹
tak katka futbalistka 🙂 ?

chystáte sa dade aj na dovolenku?my budeme na záhrade ale pôjdeme na chatu.

pavla80
1. júl 2008

jo Kačka měla být kluk 😀 .Lítá venku jen s klukama i ve školce si hodně rozumí s klukama.Ted dorazila domů tak ji půjdu nachystat oběd 😉

Máme tchána v praze bydlí tam s přítelkyni,tak pojedem tam na týden.Chtěla bych se kouknout do Zoo Praha a pochodit po Praze.A pak mají někde za Prahou chatu tak budem tam odpočívat,mají tam i bazén,tak snad bude fajně 🙂

nika000
1. júl 2008

pavla no ja som ešte v prahe nebola ☹ vraj je krásna.určite raz muža nahovorím si tam spraviť výlet .

majada ako bolo v poradni?

pavla80
1. júl 2008

No já tam byla dvakrát je to tam pěkné,ale v Zoo jsme tenkrát nebyli,tak uvidíme

Co jsme dneska holky dělali?My byly venku přišli kolem půl 7 tak jsem holky rychle sprchla,napapali se,pekla jsem buchtu s rybízem černým a Michalka už spinká.Kačka tu kouká ještě na chvilku na TV a taky půjde spinkat.

Už jsem si uvařila na zítřek,špenát tak jen zítra uvařím brambory a udělám vajíčka 😉

A taky si zítra jdu pro řidičák tak už se těším.Dělala jsem asi před měsícem autoškolu.Tak snad se do toho rychle dostanu a budu jezdit 😒

majada
1. júl 2008

ahojte 🙂

dnes bolo riadne horúco kým sme sa dotrepali do poradne mala som jazyk po kolená.... 😝 a ešte potom cesta domov....preto chodíme teraz von len ráno aby sme boli do tej 11hod doma potom sa to už nedá vydržať

v poradni my ho odvážili ,odmerali ....váži 7 226g neviem či je to málo ale doktorka povedala že váhu ma dobrú ,že kojené deti priberajú pomalšie aj si ťachšie zvykajú na inú stravu .... nika tvoja kolko váži ?

nika000
1. júl 2008

pavla my sme boli na návšteve .vrátili sme sa dosť neskoro 😒 malá už bola unavená ale už spí.

ja obdivujem ženy čo jazdia.je to super.môžeš sa zobrať a ísť kam chceš alebo kde potrebuješ.ja sa však vodíčáka bojí.ja by som chodila 20.keď to vidíš čo sa na tých cestách deje ☹

majada
1. júl 2008

ja som si chcela tiež niekedy spraviť vodický no nejak som to nestihla.... 😉 a teraz by som sa už bála...

nika000
1. júl 2008

majada my keď sme boli naposledy v poradni čo bolo asi vyše mesiaca tak mala skoro 8kilo .to je pravda že kojené deti priberajú menej.jedna mamička má syna ten je od nás mladší o mesiac a má skoro o kilo viac.je na UM.

nika000
1. júl 2008

očkovali vás na pneumokoka?nás až v roku budú 😒

nika000
1. júl 2008

a koľko ste vážili pri narodení ?veronika 3350

majada
1. júl 2008

nás očkovali pred mesiacom druhú dávku mu dajú v septembri aj s hexou vakcinou chudáčik dostane dve .... ☹

nika nazdá sa ti málo ta váha ...?

majada
1. júl 2008

nika vážil 3010g potom tak pekne priberal doktorka vravela že papá za dvoch a teraz....

nika000
1. júl 2008

majada ak doktorka povedala že je to o.k tak by som dala na ňu.mám susedu ktorej chlapec za mesiac nepribral ani kilo .ona tiež kojí.pozerala si si tabuľku ako priberajú kojené deti?mne sa tiež nezdala váha malej ale podľa tej tabuľky sme v norme

nika000
1. júl 2008

Uvediem tabuľku váhových prírastkov, podľa ktorej si môžete vypočítať, ako je na tom Vaše dieťatko:
1.-2.mesiac 124-140g/týždeň
3.-4.mesiac 70-105g/týždeň
5.-6-mesiac 35-56g/týždeň
Podľa tejto tabuľky má Vaše dieťatko prírastky v rámci normy.

nika000
1. júl 2008

toto je tá tabuľka

nika000
1. júl 2008

skús pozrieť aj tu www.kojeni.net

majada
1. júl 2008

vieš ja som si myslela že bude mať viac keby si ho videla buclaté líčka nožičky taký papušik ...

pavla80
1. júl 2008

Vidím že se bavíte o váze.

Majada já myslím že to má Adámek dost.Některé děti prostě pčibírají málo.Já sem měla známou a její holčička měla v roce kolem 9 kil.Pokud se tobě zdá že je v pohodě,tak je to jen dobře.Kojené děti opravdu nepříbírají moc

My jsme na umělé od 3 měsíců a měla v roce necelých 11 kilo

majada
1. júl 2008

nika dobrá stránka dík .... 🙂