Slovensko-český pokec. Pridajte sa

monkula
26. okt 2007

Ahojte, zakladám túto tému s cieľom, aby sme si pokecali, páči sa mi, keď sa takto mažú hranice, čo vy nato?

schnek
1. nov 2007

no jenom ho sem hoď 🙂

schnek
1. nov 2007

tak mám Ondru v kolíbce u sebe u PC. Leží na břiše, stahuje rukou mantinel a snaží se napříč zakousnout do šprušlí 😀 😀

susik77
1. nov 2007

ahojte 😉 mozem sa pridat? My bvame v Prahe 😉
sisstin: gratulujem k miminku 😉 uz byvate v Seredi? Ja pochadzam z jednej dedinky pri Seredi 😉

monkula
autor
1. nov 2007

No, počkaj, musím si to preložiť:
1 kg kyslej kapusty
800 g rôzneho mäsa(bravčové, hovädzie...)
1 mrkva
1 petržlen
1/2 zelera
150 g klobásy
150 g údeného bôčku
50g slaniny
3 cibule
50g hríbov, lesných, sučených
2 jablká
50g sušených sliviek
--------------------------------------------
Mäso zalejeme vodou, pridať zeleninu a variť hodinu. Zeleninu vybrať, mäso nakrájať na kocky. Kapustu vytlačiť, posekať a zaliať vývarom z mäsa, pridať hríby, mäso a dusiť na malom ohni. Slaninu nakrájať, posmažiť s cibuľou, údeninami a dodať do kapusty. Pridať jablká nakrájané na kocky, slivki, zeleninu.
No a pak nastává problém, máš tam dať to korenie do bigosu, 😅 😅
Prelúskam ingrediencie
červená paprika, kmín, rozmarín, kurkuma, černý pepř, bobkový list, soľ...
No, asi sa nič nestane, keď si to ochutíš podľa chuti... 😉

No, neďakuj, aspoň som si precvičila poľštinu... 😎

schnek
1. nov 2007

dáváš tami ty jabka a zeleninu? já to znám jako maso+klobása+zelí+houby

monkula
autor
1. nov 2007

Ja to nerobievam... 😅 😅
Ja to robím len jako ty, okrem hríbov, 😝 😝 a dávam normálne zelí, ale tie jablká tam podľa mňa ani necítiš, ja robievam kuracie prsia s jablkami a necítiť ich tam

schnek
1. nov 2007

tak uvidíme. o víkendu to zkusim. díky za recept 🙂

schnek
2. nov 2007

Dobrá ráno 🙂
monkula, koukala jsem do perliček, dobrý hlášky 😀

monkula
autor
4. nov 2007

Ahoj Míšo, robila si ten bigos? 😀 😀

melory
4. nov 2007

caute holky, varite?

mamamia
4. nov 2007

je tu niekto?

schnek
4. nov 2007

ahojky, tak my momentálně poletujem kolem Ondry, absolutně odmítá papat už třetí den. jsem z něj už napůl šílená. ale hned jak se srovná, tak to zkusím.

sisstin
4. nov 2007

kukyny 🙂

susik: až na jar 😒

sisstin
5. nov 2007

se to nějak zasekloooo 😕

monkula
autor
5. nov 2007

sissdtin, akurát som to chcela napísať, Míša asi kŕmi ondríka 😀 😀
Tešíš sa do Serede?

schnek
5. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak už papáme líp, uf 🙂
jak se máte? teď někdy zase bude test národa ČRxSR

schnek
6. nov 2007

tak nejdřív si stěžujete, že sem nikdo nechodí a pak tu nejste? no teda... 😀

monkula
autor
6. nov 2007

Míšo, ja chodím na net, keď je manža v práci, pretože nemám chuť počúvať, že som zase na nete a pod.
Test národa bude v sobotu...

schnek
6. nov 2007

jj, jsem zvědavá, kdo bude lepší 😀 😀 to se zase doma požerem 😀
Ondra má poprve látkovou plenku 😵

monkula
autor
6. nov 2007

A prečo má látkovou plenu?
Si ekomaminka? 😀 😀 😀

sisstin
6. nov 2007

schnek: já mám taky látkovou výbavu..ale ještě se na to necítím vůbec 😔

schnek
6. nov 2007

siss, já bych se na to nazačátku asi taky necítila, ale abych řekla, není to o moc víc práce než s pamperskou, spíš zabere čas zkrotit dítě a zapnout snappku 😀
jestli u vás ten Nutrilon neseženeš, tak ti ho klíďo u nás koupím a pošlu. To je fakt hovadina, že se nevyrábí 😖

schnek
6. nov 2007

mon, jsem se rozhodla, že to chci zkusit a je to prima a Ondra je v bavlnce a ne v nějakých chemických kdo ví čem. Ale do teď jsem používala samozřejmě pampersky a nic proti nim 😉 já a eko? ani omylem. Kdyby šli okolo greenpeace, tak mě utlučou 😀

monkula
autor
6. nov 2007

Míšo, ale to už teraz asi sú kadejaké moderné bavlnené plienky, však? Nie tie hrúzy, do čoho nás balili naše maminky... 😀 😀 😀

schnek
6. nov 2007

něco mám z moderních takových jako vice savých na ven a na noc a tak, ale většinu budu mít čtvercových klasických, ale dá se přes ně separační plenka, takovej jakoby tenoučkej papírek a ten udrží suchou prdelku, počůranej se dá vyprat a pokakanej se spláchne. A ještě jsou vkládací plenky, to jsou takový vložky do těch plen na zvýšení savosti (nebo šoupneš složenou čtvercovku). No a pak jde taky o to, jakej si vybereš materiál - bavlnu, konopí, bambus,... No a hlavně jsou super ty kalhotky. To se vůbec nedá srovnat se Sandrama, nebo co to dřív bylo. Takže je to furt to samý, ale ty separačky a kalhotky to modernizujou 😀 Dneska tu byla moje mami, pořád si myslela, že to bude jako když jsme byli malí my no a čučela jak puk ale prej ona mu bude dávat pampersky 😀

sisstin
7. nov 2007

schnek: já mám čtvercovky IV, separačky IV, vv popolinky a svrchnáčky Bambino Mio 😉

schnek
7. nov 2007

siis, to prostě musíš sama cítit, že je ten pravej čas. před porodem jsem si myslela, že jsou látkařky cvokny, po porodu že ještě větši no a najednou jsem se do toho zamilovala. a jsem sama cvok 😀
separačky iv jsou ty imsy baby?

sisstin
7. nov 2007

schnek: IV jsou imse Vimse 😉 já jsem do toho byla zažraná v těhu...ale teď si netroufám zatím 😒

schnek
7. nov 2007

no a ani jsi nezkusila třeba jednu mu dát a sledovat, co na to řekne? Ondra třeba vůbec nehlásí. Tomu by tam mohla bouchnout atomovka a stejně ani nepípne 😀 😀 ale jak říkám, to musíš sama cítit, že na to máš. A sama za sebe se svou leností a pohodlností můžu říct, že mě to nadchlo a zatím nepozoruju úbytek času nebo tak něco 😉 😀