Slovensko-český pokec. Pridajte sa

monkula
26. okt 2007

Ahojte, zakladám túto tému s cieľom, aby sme si pokecali, páči sa mi, keď sa takto mažú hranice, čo vy nato?

mkatka
23. jún 2008

Ženský, odkud která jste?

bianca
23. jún 2008

ja som slovenka z Bardejova ale zijem v Ostrave

majada
23. jún 2008

Ja som z Banskej Bystrici....

monkula
autor
23. jún 2008

aj ja rada žehlím, ale to teplo 😝 😝 😝
Nika, aj ja varím kuracinu ,ale nejako mi dochádzajú nápady, ako ich upraviť, nedáš nejaký recept? 😀
katka, ja som polovičná Moraváčka, mama je z Brna, som z odresu DS a bývam v Malackách 😝

nika000
23. jún 2008

ja som rodená Bystričanka ale žijem vo zvolene .
monukula ja najčastejšie činu alebo na broskyniach to tam len nahádžem a je 😀 😀 😀

monkula
autor
23. jún 2008

daj recept na čínu, aj to newiem 😅 😅 😅

sisstin
23. jún 2008

monkula: čááááuu 😝

monkula
autor
23. jún 2008

no nazdaaaar...
Som Ti vyznávala sympatie na českom koníkovi, a ty nič ☹ 😀 😀 😀

sisstin
23. jún 2008

mon: čo čo čo? 😕 😅

nika000
23. jún 2008

Prsia na rezance nakrájaš .polejeme soj.omáčkou ,pridáš celé vajce čaj.lyžičku solamylu ,korenie .premiešaš a necháš postáť .ja nechávam asi pol.hod.na oleji speň cibuľu a cesnak ja krájam na pásiky .vyber von a daj do výpeku mäso.keď je mäso na pol urobené vrátiš cibuľu a cesnak .môžeš pridať šampiony ,kukuricu arašidy .aspoň ja dávam

nika000
23. jún 2008

aj tento od Bičana je dobrý a hlavne rýchli 😀
Kung-Pao
maso nakrájaš na rezance a poprášiš solamylom.1Pl.opečieš na oleji .pridáš kari korenie ,soj.omáčku,píšu že aj ďumbier ja nedávam ,soľ .pomiešaš .nakoniec pridáš arašidy .

nika000
23. jún 2008

a kde ste sa stratili 😕 ?

majada
24. jún 2008

Ahojte

celkom fajn recepty a hlavne rýchle určite vyskúšam...

joanna0303
25. jún 2008

ahoj lidicky,som zo slovenska a rada sa zoznamim s niekym od vas. 😵

majada
25. jún 2008

ahoj joanna tak volačo popíš a ja sa pridám... 😉

nika000
26. jún 2008

ahojte 🙂 funguje to tu ešte?
majada 😉 za 15 min máš obed 😀

majada
26. jún 2008

nika: no veď práve takéto recepty potrebujem rýchle a fajné...nechce sa mi stáť 2hod pri sporáku...

nika000
26. jún 2008

majada ani mne nie a ešte v takomto teple ☹ pozerám že medzi tvojím adamkom a mojou veronikou je mesiac rozdiel 🙂

majada
26. jún 2008

nika keby len v teple mne sa vôbec nechce ...
Pozerám že si zo ZV ja som z BB skoro susedky. 🙂

nika000
27. jún 2008

majada ja som rodená bystričanka do zv som sa vydala .do budúcna sa plánujeme presťahovať do b.b .
rodila si asi v b.b sa mi zdá že som to tam čítala.ako si bola spokojná?

majada
27. jún 2008

nika no ako som bola spokojná to je na dlhé rozprávanie....keď to mám zhrnúť tak to bol najkrajší deň lebo sa mi narodil Adamko a zároveň najhorší práve kvôli tomu čo som prežila v pôrodnici myslím že doktory a sestričky nemali svoj deň alebo čo.....pretože som čitala len samé chváli, nechcem to tu písať ....neviem asi by som slúžila ako odstrašujúci príklad 😀
rodila som cisárskym so spinálkou
Ty si rodila vo ZV? Počula som že tam ženy radšej rodili ako v BB...
Inak ja som sa narodila vo Vranove...ale bb bývam už dleeeeeeee roky...

nika000
27. jún 2008

ja som tiež rodila v b.b.pôrod som mala hrozný ☹ a preto si to už asi ani nezopakujem ale doktori a sestričky o.k až na detské 😒
kukala som že bystričanky mali stretko škoda že som práve nebola v B.B.ty si bola?

majada
27. jún 2008

No stými sestričkami som si aj ja užila a to som tam bola 15dní kôli Adamkovi lebo mal problémy...
na stretku som nebola ...

nika000
27. jún 2008

ja som tiež dlhšie tam pobudla mala som zápal prsníkov ☹

majada
27. jún 2008

o zápaloch mi ani nehovor mne sa opakujú každý mesiac ... 😝 neviem prečo vždy na začiatku mesiaca ma bolia prsia a dostanem teploty trvá to 2 dni dám si paralen a je dobre ,ale ešte chcem kojiť nerada by som ešte prestala..

nika000
27. jún 2008

ja som sa trápila asi do štvrtého mesiaca ☹ skoro každé dve hodiny som musela odsávať .malá mi ešte dohrýzla bradavky tak že z jednej mi chýbala skoro polovica.musela som si na to sypať framykoin 😒 tá bolesť na to nezabudnem .myslela som že to vzdám ale mamina ma povzbudzovala aby som to nevzdávala že to prejde tak aj prešlo .teraz je to už super

majada
27. jún 2008

ja som mala tiež problémy lebo milé sestričky v pôrodnici mi ho naučili na flašku a ja som si mlieko odsávala a oni mi dali flašu že ho mám tak krmiť no keď sme prišli domov pekne sa naučil sať no asi od3m mi odmietal jeden prsník tak kojím len z jedného druhý si odsávam asi preto mam aj tie zápaly...

janula34
27. jún 2008

Ahojte,
ja som bystricanka, ale uz zijem v CR, muz je tiez z BB. Rodila som ale v BB, musim povedat ze to bolo fajn, doktori a sestricky boli zlatí, az na jednu staru kravu na sale. ale vraj su na nu stale staznosti.
Majada- ja mam zapal prsnika teraz uz 2.krat, myslela som ze zapali bývaju len na zaciatku po porode, ale teraz si ma dorazila 😒 😢 ja sice kojim z oboch prs, kojila som teraz aj castejsie v tych hicoch a napriek tomu som zapal dostala. Ale ja bola na pohotovosti v Prahe a dali mi ATB. Myslis ze sa to da liecit aj bez ATB?

nika000
27. jún 2008

aj my sme prišli domou naučený na fľašu .mne ale doktor povedal kým sa to nezahojí tak neprikladať čo trvalo dosť dlho .malá ale nemala potom žiadny problém a kojíme doteraz .teraz je ale opačný problém nechce fľašu .pijeme čajíky ako sa dá lyžičkou ,striekačkou ,hrnčekom.pije ale veľmi málo.mala teraz virozu a tam doktorka povedala veľa piť no nepovedala ako 😕

janula34
27. jún 2008

Inak, obe moje deti boli v nemocnici na flasi a ked prisli domov, obe som zacala kojit a slo to.