Slovensko-český pokec. Pridajte sa

monkula
26. okt 2007

Ahojte, zakladám túto tému s cieľom, aby sme si pokecali, páči sa mi, keď sa takto mažú hranice, čo vy nato?

zuzulik
30. okt 2007

dobre ranko bambulky 😵

pettru
30. okt 2007

jeee, ahoj siss, jak se ti dari s malym Petou??? 🙂

sisstin
30. okt 2007

pettru: no konečně chrní 🙂 ted od sedmi furt řval 😠

schnek
30. okt 2007

Ahojky 🙂
jak se dneska máte?

sisstin
30. okt 2007

schnek: kuk 😀 já čekám dětskou Mudru, už by tady měla být 😕

sisstin
30. okt 2007

pettru: ted jste v Trnave? Já se asi budu chystat do Seredi, aby tchyně viděla prcka..ale furt je zatim nutnej ten pas blbej 🙄

schnek
30. okt 2007

siis, Ondra řval od 4 týdnu každý ráno od 6 do 10 nonstop. To byl děs. Naštěstí to trvalo jenom 14 dní. Nedokážu si představit, že to některý děti dělají do 4 měsíců a obdivuju ty maminy, že to vydržej.

sisstin
30. okt 2007

schnek: on je hodnej..ale když má ty prdy..tak se kroutí a brečí..jinak spí...ale stačilo mi to, si taky říkám, že co dělají ty holky, co jim mimina řvou pořád 😠 to bych asi umřela 😒

schnek
30. okt 2007

To bylo ono, proč řval. Dávali jsme kapičky, to mu pomáhalo

sisstin
30. okt 2007

schnek: Sab Simplex? Já totiž kojim málo a dávám Nutrilon..a po něm se kroutí 😒

schnek
30. okt 2007

sab nám nezabral, dávala jsem BabyCalm, je to čistě přírodní, takže to můžeš dát hned od 1 týdne. No a co zkusit Nutrilon Comfort? A taky někomu pomáhá mazat Pupíkem, to je bylinkovej gel na bříško na prdíky. Nám zabírá až teď, ale někomu už od malička. Nebo ještě Alter med dělá Flatulin gel, ale nám nezabírá ani teď. Musíš to vyzkoušet. Jsem ale radil, co? 😀

sisstin
30. okt 2007

schnek: Pupíka jsem dávala od včerejška...nepřišlo mi, že by to mělo nějakej účinek..ale ten Nutrilo Comfort zkusim 😕

schnek
30. okt 2007

Jo a taky jsme Ondru koupali ve velký vaně. Jeden si s ním sednul do vany a koupal se sním. Taky mu to hodně pomohlo, že si prohřál bříško. Nebo si dost pochvalujou ty koupací kbelíky.

schnek
30. okt 2007

Jo a ještě jsme dávali feniklovej čaj, ale to jsem žádný valný účinky nepozorovala.

kuko7
30. okt 2007

Ahojte babulky zelam pekny dnicek 😉

siss: ty nemozes cestovat na Slovensko s Obcianskym preukazom 😕 my do Ciech mozeme 😒

sisstin
30. okt 2007

schnek: tak ve vaně by měl asi amok zatím...když ho koupu, tak si asi musej sousedi myslet, že ho vraždim 😔 😅 😅 😅 😅

schnek
30. okt 2007

hmm, Ondra to miloval. Jo, pas, to je běs, taky jsme ho vyřizovali. Museli jsme na matriku, k foťákovi, vyřizovala jsem to asi na třikrát, všude se platí a na úřadě neprojedeš s kočárem dveřma. A stejně se nám na něj na hranicích ani nekoukli.

sisstin
30. okt 2007

kuko: já můžu..ale malej ne 😠 😠 😠 😠 😠

schnek: se to má rušit..ale až nějak v březnu 😕

kuko7
30. okt 2007

siss: no tak to je dobre svinstvo..ved si jeho matka, neda sa to nejako ze len s rodnym listom, alebo tak 😒

schnek
30. okt 2007

jsem se na to ptala a buď budeš moct mít pas a nebo si prcka dát připsat k sobě. Stejně je to taková opičárna. Kterej celník pozná, jestli to je fakt to děcko nebo ne. Ale docela si troufáš s takhle malým. To já bych se asi bála. My jsme byli až ve 4 měsících a příště bych asi ještě počkala. Ještě 2 dni potom nechtěl papat a blinkal.

kuko7
30. okt 2007

siss: a keby dosla ona za vami? 😕

schnek
30. okt 2007

to by určo bylo lepší. U nás taky byla tchýně nejdřív za námi, když bylo Ondrovi 7 týdnů. Fakt si nedokážu představit, jak bysme tam s tak malým jeli a ještě táhli flašky a mlíko.

pettru
30. okt 2007

Siss, a jak dlouho trva nez ti ho zapisou do pasu??? to by melo byt na pockani, ne?

pettru
30. okt 2007

a miminka maji jak dlouho platnej pas???? ze se tam musi i fotit, dyt se strasne rychle meni....

monkula
autor
30. okt 2007

sisstin, a u vás musí mať bábo svoj pas?
Tu majú svoj pas až deti od 5-tich rokjov, dovtedy stačí, ak ich majú v pase rodičia... A zápis je na počkanie, platí sa 100 korunový kolok, vypíše sa žiadosť a je to...

schnek
30. okt 2007

monkula, tak to se docela máte, u nás musí mít svůj pas

lullka30
30. okt 2007

Ja som bola Natalke vybavovať pas asi pred mesiacom.
Platí 1.rok a hotový bol za necelý týždeň a zaplatila som 50kč

danuska24
30. okt 2007

ahoj, nemate niekto nahodou skusenosti s touto strankou (objednavali ste nieco cez nich?) dakujem 😉
www.slunatko.cz

sisstin
30. okt 2007

ten pas se ruší, páč je to blbost 🤐 no my se máme na jaře stěhovat do Seredi...ale tchyně nedojde, ona je nemocná..je ráda, že chodí po bytě jakž takž..ale asi bude muset vydržet... 😝

schnek
30. okt 2007

taky poslední dobou dost přemýšlím o tom, že bysme se odstěhovali, kdyby se v PE dala sehnat pro Emila nějaká slušná práce. Ale asi z toho nic nebude 😒