Slovensko - maďarský pokec

gabii83
12. nov 2008

sziasztok, ha valakinek van kedve magyarul barmirol tarsalogni, szivesen vennem, nincs nagyon kivel beszelgetnem itt BB, csak telefonon keresztul.
szules, terhesseg, receptek, akarmi, ..... 😀

eva7780
13. nov 2008

csilla aj ja 😀

csilla76
13. nov 2008

no evy super,ze sa aj tu stretame v tejto temicke 🙂

aj podla mna nie je zle vediet obe jazyky..ved ked budem mat deticky ich naucim aj slovensky aj madarsky... 🙂

gabi ok akkor jó tanulást kivánok,majd később még jössz ugye?
)gabi ok tak prijemne ucenie prajem a neskor sa este stavis,ze?)

sisulik
13. nov 2008

gabi..s malou potom rozpravaj len po madarsky...nemiesaj obe jazyky..hovor na nu len jednym jazykom...nech tvoj buduci a jeho rodina a samotne okolie rozprava na nu slovensky...
ja na deti slovensky, manzel arabsky, a teraz sa ucia v skolke anglictinu kedze sme v UK..a moja rodina na nich madarsky 😀

sisulik
13. nov 2008

csillus..megvagyunk...ittvagyunk...es..ragyogunk..hehe...ma egesz nap esik az esso...a fejem is faj..de nembaj...majd attmegy...es te? hogy ityeg a fityeg?

darina77
13. nov 2008

Megpróbalok magyaról írni legaláb megtanulok egykicsit. Es elore kerem az elnézest mert mi itt mindent o betuvel mondunk. Peldául megyek mink ugy mondjuk hogy mogyok , eszek nálunk ugy mondjak hogy oszok.

csilla76
13. nov 2008

juj de jó egyre többen vagyunk,és akkor itt irkálhatunk magyarul

sisu örülök hogy jól vagytok és tetszik az új hely ahová költöztetek

nekem magyar bilentyüzetem van igy simán tudom irni az ö,ő,ó.ü betüket

darina nagyon jol irsz magyarul,ti gondolom tájszólással beszéltek mint mi is....hová valósi vagy?

megyek folytatom a főzést,már a borsó levesem a griz haluskával készen van,még kirántott halat csinálok krumplival

sisulik
13. nov 2008

darina...nem galanta kornyekre valosi vagy???

csilla76
13. nov 2008

nagyon jól nézz ki a házikó a képen sisu,ez a ti házatok? 🙂

sisulik
13. nov 2008

nem milyenk de ebbe lakunk... 😅 az ablak amelyik a kepen lathato, az konyha ablak..hehe...

lenocka3
13. nov 2008

kocky ahojte 🙂
aka som rada, ze som vas nasla 🙂 dnes mam volnejsie v praci a cely den je na webe len "slovensko-madarska kriza" ☹ a mne je z toho pomaly do placu, vsetkych tych blaznov posadit na zadky, vysvetlit im, co je dobry clovek a co je zly clovek a iny rozdiel medzi ludmi neexistuje. Ach jaj.
Precitala som vas od zaciatku a som velmi prekvapena, ze kocky co pisu madarsky, pisu zaroven tak super slovensky 🙂 ja mam problem sa naucit riadne anglicky 😀
a madarcina sa mi strasne lubi, len musi byt strasne tazka, ked sa divam na tie slovicka 😅

marorlinko
13. nov 2008

ked uz slovensk madarske vztahy j etema, tak by sa malo pisat halvne po slovensky aby rozumeli aj ti co madarsky nevedia ako ja napr. co sa tyka tich vztahoch,ja nema nic proti tejto mensine, pretoze mam kamaratky a akamosov prave tejto narodnosti, vedia aj slovensky, co som rada, madari si nevedia riesit svoje problemy, tak to hazdzu na slovensko a utoci ananho aby sa nieco dialo, sami povedali,ze madarska vlada nerobi nic,aby riesila tieto problemy,

sisulik
13. nov 2008

clovek ked vyrasta v nejakom jazyku/jazykoch, tak si ani neuvedomuje ake su tazke... 😅
tym ze som nevyrastala v cisto madarskej komunite aj ked doma sme hovorili len madarsky, slovencina mi ide lepsie..studovala som v slovencine, travila viac casu so slovensky-hovoriacimi...

lenocka3
13. nov 2008

kde ste sa stratili 🙂

lenocka3
13. nov 2008

uz som sa zlakla, ze som tu sama 😀

lenocka3
13. nov 2008

marorlinko - nemyslim si, ze problem je v tom, ze si niekto nevie riesit problemy a na niekoho ich hadze 🙂 je to skor o uplne niecom inom 🙂
sisulik 🙂 no to ti verim, ked niekedy chcem nieco vysklonovat po slovensky a vznikne mi z toho 15-pismenko slovo, ktore ledva napisem, tak sa vobec cudujem, ze nam niekto aj rozumie 😀 😀

sassi
13. nov 2008

kvoli jednej šarvátke na štadione si media hned urobia šancu na senzáciu a budu to davať teraz každy den v TV novinách... hlavne že maju o čom písať a hovoriť, zbytočne ludí hecujú ... par mladíkov ma moc horúcu krv... to bolo v ždy a všade ...
A pan premier sa iniciatívne pridá, ved sa blížia volby, treba sa ludom ukázať, aký som krásny, sympatický a vysoký 😖

lenocka3
13. nov 2008

presne tak sassi 🙂
je to o par mladikoch 🙂 o nicom inom 🙂
ale co, za chvilu ich to urcite prejde 🙂 potom ludi zaujme opat nieco ine 🙂

sisulik
13. nov 2008

marorlinko..tema nie je slov.-madarske vztahy...ale slov.-madarsky pokec...
takisto na MK najdeme temu v ktorej sa pise len cisto anglicky..na zlepsenie anglictiny, tak si nemyslim ze by bolo nieco zle na tom ak takato tema vznikla ale v madarcine...

darina77
13. nov 2008

Sisulik igazad van Galánta mellet lakom. Itt elég sokak vagyunk magyarok, de utolsó éven már rengeteg pozsonyi jott a faluba. De megvagyunk, nincs semmiféle háború koztunk. Egyik aszt mondta hogy nagyon félt magyarok kozé jonni lakni, de rajott hogy magyarok is csak a mindennapi életuket élik.

lenocka3
13. nov 2008

ano - mne nevadi, ked pisete kocky madarsky, nic nerozumiem, ale paci sa mi to 🙂 🙂
marorlinko - pripajam sa k sisulik 🙂
dari - a co si napisala? 😕 🙂

lenocka3
13. nov 2008

no, tak uz sa to nedozviem 🙂 caute kocky, konecne idem dom 🙂

lefika
13. nov 2008

baby, ja byvam tiez na madarskom uzemi...teda takom polomadarskom.

co sa tyka toho futbalu, tak som strasne nastvana, co sa z toho robi: ti policajti mali tych chuliganov vymlatit ako zito bez rozdielu narodnosti.
ja som raz isla vlakom, kde zrovna isli takito vymleti kreteni na futbal a mala som dost: tiekla krv a hodinu sme cakali, kym pridu kuklaci tych vypatlancov ukludnit 🙄 a to sa mlatili slovanisti s trnavakmi...bola by som najradsej, keby sa pozabijali a dali normlanym ludom pokoj 😠

darina77
13. nov 2008

Marorlinko, každá z nás píše po maďarsky len v tejto téme, je na to určená. A k tým vzťahom, veď na juhu slováci a maďari dlhé roky žili v mieri, tak si tu neurobme druhé Kosovo. Ja mám rada slovenčinu aj maďarčinu, mám rada slovenské aj maďarské pesničky, slovenské aj maďarské rozprávky. A kopa testosterónu na štadióne ma nezaujíma.

marcaradko
13. nov 2008

no ako vas tu citam,naozaj je to cisto politicky problem a nie obcanov.co myslite ako to dopadne,pretoze ja som z LC a chodime do salgotarianu na husacinku,calamadu,klobasky,.... 😅 by som nebola nadsena,ak by ma z tade niekto ......
nemusite reagovat,ja len tak polemizujem,ze co si este vymyslia tyto nasi "politici",aby podporovali tuto podla mna primitivnu situaciu. 😒

darina77
13. nov 2008

Lenocka písala som, že sa k nám v poslednej dobe prisťahovalo strašne veľa blavákov a jedna z nich mi vravela, že sa veľmi bála, ale prišla nato že aj maďari majú len dve nohy a dve ruky a žijú si svoj každodenný život

lefika
13. nov 2008

marcaradko, ja sa zacinam tak trochu bat. zatila problemy nie su, ale vela ludi su manipulovatelne husi a ked im niekto povie, ze odteraz sa maju navzajom nenavidiet, mozu byt vazne problemy na celom juznom slovensku 😖

eva7780
13. nov 2008

zalezi aj od ludi,sice ja po madarsky neviem,ale dohodnem sa s nimi,dakedy sice treba ruky nohy k tomu,ale da sa dohodnut aj zo starsimi co nevedia uplne vobec po slovensky

darina77
13. nov 2008

Marcaradko, keď počujem salgotarjan tak ma napadne Gyozike, nestrtla si ho?

csilla76
13. nov 2008

darina én is gondoltam hogy ott vhol Galánta környéken laksz 🙂 itt a rimaszombati járásban is rengeteg magyar van...de viszont szlovákok is és remekül megvagyunk egymás mellett nincs semmi probléma.
én örülök hogy tudok magyarul,bár az igazat megvallva én szlovák suliba jártam mint már emlitettem igy eleinte csak beszélni tudtam,aztán irni és olvasni az öcsémtől tanultam meg mert ő magyar iskolákba járt,de szerencsére neki is szuperul megyen a szlovák nyelv,főleg mióta csehországban dolgozik. 🙂
sisu kedvesem,te neked is nagyon ügyesen megyen a magyar nyelv 🙂

csilla76
13. nov 2008

marcaradko salgótarján máme aj mi velmi blizko,mam odtial aj znamych takze vsetko v pohode 🙂 a verim ti ze su tam dobre klobasky a husacinky a vela veci este 🙂
mi chodime nakupovat do Putnoku,neviem ci to niektora poznate 😉

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre