Slovensko - maďarský pokec

gabii83
12. nov 2008

sziasztok, ha valakinek van kedve magyarul barmirol tarsalogni, szivesen vennem, nincs nagyon kivel beszelgetnem itt BB, csak telefonon keresztul.
szules, terhesseg, receptek, akarmi, ..... 😀

csilla76
13. nov 2008

szép jó reggelt 🙂

emjee
13. nov 2008

toto je zakerne, ako vas budem kotrolovat, ked neviem co pisete? 😀

slnieckova
13. nov 2008

zakerne je to najma kvoli tomu, ake su momentalne slov.-mad. vztahy 😀 to som zvedava ako to tu dopadne 😀

emjee
13. nov 2008

a ake su? ja mam muza madarskej narodnosti a nas vztah je zatial bez oblacikov 🙂

slnieckova
13. nov 2008

emjee 😉

gabii83
autor
13. nov 2008

emje - tak nech to kontrroluje tvoj muz)))

gabii83
autor
13. nov 2008

no tak sem tam aj po slovensky o madarsko - slovenskych problemoch, ja tiez mam buduceho manzela slovaka, a nemame problemy, pozitivum, ze som sa v slovencine zlepsovala.

gabii83
autor
13. nov 2008

ako vidim nie je nas vela, halo irjatok, 😉 🙂 😀

emjee
13. nov 2008

jasne, vybavim mu adminovske prava 😀

gabii83
autor
13. nov 2008

ok))), 😉
moj ma tiez prava aby vsetky moje prace do skoly poopravil, moje gramat. chyby, smejeme sa na nich vela, sranda je to, opytaj sa manzelova, co je to POTOMBEŽEC, my mame doslovne prekladane slova, ktore len mi rozumieme, nikto iny, uz par ludi hej.

a Ty sa nechces naucit vobec po mad.???

emjee
13. nov 2008

nem 😀 teda nie ze by som nechcela ale nemam na to cas a pokial nezijes v tom prostredi, tak ti to same do hlavy nenatecie - par slovicok som pochytila za tych 8 rokov, ale vacsinou same nadavky 😀 a sportove vyrazy ako vizilabda, kezilabda 😀

lalitagopi
13. nov 2008

utaanfutoo 😀

gabii83
autor
13. nov 2008

ano utanfuto, ale je to take smiesne, a este hovnozelezo, elektricka hruska, atd.... 😀 😀 😀

gabii83
autor
13. nov 2008

to su jelen a ziarovka.
nepisem diakitiky, lebo mam nemecku klaviaturu, a nechce sa mi to prestavit na slov. 😔

gabii83
autor
13. nov 2008

no idem sa ucit, - TANULNI 😉
mozeme sa aj tu ucit trosku, par slov , hm???
mam dve skusky cez weekend. tak SZIASZTOK.

prepisme nazov temy - pokec po madarsky, o madaroch, slovensko madarsky alebo take nieco 😉 😉

tak zatial sa majte vsetci, pekny dnik Vam prajem 😵

emjee
13. nov 2008

premenovane 😉 szia 🙂

oreiro
13. nov 2008

Csokolom 😉 🙂 Én is akarok it valamit magyarul irni 😀
(prepáčte za pravopisné chyby, maďarsky rozumiem aj hovorím ale s písaním je to horšie 😀 )

mimkao
13. nov 2008

Ahojte. Ja bývam 17 kilometrov od Komárna ale po maďarsky si neviem ani len prdnúť.... 😀 😀 A to bývame v čisto maďarskej dedine. Okrem nás sú tu ešte asi 4 ďalšie Slovenské rodinky, z takmer 6 tis. obyvateľov... 😒 😉

nika251
13. nov 2008

Ahojte. Juj, tato tema bude asi srandovna 😀 . Potombezec, elektricka hruska 😀 😀 .Ktora z vas je tu okrem mna z KN? Emjeee- ze zakerne- skvele- mozme si tu teda bacovat same? 😀

asitka
13. nov 2008

ja mám tiež muža z nz....a pohoda...len sa občas bojím...keď sme u nich so žilinskou značkou...aby nám niekto nadávať nezačal... 😀 pri dnešných nepokojoch 😝

nika251
13. nov 2008

Asitka- dost pochybujem ze by dakto zacal. Jedine ak vasmu primatorovi ci co to tam je 😝 .

mimkao
13. nov 2008

Asitka, aj ja sa bojím, či mi niekto po pysku nestrelí, keď v obchode rozprávam Slovensky, ale predavačky si už zvykli, ja keď zo začiatku to bolo hrozné.... 😀
No, lae samozrejme, pozdraviť po maďarsky sa viem. A už viem povedať aj "dobrý večer" 😀

asitka
13. nov 2008

nika...ľudia sú rozni...nemôžeš vedieť...mne sa raz v nz stalo...že ženská so mnou odmietla v obchode rozprávať po slovensky...!!!

eva7780
13. nov 2008

ja mam muza madarskej narodnosti,aj zijeme v dedine ,kde rozpravaju po madarsky,tak je to semtam vesele,ale zatial som nemala problemy

nika251
13. nov 2008

Asitka- sama za seba poviem ze to bola tava 😝 . Hehe- aj mne je cudne tu v KN hovorit slovensky ale kaslem na to. Som 50/50 a tak si robim co chcem. Je mi strasne luto ze tam kde bol roky a roky pokoj nejaki extremisti zaseju nepokoje. Ale politiku radsej vynechajme lebo to moze skoncit ako v DS 😀. Na dnes sa s vami rozlucim, ale zajtra sa prihlasim. Zelam vam pekny, pokojny napočkát 😀

asitka
13. nov 2008

nika...asi tak...pekný deň tu...idem von s malou.... 😀

bibula
13. nov 2008

ASItka aj mne sa to stalo, tiez sem viacej nevkrocim asi by som sa len hadala co sa tu aj stane-som za zamknutie temy. 😒

gabii83
autor
13. nov 2008

ja zase tu v BB som uz pocula v nakupnom centre madarov, som sa aj cudovala, a aj tesila, no je tu ale malo, som zvedava na statistiky, moj priatel vie napr. papirzsebkendő, PZS skratku pouziva, ale sa smejeme lebo v slovencine nie su samohl. ako öüőű tak je to sranda. tu na mna si uz chalani zvykli, a kecaju sem tam po mad, ale samozrejme same hluposti, pytali sa ma co je to MELEG MOKUS, znamena TEPLA VEVERICKA, neviem odkial to pocull, ale odvtedy ho volame meleg mokus.
ja si myslim, ze v politike a na slov. co sa deju, neovplyvnuje vztahy a manzelstva, kde jeden z nich je slov. a druhy madar. je to len otazka inteligencie, no na Slovensku uz je to trosku vaznejsie. ani ma to inac nezaujima. mozno v niecom maju aj pravdu, ale to ze kto to zacal, a co a ako, to je cele hlupost, to boli ludia, kt. sa nudili, alebo nemaju co robit, pripadne ine problemy prijemne a neprijemne, tak si svoje agresivne a primitivne spravanie si dali na javo, tam kde to ma najvacsiu odozvu. ale tie blbe rozpory by sa uz mohli konecne skoncit, napokon sme vsetci ludia, ja mam vsetkych rada a basta.
samozrejme niekedy ludia ako taky mi idu na nervy, ale to kazdy ma take dni, ci co?? no nie??

tak prajem pekny dnik vsetky slovakom a madarom na Slovenskuu 🙂

gabii83
autor
13. nov 2008

jaj OREIRO pisala si to dobre, len ITT, znamena TU, ak by to niekto chcel vediet, sa pise s dvomi T. 😉

sisulik
13. nov 2008

asitka..neviem preco odmietla...dovodom moze byt aj to, ze nevie poriadne po slovensky a je tazke pre nu potom takto rozpravat..mozno by ju to ponizilo..ktovie..vsetci sme nejaki...

tato tema sa urcite neotvorila preto aby sa tu hadala..ak sa chce niekto hadat, radsej nech tu ani nepise..cielom tejto temy je uplne nieco ine...niektori z nas mozno maju nedobre skusenosti s istym madarmi na SR, napr. co ste uz spomenuli, ze odmietli s vami komunikovat po slovensky...ale na druhej strane...nie je vobec lahke vyrastat na SR ako madar...

tak babenky, do boja sa vruciace, radsej zlepit prsty a netukat bojovne narazky do klavesnic... 😀

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre