Slovensko - maďarský pokec

gabii83
12. nov 2008

sziasztok, ha valakinek van kedve magyarul barmirol tarsalogni, szivesen vennem, nincs nagyon kivel beszelgetnem itt BB, csak telefonon keresztul.
szules, terhesseg, receptek, akarmi, ..... 😀

monkula
3. dec 2008

ivanka a t oich musím vykrojiť aby odstáli? ja nemám toľko plechov 😅 😅 😅
Ale ďakujeeem, milujem zázvor 😵 😵 😵

gabii83
autor
3. dec 2008

ivana medzzi zazvornickami a medovnickami aky je rozdiel 😝 😔
ty si ale sikula, ja este nemam nic, ale chcela by som, len nemam na to nervy, ani neviem kde mi hlava stoji, uz aby sa babo narodilo, aspon mi bude fyzicky lahsie, lebo to je uz nieco hrozne, aka som bezvladna 😖
pisala som po mad. ale pre tych ktori nerozumeli, neviete rychli recept, ale taky, ktory dlho vydrzi??
vdaka dopredu

kocurik kkosz ha utananezel, sziasztok

ivana26
3. dec 2008

monkula, ja tiez nemam tolko plechov, ale nemusia byt na plechu, mozes aj na tacku, ja som ich nechala odstat len asi 2 hodinky 😉 a tiez boli super.

gabi , medovnicky a zazvorniky maju uplne odlisnu chut, do medovnikov ide skorica, klinceky a aniz, no a do zazvornikov samozrejme zazvor 🙂

gabi, medovniky aj zazvorniky vydrzia hrozne dlho 😉

ivana26
3. dec 2008

gabi , ja som piekla aj minuleho roku a to som bola tesne pred porodom 😀 😀 😀 som myslela ,ze mi odide chrbat, je to velmi narocne tie posledne tyzdne ,clovek sa uz len gula

gabii83
autor
3. dec 2008

no presne ivana, aj ja som s tym tak, ale predsa len by som nieco chcela mat na stole, ale moj milacik nema rad zazvorniky som sa pytala, mam recept na medovnicky, plnene velmi dobre ale hrozne narocne ich robit, dlho trva, aj ked som nebola tehotna, mi to trva 2 až 3 dni, lebo je to makačka, treba s tym vela hrat. 😖

ivana26
3. dec 2008

nemam rada zlozite kolace 😉 ja radsej rychle , jednoduche , ale chutne .mne sa s tym nechce babrat 😀 😀 😀
este budem piect medove rezy , tie milujem

monkula
3. dec 2008

ivanka, ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeem 😉

ivana26
3. dec 2008

nemas za co monkula 🙂 😉

monkula
3. dec 2008

ceš výborné vanilkové rožteky? 😉

ivana26
3. dec 2008

jasneeee 🙂

ivana26
3. dec 2008

monkula, mas krasne deticky, som si mrkla fotky 😵 😵 😵

monkula
3. dec 2008

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8661
sú naozaj výborné.... včera mi Mm doniesol kil oorechov, ench spravím ešte rožteky 😀 😀

ivana26
3. dec 2008

dakujem, super, vyskusam, orechov mame kopu 😉

ivana26
3. dec 2008

nevies, moze byt aj hladka muka? tu totiz nemaju polohrubu ani hrubu 😒

gabii83
autor
3. dec 2008

ivana - maju tam tie muky, len je to tak cudne formulovane, zistim ti to, sestra zije 6 ci kolko rokov v budapesti, alebo ostatne tu na stranke mozno tiez vie niekto?? no ak to budem vediet a nezabudnem, napisem, ahojte

effie81
4. dec 2008

Mennyit irtatok csajok,nem gyozom vissza olvasni.Gabi hidd el addig a jo amig egyben vagytok. 🙂 aztan fog fajni mindened es pihenni se lehet mar.Szoval elvezd ki szepen az utolso nyugis heteket. 🙂 Olyan suti meg csak akkor van ami sokaig kibirja ha nem nagy maskrtnik a ferjed. 😀 😀 😀

kocurik16
4. dec 2008

ez a baj nálunk is 😀 még a kemény suti is elfogy mire megpuhulna 😀

csilla76
4. dec 2008

helloka,én főzök.tegnap nem főztem mert nem voltunk itthon,igy ma savanyú káposzta leves lessz száritott gombával és kolbászal vmint krumplibaba 😀 vhogy étvágyat kaptam ezekre a kajákra,meg már régen csináltam 😉

hát igen,nálunk is olyan kell amiből sok van mert férjem nagyon édes szájú 🙂

monkula
4. dec 2008

ivanak, neviem ,ale asi T oneostane nič iné, iby vyskúšať..
To vážne v HU namejú polohrubú múku?
finom liszt je tuším hladká múka
a tie ostatné netuším 😅

kocurik16
4. dec 2008

én ma savanyú káposztás sztrapacskát csinálok,de csak vacsorára,mert ebédelnek a suliba 😅

gabii83
autor
4. dec 2008

jaj kocurik ez tok jo, jot nevettem, hogy a kemeny suti is elfogy 😀 😀 😀 😀

kocurik16
4. dec 2008

mire megpuhúlna megeszik,úgy hogy én ha unnepekre sutok mindenbol két adagot,a felét kint hagyom a másikat elpakolom.Piskota féléket mindig csak kozvetlen unepre sutom hogy nekeljen dupla adag abol is 😀 ha vasárnapra sutok mindig csak az nap hamarab csak olyan mézes féléket,amit szombaton megtoltom és más nap szeletelem 😀 nálunk még szog is elfogy

csilla76
4. dec 2008

kocurik nagyon finom sztrapacska anyukám is szokta késziteni,én nem mert férjem nem szereti,igy inkább juhtúrósat,sajtosat vagy túrósat csinálok. 😉

gabi hello,mizujs?hogy érzed magad? 🙂

kocurik16
4. dec 2008

csilla az is johet
ez teljesen megvadúlt ez a pc néz már hogy ír ,,? fogja magát és oda ír ahova akar.

csilla76
4. dec 2008

amúgy a sütéssel szintén úgy vagyok,hogy előre vagyis hetekkel korábban nem sütögetek mert karácsonyig még elfogyna 😉
tegnap este nekem is nagyon lassú volt a konik,azért inkább kikapcsoltam és mentem alukálni 😉

gabii83
autor
4. dec 2008

hat szia Csillu, koszi elvagyok, faj mindenem csak ami a terhessegnel szokot lenni , semmi uj a nap alatt. kapkodas van nalunk, hogy a baba erkezesig minden meglegyen. de nem fog sikerulni, ez van.

csilla76
4. dec 2008

mar átköltöztetek?nagyobb a lakás?tetszik? 🙂

szoritok hogy előbújon a pocaklakó és kicsit meg könnyebülj,de hát utána sem fogsz tudni pihizni mert a kicsivel kell tőrődni 🙂 de mégis nem lessz nagy terhed 🙂

ivana26
4. dec 2008

sziasztok,
egész nap csak futkározok,
nakupy, pecenie 😉
monkula, ved to, ze tu maju vela druhov muky, ale vsetko je ako nasa hladka, akurat to je rozdelene na rétes liszt, süteményliszt, finom liszt...... takze neviem
kupila som tu süteményliszt, tak uvidim, ale nebojim sa, ze by sa to nezjedlo 😀 😀 😀

ivana26
4. dec 2008

ste mi narobili chutky s tymi strapackami, mnam 🙂

monkula
4. dec 2008

no, inom liszt je naša hladká múka, rétes liszt je hrubá, rétes je totiž štrúdla a na tú sa dáva hrubá múka a sutemény, to sú zákusky, a na tie sa väčšinou používa polohrubá múka... 😉
ja už mám zázvorky vykrojené, uložené na plechoch a jednej tácke 😀
len som mala cesto dáke riedke, tak som musela pridívať múku... 😉

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre