Slovensko - maďarský pokec

gabii83
12. nov 2008

sziasztok, ha valakinek van kedve magyarul barmirol tarsalogni, szivesen vennem, nincs nagyon kivel beszelgetnem itt BB, csak telefonon keresztul.
szules, terhesseg, receptek, akarmi, ..... 😀

ansira
17. sep 2011

jéééé..van magyar oldal?!?! szupi. Valaki DS, vagy Somi kôrnyékérol?

ansira
17. sep 2011

@gabii83 Kôsz hugi, hogy ezt megosztottad a világgal. pusszantlak :-*

gabii83
autor
25. sep 2011

@ansira látom unatkozol 😝 😀

gabuci
26. sep 2011

Sziasztok csajok,én is tudok magyarul,csak idáig sosem figyeltem,hogy irogattok így is.Akkor szép napot,pekný den prajem všetkým!

desszi
7. jún 2012

helo, helo, trosku inojazycny pokec, magyar cseveges mar regen volt 🙂 😉

gabuci
11. júl 2012

@desszi Hát igen,ugy tünik,sokan tudunk itt magyarul,én már a több csajszit kiszúrtam a lakhely szerint,s mindig talált.

rut
26. júl 2012

Z akej knihy sa naučím po maďarsky?

anyoka
8. jún 2013

sziasztok baratkozni akarok hazas vaogyok van kettő gyerekem

gabii83
autor
11. jún 2013

Szia anyoka.honnan vagy pontisan?nekem is 2 gyermekem van,és ugy latom bb jaras.csak nem bb?

borsanh
19. jan 2014

Môžem sa pridať 🙂 MM je s maďarskej rodiny kde sa rozprávajú po maďarsky a ja zo synom neviem vôbec. Snažím sa učiť ale nejde mi to :( a chcela by som sa naučiť neviete mi poradiť ako na to??? MM sa snaží ma niečo naučiť ale nejde mi to... som na nervy s toho lebo aspoň rozumieť by som sa chcela, kedže jeho rodina nevie dobre po slovensky... :(

adriana2301
21. jan 2015

@olinka6226 no ja s tebou plne suhlasim,pri hladani prace na Slovensku sa mi neraz stalo ze musim vediet aspon zaklady madarciny a toto je fer?! tiez nemam voci nikomu nic,ale nepaci sa mi ze vo vlastnej krajine sa musim ucit jazyk ktory nieje nasim uradnym jazykom,nepoviem ked vyzaduju anglictinu alebo nemcinu a tak,lebo to sa uci uz na skolach ale preco madarcina?nieje to svetovy jazyk..no co mam povedat ten nas stat je proste cely naopak..horsi ako cesty v anglicku...

nika251
5. feb 2015

@adriana2301 No, nemyslim ze ta dakto nuti. Len ono sa asi zvysuje sanca, napr. pri praci v obchode, ze ziskas zakaznika ak mu vyjdes v ustrety. Na uradoch na uzemi, kde je zmiesane obyvatelstvo, je zas nutne dohovorit sa. Ak by si ty nevedela ani muk, dajaka teta co ma celu rodinu madarsku a nie nutne aby cely povedala slovensky slovo a potrebuje pomoc, nuz, tak tam je nutna slovencina. A ak sa odvolavas na to,ze zijeme na Slovensku a naco sa prisposobovat mensine, tak moja nepatris za uradnicky stol v zmiesanom meste, ale za pasik- tam ti bude fajn a fakt sa nemusis znizovat k madarcine. Starka bola madarka ale snazila sa komunikovat- prizvuk kladiemna SNAZILA, aj ked sa jej dostalo aj vysmechu. Je s prepacenim sproste! chciet od starych, starsich ludi aby si silou mocou lamali jazyk slovensky a mlade uradnicky sa na nich tvaria, akoby boli posledne h...o. Potom sa tie mlade chytia, idu do VB a o pol roka sa vratia s anglickym prizvukom! Takze.. ak si chceme natolko chranit narodnu hrdost, nemali by sme zacat poburovanim sa, ze sa treba prisposobit ludom,co s nami ziju desatrocia, ale tym, ze si jazyk zachovame -nie poanglictime🙂🙂🙂 Dalej, nemala by si chodit zabrdat do tejto temy, lebo to nema moc zmysel🙂

emma_932
6. feb 2015

jeeej ozila tema, sziasztok 🙂 utoljara meg snazilka-kent voltam itt 😀

gabii83
autor
1. apr 2015

@nika251 p. mna aj preto je to dobré, lebo ich más okolo seba, a vela nás/ich je. mensinovy jazyk s najvacsim poctom obyvatelstva na SR. tak ako sa tu pise nikto nikoho do toho nenuti, ,je to na tebe.
na skodu to nie je... kolkí by za to co dali ak by to ovladali.
ty nepatris do tejto skupiny.... nevadi.
tak sa uc ine jazyky. vela uspechov ti k tomu prajeme

gabii83
autor
1. apr 2015

@anyoka szia en BB-n lakom, tessek ha baratkozni akarsz jelentkezz akár itt is. IP-ben

nika251
14. apr 2015

gabi83 myslim, ze si davala za pravdu mne, a reagovala na adrianu2301 🙂

paulakolla
22. sep 2016

Baby neprelozite mi prosim tuto vetu?
Szerintem néhány nap múlva hívd fel őket egy olyan ember segítségével,aki tud magyarul.
Budem Vam vdacna.

katesocka
22. sep 2016

@paulakolla Preklad: Podľa mňa im zavolaj o pár dní s pomocou človeka, ktorý vie po maďarsky.

paulakolla
22. sep 2016

@katesocka Dakujem velmi pekne. Bala som sa,ze to znamena toto🙂 Zabudla som si kabelku na jednom private na Balatone,ktory vlastnia starsi manzelia. Teraz mam problem ich skontaktovat. Zatial sa len snazim ziskat na nich kontakt (z vedlajsieho apartman.domu) a potom neviem akym sposobom im zavolam.Nanestastie neviem po madarsky ani tuk..☹ Aspon som sa postazovala🙂

katesocka
22. sep 2016

@paulakolla Tak držím palce nech všetko vybavíš v poriadku a nech zoženieš niekoho, kto po maďarsky vie. Ja osobne napríklad nerada hovorím po maďarsky, skôr porozumiem keď niečo čítam, takisto rozumiem, ak mi niekto niečo hovorí, ale rozprávať, to nemusím 🙂

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pr85
6. aug 2020

Sziasztok mindeniknek, valaki szeretne egy kicsit magyarul irni? De jo, hogy itt van is a magyar tema. Pozsonybol vagyok.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre