Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bybi
autor
1. jún 2008

Ludka, chyba bola nas oboch, ja som mu mala dat prednost, ale vyletel zo zakruty moc rychlo, takze ked som sa pozrela, este som ho nevidela a potom som ho zbadala az ked som pocula pistat jeho brzdy. A tie ked ides pomaly nepistia 😅 A uz sme sa nestihli vyhnut 😔 Na stastie sa ale nikomu nic nestalo.

Kati, rano prisiel dole, ze Zarka ma dnes sviatok. A ja mu hovorim, ze ved ty tiez. A on ze aky? A ja ze no ved Den deti 😀 😀 😀 Tak sa na mna skaredo pozrel 😀

Mali sme ist dokoncit poslednu izbu dnes, ale volali mu z baru, ci nepotiahne do 8-mej, tak povedal ze hej. Ved peniazky sa zidu a do domu pojdeme zajtra. Tak sme same dnes 😒 No nevadi, este dnes a buducu nedelu a uz koniec, uz bude vikendy doma 😵

bybi
autor
2. jún 2008

Dobre ranko 🙂

Ludke Viki vsetko naj k 9-tim mesiacikom 😵

Pekny den vsetkym 😉

ninuska
2. jún 2008

cavesko babule

tak vidim ze ste vsetci krasne oslavili mdd my tiez boli sme u znamych v zahrade z dvoma malinkymi dvojickami sofinka im pokradla vsetky hracky , cumliky a chcela ich hojdat v autosedcke no proste mam sa na co tesit ked sa nam narodi babatko dufam ze dovtedy ju to prejde 😀

inak vam musim npisat ze sme s nou boli cez vikend prvy krat v hrackarstve viskala o dusu spasenu 😀 vsetko sa jej pacilo vsade lozila a nakoniec si zobrala z regalu taku hroznuuuuuu latkovu sustiacu babiku aku by som ja nikdy nekupila sama ods eba no a uz sme tu babiku od nej nevedeli dostat 😀 baby ona ma uuuuplne iny vkus ako my dvaja vytvarnici 🙄 to bude katastrofa no museli sme tu obludu za 400 cz kupit ale ma ju rada stale snou lozi a mojka sa ......takze nasa fifi uz do hrackarstva nepojde 😀

no a este na zaver spavat chodi posledne 3 dni az o pol desiatej takze mame super dni a spinkala pocas tych 3 dni uz iba raz cez den aj to hodinu pripisujem to tym horucavam dufam ze sa nemylim fnuk 🙄

ludik
2. jún 2008

Ahojte 🙂

Bybi - dakujeme aj Zarke vsetko naj naj naj k 8 mesiacikom,je zlatucka 😵 Tak ako dnes malujete?My ideme do agentury a za landlordom z noveho bytu,idem trosku poupratovat a pustit pracku 🙂

pekny dnik vsetkym 😵

sweetky
2. jún 2008

ahojte,nejaka slovenka v cz????napriklad v usti nad labem???alebo okolo?

jajaalf
2. jún 2008

ahojte

ako sa mate?ja len tak n askok som teraz doma na prestavke a o 18hod uz letim spat 😖 maleho ani nevidim 😔 rano sa budi so mnou a poobede ako pridem tak ideme spolu spat a vecer uz spinka... 😒

pozdravujem vsetkych a sa skusim ozvat 🙂 horsie je to s citanim 😅

ninuska
2. jún 2008

cavko sweetky ja som v mladej boleslavy 🙂

sweetky
2. jún 2008

ahojky ninuska,to ani nie si tak daleko xixiix

zuzula
3. jún 2008

ahojte kocky 😵
uz sme spat v UK a veru nie je to moc prijemne, v Trencine stale okolo 30 stupnov a tu hnusny dazd 😠 no snad sa dnes vyprsi a zajtra ked mam volno bude pekne.

Na prazdninach sme sa mali skvele, uzili sme si teplucko a slniecko, aj to ze za krpcom mal stale kto lietat to bola pre mna oddychovka 😉 dokonca som si v piatok vyrazila vecer s kamosmi do mesta, popijali sme kokteiliky na terase do noci, no uuuuplne skvele 😵

jej vidim ze Ludka si na nas znovu spomenula, musim si precitat kusok dozadu ako sa vsetky mavate 🙂
fotecky tiez skusim pridat ale az z domu teraz "zarezavam" v praci 😅

ninuska
3. jún 2008

no cavesko takto obedovo
zuzi tak uz si zse doma?? my sa chystame teraz cez vikend na tyzden ...obehat to vsetko naoberat zopar ceresni a tak. ti verim ze si si oddychla unas su strasne horucavy sofinka je s toho velmi unavena teda dufam ze s toho

zajtra nas budu ockovat ☹ dufam ze to v tychto teplach zvladneme ...no a idu nam tie zubky uz jeden trosinku vidno 😅

soska sa neozvala som taka zvedava ako to zvladaju

ninuska
3. jún 2008

zuzka chcela som sa spytat ze aku tortu si robila adamkovi -nejaky speci nekaloricky recept ?ßß 😅 ci proste torta jak sa patri lebo nas to caka o 2 tt...tak nech sa ja nekuchar pripravim 😖

soska
3. jún 2008

Caute babule,
nejako am zacina zavalovat praca, tak som trochu nestihala....

Zuzi, vitaj spat! tesim sa na fotky! A super, ze ste si to tak uzili!

Tak vcera som uz mala celkom fajn pocit po tom, co som vyzdvihla Marca. v aute sa cely cas rehotal ako zjaseny, neviem, ci preto, ze sa tesil, ze ma vidi, alebo bol taky navnadeny zo skolky. Hovorili, ze sa mu viacej paci s vacsimi detickami, tam ma viacej stimulov a rad ich pozoruje 😉
Doma bol vcera ok, pekne sa hral aj sam, nebol na mne nejako nalepeny alebo nejaky citlivy, takze som bola vcelku spokojna, ze snad je ok. V noci viacej plakal zo spanku, tak asi zpracovaval dojmy.... ☹ No a zdal sa mi horuci a dnes rano tiez, ale podla nasho teplomera nemal teplotu.

Drahy je dnes doma a prave mu volali zo skolky, ze Marco ma 38.5 teplotu! Tak to sa mi zda uz dost. Vraj mu daju calpol a uvidia, ze nema este prenho chodit.... Tak som zvedava, rada by som, keby siel domov trochu skor. Ale ked ja mam autosedacku a drahy nie 😒

Ninus, my sme robili jednu tortu trasenu (ci 5minutovu) a druhu smotanovu piskotovu, niekde tu na stranke su recepty na oboje😉 len uz netusim kde...

zuzula
3. jún 2008

soska no mozeme si ruky podat aj mne volali zo skolky ze ma Adam teplotu ☹ ...mal aj v noci 38 a dala som mu calpol aj teraz som kazala nech mu daju a keby sa nezlepsilo nech mi zavolaju a pridem prenho skor. okrem teploty je v pohode aj vcera bol normalny myslim ze to mame zo zubov lebo nam ide aj stolicka aj jeden ocny 😖
tak nech je Marco v poriadku a super ze sa mu zacina pacit, urcite to chvilku trva kym si deticky zvyknu, podla mna by bolo praveze divne keby boli uplne v pohode po roku neustaleho bytia s maminou...ale urcite si vsetky zvyknu tak treba len prekonat tie zaciatky 🙂

Ninus dik ze si mi pripomenula ockovanie aj my mame zajtra...teda ak ta teplota klesne inak budem musiet prehodit na neskor..
mass pravdu aj ja som sa najedla ceresni a hrasku do sytosti a adamcek tiez, strasne ma rad ovocie a zeleninku to vali o 106 🙂

ja som robila tiez trasenu 5 minutovu tortu, 1x mandarinkovo-vanilkovu a 2x cokoladovo-jahodovu...vsetky boli fantasticke 😉 len si musis kupit ten speci puding na SK...teda mozno ho maju aj v CR

inak dodatocne chcem zablahozelat Jajkinku Kikovi k 1. narodeninkam vsetko naj naj naj a posielame velku pusinku 🙂

mam obedovu prestavku tak si idem citat dozadu co ste popisali 😉

soska
3. jún 2008

zuzi, to fakt? Aj Adamko ma teplotu? sila 😕
aj my mame zajtra ockovanie, to je tiez nahoda, co? chcela som im tam zavolat, ze ci moze prist aj s teplotou, ale ako hovoris, sama som si myslela, ze asi nie😢 Co je od veci, lebo nas tatino je zajtra doma a moze ho zobrat a ked budem musiet zmenit den, tak zase len na stredu a to nam bude vyhovovat zase az o nejake 2-3 tyzdne😢

soska
3. jún 2008

tak Cliff zobral Marca nakoniec domov( pozicali mu autosedacku), vraj Marco zacal plakat, ked ho zbadal, natahovat rucicky za nim a potom ho uz len objimal, taky bol nadseny, ze ide prec. Tak aspon si to aj ocino zakusi, ake je to, mat taky neisty pocit. Tak zahlasil, ze ma pocit, ze Marco tam isto este nie je happy..... ☹ 😔

bybi
autor
3. jún 2008

Cauko kocky, nam dnes zblbol pocitac, tak som akurat dorobila komplet novy windows 🙂 A odisla nam klavesnica na laptope, tak musime pouzivat externu.

Katka je uz doma, dufam, ze sa skoro ozve, ako doleteli 🙂

bybi
autor
3. jún 2008

Vidim, ze vam drobci teplotuju, dufam ze to nie je nic vazne 🙂

vilkakatka
4. jún 2008

Ahojte Babulky, tak sa hlasim ako slovenka na Slovensku ... hihihi 😀
Let bol super, Adelinka bola dobrucka a polovicu letu prespinkala 😉
Teraz uz len cakat, kedy nam dorazi ocinko ... ale ten ma pred sebou este dva tyzdne prace

Vsetkych vas zdravime a posielame pusinky.

PS- Je tu horuce ... normalne po 4 rokoch budeme mat pekne leto 😵

lufia
4. jún 2008

Ahojky

kati tak uz si tu 🙂 no tesim sa na vas 😵
Adelka je sikovnica 😵 a neboj dva tyzdne ujdu ako nic a ste spolu aj ked je to zvlastne byt teraz na SK 😕 ved uvidis 😅 ale nestazujem sa 😀 tiez si uzivame nadherne pocasicko

zuzi,soska ako sa maju drobci??dufam,ze su ok a ze to ozaj strasia len zubky 😉

vidim,ze ludik je spat 😵 ako sa ma Viki?uz si dala aj nove foto?tak davno sme ju nevideli

bybus a co vy?kedy balite?uz sa tesite na nove miesto?ozaj a muzik je uz poviseny ci este nie....

vilkakatka
4. jún 2008

Lufi, aj ja mam take zvlastne pocity ... hlkavne sa este citim ako keby sme tu boli len na dovolenke ... bude sranda 😅 A aj ja sa tesiiiiim ... ked sa zabyvame, tak vas prideme do BB prepadnut 😀

Oneskorene vsetko najlepsie nasim mesiacikom ..-. Vikinke a Zarke 🙂

lufia
4. jún 2008

kati 😀 no popravde ja si stale myslim,ze sme len na dovolenke 😀 😀
ale vazne je to cudne byt teraz na sk ked sme boli tak dlho mimo ale co uz snad si zvykneme 😵

vies ma to dve strany ako vsetko-na jednej som stastna ,ze som doma mam tu kopec ludi ktorych lubim 😵
ale na druhej strane som uz zvyknuta na zivot mimo sk(a to som si ani nemyslela)vsetko je tu ine,nikde nic nejdem dostat napr.aby som kupila cerstve ovocie tak ma ide pepka trafit a v Uk stacilo zajst do asdy 😅 a cele je to proste ine.....

no ja az teraz citam co ste popisali takze tiez dodatocne prajem Viki a Zarke krasne mesiacinkoviny 😵

jeej ninus vy budete mat za chvilku rocik 😵 dufam,ze potom aspon na chvilku nahodis foto Sofinky nech ju vidime aka je to uz velka baba 😵

soska citam ako prezivas s Marcom tu skolku ☹ ma to mrzi ale ja by som to tiez takto znasala ☹ je to tazke ale nakoniec si ozaj deticky zvyknu a aj my maminky 😉 drzim palce 😵

ninuska
4. jún 2008

cavino babule

kati zdravim ta doma na rodnej hrude 😀 - ja som na skoro rodnej

lufi hodim foto hned a zaraz sak mam uz aj pripravene do sloveniek zahranicnych - inak ja mam tie iste pocity ko ty zase tu - mne hrozne chybaju tie sluzby ako jasle na par hodin alebo rozne aktivity pre deti....o obchodoch nejdem ani hovorit - ale to sa da este prezit horsie je to z lekarmi a tak.

ludik
4. jún 2008

Dobre ranko kocky 🙂

No dnes je konecne krasne,uz bolo nacase 😠

Katka - nejako som presvihla vas odchod z UK,to je super ze ste uz na SK,ja ked som bola posledne skoro 2 mesiace na SK tak som si strasne zvykla,ani sa mi sem nechcelo vratit,ako pise Lufia tak len to je trosku ine s nakupovanim,ja som chodila do Billy,tam bolo ovocie celkom fajn len tie ceny 😲 😠 ☹
Tak si to uzivajte,to teplo vam zavidim,my letime v nedelu a budeme na SK do 25.6.tak hadam to pocasie vydrzi,aby sme mohli ist s Vikinkou na kupko 🙂

Lufia - Vytvorila som Viki novy album(kuk)nemam v nom vela fotiek,ale este popridavam 😉 ako sa mate?robis si ten vodicak ci nie? 🙂

Kocky dakujeme za blahozelania aj my zelame dodatocne Adelke vsetko naj k 5 mesiacikom a Christiankovi k 1rociku,vidim ze som toho vela prepasla 😀
A vsetko naj k 1 rociku aj Adamkovi a Marcovi 😵 Ja budem musiet dat Viki tiez od augusta do skolky,tak som zvadava ako to bude zvladat 🙂

bybi
autor
4. jún 2008

Dobre ranko 🙂

Lufi uz balime a stahujeme vsetko v sobotu. Dnes tam este ideme vymalovat tu najmensiu izbu a uz to potom bude vsetko ready 🙂

Inak som sa chcela opytat, robili vam po porode cervical smear test? Mne vcera prisli vysledky a mam borderline result 😒 Tak davaju este cas do oktobra, ze by sa to malo zlepsit, potom musim ist zase na test a ked sa to nezlepsi, budu to musiet liecit. Tak som vlastne chcela vediet, ci to nie je prave kvoli porodu 😖

Kati, tak super ze ste top takto pekne zvladli, Adelka je kocka 🙂

A aj my dakujeme za blahozelania 😵

soska
4. jún 2008

ahojte babule!

Tak Kati, nech sa dobre zabyvate na Slovensku! 😵
Lufi, Ninus, viem si to predstavit, ze vam chyba vela veci doma, co bolo v zahranici 😒 Tiez ma to niekedy odradza, ked obcas pomyslame nad zivotom na Slovensku....Ale zase mat okolo seba rodinu a znamych je na nezaplatenie...

Tak Marco vcera horuckoval do vecera, potom som mu dala Calpol a dobre sa vypotil, ale mal strasne nepokojnu noc a nad ranom uz ani sam nechcel spat a aj pri nas mrnkal 😕 a stale akoby bol taky neisty, ci sme tam, sa za nami natahoval 😨 chudatko...
Trochu sa mi ulavilo, ze nemusi ist teraz par dni do skolky, ale zase mas uz teraz stresy, ked si predstavim, ze od pondelka to bude mat takmer ako uplne od zaciatku ☹

Zuzi, chcela som sa ta spytat, ako je to v Adamkovej skolke? Ma stale jednu tetu vychovavatelku,a lebo sa striedaju? Marco ma v diari kazdy den zaznamy od niekoho ineho, tak predpokladam, ze stale je s niekym inym 😔 a to sa mi nezda najvhodnejsie. Ked je chudak v cudzom prostredi a este aj vtedy ma stale novych ludi okolo seba a nema ani sancu si niekoho oblubit. Viem, ze spominali, ze je rad aj s vacsimi detmi,a le som si myslela, ze ta vychovavatelka z nizsej skupiny bude s nim tam..... 😒

lufia
4. jún 2008

ninus prave som videla foto 🙂 tak mas riadne fesacku betarku 😵 😅
no presne ako pises sluzby katastrofa ale zas ja som s lekarmi nesmierne spokojna 😵 to ma zas strasilo v uk
no co uz hadam nemozem mat vsetko perfektne 😀

ale zas ako soska pise mat rodinu pri sebe je na nezaplatenie 😵

ludik idem kuknut este Viki 🙂 ozaj ty si z kosic?ak si dobre pamatam tak ano...tak mozno by sme ta prisli pozriet ak mozme?lebo by sme mali ist pozriet prastarych rodicov a cestu mame cez kosice 😉

bybi boze skoda,ze tam uz niesom ☹ tak som vzdy chcela mat niekoho blizko
ozaj videla som zrkadlo pre Zarku je suprovske 😵 to je ta vyhoda mat babu mozes nakupovat kadejake krasotinky 😅

soska ked to citam tak my je luto Marca ☹ ale on si urcite zvykne len to chce mozno viac casu
len je nanic ,ze este aj ty mas stresy z tej skolky 😖 najhorsie je ,ze nie si spokojna ako to tam funguje
ono urcite ako pises je pre Marca stresujuce aj to,ze ma pri sebe kazdy den inu tetu...aspon zo zaciatku kym si nezvykne by snim mohla byt stale jedna a ta ista
neviem ako to tam funguje ale nemozes sa spytat ci by to nebolo mozne??

ninuska
4. jún 2008

soska bolo by to super ale nasi su 6 hodin cesty obaja pracuju a druha babka to iste ☹ moja mamina bola skoro rok doma ale teraz sa zamestnala takze tu nemam nikoho ...prave hladam niekoho kto mi bude strazit sofiu lebo ja nemozem ist a ani k doktorvy kam by som ju dala a muz si tiez nevie stale vybavit volno ....aj som sa pytala na gynde ale neviem si predstavit ako by ma snou vysetroval 😅 .... a zatvarili sa tak ze no moc sa to neho 🙄

ludik
4. jún 2008

Lufi - ano som z Ke,to by bolo super,poslem ti do IP moj mobil na SK a kludne sa ozvi ak nieco,lebo nemam net,jedine ak by som sla k svagrovcom 😉 a kde mate prastarych rodicov?

Soska - a kolko platite za skolku?a preplacaju vam to?je to odveci ak je tam kazdy den ina vychovavatelka 😒 kazda je predsa ina a ma ine sposoby,este ked su 2 a sa striedaju tak je to v pohode,
a ako casto ho davate do skoky,kazdy den?dufam,ze nemam vela otazok,len neviem ako to funguje,ci sa da aj len na 3dni alebo ako to je?dakujem 😵

zuzula
4. jún 2008

ahojte kocky, tak fotky su popridavane, mozete sa kuknut ako supersky sme sa mali. 😵
my mame stale teplotku a pridruzila sa aj nadcha a kaslik takze sme dnes doma a kurirujeme sa. urcite ta zmena pocasia a oslabena imunita zo zubkov urobili svoje...

soni Adamko ma zaznamy stale od 1 vychovavatelky, ta je jeho "hlavna" v tej ich skupine, hoci su tak aj ine a striedaju sa tak aby pokryli ten cas od 7.30-18.00, ale tuto Serenu uz si Adamko oblubil a minule dokonca plakal ked odisla...mne sa to tiez takto pozdavava viac ako kazdy den niekto iny...ale kazda skolka ma asi svoj system.
Marcovi skore uzdravenie prajeme!! 🙂 aby sme sa v sobotu mohli stretnut 😉

Katka tak vam zelam aby ste sa pekne zabyvali u maminy a aby ste si pekne zvykli na zivot na SK. 🙂 presne ako pisu aj kocky, vsetko ma svoje pre aj proti.
my sme mali perfektny tyzden u nasich ale veru uz sme sa tesili sem do nasho vlastneho bytiku predsa len uz sme tu v UK zvyknuti a teraz ako som zacala robotku by sa mi nechcelo ist prec...uvidime co bude neskor, druhe babo by som rada rodila este tu a potom sa uvidi... 😉

Ludik my platime skolku £42 za den, neviem co myslis pod tym ze "preplacaju vam to"...dostavame nejake childcare vouchers z Petovho platu do vysky £250 mesacne tam je vyhoda ze sa to nezdanuje...ale napriklad moja firma to nerobi...a tym sa ti znizia tax credits tak si to treba prestudovat a spocitat...
Adamko chodi do skolky 3x za tyzden, pon/ut/stv a takto sa to da v kazdej skolke vybavit...len si treba dopredu skolky obehat a vybrat a hlavne zarezervovat...

bybi tak pekne malovanie a hlavne nech uz ste co najskor prestahovani a zabyvani 🙂
nam tatik vymaloval kym sme boli s Adamkom na SK tak som nemala ziadne upratovanie 😅 zato dnes periem o 106 😀
ja som po porode mala normalny smera test a teraz mam ist znovu - chodim kazdy rok lebo asi pred 3 rokmi som mala borderline result ale odvtedy v pohode 🙂

ekira
4. jún 2008

cafte 🙂 tak som vas prisla omrknut ze ako sa mate.... 😉
tak citam ze katka je uz slovenka na stalo 🙂 tak vam moc moc moc drzim palceky nech vam vyjde vsetko podla planov 😵 a zuzi sa mala zasa dobre a to pocasie sa aj admacekovi ako vidno pozdavalo 😀 no u nas je tak pod mrakom ale bolo krasne ale tie burky co tu boli.... 🤐 😕 naposledy v pondelok vecer zacala o 22 a este o 2:15 rachotilo stale sa to vracalo ku nam no baby inak mi lepilo amon zsa schoval pod nas paplon a nie a nie spat a potom sme v utorok rano horko tazko vstali do skoly
inak ohladne nakupov na sk,ja som uz tu zvyknuta ze rano sadnem na bicak,a zacinam od ovocia a zeleniny v obchode paci sa mi tu ze je tu vela toho dostat aj ked to nie je najlacnejsie.ale co uz ovocie a zelenina sa musia papat.a ked sme na slovensku,tak ma nenapadne zobrat nejake to ovocie pre seba,iba amonovi ponuknem a idem do obchodu a ked tam zbadam ten ""suprovsky vyber"" 😕 tak mam dost ale taha ma to stale tam ,mat pri sebe rodinu a kamaratky 😔
no bybi sa tiez bude stahovat tak zelam nech ste tam statsny 🙂 marodo drzim palce nech sa co najskor vyliecia
ninus mala je podarena 🙂 inak vcera som mala youriho a baby on zaspal o 12:20 a som ho musela ist zobudit o 16:15 no som nechapala
ale aspon som si aj ja zdriemla 😝