Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bybi
autor
16. nov 2008

Lari ved ty mas doma pravnika, tak by sa patrilo, aby dobre zarabal 😀

Ja tiez uz na tom pracujem, aby som sa tam raz dostala 😀 Nie sice ako pravnik, ale zarabat by som tolko mohla. Ved mozno do 40-tky to aj ja zvladnem 😝 😀

A co sa skolky tyka, ja nemam pocit, ze si Zarku neuzijem, lebo uz o 3-tej sme spolu a vikend tiez cely. Takze ja sa nestazujem a vyhovuje mi to takto na 100% 🙂

A aky ste mali vikend kocky, nejako je tu ticho ako je Zuzka prec 😒

soska
17. nov 2008

Dobre ranko kocky!

My sme mali pohodovka vikend, V sobotu sme boli na jednej surprise wedding anniversary party- urobili to 3 deti svojim rodicom, bolo to skvele. Rodiacia si mysleli, ze idu na nejaku rozluckovu akciu a nasli sa na svojej oslave 30tich rokov manzelstva 🙂 . Marco tancoval odusu zase, my sme sa len kosili a vydrzal do 10, potom uz bol taky hyperaktivny od unavy, ze mal stale nejake podknutia a zranenie, tak sme sli radsej domov 😉

A kocky, uz mi prisli tie vsetky kalendare a posteri, co som objednala s fotkami, je to perfektne, strasne som vytesena! 😀 Odporucam na photoboxe, ak by ste mali zaujem😉

Lari, tak ty planujes byt domka, kym maly pojde do skoly? Ci uvidis, ako to pojde? Aj nam vyhovuje moj part time job a Marca vidim cele 4 dni plus este vecery ostatne dni 😅 je to fajn, niekedy az dost a som vystavena viacej ako ked pridem z prace (to havne aj tym tehu😉) 😀 😀 😀 A som rada, ked sa Marco stretava aj s inymi detmi a ludmi. A uvidim, ci coskoro pojde opat aj do skolky, alebo ostane dlhsie u susedky 😔

zofa
17. nov 2008

Ahojte kocky,
ja som chora ako pes a volala som dr. a dobre ma na recepcii naserkali. Objednali ma az na stvrtok 5.30pm. Vraj maju plno 😠 Neviete ake lieky by som si mohla dat aby to babam neublizilo a ja by som sa po nich citila aspon trochu ako clovek? Inak v stredu ideme na sono, tak som zvedava, ci nam budu konecne vediet povedat pohlavie dvojciat. Juj tak sa tesim ako male decko 😀

soska
17. nov 2008

Ahoj Zofi,

je mi luto, ze si chora- mas nejaku chripku? minimalne nejaky paracetamol od teploty a bolesti hlavy si mozes dat a myslim, ze niektore tie syrupy od kaslu su celkom neskodne, ale na Tvojom mieste sa spytam v lekarni, oni ti budu vediet najlepsie poradit. 😔 A urcite vitamin C je ok...

A parada, ze idete na sono, nech dobre dopadne a ukaze se, co cakate. 🙂

V stredu sa toho tolko deje: aj ninuska bude rodit 😀 jupiiii!

zofa
17. nov 2008

Dakujem Soni. Nevladzem ani dychat a o hrdle a hlave ani nehovorim 😖 Uz si aj idem dat Paracetamol. Juj ked ja ani do mesta nevladzem ist aby som sla do lekarne. Musim asi mangelovi zavolat, nech skoci z roboty a donesie mi nieco.
Dufame, ze sa aspon jedno z nich ukaze, to by nam stacilo kedze su jednovajecne 😉
Ja sa z jednej strany tesim na stredu ako mala ale z druhej strany mi je smutno, lebo nase prve babo o ktore sme prisli by oslavovalo 4.narodeniny prave v stredu. Takze mam zmiesane pocity.

soska
17. nov 2008

zofi, to chapem, ale sustred sa na buducnost a stasticka, co nosis v brusku 😉 aj ked spomienky su isto bolave... 😔

Dufam, ze sa rychlo vyzdravis! 😕

lara1znk
17. nov 2008

sonicka, napis mi viac k tym kalendarom atd. aj do IP ak mozes please! ja som sa k tomu stale nedostala! hanbim sa. a to uz mam skoro vsetky darky inak vybavene

nie v ziadnom pripade neostanem doma kym Christian pojde do skoly. to je pridlho. Zatial si najdem nieco na doma a potom sa vratim do prace na take 2-3 dni.

zofa, skore uzdravenie! pomalicky s tym paracetamolom, velmi sa to neodporuca ale ked uz inak to nejde tak si daj.
ja sa trapim s anginou od piatku, necele 2 tyzdne odkedy som dobrala atb z SK a uz opat ma to chytilo. ☹

u nas prsi, tak sme zavreti doma
snad nieco vymyslime na poobedie

bybi
autor
17. nov 2008

Caute kocky 🙂

Ja mam dnes cely den training, budem mat na starosti dalsie 2 kontrakty. Tak som este ani neprecitala, co ste popisali. Ale skusim dobehnut doma ak sa podari 🙂

Dufam ze sa mate vsetky dobre 🙂

chamomile
17. nov 2008

Ahojte kocky,

ja len tak narychlo, lebo teraz uz duplom nestiham..... 😉
tak my uz mame doma tyzdnove bambino, nasa Millie (Camilla Joan) sa nam narodila v nedelu 9.11 o 4.15 h rano, s vahou 3.28kg a 49 cm, vsetko to prebehlo celkom normalne, mame sa dobre, este stale sme si nevymenili noc za den, no to pride... aspon dufam, ze coskoro 🙂
ked bude viac casu,napisem viac a pridam fotky
ninuska, drzim palce.

soska
18. nov 2008

Chamo, Srdecne blahozelam!!!! 😵 😵 😵 Rychle zotavenie, vela mliecka (ak kojis 🙂 ), a coraz menej prebdenych noci 😉 A Normanko nech poslucha! Well done!!! 😀

soska
18. nov 2008

Ahojte!

Nejako je tu tisko, ako sa mate?

Ja sa nudim v praci, uz sa tesim na obed 🙂

Pocasie sa trochu zlepsuje, tak ak idet s drobcami von, snad nebude uz prsat.... 😉
Pekny den!

soska
19. nov 2008

No caute!
Nehambite sa? ja si tu uz druhy den mam pisat sama so sebou? 😀 😀
Co sa deje? Dufam, ze ste ok 🙂

ekira
19. nov 2008

soni caf som nakukla a kukam ze si fakt sama pises 😀 a kde je zuzi a adamko?niekde dovolenkuju?
no takze som sa docitala ze ninuska dneska rodi.......tak ja len dufam z euz to ma statsne zasebou a je uz s hugom
no tu je cas akurat na spanie 🙄
no ja som vcera zazila nieco....
isla som s yourim do centra,pretoze som potrebovala reklamovat amonovu bundu ,bo sa tam pokazil zips .baby ja pridem do obchodu a penazenky nikde ☹ bundu som statsne vymenila aj bez blocka a dostala som novu.cestou naspat som prehladavala listie ci mi niekde nahodou nevypadla.dosla domov,zavolala na mestky urad,nechala svoje cislo na mobil,zablokovala karty v banke a sla som znova tou istou cestou do centra s tim ze ju urcite najdem.ale bohuzila nic som nenasla tak som dosla cela uplakana domov a v tom mi zavolali z uradu,ze nejaka pani nasla moju penazenku tak som stricla youriho do kocara a pomeho zasa ta ista trasa.no cela statsna a hlavne zmoknuta dosla na urad a skutocne bola to moja penazenka.vsetko bolo v nutri aj peniaze,ktore som este vcera rano vyberala takze som velmi rada ze ziju este taky dobry ludia!!!!! 😔 ja som sa strasnebala,ze ju najdu nejaky pubertiaci,peniaze zoberu a zbytok zahodia do krikov.nastatsie sa tak nestalo uff to bol den som presla okolo 8 kilometrov,ale stalo to za to 🙂
soni pekne fotos 😉

soska
19. nov 2008

ja vidis eki, esteze si pripomenula, ze ninus dnes rodi😉 tak dufam aj ja, ze vsetko dobre dopadne a coskoro sa nam ozve s hugom 😵

no to je ina story! je super, ze sa taketo 'zazraky' naozaj este dnes deju 🙂 ja by som tiez mala nervy a prezivala to 😔 . no zlata pani....aspon mas telocvik na par tyzdnov za sebou 😀

zofa
19. nov 2008

Ahojte kocky,
tak ja uz som doma z nemocky. Babatka su zatial zdrave, klop - klop, vsetko je ako ma byt, len sa utvrdili v tom, ze to bude na 100% cisarsky. Jedno je hlavickou dole a druhe hore - kopali sa cele sono navzajom do hlavok 😕 A hlasim, ze cakame DIEVCATKA. Tatino je z toho uplne uneseny lebo on chcel kocky a mamina prekvapena a zaroven soknuta, lebo som mala taky vnutorny pocit, ze su to chalani a na obrazovke sa ukazali dievcatka. Ved je to jedno, hlavne je, ze su zatial zdrave.

soska
19. nov 2008

jej zofi, to je krasne, az mi zimomriavke presli po tele! 😵 tak mozte naplno zacinat vymyslat dievccenske mena😉
Dufam, ze ti bude tehu prebiehat co najlepsie😉

ekira
19. nov 2008

no soni presne na par tyzdnov mam pokoj 😀 ale proste ma mrzi len jedno ze ta pani nezanechala na urade meno a adresu.ja by som sa jej chcela podakovat osobne.o peniaze mi nejde ale potom tie behacky okolo vybavovania dokladov 😖 😠
zofa,aspon budete v presile na tatina 😀 😀 3 baby na 1 chlapa to je celkom slusne 😀

ekira
19. nov 2008

ozaj baby nemate nejaky domaci recept na bradavice?amon mi ma strasne vela po tele(nastatsie nie na tvaricke) bola som aj u doktora,no ten povedal ze to po case teda po rokoch zmizne,ze nechce spravit amonovi na tele jazvycky,keby mu ich chcel zmrazit tak som tiez suhlasila a dufam ze sa najde nejaky iny sposob ako sa toho zbavit

soska
19. nov 2008

mne sa zda, ze cibulovy nalev alebo nieco s cibulou som niekde pocula na bradavice 😕 ....ja som raz mala iba jednu jedinu, taku mini a naozaj sama zmizla 😉

ekira
19. nov 2008

dik soni vyskusam 😉 on mal aj jednu taku veliku a ta sa mu aj zapalila a svokra mi poradila zevraj rano,kde amon vstane aby si naplul na ruku a natrel si to ja som tomu nechcela verit ale fakt to pomohlo nema tam ani jazvu nic ale tieto malinke sa akosi rozmnozili a nedari sa ich znicit
a ako sa citis ty?

soska
19. nov 2008

ja celkom dobre, diki 🙂 akurat som rozmyslala, ze nemam vobec take palenie zahy ani zapchu, ako som mala pocas celeho prveho tehu, tak snad to nezakriknem a nepirde to 😉
vcera som zacala zurivo doma vecer cvicit 😀 ...lebo som sa pozrrela do zrkadla, ze nerastie len brusko 😀 , tak snad ma to neopusti a prinutim sa castejsie, chichi

ekira
19. nov 2008

jaj soni 😀 tak ja ti pevne drzim palce ale pozor neprehanat 😉 ja bych potrebovala tiez taku trpezlivost a to ani nie som tehotna 😀 😀 ked ja som taka leniva ohladne cvicenia 😠 mala som kopec veci doma v spalni ,tak mne to nadsenie vydrzalo nanajvys mesiac a potom nic....vzdy som muza nahovorila ze budem fakt cvicit a ze nech mi to teda kupi a prd hihi
cakam nastevu,pride jedna slovenka aj s dvojmesacnou dcerkou 😵 este som ju nevidela,mala od narodenia problemy bola vela krat v nemocnici chudatko male
vcera tu bola zasa youriho sestricka,no kokos ona sa tak pokadila,ja som myslela ze sa potyckujem....mala mala v auguste 3 roky a este nevie cikat do nocnika alebo do wc... to som zvedava ci to stihne dokedy pojde do skoly este ma na to par mesiacov....

soska
19. nov 2008

eki, no to je teda sila, ked normalne trojrocna a este aj baba nie je oducena od plienok😢 to sa mi zda uz dost divne... 😒

ekira
19. nov 2008

no soni fakt,ja tomu tiez nerozumiem mala mi vcera zahlasila ze ona bude kakat do zachoda az ked bude velka ako ja.....a ked som to povedala jej mame,ta sa iba smiala.... 🤐
😕 😕

bybi
autor
19. nov 2008

Caute kocky, v prvod rade gratulujem Chamo k novemu babetku a prajem len to najlepsie 😵

nemam vobec cas, v robote tam toho teraz vyse hlavy, buduci vikend sa to snad uz ukludni. Tak potom budem mat viac case no a ked som doma, tak som so zarkou.

Zajtra uz mozno budem mat auticko, uz je od pondlka v showroome, ale cakame na insurance certificate alebo nieco take, aby mohli kupit road tax. Tak ak zajtra pride, odnesieme ho tam a prideme domov uz s autickom a ked nie, tak az v sobotu rano. Ale nevadi, uz sa to blizi a za chvilku ho mame doma. KONECNE 😵 😵 😵

Eki, super ze ta pani to tam odniesla, velmi mile od nej. Ja som tiez raz tak nasla v Pezinku v obchode niekto zabudol penazenku v kosiku a tiez tam boli aj peniaze. Ale cele som to odniesla policajtom. Potom som aj rozmyslala, ci si tie prachy nezoberu oni (ved slovenski policajte). ze som jej to mohla radsej poslat. Ale ktovie, mozno by to dopadlo este horsie 😒

Ninuska, dufam ze mas Huginka uz pri sebe. A mate sa dobre 😉

lufia
19. nov 2008

Ahojky

ja zas len na skok 😅

Chamo gratulujem k babu a prajem vela vela zdravicka 😵 😵 a tesim sa na foto

ninus ako tak citam ty uz mas asi tiez Huga pri sebe 🙂 🙂 aj vam prajem vela zdravicka a dufam,ze aj ty nahodis foto 😉 aby sme videli tvojho chlapa 🙂

soska a ty co este neviete co budete mat??ozik a je v brusko len jedno mimi..??? 😀 😀 ked pises,ze tak rasties 😅

bybus a ty si uz ides jazdit na svojom...no parada 🙂 budes to mat isto jednoduchsie 😵 ako sa ma Zarka??uz musim niekedy aj vase foto popozerat

eki si mala teda stasticko stou penazenkou 😝
inak stou kockou takmer 3r.tiez sila 😀 😀 a pekna hlaska-ze bude kakat do hajzlika az ked bude velka 😀 😀 to myslela ked bude mat 18...?? 😀 😀

kocky ja padam majte sa krasne a snad sa tu uz zastavym castejsie
pekny vecer 😵

jajaalf
19. nov 2008

AHOJTE

ja len na skok nestiham ani citat..ale vsimla som si ze chamo ma babino doma..tak vsetko naj naj 😵 😵

soska
20. nov 2008

Dobre ranko!

co porabate? My sme doma cela rodinka doobeda, potom ide ocino do prace, my mame v plane ist pozriet jednu skolku a mozno skocime do mesta,a lebo len do asdy.

Lufi, ako sa ma christianko?
My mame scan o tyzden, tak potom sa snad dozvieme, co to bude😉 A zatial nam tam videli len jedno babo, nestras 😀

zuzula
20. nov 2008

ciao kocky 😵 tak sa pekne hlasim prisli sme dnes nadranom a ja uz poctivo zarezavam v robote, nastastie mi to ide dobre som nabita slnecnou energiou 😉
mali sme sa fantasticky, bolo krasne teplucko stale tak 26 cez den, takze sme si uzili more aj plaz, Adamcek bol nadseny na plazi nas ani nepotreboval lietal hore dolu, do mora, vobec sa nebal, poctivo pracoval s lopatkou naberal piesok do bazeniku, vodu do kyblika, a znovu vsetko vylieval a vyplachoval, no my s Petom sme si to strasne uzivali ako sa sam bavil a my sme sa mohli venovat relaxu a sangrii 😵 😵

zatial som si precitala len kusok ale uz viem ze Chamo ma malu princeznu, velmi gratulujeme 😵 😵 a prajeme malinkej vela zdravicka dobreho spanku a maminke mliecka a sil 🙂 tesim sa na fotky.

a Ninuska uz ma Huginka pri sebe?? tesim sa na spravy!! 🙂

fotky som este ani nevidela ale snad vecer alebo zajtra ich stiahnem a potom nejake prihodim. teraz musim este co to porobit v praci. papa 🙂

medisona
21. nov 2008

baby pisem si blog keby ste si chceli pozriet www.slovakmama.blogspot.com som tu nova tak sa zacinam oreintovat je tu niekto z NC?