Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

ludik
5. feb 2009

Jeeej liska to je pekne - podarene,ja sa uz tesim,ja Vikinke stale rozpravam ;;lubim ta;;ona sa smeje a ked sa jej opytam aj ty mna?tak kyve ako ze ano a smeje sa,ale urcite nevie co to znamena,ale velmi sa na to tesim ked bude chapat to co hovori.Aj tak je uz krasne ako vie vyjdrit city,silno ma objat a dat mi pusu len tak,ze ona sama chce 😵
No ako pises,myslim ze cim je dietatko starsie vacsmi sa viaze na mamu,ja to mam s Viki,vcera som bola doma a chcela byt len a len pri mne a manzela tiez velmi zboznuje,normalne mala az zachvat placu,ked som ju neobjala a nevenovala sa jej,lebo som telefonovala.
A ako sa citis?Mate uz meno pre maleho? 🙂

soska - ja zboznujem take upravy a premeny,ja to u nas stale nejak menim,teda vela sa toho neda,ale aspon zamenit konvicu s mikrovlnkou,polozit zubne kefky na druhu stranu umyvadla,kazda mala zmena potesi.Takze vikend mas v plane len upratovat?robis aj nejaku novu dekoraciu do detskej izby?Marco Ti spinka uz sam vo svojej izbicke?

soska
6. feb 2009

Ahojte, dobre ranko!

Tak ja som v noci pocula mrnkanie, teda to sa mi len zdalo jasnacka 😅 , tak skoro som vyletela a isla pozriet do izbicky 😀 potom som sa spametala, ze ved ani Cliff nie je vedla mna, ze som tu sama 😖 ...tak snad sa moj bubacik dobre vyspinkal aj inde ako doma. Aj ja musim povedat, ze Marco je velmi naviazany aj na tatina, ale ked pride nocka, a ma si vybrat, tak tiez uprednostnuje mna. Tak ja len dufam, ze ked ma tam teraz neuvidi, bude sa musiet uspokojit s ocinom😉 On je chlapik a isto to zvladne😉...Hlavne ked mu ocino ustupi a da si ho spinkat k sebe, ako ho poznam 😀
Za chvilku im zavolam 😵

Hej, ludik, Marco ma svoju izbicku od malicka, spinka tam sam od 7-8 mesiacikov. Malemu Oliverkovi som sa rozhodla zmenit nasu box room (mame 3 bedroom a ta 3tia je najmensia), tak sa mu tam akurat zmesti postielka (tu som vcera objednala!! 😀 -hura), komoda a maly stolik, ale bude to super utulnucke. Kupila som pekne dekoracie a pradlo, tak sa tesim. Mozno neskor si budu delit izbu s Marcom, to este neviem, zalezi, ci vlastne ostaneme aj v tomto dome 😕

A tiez si myslim, ze kazda zmena potesi. A ked sa trochu poprehadzuje nabytok, vtedy sa aj najlepsie uprace, no nie?

No dnes mame zase novy sneh a v spravach hlasia chaosy 😖 Na vecer som mala ist pozriet Zuzku a Adamka a tak som sa tesila, no neviem, ci sa to podari v tejto kalamite 😖
Zuzi, ako to vyzera u vas?

bybi
autor
6. feb 2009

Dobre ranko kocky 🙂

Soni aj vy mate sneh? Vsetci maju sneh len my nie ☹ Ja by som este chcela 😅

Nieco som chcela a zas neviem co... Ta moja hlava derava... Mala by som s tym nieco robit 😅

zofa
6. feb 2009

Ahojte kocky,
dakujem, ze na mna myslite 😉 Este stale nic (klop,klop) Keby nieco tak dam vediet alebo poprosim svagrinu, ta je tu zaregistrovana, aby vam dala vediet. Tie horuce vane pomahaju - zatial 😒 Ale dnes mam akosi vela energie, co som uz mesiace nemala, tak idem poupratovat, pozehlit. A aj mangel volal, ze prisiel kocik, tak uz sa tesim ako ho budeme vecer skladat. Budeme ako Pat a Mat z A JE TO 😀 Lebo ked moj muz nieco sklada, tak mu stale zostane kopec srobov a skrutiek, tak ja len cakam kedy sa nam postupne zacne rozpadavat nabytok 😀

soska
6. feb 2009

no, nam tu stale snezi, takze ja sa autom asi dnes nikam nedostanem, no uvidim 😖

zofi, super, ze uz je kocik, ak sa vam ho podari poskladat, tak potom odfot😉 ...a s kludom to upratovanie 😉

bybi
autor
6. feb 2009

Zofi aj ja si pamatam, ked prisiel kocik. Prisiel hned rano, tak som ho hned zacala skladat (a aj som poskladala) a potom som kocikovala plysakov az kym drahy neprisiel domov z prace 😀

A u nas skladam skrine zasadne ja, teda aj s pomocou mojho, ale vacsinou som ja ta, co to da dokopy... ja srobujem a on mi to len pridrziava 😀

bybi
autor
6. feb 2009

a u nas prsi ☹ po snehu ani stopy ☹

zofa
6. feb 2009

Ja ked somrem na muza, ze mu zostalo vela skrutiek a srobov, ze to urcite niekde musi ist, tak na mna hladi ako puk. Vraj nam ich dali viacej 😀 Sranda je, ze nam ich pri kazdom kuse nabytku davaju viac a viac.
Este aj ked postielku skladal mu zostalo kopec somariniek, tak len dufam, ze jedneho pekneho dna nebudem pocut rachot z izby a babule budu pod postielkou 😖 Lebo vtedy ho asi dorazim 😀
Bybi ja uz mam tiez pripravenych dvoch plysakov od min. tyz. 😀 😀 😀
Prave som prisla na to, ze nemam vanicku, hviezda som ja riadna 😖 Musim zavolat kamaratke, ta mi slubila, ze mi pozicia ale ja som na to uplne zabudla. Mam mozog ako Emental 🙄

vilkakatka
6. feb 2009

Ahojte babulky 😉

Soska, nejak to bez tychj tcojich chlapikov vydrz ... a pekne si oddychni 🙂

Zofi, som rada, ze si este v celku ... pekne drz 😵 ... ale aj tak si to uz krasne potiahla 🙂
A s tym uratovnim moc neprehanam ... ja som v den odchodu do porodnice poriadila celu kuchynsku linku ... tiez som mala energie na rozdavanie 😀

My sme uz zdravucke ... som rada, ze teplotky nam po troch dnoch skoncili ... dnes sme uz opat boli na hudobnej. A Adelinka je presne ako pisete, tiez dokaze aj zabuvinkat aj so starkou, aj s ockom, ale v noci pozna len maminku a jej srdiecko 😵 😵 😵

jajaalf
6. feb 2009

ahojte kocky ako sa mate..nestyham citat ..v jaslach sa kikovy paci dnes som ho nehala polhodinu sameho a ani neplakal...zato vcera si poplakal az az...zase si spravil uraz ☹ pod nosom ma kozu prerezanu 😢 spadol na roh..nastasie to nebolo az take vazne ale aj tak som ho vzala na pohotovost tam mu to osetrili a zalepili 😒

mcw
6. feb 2009

Cauko kocky,
No my sme sa rano zobudili zase do snehu, ale len takeho slabeho poprasku....no a ked som pripravila deti do skoly, seba do prace, tak som este kukla na bbc website, na school closures a co nevidim....skoly mojich deti boli zavrete....som myslela, ze ma trafi. Nechapem....asi sa ucitelom nechcelo ist v piatok do prace, ked vo stvrtok bolo zatvorene....a teraz ani chyru po snehu
No ja som do prace musela a tak manzelovi neostalo nic ine, len deti vziat so sebou do jeho prace 😉

Sona, len sa velmi nepremahaj premienanim nabytku....no musim povedat, ze aj mne treba tak poriadne poupratovat...ale si asi pockam az na jar 😀

U nas, ked manzel nieco dava do kopy, tak NIKDY necita instructions, stale si to urobi po svojom, no a vacsinou to je aj urobene spravne, ale niekedy mu tiez vela suciastok zvysi 🙂

liska
6. feb 2009

zofa,ja sa tu rehocem z tvojho muza, ze vam ich davaju viac 😀 😀 😀 ja som total technicke drevo,takze so mnou by to asi bolo podobne, ale nastastie mam doma neskutocneho kutila,ten posklada a opravi aj nemozne, rozumie sa aj do elektriky, do pocitacov, prosto vsetko to, o com ja nemam ani paru, tak som velmi rada 🙂 ja zase naopak velmi dobre rozumiem nakupovaniu, tak to mame v rodine podelene 😎 😀

ludik, citim sa vyborne, akurat maly ma kope ovela viac a silnejsie ako Christianko, resp. lekar mi vysvetloval, ze druhe dieta je vzdy trochu nizsie ako prve, tak tie kopance len citim inak mozno, neviem...som sa pytala,ze co potom matka 5 deti, tak sa rehotal, ze rozdiel je len medzi prvym a druhym, ostatne su uz rovnako 😅
meno este vobec nemame, len par tipov, ale akosi sa zatial neviem so ziadnym stotoznit uplne...zatial nestresujem, lebo aj Christian nam napadol tak necakane a dost neskoro, ved uvidime, nenechame ho bez mena 😎 pre dievcatko som mala Adrianu, to bude musiet pockat 😀

liska
6. feb 2009

jajka, teraz som si pozrela vase fotky, maly akoby tatinovi z oka vypadol,vsak? 😵 chudacik, snad si vsetky urazy odbije teraz naraz a dalej uz bude klud...

krtecek
7. feb 2009

Ahoj holky, nasla jsem tuto diskuzi s tim, ze vetsina z vas zije v UK.
Ja bydlim ve vesnici Clent, co je asi 30min do B'hamu, asi 15min do Bromsgrove - tam jezdim na soft play do Dolphin centre, asi 15min do Kidderminster....
Rada bych nasla nekoho na setkani a pokec treba u kavy. Mam holcicku, ktere bude za necele 2 tydny 1 rok.
Kdyztak mi pisnete do IP.
Hezky vikend
Jana

bybi
autor
7. feb 2009

Caute kocky 🙂

My ideme dnes na karneval na slovacika, mala by ist aj Zuzka, tak snad sa tam uvidime 🙂 🙂 🙂

Pekny den vsetkym 😵

soska
7. feb 2009

ahojte!

jej, bybi, aj vy idete? to mi je luto, ze tu teraz nemam Marca, bolo by vesele stretko 😅 ...a co bude Zarka?

ja pokracujem v riadeni, keby ste videli nasu kuchynu, akoby tam bomba padla 😀 ...hruza, cim vacsia ta kuchyna je, tym viacej hovadin sa tam zmesti 😖 ..podotykam, ze polka z toho su muzove naradia a haraburdy 😠 ...vyhovara sa, ze nema dielnu, tak to nema kde inde odkladat...asi sa nastvem a uz nejaky ten workshop kupime, a tam nech si robi chlapskeho neporiadku kolko chce, lebo z tohto ma uz raz porazi 😝 😀

Volala som s Cliffom a Marcom. Marco uz je vraj vychystany fesacik na narodeninovu party, skoda, ze ho nevidim ☹ ale vraj sa maju dobre, comu sa tesim samozrejme 😵 Dnes tam budu mat milion deti, lebo 8rocna neterka ma party a asi jej pride vacsina triedy...no to by som nechcela organizovat 😀 a davat pozor na tolko deti..

soska
7. feb 2009

ahoj krtecek, su tu aj nejake baby z Birminghamu, tak hadam sa ti ozvu😉

bybi
autor
7. feb 2009

Soni ideme. Zarka bude carodejnica, pouzivame ten isty kostym ako na Halloween 😀 Nevedeli sme ci pojdeme, tak vyuzijeme ten co uz mame. A neprides aspon na chvilku pozriet, nech vidime ako rastiete?

soska
7. feb 2009

bybi, ako tu meliem stale dokola, mam toho na plane doma neurekom, takze nepridem 😕 ...mozno pojdem pozriet Zuzku zajtra, ak to vyjde a pocasie a cesty dovolia 😉

jajaalf
7. feb 2009

liska maly ma nieco aj zo mna 😀 tazko povedat na koho sa podoba podla mna je taky miesany..nam s muzom hovorili ze sme surodenci 😀 😀

soska a kdeze mas marca a muza?

beusa
7. feb 2009

ahojte baby, som tu uz dlho nebola, obcas sem len tak nakuknem, ale velmi malo...chcem sa vas spytat, aj vy ste mali alebo mate, teda vasi krpci problemi so spankom a zaspavaniim??? nas maly odmalicka zle v noci spava ale vecer vzdy pekne zaspava, no v poslednej dobe je to strasne, ja uz neviem co mam robit, dakedy mam take nervy, ze by som ho asi zahlusila.... 🙂 aj v noci sa aj 10 krat zobudi, a dost casto uz spava medzi nami.....uz neviem co mam na neho vymysliet aby lepsie spal....

bybi
autor
7. feb 2009

caute kocky, my sme mali dnes krasny dnik aj so Zuzkou a Adamkom. Popridavala som uz aj fotecky, sice bez komentarov, ale myslim ze ani netreba 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zuzula
7. feb 2009

Bybus si o 15 minut rychlejsia 🙂
http://www.facebook.com/album.php?aid=88160&l=3... tu su nase
bolo skvele a tato maska nam na rozdiel od halloweenskej vydrzala celu party...akurat ze fuzy nejdy zmyt 😅

Soni tesime sa na teba zajtra, dufam ze prides na nedelny obed...robila som aj kolac 😉

dufam ze vsetky pekne vikendujete, prajem pekny vecer 😉

a uz neviem kto sa pytal ale ano, kupujeme dom tu v Readingu, kusok odtial kde byvame teraz.

soska
7. feb 2009

bybi, zuzi, nadherne fotky! 🙂 az mi je luto, ze som neprisla a krpcov nevidela aj na zivo 😵 , taki su obaja podareni! 😵 a super vela vydarenych fotiek 😀

ale neviete si predstavit, aka som rada, ze si tu vsetko takto v pokoji postiham...Vsade som nieco pomenila, dnes som si povedala, aby ani kupelni neostalo luto, tak som kupila krasne nove uteraky a malinke doplnky 😵 ...inac taketo veci ma hrozne bavia, mala by som byt asi nejaky interior designer 😀 Teda, ked nemusim len upratovat, ale dam do toho aj kusok kreativity😉 ...skoda, ze teraz je to s nehnutelnostami take slabe 😖

zuzi, vazne chces, aby som prisla na obed? nechcem vas nejako otravovat a uz som rozmyslala, co si narychlo uvarim ja a zeby som prisla az neskor...a ty si aj kolac upiekla? to kedy si stihla? 😀

bybi
autor
9. feb 2009

Dobre ranko kocky 🙂

Ja som uz v praci a prave ranajkujem...

Tu straaaasne leje, vraj sa to moze zmenit na sneh... No dufam ze nie... Lebo musim este poobede ist do mesta. Sa mi na okuliaroch zlomila ta vec pri nose. Tak si to musim dat spravit. Dneska som zatial bez nich, ale mam ich zo sebou. Keby bolo najhorsie, tak to nejako zvladnem aj so zlomenymi 😅

Zuzi, Soni, ako ste sa vcera mali? Dufam ze mate aj nejake fotky, hlavne kde je vidiet, ako soska rastie 😝

soska
9. feb 2009

Cauko bybi, nejako sme zabudli odfotit to brusko, skoda 😒 ...ale ked nezabudnem, dnes sa odfotim.
Vcera bolo super. Zuzka ma obskakovala, tak som si dobre oddychla. 😅 Adamko sa jasil a vsetko chcel, aby 'teta' (=ja) pre neho robila, taky bol zlaty. 😵 Aj si pekne pospal, tak nas nechcal chvilu vykecat, aj ked nikdy nie je dost casu si vsetko povedat, ked sa take 2 klebetne baby stretnu 😀

Dnes sa uz hrozne tesim na Marca a Cliffa. Vraj sa sice maju stale super a uzivaju si to spolu dvaja, plus rodina, ale aj tak budu aj oni urcite nadseni zase byt doma 😀

Aj tu je hrozne pocasie ☹

bybi
autor
9. feb 2009

Jeej, to znie super. Hned by som sa k vam pridala... Musime sa uz zase vsetky raz stretnut. Ked sa trosicku umudri pocasie, snad sa nam podari to dlho-planovane stretko v Birminghame 🙂

Ja nemam ziadnu robotu zatial, tak hladam co by som spravila. Cakam na podklady od kolegyne, ale ona ich este potrebuje, tak neviem kedy ich dostanem. Ale nevadi, ved ja sa neponahlam.

Zajtra idem zase do Londyna, mam aj so seg=fom stretnutie s jednym klientom. Tak som zvedava, kolko casu tam stravim. Ale snad sa uz vyriesi vsetko, pre co tam vlastne ideme 🙂

ninuska
9. feb 2009

ahojte babulky
som tu straaaaaasne dlho nebola ..... 😖
ale vidim ze tu uz prebehol karneval 😀 adamko je skvely aj zo zarkou asi si to aj spravnacky uzili

ja mam sofinku na slovensku pretoze idem na operaciu 😢 musia mi odstranit vajecnik aj z gigantickou cystou ..
nastastie ma hospitalizuju aj z manzelom a huginom lebo iank neviem ako by som to zvladla uz mam nemocnic a injekcii a tych veci okolo toho kurat dost ....

ak budem zajtra stihat pridam aj ja nejake foto nasich zbojnikov su neskutocne zlati stale sa mojkaju teda sofinka huga obletuje ked jej dame sancu a ide ho ubozkavat k smrti 😀

zatial packo babule ja musim ist este na nejake predoperacne vysetrenie 🙄

zuzula
9. feb 2009

Ahojte kocky, no u nas je strasne uprsane, blee som rada ze som v kancli 🙂 Adamka som rano zaviezla do skoly tak sa tesil na svoju frajerku Abbi ze ani poriadne ranajkovat nechcel ze uz chce ist do skolky 😅

Sonicka je krasna tehulka a Oliver ma vcera aj kopol ked som hladkala brusko 🙂 a Adamko tiez stale chcel hladkat "babo" v brusku. zacina na mna vyvijat natlak ze aby aj mama mala babo, pomoooc 😀

Ninuska drzim palce, nech vsetko dobre dopadne!!! Ked bude s tebou manzel a po operacii budes mat pri sebe aj jeho aj Hugina to ti urcite pomoze psychicky, lepsie ako keby si tam mala byt sama. budem na teba mysliet!!!

u nas v robote sa to zacina rozbiehat s tym novym klientom a projektom, 11-12. marca mam ist davat skolenie do Frankfurtu pre 14 dodavatelov...ftipne 😅
esteze mam pred tym tyzden dovcu na Tenerife aby som sa psychicky pripravila. 🙂

no idem pracovat, pekny pondelok babulky!

dana_l
9. feb 2009

je tu niekto z kanady????? velmi sa potesim ak o niekom viete.