Smútok z rozvodu

hladampomoc
11. dec 2014

Preco mam vkuse mokre oci od slz. preco mam vycitky, ze nam zlyhalo manzelstvo, preco som sa snazila ho zachranit a zbytocne. preco to tak boli pri pomysleni, ze maly nebude vyrastat v kompletnej rodine aj ked viem, ze tak to bude pre neho lepsie. Nebude v kuse vydiet oduteho a nahnevaneho tatka, ktory za kazdu somarinu krici po mamke. Ale preco mi je tak tazko? preco sa mi tlacia slzy do oci aj teraz ked toto pisem?preco?myslite, ze by mi pomohol psycholog?

bonaqa2013
11. dec 2014

@hladampomoc psycholog Ti určite pomože, popr. si kúp v lekárni niečo na ukľudnenie. napr. Persen.

timea7
11. dec 2014

@hladampomoc je to celkom prirodzená reakcia, máš pocit zlyhania, budúcnosť vidíš čierno, určite k tomu prispieva aj čas blížiacich sa sviatkov. Vyplač sa dnes, zajtra a potom dosť!!! Zober malého a šup na vianočné trhy, postretať sa so známymi, s kamoškou ochutnať punč, varené vínko, spolu s malým vyzdobujte byt, pečte medovníky a pod. K rozvodu si predsa nebežala len tak z dlhej chvíle, ale preto, že život v manželstve, ktoré si mala ti prinášal viac smútku ako radosti a zle vplýval na syna. A že bude vyrastať bez otca? Takých detí je dnes polovica. Netvrdím, že je to úžasné, ale sama si písala, aké detstvo by mal v rodine s otcom. A nemysli si, že všetky deti, ktoré žijú v rodine s otcom, sú automaticky šťastné deti. Urobila si pre záchranu manželstva čo si mohla, ale chcieť musia obaja, jeden nestačí. Tak hlavu hore, každý koniec prináša zároveň nový začiatok. Keby bolo najhoršie, navštív odborníka, bolo by dobré, keby si chodila viac medzi ľudí, mala priateľov, ktorí by ťa podržali. Drž sa .

ibamy2
12. dec 2014

neprispela som sem uz zopar rokov... ale toto... uff... akoby som to pisala ja... s istymi obmenami teda... na mna exmanzel nekrical... @hladampomoc uplne dokonale chapem tvoje pocity... asi to chce hlavne cas... o tom aspon presviedcam samu seba... rozvod nelutujem, doslo k nemu z mojej iniciativy... no napriek tomu mam pocit, ze ako mama, ako rodic, som zlyhala na plnej ciare...

trinastka
12. dec 2014

tiez som si tym presla....presne ako ty-plac,plac ,plac....vycitky....nekomplet.rodina.... apod....
No po rokoch tiez tvrdim,ze dobre sa stalo....Ved kde by som bola teraz,keby v tom zotrvam?....Troska by bola zo mna...... Ako ti hore uvadzaju baby....treba "vetrať" hlavu vonku,zamestnat sa stale niecim.... No kazdopadne nestoji ti za to ,ničiť sa......Zvladnes to,neboj.....

santine
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
santine
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stellamaris
13. dec 2014

@hladampomoc urcite vyhladaj odbornu pomoc.Viem pochopit tvoje pocity,mne rozhodnutie rozviest sa rovnako nepadlo lahko.Snazila som sa manzelstvo zachranit roky a ked to inak neslo,poziadala som o rozvod.Musela som sa oslobodit z manzelstva bez buducnosti a po case sa mi velmi ulavilo.Mne pomohli rozhovory s kamaratkou.Nic si nevycitaj,nic tym neovplyvnis a znicis sa vycitkami.Ked ina cesta nie je,rozvod nou bude........