Snažilky, koľko máte rokov?

loginka
26. apr 2009

Kolko mate rokov snazilky - IVF a IUI? Ja mam 33 a hadam sa mi do 35 podari stat sa tehulkou a maminkou 🙂

pavlina74
9. nov 2010

Já mám 36 roků, za sebou 2 potraty, jeden ve 12tt a druhý v 6tt a před sebou první návštěvu v CARu

belisima10936
15. dec 2010

Ahojte ja mam 26 rokov a snazime sa 2 roky. Za sebou mame 2 krat-Ivf -ICSI zial bez uspechu, ale nevesame hlavu a bojujeme dalej ved raz sa to predsa podarit musi 😉

pici
9. jan 2011

ja mam 28, snazime sa treti rok, zajtra ideme prvy krat do centra... caka nas asi IVF, manzel v poriadku

havi
14. jan 2011

@nelynka ako je to mozne?ze prve ivf v 20?mne povedali ze musim cakat do 23rokov,dovtedy nam robili len inseminacie

pici
14. jan 2011

opravujem, cakaju nas dva cykly IUI a ked to nevide potom IVF

dicinka1
14. jan 2011

Ahoj..my sme hned boli na IVF..nemárnili sme čas s iui 😀 takže neuspešne IVF v 20-tke a uspešne v 21-tke 😉 nečakali sme..manžel mal zly spg..a teraz vieme prečo..mal dlho neliečeny zapal a teraz mu zlyhali obličky..ale máme konečne dieta a viem,že sme urobili dobre..načo čakat?

pici
14. jan 2011

@dicinka1 ja si ta pamatam z inej temy :D

ripmajka
14. jan 2011

mám 35 rokov . Diagnóza N97 - neplodnosť . Polycyst.vaječníky a odstránené vajičkovody.
Po prvom IVF 2008 a dvoch KET sa tretí KET zadaril. Mám synčeka.
V tomto roku by sme sa chceli pokúsiť ešte o bábätko. Máme zamrazených 2 nanučkov . Dúfam že to šťastie ešte sedí tam kde má 😀 . Poprípade skúsime ešte to 😀 píchaní 😀 na IVF. 😒 Ale toho sa trošku bojím, lebo už toto prvé bolo vcelku životu nebezpečné.😵 😵 😵
Baby držme si palčeky 😵 😵 😵

nelynka
15. jan 2011

@havi ja som bola v CR a hlavne.. zalezi do centra kde ti to robia a do diagnozy aku mas..
ked mas len trosku horsi spermio alebo nejaka vec, pre ktoru mozes otehotniet aj prirodzene, tak je jasne ze ta budu navadzat najskorej na IUI.
ja mam manzela po rakovine semennika a dostal stopku od doktorov na par rokov, takze sme to hned vyuzili aj ked to nevyslo.
a kazde CAR je ine, niekde preferuju to inde zase hento..
teraz ked to tak sledujem, ako kamaratky chodia do roznych centier v Prahe, tak to viem konecne porovnat..

havi
15. jan 2011

@nelynka vsak aj ja bola v cechach,sanatorium art-česke budejovice,chodili sme do mojich23 na inseminaciu-nic,potom ked som dosiahla 23,tak sme podstupili IVF,ktore sa nastastie vydarilo,mam krasneho synceka-neposedneho čertika 😀

nelynka
15. jan 2011

@havi ja som chodila do Prahy do Gennetu..
ale nam to nevyslo.. ani IVF ani KEt a dalej sme to uz neriesili..
preskocili sme tu magicku hranicu 3 rokov co to mal manzel zakazane, tak teraz nech sa snazi kusok aj on, lebo strasne zlenivel za ten cas 😀

luucia
15. jan 2011

Mě je 29 😉 o první mimčo jsme se snažili přesně rok a vyšla 1.IUI 😵 o druhé miminko jsme se začli snažit před 1,5 rokem..hned jsme šli do CAR...žádné ztrácení času doma 😀 3IUI nevyšly, vyšel 2.KET z 1.IVF 😉

havi
15. jan 2011

@nelynka 😀 nam sa to podarilo,len priatela to moc zmenilo 😢 ostal iny,chcel dalsie dietatko,lenze uz asi do toho nejdem,nadava ze vsade su hracky,ale ved deti su take,rozmyslala som o druhom,dokonca som zacala podstupovat nejake vysetrenia-zistili mi vysoku hladinu inzulinu,ze aj to byva dovod na neplodnost,odvtedy berem tabletky,ale to uz som kusok odbocila 🙂

nelynka
15. jan 2011

@luucia kraasne, vidim, ze je to cerstve..gratulujem 😀

@havi no to je divne, ako chlapa dokaze zmenit dieta.
na jednej strane nadava ze su vsade hracky ale na druhej strane by to dieta chcel..
moj na jednej strane dieta chce, ale na druhej strane asi nevie ako sa deti robia 😀 😀

luucia
15. jan 2011

@nelynka děkuji 😵

Držím pěsti, ať Vám všem to vyjde 😵 😵 😵

havi
15. jan 2011

@nelynka ze by nevedel?urcite vie,len sa mu mozno nechce 😉 predtym sme zili dost aktivne,byvali sme blizko sumavy-chodili sme tam na tury,na bicykloch,v zime bezky,a teraz,nema naladu s nami nikam chodit,teda neviem ci ho zmenilo dieta,alebo to ze on je v nemecku,tam samy slobodny,ale ked pride domov,vsetko ine ho zaujima,len nie my ☹ ked maly rozhadze hracky,je nervozny,je to divne,ale myslim ze na druhe dietatko,pri takomto pristupe chut nemam,aj ked deti milujem,syncek je pre mna vsetkym...

saska238
15. jan 2011

Viem že to je trochu odveci, ale nema tu niektora z vas skusenosti s darovanim vajíčok? chcela by som ísť darovať ale neviem čo to obnáša.

nelynka
15. jan 2011

@havi a to ako zijete potom, ked on je tam a vy tu?
to by som nemohla, ono nie nadarmo sa hovori, zide z oci zide z mysle..

nelynka
15. jan 2011

@saska238 ja som povodne chcela vajicka darovat ale zamietli mi to koli tomu, ze som ako malinka mala cysty na ladvinach..
prides do centra, povies ze by si chcela byt darca.. vezmu ti krv, ci nie si HIV, urobia genetiku a pokial tymto prejdes tak sa uz len dohodnu co a jak, budes stymulovat hormonami akoby si sla na IVF ale po odbere tvoje vajicka daju niekomu inemu
a tym sa to pre teba konci 🙂

saska238
15. jan 2011

nelynka : ja som v tomto uplny zaciatocnik. vobec neviem co je to IVF 🙂 a su nejake ine dovody preco by am mohli zamietnut, a mohla by si mi poradit kliniku kde sa mam prihlasit? Dakujem

havi
15. jan 2011

@nelynka to ano,6-8tyzdnov je tam jeden doma,

nelynka
15. jan 2011

@saska238 mas to v IP 😀

@havi to nie je bohvieco, ja velmi obdivujem take zeny co toto dokazu zniest, mna by urvalo od nervov, co tam asi robi, s kym to tam robi a tak..vies, predsalen chlapi su chlapi a tym ja nikdy verit nebudem, hlavne kym po svete behaju zeny 😀

nelynka
15. jan 2011

@havi a este ked sa zmenil v spravani, no neviem 😠

marinka
15. jan 2011

Já jsem měla 23, když jsem byla na prvním úspěšném IVF 😉

misha83
16. jan 2011

Je mi 27 a jdeme na třetí pokus.

annamary27
16. jan 2011

ahojte,ja som zašla do Car ako 31ročná v novembri 2009,máme za sebou 2krát neuspešné ivf,máme troch mrazáčikov v centre,ale ešte nevieme kedy si po nich pojdeme,trošku si chcem oddýchnuť od toho behania do centre.Dala som si urobiť znova testy na štítnu žlazu,čakám aj na výsledky o imunite a zrážanlivosti a potom uvidíme čo dalej.zatial sa snažilkujeme doma a užívame si jeden druhého 😀

linkilu
17. jan 2011

Čaute baby až sa to bojím napísať, lebo asi budem najstaršia 44, máme za sebou asi 3 prestala som rátať neúspeš. IVF, už som si povedala, že dosť, ale zrazu ma ta túžba po bambine opäť objala a cítim že to ešte chcem skúsiť. Stále mi bolo tak trochu nanič po prenose embričiek a opäť sa toho obávam. Teraz však cvičim jogu a dúfam, že dychové cvičenia zaženú moju nervozitu. Tie 2 týždne po prenose, ked je to len na prírode som prežívala vždy hrozne. A čo vy?

tamaja
18. jan 2011

Ahojte, ja mam 30, za sebou 1xIUI, 1xIVF úspešné, ale MA v 9tt ☹ , 1xIVF neúspšené. Momentálne sa chystám do RF Brno na konzultáciu

@linkilu ja som to prezivala tiez hrozne, to je normalne. ale joga je dobra vec, ukludnujuca. Drzim paste 🙂

katy2
18. jan 2011

1.IVF v 38 - neuspesne.... 2.IVF v 39 - mame dcerku 🙂

linkilu
18. jan 2011

vdaka tamaja, ja som mala pocit, vies ked zacnes liecbu IVF, IUI..., stale ta sleduju, skanuju, beries co ti davaju a potom po prenose si zrazu sama no nie celkom, samozrejme nase polovicky su s nami, ale vacsinou idu do prace a ja som stale len dumala a ta cudna zaludocna nervozita ma prenasledovala. Tentokrat aspon si mam o tom s kym porozpravat, lebo je to len v tej psychike, dus. pohode a joga dufam, ze mi pomoze. Ako tak pozeram, vela z nas ide do Brna, dobre vysledky, pristup? Ja idem do Kosic do Gyncare, nevies nieco o tom centre. Ja som pocula ze je velmi uznavany co sa tyka Slovenska. My sme byvali v GB a aj tam som bola na IVF, ale na moje prekvapenie tam my stale brali von 1 x 22 vajiciek, potom 17 stale tie pocty boli vysoke ale tam mi povedali ze to je vyborne. Tu na Slovensku sa lekar chytil za hlavu a povedal mi ze oni potrebuju tak od 1 - 5 vajicok. Bola som z toho dost zmatena nakolko som si myslela ze som v rukach odbornikov a asi to tak nebolo. A co ty?