Snažilky, koľko máte rokov?

loginka
26. apr 2009

Kolko mate rokov snazilky - IVF a IUI? Ja mam 33 a hadam sa mi do 35 podari stat sa tehulkou a maminkou 🙂

ami33
26. jan 2011

@mili78 no do pátku není daleko,ale pak těch 14 dní, no čekárna to bude dlouhá,jinak to nejde

mili78
26. jan 2011

@ami33 ....treba len verit, nic ine nam nezostava 😅 ... ale kazdym dnom budes blizsie k vytuzenemu cielu 😅

strelicia
26. jan 2011

@mili78 ahoj, ja mam 31 a tiez ma caka moje prve IVF.....zajtra sa mam objednat na pohovor. No kedze zajtra ocakavam aj mrchu, tak to asi mozem na stimulaciu od februara asi zabudnut, ci? vobec nic o IVF zatial neviem.

strelicia
26. jan 2011

ahojte, mozem sa k vam pridat? dnes po neuspesnom druhom IUI som sa rozhodla ze uz nechcem len 15% tnu sancu, ale aspon tu 49% tnu a tak koncim s IUI a idem na IVF. Zajtra mam volat do heliosu a dohodnut si pohovor o IVF. Neviete co tam budu chciet? Mam si to dohodnut nejak na stred cyklu, ci to je jedno na kedy?

mili78
26. jan 2011

@strelicia ...ahoj, kludne sa objednaj, aj tak to trva cca mesiac kym ti to poistovna schvali...teda u mna to bolo presne mesiac...u mna to prebiehalo tak, ze lekar vypisal ziadost a bolo 🙂

strelicia
26. jan 2011

@mili78 mas na mysli schvalenie ziadosti IVF zdravotnou poistovnou? tak to mam schvalene. Len som dufala ze IVF nebudem potrebovat. Takze co ty radis, skor ten predlzeny protokol, ci ten kratky?

mili78
26. jan 2011

@strelicia .... jejda tak v tomto ti neporadim...ja som v tomto tiez uplny novacik...caka ma moje prve ivf...od zajtra zacinam stimulovat

strelicia
27. jan 2011

@mili78 tak aj tak super drzim palce. Budeme sa navzajom podporovat.

mili78
27. jan 2011

@strelicia ...prva injekcia v brusku 🙂

strelicia
27. jan 2011

@mili78 jeeej no a co, ako si to zmakla? ja si to neviem predstavit ze si picham, bo aj ked mi beru krv, alebo pichaju injekciu musim sa pozerat vzdy inde.

mili78
27. jan 2011

@strelicia ...to som bola na nu v CARe...na prvu mi kazali prist, aby ma to naucili...uvidim zajtra...ja sa injekcie nebojim, ved to ani nebolelo...ale urcite sa mi budu ruky triast 😅

cikyta
27. jan 2011

Ked som mala 30 rokov,bola som na dvoch IVF. V 31-ke sa mi podarilo dieťatko vdaka caru a IVF. Dovtedy som sa márne 5 rokov pokušala.

strelicia
27. jan 2011

@mili78 fuuuha tak to bude u mna asi dost problem odskocit si rano na prvu injekciu do MT z BA...asi budem musiet improvizovat.
Tak som sa objednala zajtra k svojmu gyndosovi, on je super a vie o tom ze chodime do centra a idem mu povedat ze teda nech ma posle na tu laparoskopiu nestastnu. ja to teda nejak zvladnem, ked to aj druhi zvladli beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 😢

strelicia
27. jan 2011

@cikyta a bola si pred IVF aj na laparke? Snazim sa len pozistovat, ci to treba.

mili78
27. jan 2011

@strelicia ...a preco chodis az do MT ked si z BA? 😎 ...neboj, laparku zvladnes, ja som ju absolvovala 2 krat a tu som 😝

cikyta
27. jan 2011

@strelicia Kebyže máme v poriadku spermie,tak by som na laparku išla (mám endometriozu),ale kedže máme spermie zlé a iné , ako IVF by sa s nimi robiť nedalo,tak laparka by bola uplne zbytočná.

strelicia
27. jan 2011

@mili78 lebo sa nam nepozdavalo ziadne CAR v BA tak sme sli rovno do MT. Zvazovali sme jedine Helios MT, alebo Helios Brno. Dvakrat laparku????? to preco? ja som bola v tom ze ked uz na to ides, tak uz to mas raz a navzdy za sebou.

@cikyta ja idem s darcom, nemam ziadne endometriozy ani pco ani som nikdy nebola operovana, bez zapalov, idem na prve IVF a predsa som si povedala ze to skusim. Pisala mi totiz jedna holka, ktorej vyslo IVF az po absolvovani laparky.

cikyta
27. jan 2011

@strelicia Nuž,je to tvoje rozhodnutie,ked ideš,aj ked nemusíš ☹

Ano,vela dievčatám vyslo IVF,alebo normálne otehotnenie po laparke...ak bola chyba v nich.

strelicia
27. jan 2011

@cikyta este neviem co mi povie moj gynekolog, ked ho o to poziadam, mozno ma tam ani nebude chciet poslat. ale jedno IVF aj tak pred laparkou nestihnem, takze to prve absolvujem este bez nej.

mili78
27. jan 2011

@strelicia ....ja chodim do Iscaru, zatial som spokojna....no laparky som absolvovala kvoli zrastom, ktore mam...a kvoli nim mi hned docent povedal, ze len ivf

cuddle
27. jan 2011

ahoj holky, mě čeká první IUI - zatím teda beru jen Clostik, který mi, ale nezabírá na ovulaci a takže me čeka jeste pred prvnim IUI neco jineho silnejsiho, a pak mozna i to IVF, kdyz bude IUI neuspesne....jinak mi bude za mesic 32 a dite nemame...

ninako
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strelicia
27. jan 2011

@mili78 a ako ti zistili ze mas zrasty? to sa da zistit ultrazvukom? ja chcem mat istotu ze je vsetko OK, ved co ak by bolo nieco, co odhali jedine laparka?

strelicia
27. jan 2011

@cuddle ahoj, tak to sme na tom podobne. ja som tiez mala problem so stimulkou, nezaberal clostil, tak mi zvysili davku na 3x1 tbl a potom zabral. no aj tak boli dve IUI neuspesne. teraz pojdem uz len IVF skusat.

strelicia
27. jan 2011

@cuddle ozaj a aky mate problem? drzim ti palce nech ti vyjde IUI a nemusis na IVF. vlastne ani ja nemusim, ale uz chcem 🙂

mili78
27. jan 2011

@strelicia ....zial da sa to zistit len pri laparoskopii....ved sa popytaj dokyho, ci ta neposle na laparku 🙂

strelicia
28. jan 2011

@mili78 ved tak aj urobim, prave sa idem obliect a idem na gyneko. uvidim co mi povie.

mili78
28. jan 2011

@strelicia ...no bola si? co povedal? 🙂

strelicia
28. jan 2011

@mili78 povedal ze OK a dal mi kontakt na jedneho primara jedneho zdravotneho centra kde to robia. tak tam idem v pondelok volat, dnes som uz nestihla. uz sa toho ani moc nebojim.

ami33
31. jan 2011

@mili78 Ahoj, tak jaká? už pícháš jehličky? já mám u sebe od pátku 2 embryjka, tak doufám, že se jim u mě líbí a testovat mám až 13.2. takže to bude dlouhé čekání.