Snažilky prídte si vymieňať skúsenosti

materinaduska
8. okt 2007

ahojte baby, vytvorila som tuto temu aby sme si tu spolocne radili a vymienali skusenosti a zazitky okolo pociatocneho rozhodovania a planovania, snazilkovania a dokonce aj radosti tehotenstva 😉 tak baby piste cokolvek co vas napadne 😅

adriana27
13. okt 2007

Dakujem Karamelinka..
Aby, a co je v stredu?
A kde ste dnes vsetky? Akesi ste tiche 🙂

aby
13. okt 2007

hej no ovu 😠 😀 😀 😀

moncika15
13. okt 2007

fuu no ty si zazila vykend adka 😖 . ja som konecne donutila draheho aby navrtal policku a poupratoval som to je asi tak vsetko co som stihla.tak sa mi nexce ist po 2 tyzdnox do roboty...a hlavne zacinat nocnou 😒 aj ked nocna mi sedi najviac 😅 zatial sa majte PA

adriana27
14. okt 2007

Caute kocky,

no tak ja som dnes rano testovala a nic sa neukazalo 😢 😢 😢 Je sice este asi skoro 8 DPO, takze mozno preto.. Skusim este raz na bud. tyzden a ked nic tak skusame dalej 😖
A vy ako babule? ako sa mate?
Aby tak ovu.. No tak to vyuzi na max a nenechaj si ujst ani jednu prilezitost.. 😉
Tak ja tu chvilku pobudnem a pojdem sa asi prejst aleo co..
Dnes mam nevry, som nervozna, je mi do placu, a som taka citliva, aj zla. neviem ale nebavi ma nic dnes ☹ .

luko
14. okt 2007

Ahojte, tak sa pridavam 🙂 My sa snazime 2 mesiac, mam za sebou vcerajsi neg. test, ale na to, kolko mam informacii, som sa mohla vyhnut sklamaniu a netestovat 6 DPO, ze??? Snazime sa o prve babo, ale mam strasne zamestnaneho partnera, takze nikdy ni je iste, ci ho zvediem prave v den ovu 🙂 🙂 🙂 ovu zatial sledujem len podla mikroskopu.

adriana27
14. okt 2007

Ahoj Luki,
no tak ta vitam medzi nami snazilkami.. Ja snazim 3.mesiac, dens test negativny..ale asi si uz precitala ☹
Drzim ti palce nech vam to vide cim skor. A kolko mas rockov? a odkial si?

luko
14. okt 2007

Mam 28r, snubenec 32r., sme z BA, ale ja som povodom z Kysuc 😎 Mojej znamej v dem meskanie MS ukazal test /, o dva dni / a asi az 4 den meskania mala //, takze si podla mna testovala skoro 😉 taky drzim palce, nechs a ten tes umudri, rozpatie medzi opatovnym testovanim by mal byt aspon dva dni 🙂

luko
14. okt 2007
adriana27
14. okt 2007

Diky moc Luki, akurat som brazdila stranky konika kde sa pise o tom kolko Dni po by som mala testovat.
Ja viem ze zbytocne stresuje a ved ani sa tak dlho nesnazime, ale ked sa do toho baba vzije, no koniec sveta.
Ja mam 28 v Marci, takze sme skoro rovnako stare 😀
Splnial som si svoje sny a konecne je cas na mimi a bojim sa ze bude problem lebo som to stale odkladala a ma dost problemovu MS. ALe snaaaad sa zadari. Momentalne priznaky typu pichanie v brusku, pocit ze pride MS, nervozita suuu. Ale to su aj bezne priznaky menzesu 😒 .
Takze moc sa netesim.

A ty kedy robis dalsi testik?

luko
14. okt 2007

ja mam v marci 29 - 29-teho, takze baran jak vysity 🙂 🙂 🙂 aj mna picha v podbrusku, ale uz od 2 dna, po moznom oplodneni, takze mi to pride skoro, vcera ma palila zaha, a dnes ma boli hrdlo, takze dalsi priznak tehu v keli, lebo to koli tomu hrdlu 🙂 🙂 moje MS priznaky su spinenie 1-2 dni pred a pobolievanie prsnikov...napadne podobne tehu priznakom, takze to mi moc nepomoze 😖 ale som len 24DC, MS mi chodi dost nepravidelne od 24 - 30 DC, ale uz aj 33 DC som mala, doky povedal, ze to je v pohode, skratka mam nepravidelnu ovulaciu, takze mam aj nepravidelnu menstruaciu. A ovulacia tiez chodi zaujimavo, od 17 - 22 DC. No, snad sa do roka trafime 😎
testik urobim az ked by som bola aspon 35 DC, lebo netuzim vidiet /, inak mnoho tehotenstiev odide skor ako sa to prejavi na teste, co byva castym dovodom meskania MS....je to normalne, ale nepotesi

adriana27
14. okt 2007

tak to mame podobne. Ja mam tiez napravidelny cyklus. Niekdy dokonca ja 40dni. Je to dost brutal.. Inokdey pride na 30.den. Cize tazko zistit ovu.. Ale ja nemeriam ani netestujem.. Zacnem asi oz tohto cyklu nech viem na com som.
U mna to ale bude hormonmi a mozno stresom. Mam taku pracu, pri ktorej budem mat stastie ak otehotniem. Staly stres, nervy a vela cestovania. Musim s tym daco spravit 😒

adriana27
14. okt 2007

ked hovorim ze mi meska 2dni, vacsinou to ratam tak, ako keby som mala cyklus tych 29-30 dni. Uz citim a viem kedy to v priemere najcastejsie dostanem..

luko
14. okt 2007

ja som merala BT asi 2 mesiace a fertilityfriend mi vyhodnotil ovu 22 a potom 20 den. Podla mikroskopu som mala teraz 17 DC a v auguste 18 DC. Asi zacnem aj merat, ak dojde MS.
s tou pracou to poznam, tiez som rok pracovala v skukromnej firme, samy stres, ranne odchody a neskore prichody. Po dohode s drahym som si nasla pokojnejsiu pracu a robim to, co ma aj bavi a co som vystudovala. Takze u mna je to ok. Problem je, ze snubenec presne robi v praci plnej stresu, od rana do vecera + nadvaha + fajcenie...no, skratka bojim sa, aby jeho spermije neboli prilis pomale...hovori sa tomu manazersky syndrom, som zas behala po nete 🙂 ale som si povedala, ze minimalne pol roka sa nemienim koli tomu stresovat, jeho kamarat mal tiez rovnake atributy a podarilo sa mu splodit potomka, takze je to indi vindi.

luko
14. okt 2007

adri, ale ja verim, ze sa nam to podari 😎

moncika15
14. okt 2007

baby podari! kazdej sa podari! a ja v to verim 😉 Aj ja sa xystam merat si teplotu ked to bude aktualne ale nviem ako sa to bude dat,lebo robim na 3 zmeny a merat v to istom case,po min 6 hod spanku je prakticky nemozne ☹ najprv skusime bez zbyt,. stresov, prirodzene a potom zacnem hladat metody ako tomu dopomoct 😠

luko
14. okt 2007

to vyzera ako bojovy plan 🙂 to uz tie mrchy nebudu mat sancu 😀 mojmu drahemu ciastocne skonci najvacsi stres v juni, ale ja dufam, ze dovtedy sa zadari...cez vikend nie je ziaden stres tak dufam, ze ked uz mam tu nepravidelnu ovulku, tak bude vychadzat vzdy na vikend 😉

moncika15
14. okt 2007

luko,veru bojove plany su to paradne 😀 ,ked to tu tak citam tak kazda ma svoju strategiu ako a kedy zautocit 😠 ... xixi

luko
14. okt 2007

jo jo 😉 ale snazim si robit aj ine plany, aby som sa na tom prilis neupla, lebo potom je zakon schvalnosti, ze to nejde a nejde...a kolkym sa zadarilo, ked na to prestali mysliet. Nastastie moj drahy to bere zatial tak lazo plazo, takze jediny tlak citim od buducich babiciek. Moju mamu som uz vcera uzemnila a drahy nech si uzemni tu svoju 😠 🙂

adriana27
14. okt 2007

baby veru tak je.. kazda mame ine telo a kazdej to vide uuuplne inac. Ale luko mas pravdu. Fakt sa zacnem sustredit na daco ine lebo ma slahne. A som si uz aj rozmyslala ze prestanem chodit na konika.. ale zasa ono sa tu clovek tooolko dobrych rad dozvie

adriana27
14. okt 2007

no Luko az teraz pozeram co si napisala. Tak to potom aj moj ma takyu syndrom ked sme pri tom... Sice nefajci,nadvahu ma, este je aj starsi o dost a k tomu ten strasny stres. My mam e obala taku pracu.. On je stale na cetsach, a ma velku zodpovednost.
Ja to iste, okrem ineho aj cestujem do dalekych krajin kde su aj rizikove choroby atd.. Dost mi to rozhadzalo cyklus..
Ale verim ze sa podair. Zacnem s meranim teraz od tohto cyklu (ovsem ak dostanem MS 😀 )

adriana27
14. okt 2007

akoze pisem zasa ako tatar. ked mne sa to nikdy nechce po sebe citat a ja tak rychlo tukam, ze mam milion preklepov.. tak si plz domyslajte hej? 😉

luko
14. okt 2007

adriana, ked zacnes s meranim, aspon ziskas predstavu o tom, kedy je ovu, lebo my minuly rok sme sa snazili cele leto, ale vobec sme nesledovali plodne dni, takze teraz ani neviem, ci sme sa trafili vobec....takze teraz to sledujem aspon cez ten mikroskop...ale napr. v septemrbi sme sa cez ovulku vobec nemilovali...skratka v tie vhodne dni bola vecer unava a nebola chut, tak som z toho nerobila tragediu, lebo by som nerada stratila chut z milovania len koli plodnym a neplodnym dnom. Ale priznam sa, v den ovu a po nej sa snazim posobit na moje druhe pohlavie viac ako zvycajne 🙂 🙂 tak som rada, ze nie som sama, ktorej partner ma tiez narocnu pracu, ono to potom s tym snazilkovanim ide trocha tazsie...
S preklepmi si nerob starosti ja ich tiez robim...a citam tak rychlo, ze ich ani nepostrehnem 😉

luko
14. okt 2007

u nas sice to cestovanie v praci nie je problem, teda u mna vobec a on cestuje akurat tak hore dole po BA 🙂 🙂 🙂

luko
14. okt 2007

...btw adri, ty budes mat asi veeeelmi zaujimavu pracu, ked tak citam 😉

adriana27
14. okt 2007

hmm, Luki, neviem ci je zaujimava.. DOsiahla som vytuzenu pracu a u mna sa tu stalo drogou.. pretoze clovek chce stale viac a poviem ti ze je to velke lakadlo. na bu. rok ma slubelny zasa postup.. Ale som si povedala dost! rodina musi byt na 1.mieste. (ak chces popisem ti do IP viac, sem nechcem..)
a ty co robis? aky mas job ked si spominala ze ta to bavi?
Paci sa mi ako to beries s tym milovanim, myslim ze to je spravne. I ked niekedy je to tazke nespravit z toho pocas snazilkovania totalny rutinny mechanizmus 😒

luko
14. okt 2007

napisem ti IP o praci, chodim este na jedno forum, tam uz som trocha dostala ponorkovu chorobu 🙂 no, jasne, ze obcas sa moze to milovanie v mene dobrej veci stat aj rutinne, ved clovek musi prinasat aj obete 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

adriana27
14. okt 2007

jeej mas nove foto, pekne.
Hej s ponorkou poznam.. ja som inac chodila tiez na ine, ale vacsina bab uz ma mimca, a ja nemam s nimi o com tocit kedze sa bavia iba o krmeni, plienkach atd.. chapes. a este ma to deprimuje.. tak som nabehla sem a sem tam pobeham po fore ked potrebujem rady 🙂

luko
14. okt 2007

no, tak nejak, aj ked su tam skveli ludia, zakon schvalnosti, ze stalice nic a novo prijdeni hned //. 😎 idem varit drahemu zajtrajsi obed...bol na sluzobke v zahranici (jedna z mala zahranicnych) a prileti rano o piatej, nech ma co papat...lebo on by si urcite urobil nieco nezdrave, takze mu to radsej urobim ja 🙂 pa pa 😉

luko
14. okt 2007

inak som si prave prefarbila vlasy...ze novy odtien popolava plond...skor mam pocit fialovych odtienov..no hruuuuza 😲 , dufam ze sa mi to skoro zmyje a potom sup k odbornikovi

zuzaz
14. okt 2007

🙂 ahoj snazilky. Pripajam sa k vam a verim, ze sa nam coskoro splni to nase veeelikanske zelanie v podobe malinkeho cloviecika 😉 drzme si palce