Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

takyna
24. máj 2009

Ahoj Zuzka , tak som rada, ze sa nepotvrdil ten slepak, napis

Pozdravujem "šťastné brušká" 😵

vika34
24. máj 2009

ahojte,všera som bola na OPU ,mali sme 6 vajok a dnes volali,že sa 5 OPLODNILO A šTVROK IDEM NA TRANSFER,tak dúfam,že aj to moje bruško bude konečne šťastne 😀

kacenka24
24. máj 2009

Vikinka, tak to je super. 😉 Veľmi Vám to prajem. 🙂 Ja som si nedávno kúpila OVU tester (mikroskop) na určovanie plodných dní, tak som zvedavá, či aj to moje bude onedlho to najšťastnejšie. 😵

takyna
24. máj 2009

Ahojte 🙂

Vika tak super 🙂 , držím palce, nech pribudne k Vikinke surodenček 😵
Kacenka som zvedava co povies na ten mikroskop, ja ho mam tiez a papradie som nevidela ani raz 😖 , asi som s tym nevedela robit....potom daj vediet

vika34
24. máj 2009

dakujem pekne,ja ked som si kúpila OVU tester nikdy mi nič neukázalo,tak som to vzdala 😀

kacenka24
24. máj 2009

Ja som si párkrát našla mriežku a manžel ma už odvtedy občas volá "mrežovník" 😀
Ináč ma už tretí deň veeeľmi bolia vaječníky a maternica. Dúfam, že to nie je nič vážne, lebo by som podľa cyklu mala mať ovuláciu, no podľa BT ju nemám. 😒

takyna
24. máj 2009

Kacenka mala by si zajst v case ovulacie k svojmu gynekologovi na sono, uvidel by vajicka kolko ich je ci su tam, ci ovulujes, budes spokojnejsia, mne sa tiez zdali cykli bez ovulky, ale v care mi to pozreli a ovulujem , co tom bola prekvapena...milo, Vika kolko idete vkladat?

vika34
24. máj 2009

takyna ,viac ako dve mi nedajú,aj v protokole je napísané ,že dve,tak nebudem vymýšľať a dám dve

takyna
24. máj 2009

Do ktoreho caru ty chodis?, ja do Heliosu Martin, pri IVF mi tiez 2 vkladali, a KET jedno

vika34
24. máj 2009

ja chodím teraz do FC,verím .,že ET sa zadarí,lebo ked som mala minule ET dali dve a jedno sa uchytilo ,ale bol z toho MAa na KET mi dali tiež dve a bolo to negatívne,tak VIEM ,žE vám sa zadarilo po KET ,ALE ja tomu menej verím

takyna
24. máj 2009

áno tak KET to je individualne, zavisi asi od kvality embrii, ja idem v juni, ale samozrejme ak sa nam zadari rozmrazit 😔 , ale verim...., Vika tak nech sa riadne zahryznu, a rovno obidve na raz, nech si to po tych trapeniach to tehotenstvo riadne užiješ, drzim ti palcoke 😵

vika34
24. máj 2009

takyna ,dakujem ,mne by stačilo aj jedno,keby vydržalo až do pôrodu,neviem či by som zvládla dvojičky a ešte puberťáčku 😀

takyna
24. máj 2009

zvladnes, 😉 , pubertacka pomoze, drzim palce 🙂

lucia_b
24. máj 2009

Takyna a Vika, budem vam velmi drzat palce, aby sa transfer podaril, my spoliehame zatial na to more, Takyna nas pribehom jej kamaratky taaaak povzbudila, vdaka 😉
Kacenka, to je aky mikroskop, ze sa podla neho daju urcit plodne dni? My mame v praci klasicke mikroskopy, myslis, ze by sa dalo vidiet aj cez ne? A co vlastne sledujes a co mas vidiet? Naozaj o takomto mikroskope pocujem 1. krat. A neda sa ovulacia zistit len pomocou ovu testov?

kacenka24
24. máj 2009

Ahoj Lucka.
Jedná sa o špeciálny miniatúrny mikroskop na určenie obdobia plodných či neplodných dní. Využíva metódu stanovenia ovulácie na základe zmeny štruktúry slín, prípadne hlienu maternicového čípku. Je na neobmedzený počet použití. Viac si o ňom môžeš prečítať tu: http://www.tehotenske-testy.net/ovulacny-test.html
Ak si však zadáš do google - ovulačný tester, nájdeš o ňom mnoho iných informácií. Musím Ťa ale upozorniť, že je dosť odsudzovaný, no sú ženy, ktoré otehotneli práve vďaka nemu. Ja som si ho kúpila len pred nedávnom, takže v podstate sa iba "skúšam - pozorujem", čo sa so mnou počas cyklu deje a či mi to sedí s BT. Akurát som tento cyklus mala na ňom dva dni krásne kryštáliky pripominajúce papradie, tak sa teším. 😉

Ešte jedna dôležitá vec - ja som si ho kúpila v lekárni a stál ma cca 10 Eur a nejaké drobné.

takyna
24. máj 2009

Ahojky pozdravujem 😵 , aj my sme dnes akurat boli vylosovany na prezentaciu dovoleniek,...Kanarske ostrovy Tenerife, ale nakoniec sme si to este chceli premysliet,....Lucinka tak kup mikroskop, a hor sa k moru, robi zazraky... 😉 , Kacenka aj vam nech sa cim skor zadari...velmi vsetkym , hlavne aj s tejto temy prajem... 😵

lenka_66
25. máj 2009

babulky iba na skok som.

drzim palce a majte sa fajn.

lucia_b
25. máj 2009

Kacenka, dakujem za info o mikroskope, celkom ma to zaujalo, porozmyslam nad jeho kupou. Takyna, vau, Kanarske ostrovy, ak sa pre ne rozhodnete, tak zelam krasnu dovolenku.
My sme s manzelom tento vikend boli na vylete v Karpatoch a ako suvenir som si priniesla dvoch fajne prisatych kliestov, tak mam teraz strach, aby neboli infikovany. To by mi ku "stastiu" este chybalo. No co uz, nabuduce si uz budem davat lepsi pozor. Prajem vam pekny dnicek.

zuzka88
25. máj 2009

Baby, iba k tym ovu testom v skratke, mne moj dr. povedal, ze jediny spolahlivy je ten cosa robi z mocu (pruzky ako tehu test) a mozem to potvrdit... treba ale pozhanat take lacnejsie lebo musi sa testovat cca 8 dni a jeden test moze stat aj 4-8€

lucia_b
25. máj 2009

Zuzka, dik za radu. Prosim ta, ktory DC si ty pouzila prvy ovu test?

zuzka88
25. máj 2009

Luci, prvy mesiac som zacala podla navodu a ked neukazalo ovu, zacala som uz dva dni po MS... je to asi velmi individualne...ja som mavala cyklus tak 26-28 dni, ked ma zena dlhsi, zrejme bude mat ovu na neskorsi den

kacenka24
25. máj 2009

Lucka, asi najlepší spôsob ako zistíš kedy máš ovuláciu je si merať bazálnu teplotu. Ja si už meriam druhý cyklus a zistila som, že ju vôbec nemám, takže si ani drahé ovulačné testy nerobím, lebo by nemali čo ukázať. 😔

zuzub
25. máj 2009

ahojte, ja zatiaľ nemerám veď sa mi 2x podarilo otehotnieť, tak dúfam,že to vyjde aj do tretice 🙂 ja mávam dlhé cykly 30-35 dňové ale podľa toho ako mi vychádzal termín pôrodu tak moja ovulka bola 14-15 DC

zuzka88
25. máj 2009

Konecne som sama doma a mam trosku kludu, tak sa s vami podelim o moju skusenost s nasimi lekarmi, porodnicami, sestrickami a tak ....

Otehotnela som na prvy sup, strasne sme sa tesili a kedze som tesne skoncila v praci, novu som si uz nehladala..Bola som doma ale nijako som sa neobmedzovala v beznych cinnostiach, tehu bolo priam ukazkove, ako mi vravievala doktorka na sono... No vdaka mojej chorobe (reumatoidna artritida, mala som len 25 rokov) a dovtedy uzivanym liekom, doporucili mi amniocentezu (este skor ako som vobec bola tehu)... V septembri sme sa vratili s krasnej dovolenky v Rime, bola som v 18tt, mala som uz termin na Kramaroch.. Vobec som sa nebala, sak riziko je 1%, vraj toneboli a na druhy den pustaju domov...
Bolo nas 5 zien, vsetky vychadzali usmiate, vraj to neboli a ze v pohode, ja som sla posledna, vtedy som videla nasho anjelika poslednykrat na zive... Doktorka pichla ihlou do brucha, strasne ma to bolelo, nieco si hundrali, ani nie 5 minut,hotovo... Druhy den som sla domov...ostala mi velka modrina a zdalo sa mi, ze mi tvrdne brucho..to nic nie je! kym vraj nekrvacam, nie je dovod na paniku..
Za dva tyzdne nas cakalo 3D sono, dozvieme sa pohlavie, ideme k jednemu z naj doktorov v Bratislave, strasne som sa tesila. Isiel so mnou aj hrdy tatino, v cakarni sme sedeli snad celu vecnost, a potom uz budeme vediet, akej farby zacneme kupovat vecicky...Nas prvy anjelik!!!! Poklad, nase babo!
"....ale je tu jeden problem, srdiecko nebije...." najhorsia veta mojho zivota!!! Po licah sa mi zacali kotulat slzy ako hrach, drahy mi silno drzal ruku..vzdy mi pomohol ale teraz nemohol...nezvratna veta so strasnym koncom... Nas anjelik umrel 😢
Ale to najhorsie ma len cakalo.. To bol piatok, doktor ma hned nakazal na sobotu na kramare, vraj v nedelu ma sluzbu a vsetko sa vyriesi
Na prijme na mna cumeli ako keby som prisla z potesenia... Isli sme nekonecnymi chodbami, zakotvili sme na plesnivom oddeleni na ktorom lezalo vela rizikovyh mamiciek (chudiatka, zit par mesiacov v takom humuse..)
Prva vizita, ziadny zaujem, zacali mi pichat vyvolavacky, najprv jednu denne... druha vizita, spominany lekar ma sluzbu, ani o mna nezavadil pohladióm, ked uz mu neslo o 1800 korun za sono... pondelok, dalsie a dalsie vyvolavacky, od piatku som nejedla.. Utorok, lekar co ma znova smenu sa pyta sestricky, este je tu? Na obed uz odpadavam z vysilenia, od hladu, strachu, smutku..z vyvolavaciek ma len prehana, stale sa neotvaram.. Skolabovala som na chodbe, po 5 dnoch bez jedla dakto uznal, ze by bola vhodna aspon viziva do zili..
Dalsie vyvolavacky, stale nic... Nasi stracaju trpezlivost a zhanaju znameho.. Navstevy, pytaju sa ci uz za mnou bol ten znamy doktor, vravim ze nie aj ked on tvrdil, ze ma bol povzbudit. Na druhy den pridew za mnou cudzy doktor, vraj ako sa mam, ze on sa pomylil a bol pozriet uplne inu osobu..
Sama sebe si uz ridne smrdim, na celu chodbu mame jedno wc, bez papiera, vloziek...humus... tepla voda netecie. Ak sa chceme sprchovat, treba si odpustit vodu od rana, aby dovecera dajaka vlazna pritiekla
Okolo mna su same tehotne mamicky, sice musia byt v nemocnici a lezat ale ich babatka ziju! Kazdu hodinu sa z chodby oziva CTG, ten zvuk mi trha srdce! To moje srdiecko tam dole uz nebije a nechce odist do neba.. preplakala som dalsiu noc
Po tyzdni dakto rozhodol, ze uz by teda ozaj mohli so mnou nieco robit.. aplikovali dajaky gel na krcek...nepomaha...
Vezu ma na porodne...lezim na vzdycharni, ziadny ani lekar nevie, ze ma hore noveho cloveka, sak nerodim, nekricim, nevzdycham...mam ukrutne bolesti, vyvolavacky bolia ale neucinkuju! Prve babatko, druhe...narodilo sa ich hadam 15 a vsetko som mala v priamom prenose... Nemali ani tu lutost, ze by ma nechali na izbe samu
Dalsia noc, ponukli mi epiduralku zadarmo, vraj mam narok...
Chyta ma nekonecna zufalost, drahy uz ma plne zuby toho zaobchadzania a vybavil mi prevoz do Heinburgu. Isla som za sestrou a oznamila som jej ze odhcdzam, podpisem reverz! Ocapila sa na mna ze co si to dovolujem.. Vyziadala som si lekara... Ten ma poprosil, nech ostanem, vraj by som nemusela prevoz prezit, ze uz je to moc nahnute. Volala nasa znama a presvedcila nech ostanem, ze ma doktor pravdu...Rano uz zacali konecne konat... Krcok bol stale zavrety, anjelikovi bolo u man dobre aj ked ho lekari zabili...
Na porodnej sale mi doktorka zavjedla cez krcok akysi balonik, nafukla ho a na konci nechali visiet flasuu aby ho pretiahla cez krcok a otvorila ho... Nechali ma tam lezat, samu, zavreli dvere.. Ukrutna bolest mi zvierla cele telo, triaslo ma od zimi, nad hlavou som mala dokoran otvorene okno (bol oktober), marne som kricala o pomoc, zacala som zvracat, nikto nechodil... flasa spadla, takaaaa ulava...od bolesti som nevladala ani plakat.. preco ta epiduralka nefunguje?!?!?!
Odtiekla mi plodova voda, snazila som sa kricat na sestricky ze uz rodim ale dalsiu hodinu som sa len sama zvijala v krcoch.. OOO, konecne niekto prisiel, uz som skutocne rodila...vacsiu bolest som v zibote nezazila... Nastastie to uz slo rychlo...zdravy chlapcek, moj syncek!!!!
Este ma musi doktorka skontrolovat a pripadne docistit, kricim od bolesti.. AKo vas to moze boliet? sak uz sme vam pustili dvojitu davku!!! mam pocit ako by ma pytvali za ziva, konecne dostanem inekciu a uplne ma uspia
Prebrala som sa opat sama, prazdna, bez babatka, konecne mozem plakat! prisla aj ulava, konecne je po tom... Hrobcek mat nebudeme, nedokazala by som chodit za nasim anjelikom na cintorin
Asi po hodine prisla lekarka vybrat epiduralku, "jeeej, sak vam to ide dajako bokom.." hovori asi za vsetko
Na kramaroch lezim dalsie 4 dni, bez akehokolvek zaujmu lekarov, sak ona zmizne..
Lekar, co robil sono, mal sluzbu uz hadam 4. krat, citila som sa ako handra, absolutny nezaujem, spina, hlad, zufalost, neochota, neinformovanost..ani neviem, co ma udrzalo pri zivote...asi iba priatel ktory so mnou prezil 2 tyzdne na nemocnicnej chodbe a po porode mi nosil jedlo.. Uz som ani nevladala plakat
Ked ma konecne pustili, vedela som, ze tam sa uz nikdy nevratim!!! Ani keby som mala umriet pod tou nemocnicou na ceste....
Navrat domov bol tiez smutny, taky prazdny, ale aspon ma uz nikto nebude ponizovat a ignorovat.. cesta bola taka dlha a ticha..ale sla som domov!
Dnes nosim v brusku suredonca nasmu anjelikovi, dava nam na neho pozor a strazi ho z nebicka... Sme v 15tt a zatial je vsetko v poriadku.. Kazdy den sa modlim, nech s nami ostane a nech je zdrave.. No pred kazdym sonom mi zviera srdce a nekonecne sa bojim, co povie lekar.. Ako prve pozera srdieko! Bije!!! den moze ist dalej, verime v krasny november a maleho cloviecika v nasej naruci

Stastne bruska vsetkym zienkam!!!

zuzka88
25. máj 2009

Viem, ze som napisala cely roman ale musela som to napisat...este som to nikdy neurobila... a vy predsa viete, co si kazda z nas prezila, vy to pochopite!
Som rada, ze vas mam!!!

Priklanam sa k nazoru s meranim BT, odporucam stranku fertility friend ktora pri podstivom merani po 3 mesiacoh sama zacne odhadovat termin ovu a dokonca urci aj naj den na pocatie.. Len treba merat podstivo, denne a v tu istu rannu hodinu, skor ako urobite cokolvek ine

takyna
25. máj 2009

Zuzička moja, plačem, strašné čo robili s tebou a tvojím anjelikom 😢 , za toto všetko a tvoju odvahu, ti prajem od srdca nech to vymodlené dieťatko čo nosíš pod srdiečkom , ti prinesie iba šťastné úsmevy a nádherné chvíle
Pozdravujem Lucka, Lenka, Kacenku a všetky mamičky šťastné bruško 🙂

takyna
25. máj 2009

Ináč Zuzka toto je do Nového času, ach chceš nemám problém dať ti kontakt na super redaktorku, hocikedy aj v budúcnosti, my sme tiež o syna prišli chybou respektíve zanedbaním starostlivosti mojej gynekologičky, bolo to v Novom čase , aj na prešetrení Zanedbania starostlivosti, mala si vidieť ako sa po udaní mojho muža pohla starostlivosť o mňa v nemocnici, aj keď syna nám už nezachránili.... 😔 😢 , netreba sa báť...mohla si aj ty umrieť...,potom by napísali, že náhoda...........

takyna
25. máj 2009

Som rada, že si napísala, ja to chápem, viem si predstaviť tvoje utrpenie, o to radostnejšie sa budeme všetky tu s tebou tešiť na november 😵 držím palce a ďakujem ti , za úprimnosť 😵

zuzka88
25. máj 2009

Dakujem Taky, aj ja som si zasa poplakala, je to ako vcera a to uz cakame druhe babo... Teraz ako som lezala v nemocnici sa mi to vsetko vynorilo..
Neviem, ci som pisala, lezala som so slepym crevom a cakala na operaciu ale nastastie sa to ukludnilo tak ma pustili po tyzdni hladovky domov...bala som sa hlavne o babo

kacenka24
25. máj 2009

Ahoj Zuzka. Prečítala som si Tvoj príbeh a nemám slov. 😔 Niečo podobné som zažila aj ja v Žilinskej nemocnici - pôrodnici a takisto dúfam, že sa tam už nikdy nebudem musieť vrátiť. 😝 Zuzanka písala si, že riziko pri amniocentéze potratu je 1 %. Ja som však presvedčená, že je omnoho vyššie. Už si asi desiata, čo čítam tu na Koníkovi, že potratila po amniocentéze. Ja som rozhodnutá, že nikdy, opakujem nikdy na žiadnu nepôjdem aj keď máme v rodine postihnutého bratranca. Veď aj keby potvrdili, že dieťatko nie je v poriadku, tak by som si ho nedala vziať. Veď je predsa moje, moje milované od prvého okamihu. Nedávno som čítala, že pri takto väčších bábätkách vyvolávajú potrat tak, že mu do bruška vstreknú nejakú tekutinu a potom, keďže je už väčšie musia rozdrviť hlavičku. Dva dni som sa z toho spamätávala a nemohla som poriadne jesť. 😢 Mojej kolegyni v práci, s ktorou sme boli rovnako tehu neustále vychádzali zle AFP testy - vraj bábo bude mať Downov syndróm, no odmietla amnio. Pred 2 týždňami porodila, no podozrenie sa nepotvrdilo. Na jednej strane však žila v neustálom strachu, že jej dieťatko bude postihnuté, no na druhej strane mu dala šancu. Šancu žiť v šťastnom brušku. Neviem aký máte názor Vy ostatné...