Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

takyna
2. jún 2009

Stazka ja som lezala v 6tt s malym krvácanie s hematomu, ale nastastie vtedy to dobre dopadlo a potom som uz len isla rodit..., ale lezala som po zlomenine uraze chrbtice 4tt bez pohnutia a presne tak ako pises nohy uplne bez svalov ochromene, nevedela som chodit , ucila som sa sediet a chodit...
ja chodim do Martina do caru Helios, je to perfektny car, dobry kolektiv , odbornici doktori, doktorka Gaťova, a Mudr,Krajkovič...

bola si aj na soft cykle?

takyna
2. jún 2009

Kacenka ty si kde lezala v nemocnici?
a dakujem aj tebe samozrejme drzim palce........ 😵 ...musí byť to šťastné bruško 😵

staza
2. jún 2009

Na šťastie mlieko som vôbec nemala po pôrode mi pichali injekcie na zastavenie laktácie a potom už len tablety som brala dva týždne.Takže aspoň ten problém ma obišiel a mala som stiahnuté prsia aby nenabehlo mliečko.Musíš veriť že ti vyjde ket ja si to tiež hovorím lebo ked nie znova do dalšieho ivf juj tak neviem.My máme posledné dve mrazáčky tak musí to vyjsť.A ty máš koľko mrazených?

takyna
2. jún 2009

Stazka mi len 1 bojovnika ☹ a už sme mali , aj ze sa nerozmrazil, tak uvidime...
ak nebude bohuzial, podstupim soft cyklus v
Brno
inak neviem....

staza
2. jún 2009

nie nebola som na soft cykle.Stále som mala ivf-icsi.Počula som veľa dobrého na helios jedna známa tam bola má dvojičky tiež zmenila car a z košíc išla do heliosu.Ináč v 11tt som mala malý hematom bola som vtedy len štyri dni v nemocke a sa to vstrebalo.

takyna
2. jún 2009

Aj ja poznam kocky z KE co prisli do Heliosu v MA, pri malom som strasne krvacat zacala v tom 5-6tt , myslela som, ze je koniec..., bol to nestastny hematom vykrvacal sa a bolo vsetko v poriadku...

soft je lacnejsi , rychlejsi, v Brne su odbornici, rozhodla som sa hlavne pre to, ze po porode mi zistili zhorsene vysledky pecenovych testov..., astma..., stitna zlaza...
nemozem prejst mnozstvom hormonov, pri softe je ich menej...

ale tajne dufam, ze KET VIJDE 😵

staza
2. jún 2009

Tak to ti veľmi držím palce nech ten jeden bojovník zabojuje. 😉 Prečo si sa rozhodla pre Brno?

takyna
2. jún 2009

Pri softe robia tiez IVF -ICSI, len to trva zhruba 14 dni, co pri klasickom IVFku 45 dní...

garnelia
2. jún 2009

Babenky ahoj!

Zase tu je smutno... ☹

Zuzka dakujem a prajem ti staaaastne tehulkovanie!!!!!!! 🙂

Ja som bola dnes na gynde,ziadne snazilkovanie sa v juni konat nebude... ☹ Musím prejst vysetreniami,endokrinologia,imunologia,manzel musi na spermiogram.Kedy to vsetko stihnem ked v mojej robote vobec nie su ustretoví?!?
Tak papame dalej listovku...a este mi gynekologicka povedala,ze dnes sa podava fraxik az od 10.tyzdna a vyssie.A baby to tu maju od zaciatku.Kolko lekarov,tolko nazorov...ale aj tak rozhodne hematologicka.

takyna
2. jún 2009

Ahoj Garnelia, nebud smutnucka, na robotu sa mozes vykaslat, povybavuj si vsetko v klude , papkaj listovku, fraxik sa fakt vsade inak ordinuje, ale da sa zvladnut....
bude bábo nebojkaj......šťastné brušká 😵

staza
2. jún 2009

Aha ja s tým nemám skúsenosti.No tie hormony sú strašné dopujú nás ako kone aspoň podaktorý lekári ja som mala stále ťažký hyperstimulák aj s hospitalizáciou ale naposledy sa mi vyhol mala som obavy ísť na 4 Ivf preto som zmenila car a urobila som dobre.

takyna
2. jún 2009

Pri softe baziruju na 2az 3 embrijkach , ale samozrejme najvyssej kvality, preto je stimulka robena s co najmensimi davkami hormonov, a trva 14 dni...
uspesnos softu je velmi vysoka...

staza
2. jún 2009

Garnelia ja som si pichala fragmin 2500iu od potvrdenia hcg a to celé tehu.

staza
2. jún 2009

u nás sa soft nerobí aspoň tak viem.Ale je to dobre aspoň nie je tak náročné na organizmus.

takyna
2. jún 2009

Inak chcem ist na KET v prirodzenom cykle , v maji pozeral vysku sliznice 11mm , moze sa to zmenit? napriklad zmensit? nevies Stazka?

staza
2. jún 2009

no každý cyklus je iný tak neviem ono nemusí byť stále vysoká sliznica asi.Fakt neviem.

takyna
2. jún 2009

ved uvidime...

idem si lazkat......zajtra caka praca

pekné sníčky....... 🙂 pá 😵

garnelia
2. jún 2009

Lucka,
neplackaj moja,nemozeme robit skore zavery.Aj ked je opatrnost na mieste,dobre si urobila,ze si isla.Ja som vtedy,ked som mala mimomaternicove isla uz neskoro.No zacalo sa vsetko tym,ze som medzi dvoma mrchami,v case po ovulke nasla na nohavickach stopy krvi,len take bodky.Tak som si myslela,ze mam ovulku,uz sa mi stalo ze som pocas tych dni slabo krvacala,ale preslo to po 3 dnoch.Ale toto neprechadzalo,dokonca bolo silnejsie,a prechadzalo to do hnedocerveneho vytoku.Presli takto dva tyzdne a ked mi mala prist mrcha,tak som mala tento vytok silny,ale nebola to poriadna menstruacia a po 6-tich dnoch neprestavala.Ja som este stale nesla k lekarovi(ja blazon),az skoro po 2 tyzdnoch.A este ma pichalo na lavej strane bruska,ine bolesti som nemala len v case,ked som mala akoze mrchu.A este som mala napnute prsia a citila si podbrusko.Ked som prisla ku gynekologicke,tiez som mala vysoko vystelku maternice a hcg ked sa dobre pamatam okolo 9000,takze na teste sa ukazali 2 pekne tucne ciarky a v maternici nebolo nic vidiet... ☹
Plod bol tam,kde sa spaja maternica a vajickovod...ja som musela okamzite do nemocky,este v ten vecer ma operovali,takze mam uz len pravy vajickovod a dlhu jazvu po reze.Lenze som tu na konikovi citala,ze ked ides vcas a plod je este malinky,urobia to laparoskopicky a ze vraj v zahranici su na to tabletky...
Luci a ake mas hcg?Ze vraj norma je pod 5.A vytok mas?
Velmi ti drzkam palce,aby to nebolo ono,nech je skoro piatok!!!!

wolfskinka
2. jún 2009

ahojte ...

tak aj ja sa sem pridavam ... ja mam tiez 2 anjelikov v nebicku ... odisli od nas v 6tt a v 7tt obaja ako missed abort, tak snad do tretice

vsetkym vam drzim strasne palceky aby ste mali svoje babetka .... zasluzite si ich vsetky najviac na svete

ja tiez sa stale pokusam verit ze do tretice to uz vyjde ... tak snad ano

taky predovsetkym tebe drzim palceky ... ved vies moja

vika ... a ten tvoj terajsi pokus dopadne uspesne som zvedava na tu krvicku na buduci tyzden ake vysoke hcg tam bude

garnelia
2. jún 2009

Takynka si fakt zlatulinka,vzdy ma tak pekne povzbudis! 🙂

Dobru nocku!Ja idem nastastia az na poobednu...

Staza tebe Fragmin predpisali tiez na hematologii?Ty si MTHFR heterozygot(ked sa dobre pamatam),ja mam este aj Protrombin-heterozygot.Ja som tiez mala fraxik od zaciatku tehu a napriek tomu som potratila(este pred mimomaternicovom)
Velmi ma boli pri srdiecku,ked citam tvoj príbeh ale nabuduce to musi vyjst,tu sa navzajom povzbudime...stastne brusko aj tebe!!! 😉

garnelia
2. jún 2009

Wolfskinka vitaj medzi nami a drzim ti palceky,aby ti to do tretice vyslo! 🙂

wolfskinka
3. jún 2009

garnelia dakujem .. hoci nemam taky kruty osud ako podaktore z vas , je mi luto za mojimi anjelikmi .. nie je dna kedy by som na ne nemyslela, ale som stastna ked sa to uz stalo ze sa to stalo v tak skorom stadiu lebo keby som sa mala dozit toho ze mi zomrie babetko .. tak to by som skoncila na psychiatrii ... obdivujem stazu a takynu ze to zvladli a bojuju dalej ... ja by som to asi nezvladla

a viem si predstavit cim si presla kacenka ... 8 dnove babetko ja by som uz bola na psychiatrii

ak si tu niekto zasluzi zdrave pekne babetka tak ste to vy a prajem vam to z celeho srdca a vsetkym, taky poznam uz dlhsie spolu sme stimulovali a spolu otehotneli ... ja som potratila hned na zaciatku tehu a jej romanko zomrel po predcasnom porode ...

taky moja, ideme zase do toho spolu tak tentokrat nam to uz vyjde zase obom a uz s uspesnym koncom ...

kacenka24
3. jún 2009

Dobré ránko mamičky a skoro mamičky šťastných brušiek. 🙂

Takynka, ja som rodila v Žilinskej pôrodnici a Marínku previezli do Martinskej nemocnice - tam je centrum pre takto skoro narodené detičky. Je spádová oblasť pre celé severné Slovensko. A na Helios som počula veľa dobrého, takže Taky aj Stazka - dobrá voľba.

Ahoj Wolfi, vítam Ťa u nás. Ja, keď sa s odstupom času na to všetko dívam, sama sebe sa čudujem, že som to zvládla a udržala pri relatívne "zdravom rozume". Mám veľmi dobrého manžela, ktorý mi pomáha ako len môže, takže mám pre koho žiť. Spolu sa ťaháme dopredu, keď je raz horšie jemu, inokedy zasa mne. Akurát minule som nad tým rozmýšľala, že naozaj platí stará pravda: "čas zahojí všetky rany". Po 4 mesiacoch je moja bolesť stále obrovská, no zdá sa mi, že akokeby trošilinku otupela a mávam občas aj svetlé chvíľke - hlavne, keď si spomeniem, že čoskoro budem tehu a na našu dovolenku pri mori, ktorá sa blíži. A takisto som sa utvrdila v tom, že so smrťou vlastného dieťaťa sa nedá zmieriť, s tým pocitom sa dá iba naučiť žiť. 😔

kacenka24
3. jún 2009

Často som sa stretla s názorom ľudí - ja viem ako Ti je, viem čo prežívaš ... vtedy ma ide uchytiť ... nie nevieš !!! Tá bolesť, ktorú cítime - my mamičky je taká obrovská, nikdy predtým som takú necítila. Bolela ma každá bunka môjho tela a také zákutia duše, o ktorých som ani nevedela, že mám, že vôbec existujú. Žiaľ kto to nezažil si nevie predstaviť - zobudiť sa v pôrodnici s pocitom, akokeby Vám niekto obrezal brucho a to prázdno potom, odchádzať z nemocnice s prázdnymi rukami a pocitom, že Váš chrobáčik je už v nebi a nikdy ho neuvidíte, namiesto ukladania svojho bábätka do postieľky, nosiť kvietky na cintorín, namiesto kočíkovania po slniečku chodiť každý deň zapáliť sviečku s pocitom - svetlé večné nech mu svieti... a ja viem, že už nikdy to nebude ako predtým, keď som bola po prvý-krát tehu, lebo už navždy budem mať anjela.
Obdivujem Vás - nás mamičky anjelikov. Držím nám všetkým palce, aby sme každá z nás ž čoskoro pocítili plnú náruč toho najkrajšieho, čo môže len žena pocítiť pri pohľade na svoje dieťa. Veď potom všetkom si to právom zaslúžime. 😵

wolfskinka
3. jún 2009

ja ked som druhy krat potratila zrutil sa mi cely svet a nevedela som sa z toho dostat dost dlho, nie je dna kedy by som si mojich anjelikov nespomenula ... a poviem ti tak ... ja ked pocujem od niekoho vetu ... ved sa dockas aj ty ... tak ma ide s prepacenim za vyraz jebnut a najradsej by som mu vrazila jednu medzi oci ... to su ludia co maju deti a prisli k nim ani nevedia ako a nevazia si to ... nevedia pochopit ... minule sme boli so znamymi na chate a boli sme spolu tehotne s jednou babou, oni sa tam dovalili v nedelu na chvilu a strkali mi toho maleho na ruky a ze nech sa nalepi ale debilom im nedoslo ze ja som mohla mat rovnako stare babetko ako oni a ze mi ublizuje ked sa mam divat na ich maleho a ked mi ho strkaju na ruky .. tak som tam revala a divali sa na mna ako na debila .... ludia su zli nechapu ... a maju ma za psychopata a pritom velmi dobre vedia cim som si presla ...

najradsej by som odtial vtedy usla ale nedalo sa a cela partia sa na mna divala ze ci mi hrablo alebo co .... cely vikend bol super az pokial tam nedosli oni ... uspesne sa vyhybam babetkam lebo potom mi je to luto a oni sa tam dovalia a nasilu mi ho pchali na ruky a pritom velmi dobre vedeli ze som potratila druhy krat ...

takyna
3. jún 2009

wolfi ahoj pozdravujem 🙂 aj všetky ostatné "šťastné brušká" 🙂

Ja som rodila v Banskej Bystrici. Pozrite sa ja som prežila veľmi smutné obdobie...a moja švagriná rieši ako si dať podviazať vajecníky, má dospelé deti a deti iné nechce 😒 a aj ovuluje..., čo k tomu dodať....každý má iné ciele v živote....a iný zmysel má pre neho život....nie každý horý túžbou mať deti

wolfskinka
3. jún 2009

taky ... mi nic nehovor o tomto .. poznam pripad ked jedna sestra chodila na umele a robila vsetko pre to aby deti mala a druha sestra si v tom istom obdobi dala potrat urobit a s tou co sa im nedarilo sa nakoniec aj muz rozviedol, ze nemoze mat deti .. na jednej strane sestra co dieta nechcela a na druhej strane ju opustil manzel ...

garnelia
3. jún 2009

Pekné dnik Vám prajem!

Wolfskinka podobny príbeh sa mi stal,tiez som plakala a ja som tam ani vydrzat potom nemohla,s manzelom sme odisli domov-nemali sme to daleko len par kilometrov... ☹
Ale napísem vam hnusnejsi,ktory sa mi stal...v malom meste skoro kazdy kazdeho pozna ci uz zo skoly alebo z videnia.Chtiac nechtiac aj zly ludia sa dozvedia,ze si tehu...stretnete sa napr.u gynekologa(u nas je len jedna ambulancia).
No a jedna znama mi potom hovorila,ze ta a ta(ma uz 4 deti) ta ohovarala,ze si uz zase tehotna len nevie naco ked aj tak nie som schopna donosit,zase potratim ako predtym tak naco sa hrabem...a to este nestacilo,facka prisla od stryka:naco ti je dieta,radsej zarabaj a kúp si nove auto,atd.(hlavne,ze jemu sa narodila dcera ked mal 20 a to nahodou sa pritrafila,nechceli ju,teda neplanovali)
Takze asi tolko o empatii druhych...

garnelia
3. jún 2009

Taky ahoj! 🙂

To ano...ale najhorsie na tom je,ze kto chce mat dieta nemoze a kto nechce moze...a spravodlivosti sa nedockame ☹

takyna
3. jún 2009

Ahoj Garnelia
veru život je zvláštny, na takého sprosté reči sa človek musí obrniť, jedných uchom dnu, druhým von...
mne tiež niektorý z rodiny drzali palce, a moj otec je zásadne proti, neuznáva umelé oplodnenia...hormóny, atd...
strikne bol vzdy proti tomu, maminka mi umrela ako 51rocna na rakovinu prsníka.... 😢 nemám sa o koho opriet...