Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

rikuska21
22. mar 2009

Ahojte dievcata, dlhsie som u nebola, ale musim sa priznat, ze prva volna chvilka a som tu. Vcera som v vo FC mala som 12 dc ale doki mi povedal ze mam len 13 mm a to je malo , ze treba 18 mm tak idem zase v utorok.
velmi vam pekne dakujem za vase povzbudenia, postrehy a nazory.

Renys, tiez si myslim ,ze bylinky su len a len super vec, ja teraz mam s prietelom ocistny 3 tyzden, zdrava strava a ovocia a zelenina a tiez nejaky bilinny pripravok.

Co sa tyka Prahy tak sme tam boli a zistili mi ze si vytvaram protilatky na spermijky a trofoblasty, ale nezacala som brat prednison, poial viem, na slovensku sa take podrobne vysetrenia nerobia nikde,

chcely by sme ist na 2 iui tento mesiac tak uvidime, co nam doki povie v utorok

Leni potes nas ako sa ti dari a ci je vsetko v poriadku

lenka_66
22. mar 2009

ahojte , dlho som sa neukazala , tak idem potesit ako pisala rikuska.

v piatok som bola na morfo usg.sleduju tam vsetky organy babatka.tak vyvojove chyby su vylucene ale mame zvacsene oblicky tak ich musime kontrolovat.95% deticiek to prekona a zvysok je nachylny na zapal mocovych ciest.ja verim ze nas drobcek to prekona aj ked blby cervik pochybnosti hloda 😒 .
Dr. uz koncil a ja som sa spytala ci si nevsimol co to bude.on ze medzi nohy nepozeral ale dal zas gel a pozrel.na obrazovke zastavil a povedal 100% chlapcek lebo to na obrazovke je pipik 😀 .my sme s drahym tak vybuchli smiechom , no neskutocne .drahy zhodnotil ze je cely po nom.to sa mu machruje ked pidura vidi na plazme 😉 .

cize moje drahe babenky , drzim vam vsetkym palce .ide jar tak nech si cim skor najdete // 🙂 .
ak mate vysetrenia neponahlajte sa .nech dr.vedia presne ako sa o vas starat.
dufam ze sa mi toto male prianie splni a neostanem tu sama tehulka.ved sa dakto musi pridat , aby az ja porodim tahal dalsie babulky 😉

zuzka88
22. mar 2009

Ahoj!

Necitala som vsetko, iba prvu stranu, ale aj my mame v nebicku jedneho Anjelika, odisiel nam 22.10.2008, v 20. tyzdni tehotenstva...
Je tazke sa s tym vyrovnat a nemozne zabudnut a preto vam baby vsetkym drzim palce! Viem co prezivate, a nikto okrem nas to nemoze pochopit, aj ked velmi chce... Ja zapalujem sviecku kazdy den, aby nas Anjelik zhora videl, ze sme s nim!

Absolvovala som vela vysetreni ale dovod nevieme. Zacala som teraz v januari s komplexnou liecbou u homeopatky a dostali sme doporucenie pockat, aspon pol roka... Tak sme si davali pozor ale.... Nas Anjelik nam poslal z neba surodenca aby sme sa uz netrapili
Sme na zaciatku druhej cesty, v 6tt ale ten strach a obavy budu az do konca tehu a potom snad do konca zivota.

Som s vami!

vika34
22. mar 2009

ahojte kočky,zuzka gratulujem a bohužiaľ tie obavy o bábo,po tej skúsenosti už budú stále.Ja ked otehotniem,už sa ani n eradujem iba čakam,kedy prejde 6tt a či nezačnem krvácať.Posledné tehotenstvo som sa už začala radovať ,lebo prešiel aj 7tt bez problémov a prišla dalšia rana ,nezačalo byť srdiečko,ale v kútiku duše stále verím ,že ešte raz donosím,lebo verím ,že ten niekto tam hore nie je až taký nespravodlivý/nie som veriaca,ale už som sa prichytila ako sa modlím/ 😀 ,ale zatiaľ to nepomohlo.Hlavne sa nemôžeš až nejak extremne trápiť,lebo tým ubližuješ bábätku,ale obavy už budú stále a ked sa ti narodí bábo tak sa iba zväčšia.Moja Vika má 11 rokov a tren strach o ňu sa iba zväčšuje,tak ako píšeš je to ASI do konca života 😅
všetky sa držte

lenka_66
23. mar 2009

zuzka , tisko sa s tebou radujem aby sme to nezakrikli.aj ked je to tazke ale mysli na toto babo a nespajaj s predoslymi.
ja som inac chodila este k pani co dobija energiu a tak.ta mi kazala ak ma prepadnu pochmurne myslienky stale si opakovat. panboh so mnou a zle prec, alebo sme zdravi .podotykam ze nie som veriaca , no vela krat si to aj terz opakujem.vraj si tym vsugerujes tie dobre myslienky a optimizmus

baby, drzte sa

renys
23. mar 2009

Ahojky děvčátka 😉 ,

Lenko, to se tak krásně poslouchá, už jste tak daleko 😵 ! Držim palečky, aby se malému ledviny zlepšily 😉 !

Rikuska, a kolik máš brát toho Prednisonu, jen tak pro zajímavost? Já půl tablety 1 x denně. A že by se mi do něj chělo, říct nemůžu teda... 😒

Zuzko, to je taky děs, ve 20. týdnu ☹ ...se mnou byla při posledním potratu na pokoji super a hodná holčina, dr si mysleli, že má zánět močáku, ani jí neudělali vaginální stěry - no a jednou v noci jí ve 20.t praskla voda - nejhorší noc mého života, brečela jsem s ní, jak to všem volala, nechali jí do rána, jestli stahy sami nepřijdou ☹ , no a ráno jí sestřička odvedla na porodní...do teď, když si vzpomenu na tu mokrou postýlku, mám husí kůži. No a dr zjistili, že měla zánět plodových obalů, malá byla zdravoučká.. 😢

Viko, taky mám už teď hrůzu z těch nervů, které budou následovat po objevu // a říkáš, že je to po porodu ještě horší, jo?? 😀 😲

vika34
23. mar 2009

ahojte,rensys // je iba začiatok 😀 ,včera sa moja dcéra opítala,či v jej veku môže mať rakoviniu prsníka,prehmatávala sa/už jej trochu začali rásť/a má tam také uzlinky, podľa môjho sú to iba zdurené uzliny,ale ona chce ,aby som okamžite zavolala lekárke.U nás asi 2tt ide reklama na taký film,kde si žena nájde hrčku na prsníku,tak vždy ked to ide sa prehmatáva.Asi ju ale objednám ,alebo ju zoberiem zo sebou,lebo aj ja musím ísť zrovna na kontrolu po roku.Nehovoriac ,že ma už rok nuti ,aby som je holila,lebo odmieta zdvíhať ruky,teraz došla aj s holením nôh ,čo som odmietla a presunula to na letné obdobie 😀/dala som si pár mesiacov na vrch/a predpokladám,že to bude horšie . 😠

renys
24. mar 2009

Viko 😀 , ta je ale svědomitá 😉 !! No ale tyhle kampaně jsou potřeba, stále je spousta žen, které prdí na každoroční cytologii 😒 ...Ty brďo, teď koukám, že tvojí malý je 11! No dneska jsou ty děcka fakt nějaký vyspělejší 😲 !

samsa
24. mar 2009

Ahoj holky,
můžu mezi vás? Já jedno dítko mám, naprosto bez problémů a teď mám za sebou na podzim spontánní potrat a teď jsem hned otěhotněla znova, ale zase je to špatné, mám strašně nízké hcg, tak mi hrozí, že to je buď mimoděložní nebo potratím 😔 na konečný verdikt, zda je to mimoděložní budu čekat do pondělka. Včera jsem byla na ultrazvuku, mudr. se zdálo, že to bude spíš v děloze, ale je to moc malinké....
Vika, ty asi taky nemáš problém otěhotnět, že? A pokaždé tě po potratu čistili?

vika34
24. mar 2009

ahojte,renys u nás je to veselé,ale som šťastná ,že ju mám aj ked som prišla z porodnice a môj vtedajší manžel mi oznámil,že má inú,bola to rana po 7 rokoch manželstva advoch potratoch som si myslela,že už nám nič nechýb a,doniesla som z pôrodnice zdravé dieťa a bác.Strašne som mu vyčítala,že ked sa chcel rozviesť už dlho /ako tvrdil/načo som brala lieky na otehotneni ea načo sme vlastne mali dieťa a teraz som šťastná ,že je to takto.
samsa ja som naposledy spontánne otehotnela v roku 2006 a bolo to miámomater.,laparoskopicky mi odstránili aj jeden vajcovod a odvtedy som otehotnela iba po IVF,ale aj to som úpotratila.Na KYRET SOM NEšLA dva razy,raz bolo veľmi nízke HCG a doktor kázal vypusťit lieky na udržanie a do dvoch dní to odišlo,povedal ,ale ak budem krvácať viac ako 5 dní ,musím prísť a druhý kraá teraz po IVF už som mala byť 9tt ale už od 7tt to doktor považoval za potrat,len ja som stále dúfala,potom som začala krvácať a chodila som každe dva dni na UTZ a pichali mi injekcie na sťiahnutie maternice .Odkrvácala som to doma a našťastie som nemusela pod narkozu.Ostatné razy som bola v nemocnici najprv n apozorovanie a potom mi robili aj kyret.Kedže už poznám celý postup,tak do nemocnice na pozorovanie nechodím,lebo mi nič iné nedávajú,len lieky na udržanie a kľudový režim a to môžem byť aj doma

rikuska21
24. mar 2009

ahojte holky,
Renis, ja som si prednison nenasadila a zajtra idem na 2 iui, moj doki z centra je proti prednisonu, tak som riskla, Ale som dost zmetena, lebo neviem co s tym liekom dalej. Na inej teme holky pisali ze bez prednisonu to nejde, tak ja uz fakt neviem co je a nei je pravda, Skuste zajtra na mna mysliet na iui.

Zuzka velmi ti drzim palecky a len dufam, ze to popadne vsetko v poriadku a podla tvojich predstav. Velmi si to vsetky zasluzime, aj ty .Dobru noc

vika34
24. mar 2009

rikuska,ja som bral tiež prednison,ale aj kvôli zápalu hrubého čreva vo vyšších dávkach,iba pred IVF som ich znížila na pol tbl.denne a aj pred Ket som brala pol tbl

vika34
26. mar 2009

renys,samsa,rikuska,kde ste všetky?

garnelia
27. mar 2009

Babenky ahoj,
aj ja som tu už dávno nebola,ale čítam vás pravidelne.Robím na smeny tak mám stále málo času,keď nie som v robote tak spím... 😀

Lenka myslím si,že tá pani mala pravdu,treba si vsugerovať pozitívne myšlienky!Keď sa mi podarí znovu otehotnieť,aj ja to budem praktizovať.Držím ti palčeky! 🙂

Samsa ja som tiež prvé tehotenstvo-spontánny potrat odkrvácala doma,bolo to moc malinké a ani Duphaston(dúfam,že to píšem dobre)nezabral...ostatne už boli vačšie-3-4 mesiac,to som musela do nemocnice na kyret,ale na druhý deň som mohla ísť domkov

garnelia
27. mar 2009

Renys začala som pátrať na nete,či aj tu na okolí sa niekto zaoberá produktami od fy Energy,aj som našla jednu pani v našom meste,ale som jej ešte nezavolala.Píšu tam aj o nejakom prístroji,že ťa vyšetria a podľa toho ti odporučia,čo máš užívať.Ďakujem za info a držím palčeky!!!

garnelia
27. mar 2009

Vika ja som mala tiež jedno mimomaternicové(to posledné pred dvomi rokmi)a mňa išli okamžite operovať...čítam tu na koníku,že sa to robí aj laparoskopicky(a aj tebe to tak robili)tak sa čudujem,že mne tú možnosť ani nenavrhli...som čítala o tvojej malej,no zlatunká!Nech sa stokrát radšej takto stavia k veci ako keby trucovala a nechcela ísť k lekárovi vobec.Si spomínam,ja som bola na gynde prvýkrát keď som mala 30(vtedy som aj prvýkrát otehotnela),som tak bola vychovávaná(keď nemáš problém,netreba ísť k lekárovi).Je to nesprávne,hrozný prístup!

renys
27. mar 2009

Ahojky kočky, taky nějak nestíhám, v neděli jedu na měsíc do lázní 🙂 , takže lítam po obchodech jako splašená 😀 .

Teda Viko, to je hrozný co Ti ten Tvůj bývalý provedl, to snad ani neni možnýý!!!! 😠 😢 . To si si teda užila..tak to blbý už je snad vybráno, ne?? A to tady snad u nás všech !!!!! 🙂

Garnelie, ten přístrojík(jestli teda myslíš, ten co já) už jsem taky "zažila", u dr. homeopata, je to jako tužka, která se přikládá k různým bodíkům na ruce a podle toho se pozná případný blok v toku energie (nějaká čakra zablokovaná). Tak ať Ti to hlavně pomůže 🙂 !

Rikusko, mně kdysi nasadila brouka do hlavy moje hematoložka-primářka - že prý oni neradí vidí, když ten Prednison berou ženy v těhu...na imunitu má prý půl tablety slabý vliv, ale plod může poškodit...no a ta Doc. Ulčová-Gallová ho doporučuje a myslim si, že by určitě vědomě neškodila. Takže pacient nechť si vybere! Můj gynekolog zase říkal, že zná spoustu potrácejích žen, kterým ten Prednison konečně pomohl k donošení. Takže vůbec taky nevim, co budu při dalším těhu dělat.

vika34
27. mar 2009

ahojte ,baby to bol iba úryvok z môjho životopisu,ja už mám odžité všelijaké zážitky 😀
pri mimomaternicovom mi povedali,že ak to NEPôHJDE laparoskopicky,tak ma budú musieť rozrezať,ale našťastie to išlo,ale ten doktor mi povedal,že mám šťastie ,že je tam on,lebo keby som narazila na staršieho kolegu,tak mámurčite aspoň 7 stehov

tanyja
27. mar 2009

ja sa môžem pridať aj k vám , tiež mám anjelikov - 4 , a to jeden bol po PGD a IVF ☹ , preto som aj utvorila tému : čo na to psychika, môžete si tam vyliať svoju boľavú dušičku

renys
27. mar 2009

Tanyjo, to je mizérie, sakra práce ☹ , prosim Tě, to PGD vám jakpak dopadlo? Já PGD nechávám na příští rok, když to po pátý dopadne zase špatně...

vika34
27. mar 2009

renys my sme boli tiež na PIGD,kvôli opakovaným potratom ,mala som 21 vajíčok z toho 3 nezrelé,4 sa neoplodnili,1neprežilo štvrtý deň a 13 bolo poslaných na vyšetrenie, z toho boli dve ktoré ani nevyšetrovalia z 11 boli geneticky v poriadku 5,dve mi vložili uchytilo sa jedno a potratila som ho a 3 zmrazili,pri Ket sa podarilo rozmraziť iba dve a bohužiaľ sa neuchytilo ani jedno,takže som bola veľmi sklamaná
tanyja ,ahojky

renys
28. mar 2009

Viko, děkuju za info..no jak to tady na koníkovi tak pozoruju, tak PGD není zas taková výhra 😒 ...to je šílený, takový úbytek ☹ , to je fakt zklamání, viď....já měla při IVF 29 vajíček, z toho 19 zralých, oplodnilo se 11 a pátý den zbyly jen 2 krásný blastocysty, no a jedna zanikla a z druhého byly jednovaječ. dvojčátka, 9.t. MA.

lenka_66
28. mar 2009

zdravim vsetky snazilky 🙂

vika, ja mam tiez zapal hr.creva ( ulceroznu kolitidu) a neberiem nic.v case snazilkovania som skratka nejedla nic co by ma drazdilo.ono pocas tehu sa crevo ukludni a problemy zvyknu byt az po porode ( tolko moja gastro.dr.).urcite zalezi od stupna no pokial si v klude ( tvoje creva) tak pokial nemusis tak lieky neber.ja som 3 tehu riesila prednisonom a tiez to nevyslo.no ty uz vies ako si na tom.

garnelia , a co tak mat pozitivne myslenie uz pred tehu.napr. nemusim sa bat vsetko bude v poriadku.som pod bozou ochranou. skratka veta co ta povzbudi.

inac 23.4.ma drobcek kontrolny usg obliciek.urcite dam vediet 😉

drzim palceky vsetkym a nech sa jar prejavi tym najkrajsim //

rikuska21
28. mar 2009

ahojte moje spolubojovnicky
tak vcera som boal na opakovanom iui tak uvidim ako podapdne i ked doki vrdi ze je to len papierovacka kvoli IVF, ze s mojimy diagnozami by to bol zazrak, ale co ak nahodou?

V stredu som dostala silnu plesen, ale doki povedal ze to nie je rozsirene dovnutra tak mi to iui urobil Co by ste mmi poradili na tu plesen, vdaka za kazdu radu

Leny drzim palecky na sone , ver ze bude vsetko v poriadku

Renys odkladas vsetko na buduci rok a snazilkujes len na nahodu, alebo ako si teraz na tom?
Mozno by nebolo zle keby me sa navtźajom podporovali a vedeli v akej faze sme teraz , myslim ze by nam to vsetkym padlo vhod, co vy na to?

Ak by ste suhlasili tak navrhnite co by sme zverejnili:
diagnozy? terajsie stadium snazilkovania? Ake lieky alebo pripravky berieme? to su len moje napady
tak zatial vam prajem prekrasnu sobotu

vika34
28. mar 2009

ahojte ,renys to je na šľaktrafenie ,taká smola,ale v živote to nekončí ako vo filme,ja som dávalavšetkú nádej do KETU aj ked sa ,že vraj vic potráca a ani som neotehotnela
Lenka ja mám zápal hr.čreva už viac ako 20 rokov a celý ten čas som bola fajčiarka a nič mi nikdy nebolo,bola som v kľudovom štádiu.Vždy ked som prestala fajčiť,kvôli tehotenstvu,tak som behom 3 dní začala krvácať z konečníka a za další týždeň potratila.minulý rok som sa rozhodla,že idem na to IVF ,tak som prestala fajčiť ačrevo sa veľmi na mňa nahnevalo a tak sa zapálilo,že mi nepomáhal,ani Salofalk,pentasa a jedine vysoké dávky prednisonu a do toho stimulácia,no hned som mala 8 kg naviac,Ked som v septembri potratila ,sa mi to sšte zhoršilo a na Vianoce to bola úplná katastrofa,začala som v januári fajčiť a je to omnoho lepšie,ale ešte stále občas hlienim.Začala som teraz brať znovu pentasu a uvidím .A ty počas tehotenstva nekrvácaš?jA SOM DOSť KRVáCALA,ALE PO PôRODE mi to úplne prešlo ,ako keby utlo
Rikuš s tou plesňou ti nijak nepomôžem,lebo ja som ešte v živote nemala ani zápal ani čudný výtok ani nič,môžem sa kúpať v hocijakej bačorine/dúfam,že som to zeraz nezariekla 😀 /

renys
28. mar 2009

Ahojky kočenky, u mě zas blázinec, před chvílí jsem dožehlila, dozašila a doprala posl. kousky a zítra vyrážim do lázní. Net by tam měli mít, takže se ozvu 🙂 !!

Rikusko, jestli myslíš mykózy, tak ty jsou poslední půl rok moje parťačky 🙄 , mně už pomůžou jen čípky na předpis - Clotrimazol...a teď mi tak napadá, že Clotrimazol mast je volně prodejná, alespoň u nás. A teď jsem objevila http://www.karelhadek.eu/cs/katalog/?kategorie=3 a je to úžasný! Teď mi ovšem čeká zkouška ohňem - koupání v bazénu (naordinované cvičení v lázních..) tak uvidíme.

Rikusko, jinak teď jsem v rukou léčitelky, která mě zatim nezklamala, co řekla, to se zatim splnilo...teď bereme čistící preparáty na vyčištění organismu mimo jiné od kvasinek..po lázních jdem oba a já dostanu konečně na posilování žen. orgánů, a v červenci viděla, že otěhotnim..a na tohle období to vidí i kartářka..oooh bože, tohle mě fakt drží nad vodou...i kdyby to byla blbost, tak jsem happy a těšim se na to 🙂 !! Já to prostě nějak cítim, že musim něco provést se svym tělíčkem. Že by to stále dokola dopadalo špatně..

vika34
28. mar 2009

renys ak tomu veríš,tak to veľmi pomáha,psychicky ťa to povzbudzuje a to je dobré,ale čo mi neveriace 😠

garnelia
28. mar 2009

Ahojte babenky!
Lenka!
Tie vetičky si napíšem na papier a pokúsim sa byť optimistkou už pred tehu... 🙂 Ďakujem!
Držím palčeky aby usg obličiek dopadol čo najlepšie!!!

garnelia
28. mar 2009

Renys,
keď nemám zistenú žiadnu diagnózu,ktora by mi bránila v donosení drobčeka,tak už musím vyskúšať aj alternatívne metody liečenia...prajem ti príjemný pobyt v kúpeloch!Bude to niečo so zameraním na ženské choroby?

garnelia
28. mar 2009

Babenky niekedy si tu pripadam ako uplna začiatočnička 😅
Píšete tu skratky,o ktorych som ani nepočula...napr.:iui a Pgd...Ket mi už Vika vysvetlila 🙂

Inač Clotrimazol som mala už aj ja...ale neviem či je to volnopredajny liek.Mastičku mi predpísali na natieranie rany po operacii(mimomaternicove),a čípky preventívne tiež kvoli operácii.