Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

takyna
6. nov 2009

Ahojte babule 🙂

Hlásim sa ako 2 v 1nom 🙂 sme v maternici a máme sa fajn...klop,klop,klop 😉

Pozdravujem všetky, Zuzka prajem bezbolestný a čím skor porodík , a tesim sa na fotecky maleho 😵 😵 😵 drzim palce 😵

majsan
6. nov 2009

oh taky pfuj pfuj taka som stastna nech sa dobre prilepia a drzia az do porodu.zasluzis si konecne babo 🙂

diapozitiv01
6. nov 2009

Ahojte,
Taky a ostatne tehulky alebo snazilky drzkajte sa, raz sa to predsa musi podarit 🙂

staza
6. nov 2009

Ahojte žienky 😵

Taky,fajn že to vyzerá dobre držím palce.

Garnelia,tak v robote nič moc zvažujem výpoved ked ma nepreložia na iné miesto pretože teraz nerobím na pôvodnom mieste a musím ťahať dvanástky čo by nevadilo ale som celý deň na nohách a moje nohy to nezvládajú ešte sa stále nedostali do normálu od toho dlhého ležania. 😒
Ináč špinenie sa vyskytuje ked žena má ovuláciu.

Zuzka,tak to ťa už tam mohli nechať ale do pondelka to už nie je veľa tak sa držkaj.

Všetky pozdravujem. 😉

garnelia
6. nov 2009

Lucka,
dakujem!Vies mam strach z toho mimomaternicoveho,lebo sa mi to uz raz stalo.Viem pochopit ze aj ty sa bojis z toho isteho dovodu.Ale nastastie mas kontroly teraz uz casto a to je dobre,dufam ze aj v pondelok bude vsetko o.k.,aby ste boli az do terminu 2 v 1! 😵

Zuzka,
to je hrozné aby sa taketo nieco stalo v dnesnej dobe a este k tomu v Blave...no comment ☹
Drzim ti palce! 😵

garnelia
6. nov 2009

Diapozitiv,
aj ja verim,ze raz to musi vyjst...

Stazka,
tahat dvanastky to fakt nie je dobré a hlavne po takej dlhej dobe domka...ja ti prajem aby ta prelozili a aby sa vsetko dostalo opat do normálu! 😉

skippy7
6. nov 2009

Zuzka verim, že je to v Ružinove tak, ked som tam v lete rodila, tiež to tam praskalo vo švikoch,na izbu nam doviezli postel navyše s pacienkou,dali ju do uličky, že sa tam ani chodit nedalo, no hrozne...tak ti prajem, nech to maš čim skor za sebou!

lenka_66
6. nov 2009

zuzka , ti poviem .slak by ma trafil.sak by ma vystrelo.no myslim si ze vedia o tvojom zdravot.stave a neriskovali by.u nas v spolocnom termine kocke odchadzala placenta koncom 7 mesiaca a rodila po termine.ak nie kasli na vsetko chod za neakym dr. a povedz ze chces unho rodit.no bude to nieco stat ale co uz v taky cas 😠

garneli , asi to tak malo byt (stretnutie)verim ze ta to posunie.spinenie povedz moze to byt hoc co .

taky , strasne tichucko ale o to s vacsou radostou JUPIIIIIIIIIIIII 😉 drzime palceky s marekom nadalej.

rikuska21
8. nov 2009

Taky, strasne sa s tebou teskam 😀 😀
Garnie, ja mavam spinenie, aspon kazdy 3 mesiac, niekdy 10 dni pred ms, niekedy 15, 16, 17, den akop kedy a povedali mi ze je to narmalne, tak tomu verim
Musi to raz vyjst, ako si napisla, ja idem na Ketko a cakam ms v utorok tak na mna mysli, aspon niekto 😉

Kacenkja, som rada ze je vsetko v poriadku a mate sa uz fajn

Zuzi, teiz som rodila v ruzinove,, ☹ ☹

Ale vsetko bude v poriadku, musi byt a aj ja sa tesim na fotecky.pa

takyna
9. nov 2009

Ahojte babulky 🙂
poctivo vás čítam 😉 , Rikus myslím na teba 🙂 , očakávam nové dobré správičky od každej jednej 😵 , Garnelka aj mne sa to raz stalo , také zašpinenie, že vtedy je silná ovulácia 😉 treba to využiť na plno 🙂
Zuzka dúfam, že máš už za tým 🙂 držím palce, ozvite sa priebežne ako sa mávate 😵
pozdravujem vás všetučky, všetky 😵 😵 😵 😵 a ďakujem 😵

skippy7
9. nov 2009

Ahojte dievčence,
no ja sa chystam obohatit svoj jedalniček o zopar liekov 😒 , Duphaston,Anopyrin,Babyplan(al.listovka),a ešte nejake nove lieky na alergiu, tak sa trochu bojim, čo to všetko dokopy urobi....snad ma nevystreli na Mars 🙂
Mudr. mi povedal, že od decembra možme začat.... 😅 ....

dufam, že ste všetky v poriadku,mamičky, tehulky a my snažilky- sme v poradi! 😵 😵 😵

držte sa ! pozdravujem

vadelka
9. nov 2009

Ahojte dievčence,
dlho som tu nebola....Ale stále si vás čítam 😉
Taky gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Veľmi silno držím pršteky,nech ste v poriadku 😉
Kacenka ako sa máš?Dúfam,že je všetko v poriadku 🙂
Skippy,tak to máš teda dosť tých liekov.Akú máš alergiu?To je super,že od decembra začínate snažilkovať 😀 😀
My začneme asi po novom roku,tak sa teším 😀
Zatiaľ je všetko v poriadku,len stále behám po nejakých vyšetreniach ☹ Dnes som bola na hematológii a 25.11.budem mať výsledky,tak uvidíme.
Všetky sa držte 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Máš pravdu skippy,teraz sme na rade 😀 😀 😀

lucia_b
10. nov 2009

Ahojte dievcata, tak po vcerajsej kontrole som stale doma, i ked krcok mam skrateny uz na 2 cm a CS mam tiez na 2. Z najnovsich vysledkov z hematologie som vsak znepokojena, mam pod normou hemeglobin, hematokrit aj erytrocyty. Ale zeleza mam dost, dokonca vazbova kapacita zeleza je mnohonasobne vyssia ako by mala byt. Aj napriek tomu mi gynekolog predpisal tabletky obsahujuce zelezo a k. listovu, ale vobec vcera nemal cas a ani chut mi odpovedat na moje otazky, tak som volala s hematologickou, ci uz neuzivam tej k. listovej privela - 2x denne Acidum folikum, Femibion 400 a teraz aj v tabletkach so zelezom. Tak mi kazala vysadit Femibion (z coho som smutna) a Acidum folicum budem uzivat len 1 tabletku. Myslite, ze to teraz bude dost?

Takynka, tak sa tesim s tebou, verim, ze uz bude vsetko dobre.

Garneli, bola si na kontrole? Je vsetko ok?

Vsetkym snazilkam posielam tehu virusiky 😵

kacenka24
10. nov 2009

Ahojte dievčatá.

Včera som bola v poradni a všetko je zatiaľ ok. Bábo presne odpovedá týždňu a dňu, takže sme dostali na 100% dátum pôrodu 29. máj. Vraj v mojom prípade sa už tento termín meniť nebude a akákoľvek odchýlka sa bude sledovať. Sestrička mi brala 6 ampuliek krvi, bola som nalačno a skoro som skolabovala. 😒 Ešteže som mala zásobu vody pri sebe. Hneď ako som prišla domov som si ľahla a spala snáď 3 hodiny. 🙂

Už mám užívať len jedno balenie Duphastonu 2 tbl. denne a takisto mám doužívať Femibion 800 a kúpiť si nejaké nové vitamíny na trhu Centrum Materna. Dr. mi dal aj dve poukážky na 2€ zľavu, tak som zvedavá, čo je to zač. Myslela som si, že ten Femibion mi ostane ešte dlho, predlho, ale nie. Acidum Folicum užívam aj ja, ale len pol tbl. denne. Mám, brať aj 3 tbl. Magnézia denne, no moje telo sa voči tomuto bráni. 😕
Ešte stále mi býva zle, hlavne ráno a večer a po celý deň ma neskutočne bolia prsia. Kľudový režim zatiaľ stále pokračuje, tak celý deň ležím a popritom sa samozrejme napchávam. Však som už aj pribrala... no hrúza. 😅 😝

vadelka
10. nov 2009

Ahoj Kacenka,máš naozaj krásny dátum pôrodu 😉 Ja som sa tiež narodila 29.mája 😀 dúfam,že Ti tento dátum prinesie šťastie 😀 😀 😀
som rada,že ste v poriadku,tak hlavne oddychuj... 🙂 🙂 🙂

takyna
10. nov 2009

Ahojte babulky 🙂 , dakujem ,ze na nas myslite 🙂
Luci len este vydrz, zubami nechtami ako sa vravi do toho 34tt, je to najidealnejsie, acidum beriem aj ja len 1 denne myslím si , že je to dosť, a anopirin a fraxiparin 0,4 ale asi budem pichat az 0,6. Preklopila si uz rizikovy ttden, ale este potiahni, kamaratka bola uz na 4prsty otvorena a vydrzala v klud.rezime v nemocnici do 34tt.
Držím palce aj na nohách 🙂, neznepokojuj sa za tie vysledky, teraz to nijako neovplyvnis, aj horsie mali vysledky a maju zdrave deturence, sleduju nas v tejto dobe az privelmi a niekedy vieme viac ako je treba a iba sa stresujeme 😔
Kacenka priberame vsetky, ja tiez v podstate sa snazim kludovy rezim, a iba lezim, sedim a jem, zle mi byva tiez hlavne rano, aj ked nezvraciam, ale zato neviem nevolnost rozchodit niekedy az do obeda, 😉
Dufam, ze nam potvrdia srdiecko tiez sa trosku bojim, svagrinu mi dnes brali s hematomom do nemocnici zacala krvacat je v 3 mesiaci. Pri mojom stasti a po skusenostiach , neviem ci to mna minie tento krat 😝

Drzte sa vsetky moje zlaté, jesen je dobra iba tak na pozeranie televízora 😖 😀inak su z nej same depky,
pekný večer 😵

lenka_66
10. nov 2009

kacenka , ja som tiez iba lezala a pribrala 20kg. no marek stoji zato.teraz mam + 5 oproti zaciatku.len davaj pozor aby ti neochablo chrbtove svalstvo ako mne.

lucka kysel.list.nikdy nie je dost tak neboj.ja som mala do koca 2x denne.no priznavam ze som zabudla obcas.na zelezo ti odporucam captafer http://nordicpharma.kontura.cz/tiskove_material... .toto mi naordinovala moja hematologicka .nezatazuje tak organizmus ako zelezo.v spolocnom termine to zacali brat dievata tiez a upravilo sa im to.sice je to drahsie 30 tabliet cca 13e.

taky, pozitivna mysel vela prinasa 😉

dadisek
11. nov 2009

Ahojky holky, je fajn že jste všechny v pořádku, tím myslím hlavně těhulky. No tak to vypadá, že i já se stanu opět snažilkou. Přítel se mě ptal kdy mám plodné dny. Taky si moc přeje miminko i když Emička bude vždycky v našich srdíčkách jako první. Někdy mi to vůči ní přijde nefér, že myslím na další miminko, ale vím, že prostě musíme jít dál i když je to hodně těžké.

skippy7
11. nov 2009

Ahojte dievčata,
chcem sa vas opytat, vas čo beriete DUPHASTON,neviem presne ako ho mam brat...Dr. mi povedal od 15.dc, a v lekarni mi povedali že od 11.dc....2 tablety.Tak mam v tom trochu chaos.A beriete to rano a večer?
Dakujeem!

takyna
12. nov 2009

Ahojte babule 🙂 všetky pozdravujem 🙂
Skipy duphaston je na udrziavanie tehotenstva, ak ti lekar kazal od dc tak zacni tak, v podstate to je taka prevencia, ja som ho brala uz pri krvacani az do nejakeho 18tt myslim rano a vecer, ale pripadne skus zavolat gyndosovi svojmu. 😵

kacenka24
12. nov 2009

Skippynka, určite ho začni brať až na ten 15 DC. Podľa mojich informácií, ak začneš Duphaston brať skôr ako prebehne ovulácia, tak tá sa už potom nedostaví. Aj ja som mala brať Duphaston od 11 DC a veru som neposlúchla a zobrala si ho až na 15 DC a výsledok toho mám v brušku. 🙂 Keď som sa tu na MK báb v iných témach pýtala ako je to s tým D, tak sa veru čudovali, že prečo by som ho mala brať už od 11 DC. Takže v tomto poslúchni Dr.
Ja beriem Duphaston od začiatku tehu 3x denne každých 8 hodín. Vtedy, keď som v začiatkoch začala špiniť a mala ten hematóm, tak som volala Dr. a ten mi nakázal si zobrať okamžite 4 tbl. naraz. Teraz po poslednej kontrole beriem len 2 tbl. denne a posledné balenie. Tak dúfam, že je to všetko na dobrej ceste.
A načo konkrétne Ti ho predpísal? Ja som ho užívala, lebo som po pôrode mala neskutočne dlhé cykly a práve vďaka nemu sa mi ustálili na 28 dní.

Taky ako sa cítiš? Nebýva Ti zle? Mne to už trošičku povolilo, aj keď ráno a večer mám, čo robiť, aby som to ustála. A po celý deň ma neskutočne bolia prsia. 😝

zuzub
12. nov 2009

ahojte 🙂 takyna, blahoželám k pribúdajúcim tt 😉 Kati ty už máš 12tt, te je super 🙂 držím všetkým palce, nech to dotiahneme do úspešného konca 🙂 ja som bola včera na poradni sme podľa UTZ 2dni v pluse, čiže dnes začínam 16tt 😅 veľmi sa teším dúfam, že to bude už všetko ok.Kati ja som brala duph.presne ako ty a do konca 13tt.

takyna
12. nov 2009

Ahojte babule, Zuzub dakujem 🙂

ja som zase spala.... 😝 😔 uz 2-krat za dnes, a v noci strasim 😉 , kavu uz nemozem pit lebo ma z nej boli zaludok, tak som ako mechom prastena, a este aj ten utrogestan 🙂
Kacenka pobolieva ma spodok bruska , niekedy az reze, dufam, ze to nie je predzvest nieco co nechcem 😝 , byva mi nevolno, a prsia ani nehovorim, hlavne v noci ma bolia, ale mna to od zaciatku tehotenstva takto prsia boleli, vecer mam nafuknute brusko az mam problem s dychanim niekedy..., 😒

zuzub
12. nov 2009

takyna myslím, že bolesti podbruška sú ok a aj mna bolia prsia najviac v noci.ja v noci trpím nespavosťou resp. sa zobudím okolo3 až 5 a už vôbec nemôžem spať 😖 tak si občas varím medovkový čaj, ten je vraj na dobrý spánok.

takyna
12. nov 2009

Zuzub tak tento nocny problem mam aj ja , este aj presne tu istu hodinu 🙂 , mala by som si zmenit pausal na mobile a vyvolavat v noci 😉 budem mysliet na teba ked sa zobudim , ze ani ty nespis 😉

skippy7
12. nov 2009

Ahojte!
vdaka za odpovede... 😉

Kati, mne ho Dr.predpisal len pre istotu, ako poistku,aby sme spravili maximum,čo možme. Zvažujem to,čo si ho nasadit, lebo ja mam praveže kratšie cykly,24-dnove, a teraz mi to celkom vyhovuje,aspon nečakam tak dlho na ovulku 🙂 ,tu mam zhruba asi 9-10.dc ako sa zda. A tiež si to brala 10 dni,od 15.-25.dc ?? A keby som si to chcela nasadit až ked budem tehu,tak sa to nasadi hned ako sa zisti pozit.teh.test? Mam asi vela otazok, ktore tu už zrejme boli, omluvam sa... 😔 ...a vdaka

zuzka88
12. nov 2009

Ahojte!!!!

Citam same dobre spravicky, len nove tehulky mi tu chybaju!!!! No kde ste? Ete stale mozem posielat tehu virusiky tak FTUUUUUUUJ!

Ja som este stale doma, kazdy den monitor, niekedy aj 2x... podla vysledku.. vite si to predstavit, z PK do BA...Podla kontrolneho sona nase dieta pribralo za 7 dni 1100 gramov (posledne tyzdne uz nepriberal) tak som si o nasich doktoroch povedala svoje a sustredim sa len na pohyby 😒 O Ruzinove asi ani nejdem pisat... Iba by som sa rozculila 😖
Dnes nas kukol doktor, aj prietoky aj plodova su ok, monitor tiez bol dobry no krcok je stale proti nam 😒 Tak mi dnes doktor vysvetloval, ze kym nie je krcok pripraveny nechce do toho zasahovat, kym skutocne nie je treba.. A uz vobec nie cisarakom, takze cakame do povodneho terminu, ci sa krpec vypyta a az potom zasiahne nekompromisne 🙄
No uz je toho na mna asi privela, hlavne psychicky ale nemusim vam ani opisovat ako na mna posobi lietat cele dni po lekarcoh, stale na nohach, v aute, v cakarni... Som z toho vsetkeho unavena, nic nevladzem a je mi skoro zo vsetkeho do revu... Ked mi doktor povedal ze este tak skoro nerodim, skoro som skolabovala ☹

No musime este ten tyzden vydrzat 🙂 Myslim na vas vsetky, zlaticka moje! Ale vobec vas nestiham citat, ozaj som cele dni v BA... Vsetkym vam drzim palceky, tehulkam nech krasne nabiehaju tyzdne a snazilkam nech rychlo svietia //!!!!

Luci, vydrz! Uz len par tyzdnou! Snazila som sa spomenut ako kopal nas maly, a myslim, ze kym ozaj nenarastol na "velkeho chlapa", nekopal extra silno.. No ja som mala od 32tt naordinovany taky ze 10p test.. Mala som si 2x za den vsimat viac brucho, vsetko nechat tak a len ratat pohyby, musi ich byt 10 najviac v dvoch hodinach... Naratas 10 a zapises si o ktorej si ratala a kolko minut trvalo kym si ich naratala.. Napr o 11,00 25 minut a potom o 17,00 napr 5 minut.. Ja ho praktizujem 3x denne, v 99% som tych 10 pohybov naratala do 60 minut, no maximum je 120, potom treba volat doktora
Aj som zistila, aky ma krpec rezim a aj ma to ukludnuje 🙂

Kati, Taky... drzte sa aj vy!

Vsetkym STASTNE BRUSKA!

Trosku som sa rozpisala 😅 tak sa nehnevajte... Pekny vecer!

takyna
13. nov 2009

Ahojte babule 🙂

Zuzka drž sa , nech s teba už nerobia sprepáčením čvičenú opicu ☹ , prajem ti nech to už máš za sebou, držím moc silno palce 😵 😵 😵 😵 😵

pozdravujem všetky 😵 😵 😵

lenka_66
13. nov 2009

zuzi , drzim palce a este kym mozes tak op;uj vsetky snazilky.snad sa aspon jedna nakazi 😉

rikuska21
14. nov 2009

Ahojte babulky moje

tak ja dnes som zacala s Estrofem a to je procedura pred Ketko, Dost do toho vlkadam a ani nechcem mysliet co bude.
Neviete mi poradit ci si mam pichat Fraxiparine aj teraz pred Ketkom ked beriem hormon Estrofem na rast maternice???
Taky , Zuzub, Zuzka a Kacenkia drzim palecky nech vase babusky rastu tak sko maju.