Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

marta222
27. nov 2009

taky, práveže ešte nemáme nič urobené - žiadne vyšetrenia. Aj som môjmu gynekológovi navrhla, že či by sme nemali ísť na genetické vyšetrenie - povedal, že jasné a dal mi číslo, aby som sa objednala. Ale pochopila som to tak, že tie genetické vyšetrenia robia aj v Heliose v MT, tak si myslím, že nám ich tam urobia - keď mi povedala tá pani z ústredne (či čo to tam je), vraj bude treba doniesť aj zdravotné záznamy a cca 20 € na odbery krvi a spermiogram.

takyna
27. nov 2009

Marti neviem či v Heliose to robia, v Martine nám robili genetiku , ale nie priamo v care, na základe genetiky mi nasadili v tehotenstve fraxiparin, mozno nieco podobne moze byt aj u vas, cim skor si to daj vysetrit, lebo tie vysledky z genetiky trvaju mesiac kym pridu

marta222
27. nov 2009

No, áno to mi povedali, že mesiac trvá kým budú výsledky. A aké teda iné testy robia v Heliose? Prosím ťa, pouč ma trochu, v tomto som úplný laik. Tak myslíš, že sa mám objednať aj na tú genetiku do Žiliny?

takyna
27. nov 2009

Marti neviem už presne čo robia v Heliose, skus sa pripadne v teme Sanatorium Helios spytat kociek, lebo mi sme tam zhruba pred 2 rokmi chodili, ale genetiku original podla mna nie, ja by som sa objednava radsej v tej Ziline

takyna
27. nov 2009

robia urcite hormonalny profil , spermiogram, ale dalej neviem vazne, rada by som ti poradila ale...

marta222
27. nov 2009

Tak ti ďakujem, skúsim sa spýtať v téme a asi sa teda objednám aj do Žiliny. A ty ako tehulka? Mávaš aj ranné alebo celodenné nevoľnosti?

takyna
27. nov 2009

nezvraciam, iba raz som, ale zato po kazdom jedle mam tazobu na zaludku 😉 🙂 , ale tak to ma asi byt 😉

marta222
27. nov 2009

Tak ti držím palce, verím, že tentoraz to dobre dopadne 😉 a o cca 7 mesiacov sa budete tešiť z krásneho bábätka. Či sa aj ja niekedy toho dočkám 😒 ?

takyna
27. nov 2009

Marti dufam, ze to tak bude, u mna tiez nikdy nevies, co sa este moze prihodit...

ale dost pesimizmu , Marti pekne si daj povysetrovat vsetko co sa da, otehotniet vies, treba len ako sa povie vychytat mušky a bude bábetko coby dup, drzim palcoke 🙂 🙂 🙂

marta222
27. nov 2009

Ďakujem taky, si zlatá. Ale vieš, po toľkých neúspechoch už prestávam dúfať. Na druhej strane si hovorím, že keď nebolo srdiečko - nedá sa nič robiť - muselo to ísť von. Ale, takéto "šoky" sú strašné, ale čo ti budem hovoriť, sama si si prežila tiež už všeličo. Na druhej strane si poviem, že je lepšie, keď to skončilo takto skoro ako keby som mala byť už v nejakom vyššom týždni a prišlo to potom, to už asi "nerozchodím". A je hlavné, že otehotnieť nie je u mňa až taký problém - len čo ďalej, však? Tak sa pustíme do všetkých tých vyšetrení, aj tak budeme musieť mať aspoň 3 cykly pauzu, takže hádam to postíhame.
A ty si domka, na PN-ke? Či chodíš do práce?

takyna
27. nov 2009

Som doma v podstate, ale robim popri, len tak trosku 😉

marta222
27. nov 2009

Tak to máš dobre vymyslené, si doma, oddýchneš si, keď treba a peniažky sa zídu vždy 😉 .

rikuska21
27. nov 2009

Taky a babulky, tak som uz doma aj s misickami v brusku.Mam krasny pocit a chcem z neho este dlho zit. Riesim len jednu dilemu, ci ist alebo neist v poéndelok do prace. Poradte ak mozte.

marti, je to tak ze ako povedala takynka, treba vediet kde j chyba, aj ja som boal na genetike a teiz si picham Fraxiparin a dufam, ze teraz to uz bude oka.
Taky nemas s pichanim problem??, ja niekedy az na 4 krat si dobre pichnem co sa mi neda vojst pod kozu na bruchu, asi som uz obrastla tukom 😀 .
Mam mat teraz uplne kludovy rezim??

kacenka24
27. nov 2009

Ahojte dievčence. Takto oneskorene ďakujem všetkým za gratuláciu k meninkám. 🙂
U mňa je to také komplikovanejšie, zasa som bola v nemocke kvôli krvácaniu, ale tentoraz poriadnemu. 😒 😢 Robili mi aj 2krát sono kvôli placente, či sa neodlučuje, ale všetko je ok, dokonca je malinké o 2 dni väčšie podľa tt. Som psychicky skoro skolabovala, kým som nevidela nášho chrústika, že je v poriadku. Dr. na príjme mi robil také vstupné vyšetrenie a myslela som si, že už hádam nič horšie byť nemôže, tak veeeeľmi mi doblížil, až som mal slzy na krajíčku. Je to fakt sila, že žena s bolesťami podbruška a krvácaním musí namiesto toho, aby bola v pokoji, tak sa robí takéto akože vyšetrenie, po ktorom mi aj tak Dr, nevedel povedať, či je to ok a čakali sme až na UTZ.
Tak som si pobudla v nemocnici a za pár dní ma prepustili. Užívam lieky, v tomto štádiu tehu sa nič viac ani robiť nedá. Tak som doma a iba ležím a ležím, bojím sa aj pohnúť.

Marti, je mi to ľúto 😔, my sme boli aj s mm v apríli na genetickom vyšetrení. Ak ťa niečo zaujíma, pokojne sa pýtaj.
Pozdravujem všetky dievčatá.

staza
27. nov 2009

Ahojte.

Rikuska,určite sa šetri radšej žiadne stresy a verím,že budeš dalšia tehuľka v poradí. 😉 Ja som bola stále doma nakoľko mám dosť stresujúce zamestnanie takže dobre to zváž.

Ja som bola dnes na gynde pichli mi vyvolávačku lebo som už šesť týždňov od potratu a zatiaľ ms nikde tak nechcem to dalej naťahovať aby som v januári mohla ísť na ivf.

Prajem pekný víkend.

marta222
27. nov 2009

Ahojte, Kacenka, vieš, že som na teba myslela, že či nie si znova v nemocke, keď si tu dlhšie nebola? Hádam to najhoršie máš už za sebou, už si v 14 týždni, tak už hádam bude dobre. A prosím ťa, kde si bola na tej genetike, v Žiline? Lebo vraj sa tam objednáva cca na február a na výsledky sa bude čakať ani neviem koľko. A zistili ti tam niečo?
Rikuška - moc gratulujem 🙂.

staza
27. nov 2009

Kacenka,tak hlavne že sa malinké drží a že je v poriadku.Len keby nebolo toľko stresov okolo toho prajem ti veľa síl a fakt okrem toho,že budeš oddychovať a brať lieky nemôžeš urobiť nič viac hoci by si chcela.Drž sa myslím na vás.

kacenka24
27. nov 2009

No Marti, veru tak znova nedobrovoľne v nemocnici. 😔 Zajtra som už 15tt., no vyhrané zatiaľ vôbec nemáme. Vlastne to počas tehu nemáš nikdy, aj pri samotnom pôrode sa môže stať toľko vecí.
My sme boli na genetike v Za, myslím, že nás tam objednali až po 3 mesiacoch. A výsledky nám hádam prišli až za 2 mesiace, vlastne to boli výsledky na zistenie trobofilných mutácií, pretože samozrejme nám potvrdili to, čo sme dávno vedeli, že môj predčasný pôrod nemá nič spoločné s genetikou v rodine.

kacenka24
27. nov 2009

Ďakujem Stazka za povzbudenie. 🙂

Cez leto sme boli s mm na dovolenke a vrámci nej sme si odskočili do Izraela, konkrétne Jeruzalema. Boli sme aj pri Múre nárekov a v rámci toho si tak každý kto chcel mohol do toho obrovského múru vložiť na papieri napísané svoje želanie. Tak sa spolieham, že na to, čo sme si tam napísali sa aj splní. 😵

rikuska21
27. nov 2009

Kacenka, ahojjjj, konecne si doma a v v aspon relativnom pokoji, oddychuj a cerpaj sily aby babusko mohlo teba vyciciavat, ja som po ketku a asi si idem lahnut tiez

Stazka, asi budem do stredy alebo utorka domka, est neviem a co ma prist pride. takze potom budem v praci a snazit sa nestresovat
Marti dakujem pekne,

kacenka24
27. nov 2009

Ahoj Rikus, dnes som na Teba myslela. 🙂 Veeeru tak, teraz poriadne oddychuj, aby sa mysicky poriadne zavŕtali a z bruška ich pustíš von až v auguste. 😵
Koľko Ti dali vajíčok do bruška?

rikuska21
27. nov 2009

dali sme si dve, a som rada ze boli dve a krasne sa rozmrazili, 🙂
tesim sa a mampocit ze by som mala lezat a ja sedim za kompom, ale som sama doma, tak pisem, idem nieco zjest a polezkat popoludni nakuknem
pa

kacenka24
27. nov 2009

Rikus, chodkaj si pekne ľahnúť. Ja mám trošku takú výhodu, že som na notebooku, môžem ležkať a byť v spojení so svetom. 🙂 Už som z netu taká dočítaná, že viem nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, kto? s kým? prečo? kde? 😀 😀 😀

rikuska21
27. nov 2009

tak prave som zjhedla zdravy tehotensky 🙂 obed, parky lebo sa mi nechce dnes nic varit a idem citat, aby som si potom nevycitala ze som si ani nelahla,

informacie su niekedy na nezaplatenie 😉 z netu

zuzka88
27. nov 2009

Marti, to mi je moc luto 😢

Tehulky, drzste sa vsetky a rozsievajte tehu virusiky dookola!!!

Leni, dakujem za radu, musim nabehnut do lekarne ale zatial mi je tazko z domu, bojim sa odist na dlhsie lebo neviem, kedy krpec vstane, a to potom treba hned prabalovat a krmit...a kde to budem robit dakde v meste... chapes

Baby, nehnevajte sa ale ja fotku baba nechcem davat na verejny portal... ak chcete vidiet nasho krpceka, kludne poslite do IP mail adresu a ja vam poslem foto 😉

Mylsim na vas, krasny zvysok dna a vikend

takyna
27. nov 2009

Kacenka ahoj 🙂 , strasne som na teba myslela, to krvacanie moze byt aj s nejakeho hematomu, to je normalne, z vacsej namahy, moze praskut cievka spravi sa hematom a uz to krvaca, svagrina je presne v tvojom tt, v nemocke tiez s touto diagnozou, len lezkaj, nestresikuj sa , urcite Izrael a hlavne to prianie sa musí splniť, si to zaslúžite , ozývaj sa nám priebežne , veď vieš ako sa hovorí, zlý začiatok dobrý koniec 😉 , drzím palcoke 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Rikuska tak nech sa riadne zahryzkaju, a za 14dní krásne dialnice ti prajem, aj ja pri fraxiparine hladam miesto najviac obrastené tukom 😀 , a tiez pichnem az tlacim aby som prepichla kozu, akurat som sa vratila z hematologie zvysili mi dávku na 0,6mg, doktorka ma upozornila, ze sa po pichu nema ostat hrcka ako ked ta vcela ustipne, ma to byt take bezbolestne, a mne sa veru niekedy aj hrcka uz podarila...inak ja by som sa do práce nesla , ak je nejaká namáhavá, prípadne stresujuca, ak je tam pohodicka tak to uz je potom na tebe 😵

Zuzík uzívaj si krásne materské povinnosti a tesime sa na fotky 😵

pozdravujem vás vsetky 😵

takyna
27. nov 2009

Zuzík poslem ti cez IP meil adresu, chapem ludia su zakerny a niekedy nepochopia.....

rikuska21
27. nov 2009

trosku som lezkala ale hnalo ma to spet k vam, dufam, ze je oka, ak nelezim, dokonca sa chystam autok po kamosku dnes alebo by som mala lezat???
do robotky pojdem az v utorok ak bude vsetko oka, a na hematosku idem v pondelok,
myslim na vas tehulkya mamulky

garnelia
27. nov 2009

Babulky ahojte moje!

Som taaak rada ze tu mame samé dobre spravicky!!! 😵 😵 😵

Zuzka gratulujem k malemu Luborkovi,vela stastia a zdravia vám prajem!!!

Takynka krasne tehulkovanie,setri sa mi s tou robotkou 😉

Lucka myslím na teba a drobceka,nech este pobudne v maminkinom brusku a rastie 😉

Lenka maly Marek je zlatunkyyy!!! 😵

Rikuska nech sa drobci pekne zahryznu,velmi ti prajem krasne tehu!!!

Snazilky moje vsetky nech sa rychlo nakazite tehu virusikmi od nasich tehuliek 😉

U mna nic noveho,preto ani neprispievam.Citam vas a tesim sa spolu s vami z kazdeho vasho uspechu.Modlím sa k Bohu,aby sa aj u nas stal zazrak a ja nasla stastie,ktore mi v zivote chyba...je tazke ovplyvnit veci,ktore nie sú v nasich rukach,ale ja napriek tomu stale hladam cestu...
Majte sa mi pekne!

lenka_66
27. nov 2009

zuzka , chapem vsetko 😉 .ja som sice povedala ze tiez nedam .no davam iba malo oproti ostatnym a uz nie ziadne nahotinky.do lekarne mozes poslat aj draheho.no najlepsie by bolo ak by vam to vobec netrebalo.

garneli , no pekne ze ta citam.zvyknem pomyslat ako sa mas.

rikuska ,moja kolegyna sla na druky den do roboty a to robi na chladenom a mrazenom.aj som sa pytala ci je komplet no ze dr. povedala vraj to neva 😒

kacenka , ved uz koncis 1.trimester.tak len potichucky ale zo srdca blahozelam

majte sa krasne stastne bruska