Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

garnelia
11. apr 2009

Vika,
ta suma za cyklus v Brne je hrozna...to si obycajny smrtelnik naozaj nemoze dovolit a ako ta citam,tiez nemam z toho dobry pocit...ako keby islo len o peniaze a ako vsetko dopadne je druhorade....

vika34
11. apr 2009

ahojte,garnelia ked nás lanárili na PIGD,tak tiež som bola z tej sumy ohromená,al edali sme sa na to,verili sme tomu,al eísť do toho znovu bez aspoň nejakej záruky,to proste nemôžeme,ved máme aj Vikušku,tak nemôžem minúť všetky prachy/a to by sme museli asi aj pôžičku zohnať/Nikto aj tak nevie prečo potrácam,všetci iba tápajú a skúšajú ,ale už mám toho dosť.Skúsime klasické IVF dokiaľ mi to ešte tento štat aspoň čiastočne preplatí a budem dúfať,že to udržím a ked nie tak si proste zvýšim pošet potratov,možno vám to príde čudné,ale stalo sa mi to už toľkokrát,že či už to bude o jeden viac ,to už prežijem,keby som vedela,že to raz výjde.Viem že to takto blbo vyznie,ale nemôžem si to pripúšťať,lebo by som skončila na psychiatrii a to si tewda nemôžem dovoliť
mám pocit,že v CAR im ide hlavne o peniaze aspoň na ňa to tak pôsobí,pá a dobrú noc

lucia_b
16. apr 2009

Ahojte,

zda sa, ze ziadna z nas nema vela casu pisat do diskusie, veru, ani ja nestiham, hoci som este nenabrala odvahu ist do prace medzi ludi a tak som sa s veducim dohodla, ze mozem este isty cas vykonavat pracu z domu. PN si uz totiz nemozem dovolit, kedze som bola pocas tehu na rizikovom, uz som na PN od jula minuleho roku az doteraz. Co je ozaj riadne dlha doba. Povodne som vam chcela napisat, ako dopadli vysledky z hematologie, dnes som si mala koli nim zavolat, ale mam strach, lebo mi ich hematologicka nechcela do telefonu povedat (hoci sme tak boli dohodnute), vraj musim prist osobne v pondelok. Bojim, bojim.

Vika, to je neuveritelna suma, ktoru v Brne za cyklus ziadaju. Velmi drzim palce, aby IVF dobre dopadlo. Kedy by si ho mala podstupit?

Garnelia, jam mam rovnaky pocit, niektorym lekarom je naozaj jedno, ako nase tehu dopadne. Moj gynekolog mi napr. odmieta dat urobit vysetrenia, na ktore mam narok a o ktore som ho poziadala. Nielen ze som si sama musela vyhladat, co mohlo sposobit infarkty v maternici, on mi s usmevom na tvari (hoci ja som mala oci zaliate slzami) povedal, ze to je uplne zbytocne, ze sa to jednoducho stava. Vobec ho nezaujimalo, ze v dalsom tehu by som chcela podobnemu nestastiu predist prevenciou. Ale planujem ho vymenit, len este musim pockat na vysledky z cytologie, ktoru tiez nemam velmi dobru.

lenka_66
18. apr 2009

lucka , neboj mozno ta hematologicka chce len informovat ako sa bude postupovat v pripade tehu.a to cez telefon je zas blbe.cyto bobe tiz ok.

baby drzim vam vsetkym palce nech tu sama tehu nestrasim 😉

lucia_b
19. apr 2009

diky Lenka, tak velmi tuzim opat otehotniet, ale este musime pockat, kym sa vsetko neda do poriadku. A navyse som na tom zle aj psychicky, co by tehotenstvu urcite neprospelo ... Zajtra urcite napisem, co na hematologii okrem trombofilnych mutacii zistili. Drzim ti palceky, aby aj nadalej tvoje tehu prebiehalo bez problemov.

lubinka9
19. apr 2009

Ahojte Kocky,
slzy mi tecu ked citam vase prispevky. Nechapem ako moze byt osud taky kruty!
Ja mam anjelika jedneho, v 5m, pre VV nezlucitelnu so zivotom. 😔 Podla vysledkov multifaktorialna pricina, teda nic konkretne!
Od juna by sme sa chceli opat zacat snazit, snad to vyjde tento x. Posielam vam objatia a energiu 🙂

vika34
19. apr 2009

ahojte ,je smutné čo sa stáva a ako doktori vedia byť veľmi nepríjemný.Do žiadneho Brna sa nechystáme ,ideme do FC iba na klasické IVF,lebo ešte máme nárok na platený cyklus ,tak ideme skúsiť aj ked pri toľkých potratoch mi doktor veľkú šancu nedáva,ale ved je veľa kočiek ktoré viac razy potratili a potom to išlo a mne to tiež raz vyšlko ,tak myslím,že je tam nádej

garnelia
21. apr 2009

Babenky ahoj!

Vika mne je to čudne,preco stale potracas ked si uz jedno dieta bez problemov donosila...skoda ze dnesna medicina nevie zistit prícinu.Keby islo o geneticky nezdrave embrijka,tak pochopim,alebo by bola nejaka chyba z tvojej strany.Ja by som teraz mala ist na imunologicke vysetrenie,tak sa rozhoduje medzi Prahou a Brnom,isli by sme asi ako samoplatci,lebo som pisala do poistovne a zda sa mi to preplacanie dost komplikovane,nakolko je to zahranicie.Oni preplatia len vysetrenia,ktore sa nerobia na Slovensku.Tak naco budem behat do viacerych centier,ked to mozem mat za sebou naraz.Jedna baba,ktora bola v Brne mi pisala,ze to stoji okolo 3000 Kč,tak to zase nie je az tak vela.Brno je aj blizsie,len neviem či tam robia vsetky vysetrenia co V Prahe.Este skusim aj produkty od firmy Energy a budem dufat,ze niečo zaberie.Držím ti palce,aby IVF vyslo ved nadej umiera posledna... 🙂

garnelia
21. apr 2009

Lucka,
je viem,ze je tazke odist od nejakeho lekara,ktory vlastne uz pozna tvoj problem(a pre mna by to bolo aj trapne),lenze co pises o tvojom gynekologovi,ze ti odmieta urobit vysetrenia,ze sa ti vlastne smeje do oci pricom sa ti trapis-to uz presahuje vsetky medze!Treba ho vymenit!Prvorade je tvoje zdravie a nie to,aby mal on viac pacientov.Napis co bolo na hematologii(aj ja mam hematologicky problem).Je lepsie zajst tam osobne,aspon sa porozpravate,ako by to bolo lepsie a aky postup v pripade tehu ako pisala Lenka,je to na dlhsie rozpravanie.Drzím palce! 🙂

garnelia
21. apr 2009

Lubinka,
vitaj medzi nami!Tvoj anjelik zomrel pocas tehu v 5 m?To je hrozne,co vsetko sa moze prihodit kym sa dietatko narodi...niektore baby co s tym nemali problem si to ani necenia...vela uspechov v dalsom tehu! 🙂

lucia_b
21. apr 2009

Ahojte, vcera na hematologii opet potvrdili zvyseny protrombin (ten vraj koli trombofilnym mutaciam, mam vsetky okrem Leidenskej, bude stale zvyseny) a aj D-dimer je stale zvyseny, ale uz nemusim pichat fraxiparin, stale vsak uzivam kyselinu listovu. Garnelia, ktore imunologicke faktory by si si chcela dat vysetrit? Raz sme si pisali o antifosfolipidovych protilatkach, tak mne ich uz dala vysetrit moja hematologicka a nastastie su negativne. Tak zatial ostava pricinou len trombofilia, i ked to nie je na 100 %, kedze som len heterozygot a homocytein mam v poriadku.

Mate niektora skusenost s uzivanim anopyrinu (100 mg), len tak preventivne? Ja som sa na nazor opytala hematologicky, ta povedala, ze moze poskodit sliznicu zaludka a tak este pred tym, ako sa zacneme snazit opat otehotniet, mam skusit, ako ho budem znasat. Tak ho mam, ale este som si ho nedala, ja som taky bojko ...

Lubinka, aj ja ta vitam a veeeelmi drzim palceky, my sa budeme snazilkovat od jula/augusta, tak verim, ze sa budeme tesit spolocne.

krpatucka
21. apr 2009

Ahoj Luci aj ja som heterozygot, homocystein je v poriadku a dokonca som mala dvojnasobne zvysenu hodnotu D-dimeru, ale podla hematologicky som ok. Mam za sebou 1 MA v 12tt a 3x spontanny potrat v cca.6tt. Nemam doporucenu ani kyselinu listovu. Tiez som rozmyslala nad anopyrinom ako prevenciu, ale som tak na vazkach ci ano ci nie, ci by som si nemohla nejak uskodit. Takze nie si sama taky bojko ako si sa nazvala 😉

vika34
21. apr 2009

ahojte ,garnelia potrácam v úplne začiatočnej fáze ,takže bud to vydrží,alebo nie .A zatiaľ je to u mňa 1:6/z toho jedno mimomatern. a zrovna mi vtedy povedali,že plod je vitálny ,inokedy nikdy nebolo srdiečko,alebo som o to prišla ešte skôr.
Vítam nové a držím palce

lucia_b
22. apr 2009

Karpatucka, ja mam predpisanu kyselinu listovu a budem ju uzivat dlhodobo, odporuca sa aspon 2 mesiace pred otehotnenim, tak popros svoju hematologicku alebo gynekologa, ci by ti ich nemohli predpisat, pomohla uz mnohym dievcatam s rovnakou diagnozou. Na anopyrin som sa pytala, ci si mozem len tak riedit krv a hematologicka mi povedala, ze mam byt bez obav, ze 100 mg denne nemoze krv nariedit tak velmi, ze by som napr. velmi krvacala. Ale bojkom ostavam a stale som ho nevyskusala 😉

Vika, je mi to tak luto a aj ti robili vysetrenia, co by mohlo byt pricinou tolkych neuspesnych tehotenstiev?

A pre vsetkych, ktori maju svojich anjelikov by som chcela napisat (i ked viem, ze to nie je utechou), ze aj ked sme niekolkokrat o dietatko prisli a bolest je obrovska, vlastne by sme mali byt vdacne za to, ze mozeme otehotniet. Moja sestra sa uz s manzelom snazia 5 rokov, chodia po roznych vysetreniach, obaja su v poriadku a nic. Tak velmi trpi. My co mozeme otehotniet mame aspon nadej, ze raz sa to moze podarit. A tak nam vsetkym veeelmi drzim palce.

krpatucka
22. apr 2009

Kvoli inemu "problemu" beriem Bion3 a tam je 100%-na denna doporucena davka listovky. Mala by som brat este navyse, alebo to by malo stacit? Ten anopyrin vyskusam 😅

lubinka9
22. apr 2009

garnelia, lucia, u mna zistili v 18tt VV, ktora nebola zlucitelna so zivotom. Mimi by bolo zomrelo este pocas tehu alebo pri porode a velmi by sa trapilo.
Odporucili mi tiez len listovku pri dalsom tehu. Kocky ak je listovka na predpis aka je denna davka? Asi ovela vyssia ako ked si kupite listovku bezne v lekarni, nie?

garnelia
22. apr 2009

Ahojte,
Lucka ja som tiez heterzygot a mam vsetky mutacie okrem Leiden.Homocystein mam tiez v poriadku.Co znemena zvyseny D-dimer?Ja som od poslednej tehu nebola u hematologicky,takze nemam vysetrene antifosfolipidove protilatky este.Co sa tyka imunologie,vysetruje sa imunita proti spermiam partnera,proti trofoblastu,zona pellucida a ovariu.Niektore z tychto faktorov brania oplodneniu,ine zahniezdeniu vajicka alebo vyvinu embrijka,co sposobi neskor potrat.Citala som o tom tu na koniku.Myslim si osobne,ze ty by si stym nemala mat problem.

Baby pisete tu o anopyrine,mne ich este ani raz moja hematologicka neodporucila,ja neviem preco...iba kyselinu listovu,a to 3 mesiace pred planovanym tehotenstvom,a v tehu fraxiparin-injekcie.Preco riedit krv uz pred tehu?

tercie
22. apr 2009

Ahoj, můžu mezi vás|? Taky už mám andělíčky dva, jeden v 8tt a druhý ve 20tt kvůli VVV, je to teprve něco přes týden, nevím kam se vrtnout, a tady je vás víc s podobným osudem, tak bychom si mohly být vzájemnou oporou, ať ty naše osudy zvládnem...

garnelia
22. apr 2009

Lubinka mne lekarka povedala,ze mi nepredpise kyselinu,ze si mam ist kupit do lekarne...na krabicke je pisane:v jednej tablete 400 mikrogramov a v 100 gramoch 1500 mg kyseliny listovej,a je to 200 % odporucenej dennej davky v jednej tablete.A treba brat jednu dnne.

Krpatucka,
v Bion3 je 200 mikrogramov v jednej tablete?

garnelia
22. apr 2009

Tercie
samozrejme,vitam ta medzi nami a drzim palceky! 🙂

tercie
22. apr 2009

garnelia díky, snad se všechny dočkáme. Vy už se snažíte nebo ne? Ještě jsem nedočetla úplně všechno...

krpatucka
23. apr 2009

Garnelia ano je tam 200 mikrogramov a to je 100% doporucenej dennej davky. Mam si davat este navyse? Som teraz z toho zmatena 😅 😖

lucia_b
23. apr 2009

Ahoj Garnelia, naozaj uzivas kyselinu listovu, ktora je v 1 tabletke obsiahnuta len v mnozstve 400 mikrogramov? Pri predchadzajucom tehu som uzivala listovku zakupenu v lekarni a ta obsahovala v 1 tabletke 1 mg kyseliny listovej, taraz na predpis (s nazvom - Acidum folikum leciva) je v jednej tabletke 10 mg kyseliny listovej, beriem ju raz denne. Neskusis radsej hematologicku, resp. gynekologa poziadat, aby ti ju radsej dali na predpis? Tie volnopredajnu podla mna nie su az take ucinne, lebo su pre "zdravych" ludi, ako vyzivovy doplnok. Zda sa, ze mame uplne rovnaku diagnozu, tak mozeme o to viac bojovat spolu. D-dimer je jeden so zrazacich faktorov, v krvi by mal byt v koncentracii 0-0,5 mg/l (ja som mala po tom smutnom porode 19,23 mg/l 😢 ), preto mi to sleduju. A anopyrin ani mne neodporucila, ja som sa len opytala na jej nazor a ona povedala, ze ked chcem, nech ho skusim. Len ma upozornila, ze moze poskodzovat sliznicu zaludka, ako som uz pisala vyssie. V tehu tiez budem mat fraxiparinove injekcie.

Tercie, smutim spolu s tebou, som rada, ze si sa k nam pridala.

tercie
23. apr 2009

Luci s tou listovkou máš pravdu, taky mi říkali že si mám nechat napsat od dr, že ta volně prodejná je k ničemu...pro nás. Jdu na kontrolu za měsíc, tak si o ni řeknu. Teď jen čekáme na výsledky z histologie, aby nám řekli, že s manžou problém nemáme abychom se mohli pokusit do třetice. To jediný mě drží nad vodou, že to nechci vzdát a pokusit se znovu. Jednou to přece vyjít musí !!!
A děkuju za přijetí 🙂

garnelia
23. apr 2009

Babenky ahoj,

Lucka naozaj mam kyselinu listovu-400 mikrogramov a kebyze mi nenapisete,ze je to malo,tak by som si bola myslela,ze to staci.My sme sa totiz s mojou gynekologickou nebavili o tom,kolko by som mala brat,len to mi povedala,aby som si precitala navod.A tu listovku co beries teraz ti predpisala hematologicka?Ja sa uz chystam k tej mojej gynekologicke,ale stale som nebola,v mojej robote nemaju pre toto pochopenie...tiez sa tesim velmi,ze mam spolubojovnicku s rovnakou diagnozou! 🙂 len mna este chcu poslat na tu imunologiu,lebo mne sa este nepodarilo byt tehu viac ako 3 mesiace... a asi sa aj snazilkovat zacneme naraz...

garnelia
23. apr 2009

Luci ale pravdou je,ze sme sa o tej listovke bavili len pri predoslych tehotenstvach,ja som jej po poslednej tehu(miomaternicovom)povedala,ze uz viac nechcem skusat...a ona,ze ked si to rozmyslim,mam prist.Ja som potom chodila len na preventivne,o tehu nebola rec.

Tercie mi sa este nesnazime,planujem tak o 2-3 mesiace.Ja beriem tu listovku zatial a chcem absolvovat vysetrenia,ktore este nemam spravene a tiez chcem,aby manzelovi urobili spermiogram.Dnes som si kúpila alchemilku-caj,vraj aj to je dobre a chcem vyskusat gynex.Jemu som este kúpila v lekarni cem-m zdravie muza-vitaminy a mineralne latky pre muzov.Vasi chlapi uzivaju nejake vitaminy?

Krpatucka ja som si tiez myslela ze beriem spravne mnozstvo a vidis baby tu pisu o ovela vacsich...skus sa opytat tvojho gynekologa,co ti odporuci.Lebo tu baby beru toho viac...

tercie
23. apr 2009

Garne hezký večer, taky nemůžeš spát|?

vika34
23. apr 2009

ahojte,včera som zaspala,tak som sa nepripojila,
garnelia ,ja som pichalafraxiparín od 1DC,ked som sa pripravovala na Ket,tak asi sa má riediť tá krv aj skôr,ale ked sa idete snažiť prirodzene,tak nevieš kedy otehotnieš,to by si musela brať potom dlhodobo
ja som brala tiež acidum folikum na predpis,lebo sa za to menej platí,ale dá sa to kúpiť aj bez receptu,nikdy som si nekupovala iné voľnopredajné a brala som 1 denne ,ked mi to obvodáčka predpisovala sa ma pítala,či beriem jednu,alebo dve ,dve sa mi už zdali veľa
ja som bola minulý rok na imuno a vyšli mi niektoré antofosfolipidy slabo pozitívne a bola som pred IVF a aj som to ukazovala doktorom aj som to konzultovala s doktorom s tkanivovej banky a nikto mi nepovedal,že by mohol byť aj v tomto problém,teaz ked som bola v Brne v Car,tak primárka síce spomenula,ž eby to mohol byť problém,ale tažko veriť,lebo hned mi oznámila,že keby sa to znovu potvrdila,tak by som mala podstúpiť imunoglobulínovú liečbu a mám si pripraviť cca 1500-2000eur,lebo tvrdila,že to liečia iba oni,mala som z toho celého taký pocit,ako nejaký nábor a nie odborná pomoc,som z toho už taka znechutená,chcela más poslať znovu na genetiku,/samozrejme u ich genetika/pritom ja som bola už 3 razy a manžel raz.
Neviete niektorá niečo bližšie o antifosfolipidoch,
Vítam zase všetky nové,pá

lucia_b
24. apr 2009

Tercia, myslim, ze ti kyselinu listovu bez vahania na poziadanie lekar vypise. A aj mna drzi "nad vodou" len viera, ze to uz do tretice vyjde.

Garnelia, k. listovu mi predpisala hematologicka a dnes som bola na genetickom vysetreni a tam mi povedali, ze zial v mojom (a teda aj v tvojom) pripade len listovka nestaci, pytala som sa aj na ten anopyrin, na to mi povedala primarka, ze 100 mg/den je podla nej nepostacujuce a napisala mi, ze min. 1 mesiac pred otehotnenim si uz mam pichat fraxiparin. Hematologicka tvrdi, ze si staci pichat az ked zistim, ze som tehotna. A teraz neviem co robit, este to budem konzultovat s hematologickou. A este som sa na genetike dozvedela, ze hoci mam obe mutacie MTHFR heterozygotne, tym ze su zmutovane obe alely (dufam, ze som si to dobre zapamatala), tak je to rovnake ako keby som bola homozygot a preto aj ked je homocystein v poriadku, dochadza k vzniku malych zrazenin v placente a k predcasnym potratom (do tretieho mesiaca, co vraj byva castejsie) az k smrti babatka 😢 Nastastie sa to da fraxiparinom v tehotenstve ustrazit, tak uz len verit, ze nabuduce to vyjde. Ano, myslim, ze snazilkovat sa zacneme v rovnakom case, uz sa tesim, spolu to zvladneme. A aj ja som si uz zadovazila alchemilkovy caj, dufam, ze pomoze. Moj manzel neuziva nic.

Vika, ja som si nieco studavala o antifosfolipidovych protilatkach, lebo mozu byt pricinou potratou a umrti deticiek, ked su este v brusku. Ked ich mas zvysene, mali by ti povedat, ci je to systemove (mozes mat systemovy lupus antikoagulants), vtedy sa ochorenie zvykne oznacovat "antifosfolipidovy syndrom", alebo ich mas zvysene len v dosledku nejakej infekcie. V tom pripade ti budu odbery opakovat a uz sa nemusia antifosfolipidove protilatky potvrdit. Ale neboj sa, ked lekari vedia, ze si ich mala zvysene, budu ich sledovat a v tehotenstve budes musiet brat lieky (myslim prednisol - ale nie som ista) a neskor tiez pichat fraxiparin. Tak drzim palce. Ak mas zaujem, mozem ti poslat www stranky na tuto problematiku.

vika34
24. apr 2009

dík lucia na lupus mi robili už tri razy testy a to nemám a pri IVF aj Kete som brala prednison a pri IVF som mala MA v 9tt a Ket sa NEVYDARIL,ale dik,že si študovala,všetci mi chcú stále opakovať tie isté vyšetrenia ,ale ja už neverím ,že by sa na niečo došlo,ked som donosila Viku,tak som bola síce po dvoch potratoch,ale nebola som vtedy na žiadnom vyšetrení,a je to už toľko rokov a nijako som sa neposunula,iba som medzičasom prišla ešte aj o vajcovod.Ten fraxiparín budem aj ja teraz žiadať pred IVF