Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

vadelka
18. aug 2009

Ahoj skippy,
viem,čo teraz prežívaš a verím Ti,že by si chcela byť čo najskôr tehu.Ja som po tom všetkom 4týždne a tiež čakám na mrchu,lebo pre mňa by bolo asi najlepšie byť tehu hneď.Ja som bola v 23TT a to už všetci vedeli,tak ešte to stále každému vysvetľujem a už ma to dosť ubíja ☹
Tie kilečká ostali aj mne 😒 ,ale čo už,to sa spraví 😉
Mne doktor povedal,že keďže bolo všetko bez komplikácií,tak hneď po prvej mrche sa môžme začať snažiť 😉

skippy7
18. aug 2009

Ahoj Vadelka,
presne,to vysvetlovanie je hrozne,nezaobide sa to bez emocii ☹ .....mne sa ešte aj trochu spustilo mlieko,tak som si opat nasadila tie tabletky(Parlodel),tak dufam, že potom to už bude ok.Zajtra idem na kontrolu,na ultrazvuk.Mne doktor povedal pol roka pauza,lebo že ma chce pripravit, tak neviem ako....nejake lieky a tak.A dufam, že mrcha dojde čoskoro, lebo predtym som mala skor kratši cyklus...
Tak sa držme!!! paaa

henka777
18. aug 2009

Ahojte babenky,
Lucka drzim palceky a nemaj strach vsetko bude v poriadku.Skippy nemusis mi o tom hovorit,ja som akurat dnes stretla susedy,sedela som v aute a oni ci brusko rastie....nebolo to z auta vidiet,no ja som sa hned rozplakala a potom si vsimli ze uz brusko nemam,nemala som slov co im povedat,je to velmi tazke,no vacsina to uz vie tak aspon to.Inak aj mne by asi najlepsie pomohlo dalsie tehu,no uvidime co na to povie lekar,dnes som mu volala tak mi povedal nech sa mu ozvem ked dostanem mrchu,ja som teraz 5 tyzden po tom.
Vsetkym vam zo srdiecka zelam aby ste boli cim skor tehu.

skippy7
18. aug 2009

Lucka, ja som to poriešila tak, že kamoškam som to hromadme napisala v maily, aby som nemusela každemu zvlašt vysvetlovat...lahšie sa mi to piše,ako hovori.Ale ešte sa pripravujem na stretnutia plne otazok,lutosti..atd.
Nuž, musime si prežit toto ťažke obdobie.
Tak budme silne a verme, že nabuduce to už bude mat štastny koniec 🙂

skippy7
18. aug 2009

teda reagovala som na Henku,aj ked som oslovila Lucku 😉

rikuska21
20. aug 2009

Lucka, mylsim si ze aj ja sa asi dam na rizikove tehu, ak sa nam to podari 😀 , lebo som ucitelka a toho stretu tam je dost a aj tie decka, ked do mna vrazaju a vobec, nabeham sa ako lan v lese.setri sa a informuj nas ako sa dari

Skippi, vela sil a hlavn enic nevzdavaj, podari sa to opät a so stastnym koncom
Ved si to vsetky zasluzime, no nie? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucia_b
20. aug 2009

Ahojte dievcata, tak dnes skusam inu zancku injekcii - Clexane, tak na uz hadam nebudem mat alergicku reakciu. A dnes som bola aj na odbery protilatok, ja som totiz Rh neg. a manzel Rh poz. a po prvom odbere som mala protilatky pozitivne. No ak budu aj teraz, tak nastava problem, tak verim, ze to bude ok. Ale mam strach ... Vysledky sa dozviem az o tyzden-dva, to cakanie je asi najhorsie.
Rikuska, aj ja okrem vyskumu aj ucim, ale nastastie dospelych, to je ovela lepsie, ako mladsie rocniky, i ked ...
A poculi ste uz o tom, ze 27.8. o 0.30 h budu na oblohe 2 mesiace? Vlastne ten druhy "mesiac" bude v skutocnosti Mars, bude len 34,65 milionov km od zeme a najblizsie sa tento ukaz zopakuje az v r. 2287, tak ak bude jasna obloha a bude sa vam chciet vstat, kuknite sa, dufam, ze nezaspim, ja by som si to rada pozrela

🙂

rikuska21
20. aug 2009

Luci, aj ja si budem hned od zaciatku stimulky pichat Fraxiparine, tak dufam, ze nebudem mat aj ja alergiu,
o tom marse viem a tesim sa na to

garnelia
20. aug 2009

Caute babenky! 😉

Lucka si mala alegicku reakciu na fraxik?To o com si pisala tu v diskusii?Ja ani neviem ci je manzel Rh poz. alebo neg.,nas ani nikto neupozornoval ze tam moze byt problem,akurat segra mi hovorila,ze aj u nich by to mohol byt problem ale len pri druhom babatku(oni uz jedno maju).Je to pravda?Vlastne aj u teba to uz bude druhe...

Rikuska ja som mala tiez Fraxiparine a nepozorovala som ziadnu alergicku reakciu.Neviem...Lucka tusim tiez nemala na zaciatku problemy,ze Luci?!
Rikus urcite sa daj na rizikove ak to pojde!Pre istotu 😉

Skippy ja uz tiez nie som najmladsia a niekedy mam pocit,ze skoda tych dvoch rokov,co sme sa nesnazili... ☹

Ja som nevedela o Marse ale musi to byt zaujimave,rada sa na to pozriem,dokonca budem mat poobedne a koncim pred polnocou,o pol jednej budem akurat vystupovat z auta 😀

rikuska21
20. aug 2009

Garni, tak to si pozri a nafot ak to vobec nejako pojde, ak mi nahodou pospime
Tiez som neni velmi zdatna v tych Rh poz alebo neg, moj n´mangek je Rh pozitiv, neviem ci to je ok, som z toho jelen

dobru nocku a zajtra sa majte krasne a nech mate krasne sny

lenka_66
21. aug 2009

zdravim, stastne bruska .

dakujem vam velmi pekne.
marek bol lenosko tak som sla na CR. moje bolesti chrbta neprestali , neviem ani maleho na ruky dvihnut . ☹ davaju mi obstreky do chrtice no neako nic nebadam k lepsiemu .inac sme ok.

lucia_b
21. aug 2009

Rikuska, alergicke reakcie na fraxik su naozaj vynimocne, tak sa ich nemusis obavat, aj hematologicka bola dost prekvapena, ze sa u mna objavili. Ja som vsak vzdy dost specificky pripad a pravdou tiez je, ze az po dvoch mesiacoch pichania sa mi zacala alergia prejavovat, dovtedy bolo vsetko ok ... Vcera sme pichli prvykrat Clexane, no viac to bolelo, i ked tazko posudit z jedneho vpichu, mozno len zly pvich a zatial bez alergie. Tak uvidime po dalsich pichaniach.

Garnelka, ak ty mas krvnu skupinu Rh pozit., tak je jedno, aku ma tvoj manzel a tehu mas bez problemov. Len v pripade matky Rh negat. a manzela Rh pozit. sa mozu tvorit protilatky a ako si spravne uviedla, prve tehu je v pripade takehoto paru bez problemov. Ja som uz bola predtym tehu 2x, a uz po potrate mi pichli injekciu, aby sa v dalsom tehu protilatky proti plodu netvorili, tak ked sme cakali Matka, vsetko bolo ok. Po porode mi museli pichnut opat, ale v mojom terajsom tehu sa aj napriek tomu protilatky vytvorili, tak sa velmi bojim. A kedze aj ty si uz bola tehu, tak ak by si bola Rh negat., urcite by ti prevntivne pichli injekciu, tak myslim, ze u teba je to ok.

Lenka, som taka rada, ze ste v poriadku, este raz srdecna gratulacia. Drzim palceky, aby uz chrbat prestal boliet.

garnelia
21. aug 2009

Ahojte dievcata! 😉

Leeenka 😵 😵 😵
ako davno si tu uz nebola,som nevedela ci si tak dlho v nemocnici alebo si uz domka s malinkym len nechodis na konika...jooj obstreky su vraj velmi bolestive,krstna mi hovorievala.Rychlo sa nam uzdrav,prajem vela krasnych chvil s drobcekom! 🙂

Lucka poznam svoju krvnu skupinu ale ci Rh pozit.alebo negat.,to naozaj netusim,musim sa pozriet do papierov co mam z nemocky.Ale ako pises,asi som Rh.pozit.,pretoze ja som mala 4 neuspesne tehotenstva a na nic ma neupozornovali,dokonca neviem o ziadnej injekcii co sa tohoto tyka ze by mi boli pichli...
Drzim ti palce,aby vsetko dobre dopadlo napriek tomu,ze sa protilatky vytvorili,dufam,ze oni vedia co s tym!

Akurat teraz som sa vratila z gyndy a dr.mi povedala,hlavne nestresovat!Netreba sa zaoberat ani tym,ze uz budem mat 35 a ani tym,ze mam len jeden vajcovod.Inac mi predpisala tu kyselinu listovu od Zentivy,mas ju aj Ty aj Lenka ju mala(10 mg) a este mi povedala,ze sa mame pokusat bud teraz do toho oktobra alebo potom az po chripkovej epidemii,lebo ze vraj ma taku skusenost,ze pocas tej epidemie je tych potratov najviac.Ktovie...

Rikus ja to odfotím az sa bude dat,keby ste nahodou zaspali.Keby sa nedalo,alebo by bolo zamracene sa nato pozrieme na dalsi den v tlaci 😀

garnelia
21. aug 2009

Rikuska nechodis nahodou do Gyn-fivu?

rikuska21
21. aug 2009

ahojte dievcata

ano garni, chodim aj dnes som boala a aj zajtra idem na injekciu, a ty? ak sa smiem spytat
Leni, ja som bola tiez na MR aj CT s chrbticou a mam vykocenu platnicku na krcnej chrbtici, aj mam za sebou rehabka aj obstreky ale zatial nic, povedlai ,ze len cvicit a cvicit,
zajtra si zacinam pichat injekcijky a zacinam so stimulkou,

Luci, dufam, ze ta alergia nebude, a ty si uz ok

rikuska21
21. aug 2009

inak dnes je presne 8 rokov co ma navzdy moj anjelik opustil, cely den hori sviecka a je mi smitno, ale musim ist stale dalej a tesit sa na nove babusko, myslim aj na vasich anjelikova azpalila som aj za nich sviecku

rikuska21
21. aug 2009

Jezis Gani, mne asi sibe, nie nechodim do gyn fivu, tam som chodila ale zmenila som centrum,
uz som dobre popletena 😝 😨 😖

vadelka
21. aug 2009

Rikuska,
ja som to urobila tiez vcera,mne uplynul len mesiac ☹

garnelia
21. aug 2009

Vadelka... ☹ ☹ ☹

Rikuska je mi luto tvojho anjelika a dakujem,ze myslis aj na nasich... 😔

Preto som sa pytala,ci chodis do Gyn-fivu,lebo manzel musi na spermiogram a dr.mi dnes povedala,ze tam je dobry a spolahlivy urolog-androlog,ze aby sme tam isli,len ona nevie ani meno,ani kontakt na neho.Ja nechodim zatial do CAR-u,pokusame sa prirodzenou cestou,hoci moja dr.to chcela cez CAR.Tak ci nahodou nevies kto to je...dufam,ze tam mozeme ist aj takto ze tam nepatrime...

lucia_b
22. aug 2009

Garnelka, aj ja som pocula, ze zaciatkom zimy sa moc neodporuca otehotniet, vo vzduchu je totiz najviac virusov a hoci si tvoj imunitny system s nimi moze poradit a neochories, uz len tym, ze bol v tvojom organizme mohol poskodit ten malilinky zarodok. Ale nie je to samozrejme pravidlo. Je super, ze uz mas kyselinku listovu v mnozstve 10 mg, tak drzim palceky.

Och, ale Claxane straaaasne boli, teraz je mi normalne smutno za Fraxiparinom 😀

Nam konecne dokoncili pomnicek pre Matka, tolko som si opat poplakala ☹ Strasne sa bojim, ze tym strasnym smutkom a placom ublizujem svojmu dietatku, ale akosi to stale nezvladam. A preto som strasne rada, ze vas mam.

takyna
22. aug 2009

Ahojte 😵 , Lucinka zapálim sviečočku pre Maťka aj ostatných našich anjelikov 😔 , skús myslieť trošku pozitívnejšie hlavne pre toho mimíšika v brušinku čo ti tam pekne rastie 😵 , zvádneš to nebej, si silná žena, posielam ti pozitívnu energiu na diaľku 🙂

Inak mi sa chystáme do Brna na IVFko v októbri, ste ma trošku vystrašili zo zimnými výrusíkmi 😕 , hádam to , nebude pravidlom zimy..., 😉 , bola som na gynekológii , všetko je v poriadku ...klop,klop,klop, radšej klopem, až na to , že ideme tiež pichať ak sa podarí otehotnieť fraxiparín, celý čas do bruška.... 😝

pozdravujem všetky úžasne baby v tejto téme 😵 😵 😵

vadelka
22. aug 2009

Ahojte 🙂 ,prajem krásny dník 😎 .
Je to pravda o tých vírusoch???Aj ja sa obávam.My by sme tiez chceli začať snažilkovať čo najskôr,tak dúfam,že tie vírusíky ma obídu 😉

lenka_66
22. aug 2009

lucka vcera som bola na poste.vystala radu , kupila krabicu a co nezistim adresa ostala doma na botniku 😒 .v pondelok ficim 😉

rikuska skvela vyhliadka 😠

rikuska21
22. aug 2009

Ahojte Babulky

Garny, ja som nemala dobre skusenosstiv gyn five, preto som menila carko, neviem ti poradit 😒

Leni, niekedy sa obavam, ci naozaj nemam nejaku chorobu, pretoze ja zabudam aj mena svojich znamich, takze adresa by am vobec nerozhadzala 😀 😀 😀 😀

Lucik, bud rada, ze uz mas pomnicek, mne ex-manzel nedal urnicku, cije ja nemam ani kde chodit palit sviecku, urobim to vzdy pri fotecke,
a tes sa na babusko, Tvoj Matko je smutny ked ta vidi plakat,a urcite sa tesi na surodenceka

Ja sa nejako virusov neobava, aj napriek tomu ze mam deficit imunitneho systemu a pracujem v skolstve, budem zdrava a hotovo, nemyslim si ze je to o obdobi, prasacia chripka je tu stale a nie len na jesen a zimu, 😝 😝 😝 😝

My sa vsetky nedame u virusiom ukazame

Inak dnes som bola na prvej pichacke v Carku, Tak je tu prvy den snad uspasny krok na ceste za babuskom, nebolelo to ale este som si to nechcela pichnet sama, zaktra tam ide so mnou manzel , aby sa naucil ako mi to ma pichat 😅 😅 😅 😅

garnelia
22. aug 2009

🙂 AAAhojte!

Je jeeej ja som vas nechcela baby vylakat s tymi virusikmi... ☹ 😅 To len ta moja gynekologicka...

My sme tu asi vsetky take,co sa chystame tehulkovat prave v tomto obdobi-na jesen...inac vam poviem,podla mna ani leto nie je najlepsie,potom su tu ovcie kiahne a spol...
Ani ma necitajte! 🤐
Nedame sa a virusom ukazeme,ako Rikus napisala 🙂

kacenka24
22. aug 2009

Ahojte babenky. 🙂

Tak som si prečítala, čo má každá nové. Ja som dnes dostala menzes, takže tento cyklus zasa nič. ☹ Keď som to povedala manželovi aj no bol sklamaný. No, čo už. Sńáď ten nasledujúci siedmy bude úspešný.
Pozitívne je aspoň to, že som si našla prácu a v pondelok nastupujem. Dúfam, že po tom polroku, čo som bola doma, to zvládnem. 🙂

Luci, nesmieš sa teraz trápiť. Každé dieťatko v brušku má právo na to, aby bola jeho mamička veselá, šťastná a v pohode. 😉

A tým tehotenstvom, či v zime áno, alebo nie sa netrápim. Keď to bude mať prísť, tak to príde. Treba tomu nechať voľný priebeh.

skippy7
22. aug 2009

Ahojte!
ja tiež dufam, že s tymi virusmi to nie je až taka pravda...lebo tiež sa chystame snažilkovat v zime,resp. ked mi lekar dovoli,najskor asi v novembri,alebo až v januari.Možno to zas vyjde presne tak ako minule,oteh. som v januari a vtedy som bola v prvom trimestri dost chora,aj ked nie horučky,ale dost dlho to trvalo.Aj som rozmyšlala,či toto nemalo vplyv na babo,ale zomrelo az v 27.tt,tak si myslim, že asi nie...Aj ja si mysim, že to nechajme na prirodu,babo pride kedy pride, hlavne nech pride! 😵 Hlavne nech sme v pohode a bez stresu.
Garnelka a neskušali ste Ferticent? my sme tam boli raz,iba na zakl.vyšetreni(uzv a spermiogram)-to bolo bezplatne, a vela ludi si ich chvali.
Ja by som mala mat bud. tyžden tie vysledky z patol., tak som veelmi zvedava,či niečo zistia.
Lucka, naozaj sa netrap, tvoje babatko potrebuje citit tvoju lasku už teraz ,aj to,že sa nanho naozaj tešiš,zasluži si to 🙂
Kačenka neboj, to pride.mozno,ked budeš chodit do prace, tak sa trochu odreaguješ a uvolniš a vtedy to pride 😉

majsan
22. aug 2009

oh taky som taka rada ze to idete skusit odznova 😉 aj ked viem ze to stoji vela nervov a penazi.
dufam ze sa ti konecne podari.posielam ti tehulkovske vyrusy pfuj pfuj aby si nas coskoro potesila krasnou spravou

takyna
23. aug 2009

Pozdravujem kočky 🙂 , Majsan dakujem za tehu vírusíky, dúfam, ze cím skor zaberú 😉

dnes je u nas pod mrakom, idem harulu spravit, kuknem na vas poobede pá 😵

rikuska21
23. aug 2009

ahojte babule, aj tu fuka ako na sibiri a je pod mrakom, my mame za sebou druhe pichanie a je mi na nic, tocenie hlavy, potenie, no fuj , ak to takto bude dalej idem na marodku,
Taky aj ja ti drzim palecky a snad nam to vyjde

Skippy, aj ja plne odporucam ferticent
Garny ak budes raz aj ty potrebobat carko, tak neolutujes, ja som mala moznost porovnavat a mne najviac vyhovuje toto

Krasnu nedelu