Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

zuzka88
1. nov 2009

Krásny dušičkový víkend a veľa svetielok pre našich anjelikov 😔

skippy7
1. nov 2009

ja by som zrovna o takomto čase rodila... 😔 😔 😔
ale možno buduci rok už budu veselšie dušičky... 🙂 🙂 🙂

diapozitiv01
1. nov 2009

Ahojte mamulky 🙂 , ja tiez dufam ze na buduce dusicky uz budeme mat dalsieho mrnouska v brusku 😉 .

bzzmajka
1. nov 2009

http://janbari.webnode.sk/ dole mám dve diela a na pravo sa dá hlasovať..prosím...z jedného Pc sa dá dať len jeden hlas...prosím výtvor číslo 22

lenkka81
1. nov 2009

Ahojte, akurát w utorok budu dwa tyzdne co mi lekár pri sone powedal, ze srdiečko newidí bit. Zostáwa mi len werit, ze druhý krat sa mi to nestane, aj ked wsetko je mozné a ako tak citam tieto stranky, tak skor je to prawidlo, ze sa potrat opakuje...Stale to mam na rozume, co som urobila zle...

dadisek
2. nov 2009

lenkka81 Nic si neudělala špatně, ty rozhodně ne. Holky čtu teď knížku "Když se zlé věci stávají dobrým lidem" od Harold S. Kushner a vřele doporučuju. Píše to rabín, který se snaží pomoct lidem, ketrým se stane něco zlého. I on sám si tím prošel když mu umřel syn. Je to moc hezky napsané.

kacenka24
2. nov 2009

Ahojte. Pozdravujem Vás v tento krásny slnečný dník. 😵

Lenočka, určite si nič neurobila zle. Posielam Ti IP.

zuzka88
2. nov 2009

Lenkka, len ziadne vycitka a uz vobec nie take cierne myslienky! druhe babo sa urcite podari!!!!

Ja som minuly rok zapalovala sviecocku anjelikovi, a dnes uz mame na ceste druheho anjelika 😵 😵 😵

Prosim, nemate niektora skusenost, co to znamena mat nizke krvne dosticky?
Dnes sme boli na hematologii, krvne dosticky klesli, dr. mi zmenila fraxik na clexan a odporucila co najskor ukoncit tehotnost 😒 Vraj dalsi pokles by mohol byt nebezpecny pre oboch ale neviete preco a ako? Dakujem
Krpcek uz nepribera, placenta nam zacala "odchadzat".... Esteze ma aspon tych 2500g 😵

zuzka88
2. nov 2009

Majka, zahlasovane 🙂

lenkka81
2. nov 2009

Zuzka ahoj, občas som w pohode a obcas ma prepadne taká depka a nie a nie odíst...Ale kazdým dnom je lepsie, nejako wecer to wsetko na mna dolieha, ked clowek bludi po nete a hladá nejaké wyswetlenie. Inak som wdačná aspon za jednu dcerku, ona mi teraz doliewa energiu, aj ked je nezbednicka a neskutočne aktiwna. Niekedy ani uz newladzem odpowedat na jej otazky, ale snazim sa 🙂)) Zamlkn. potrat som mala pred dwoma týždnami, určite uwazujem o snazilkowaní, ale az asi na jar 2010...Aj moj gynek. kázal pockat aspon 3 mesiace, i ked nic nie je isté, moze to wyst a moze sa to aj zopakowat. No wed uwidíme.

lenkka81
2. nov 2009

🙂 🙂 🙂 werim ze raz budem mat w profile 40tt 🙂

zuzka88
2. nov 2009

Leni, kludne bude stacit aj 38tt 🙂 my sme sa rozlucili s prvam babo tiez asi tak ako ty, 22.10. ale pred rokom a otehotnela som na jar tohto roku! Treba verit, ze bude lepsie! Inak by sme asi ani neprezili....
A poplakala som si veru aj dnes, bolest nezmizne iba sa dakam schova a spi...ale uz ostane s nami

lenkka81
2. nov 2009

zuzka, jééj keby sa to aj nam tak podarilo...a co sa stalo ten prwý krat????

kacenka24
3. nov 2009

Dobré ránko. 🙂
Zuzka, presne aký má vplyv zníženie KD v tehotenstve neviem. Vo všeobecnosti je však známe, že krvné doštičky pomáhajú zastaviť krvácanie. Znížený počet krvných doštičiek zvyšuje riziko krvácania.
Nie je mi celkom jasné, že prečo už nie si v nemocnici, keď si ešte minulý týždeň písala, že máš problémy s placentou. Na čo sa ešte čaká?

Lenkka s tými depkami je to aj u mňa. Raz je fajn, potom zasa horšie...

Dávno tu nebola Lucka.

lucia_b
3. nov 2009

Ahojte dievcata, hlasim sa po dlhsej odmlke, lebo teraz mam podchvilkou nejake vysetrenia, stale musime cestovat do BA, co vobec nevplyva dobre na moj skracujuci sa krcok, uz mame len 20 mm, ale este mozem ostat doma.

Takynka, jupiiiiii, tak som verila, tesim sa nesmierne s tebou a drzim palceky, aby bolo vsetko vporiadku. 😵 😵 😵

Kacenka, som rada, ze ste v poriadku, aj ja som v predchadzajucom tehu stale so sebou nosila stuzku sv. Dominika, no aj tak to nepomohlo ... Ale verit treba.

Zuzka, ak mas znizene krvne dosticky, znamena to, ze je u teba vyssie riziko krvacania, asi si aj dostala nizsie davky heparinu, vsak? Velmi ti drzim palceky, mne uz tiez doktor avizoval, ze ak sa nam podari s krckom vydrzat do 38 tt, urcite mi uz v tomto tyzdni vyvolaju porod, pre istotu, kedze uz mi raz placenta zlyhala.

Asi by som vam ani nemala pisat, aky strasny stres som prezila ... Ale nemam sa s kym porozpravat a kedze nakoniec vsetko dobre dopadlo, tak vam napisem. Ja som prestala citit pohyby babatka, priblizne od piatka obeda. Nastastie sa trosicku, ale len veli slabucko pohlo v sobotu rano a potom nic. To som uz v nedelu poobede psychicky nezvladla, hned som volala doktorovi, ktory bol sice na hroboch mimo mesta, ale hned ma poslal do nemocnice, kde mi natocili ctg a urobili kontrolu. Prvych 10 min to naozaj nevyzeralo dobre, nasmu babatku ledva nasli tep, ktory mal max. hodnotu len 112 uderov/min. Potom sa rozhodla sestricka, ze malinke musime zobudit, silno pomackala brusko a zrazu sa hodnoty zvysili na 160. To nam v nemocnici vsetkym padol kamen zo srdca. A potom mi napadlo, ze skusim kupit do pristroja od Lenky nove baterky, ze mi to nenapadlo skor, a hura, pocut v nom srdiecko. Zuzka, mala si pravdu, aj mna to uplne dojalo.

Ale som sa rozpisala ... vsetky vas pekne pozdravujem a prajem pekny dnicek.

dadisek
3. nov 2009

lucia_b Tak to sis teda prožila pěkný stres, vím jaké to je, ale znám to s horším výsledkem. Ještě že to takhle sobře dopadlo. Já se u druhého těhu asi bez poslouchání srdíčka miminka doma neobejdu.

zuzka88
3. nov 2009

Luci, az som sa rozplakala, esteze si hned nazaciatku napisala ze bude dobry koniec 😅 Super, ze pocujes konecne srdiecko, ja pocuvam doteraz 🙂

K tej placente, no chodim kazdy druhy den na CTG a vraj kym sa babu dari, nevadi, ze nepribera a prietoky boli tiez v poriadku... to vsetko dr zistil v piatok a na stredu uz mam prijmaci listok do nemocky tak asi iba preto tam este nie som. Pohyby citim dobre a vraj keby daco, mam volat.. No ale zajtra uz idem

Lenkka, no nam umrelo babo v 20tt, prestalo bit srdiecko, ale preco, po tom nik nepatral...ziadna histologia, pitva ani nic... Az novy dr urobil vysetrenie a zistili mi MTHFR heterozygot 😒

Lucim sa s vami, drzte mi palceky, myslim na vas vsetky!!!! Moje posledne tehu virusiky pre vsetky buduce maminky 😵 😵 😵 PAPA

skippy7
3. nov 2009

Zuzka velmi držim palce, nech je maličky v poriadku a aby si ho už čoskoro mohla držat v naruči 😵 😵 😵

mne tiež ide sesternica poslat ten pristrojček na počuvanie srdiečka....

majte sa všetky pekne !

lenkka81
3. nov 2009

Zuzi drzkaj sa, prajem wela zdrawicka Tebe aj babätku. Inak dakujem, moc mi to pomáha, ze aj wy ste si presli rownakými problemami...aj ked by som si priala aby nas w tomto fore bolo co najmenej.ešte raz wela stastia wsetkým.papa

lenka_66
3. nov 2009

zdravicko
tak sme zaockovany au au, zvazeny 7045g a sestricka hned no uz sme tu mali dnes taku vahu ale to bolo 8 abo 9mesacne dievcatko 😒

lenkka, ty si nic neurobila zle ver tomu.neboj v pase ti urcite budu raz nabehovat krasne cisielka 😉

lucka, dnes som ti chcela pisat sms ze ako sa mi mas.no nemala som pri sebe notbook.no a jasne ze cislo mam v poste 😵 .som rada ze ste ok.no a ze chyba bola v baterke to by ma nenapadlo.a my ze uz placenta v predu 😀 .tak si len pekne uzivaj ten nadherny zvuk.mne to inac pripominalo cvalanie konika 😵

garneli , tak ako zlatko? bola si teraz poriesit veci davne minule ?

tehulky, no nech vam krasne tt nabehuju

snazilky , no chcelo by to prebrat stafetu po zuzke ta sa nam zachvilku rozsype 😀

zdravim stastne bruska

lucia_b
5. nov 2009

Dadisek, skutocne to bol velky stres, najma ked uz som aj ja raz pocula zly vysledok ☹ Ale nastastie teraz je vsetko ok, i ked ja mam stale pocit, ze malinke sa hybe velmi malicko a slabucko 😒

Zuzka, myslim na teba, vsetko dobre 😉

Lenka, doma mate ozajstneho valibuka, bude z neho riadny chlap. Hlavne ze mu chuti papat a je zdravucky. Len tak dalej. A srdiecko naozaj pripomina cvalanie konika, je to naozaj super 🙂

Papa

dadisek
5. nov 2009

lucia_b tak to raději řekni doktorovi na kontrole.

Holky tak jsem si volala na výsledky z hematologie a všechno je v pořádku i játra a štitná žláza. Výsledky z genetiky ještě nejsou, ale věřím že i ty budou v pořádku. Akorát teda nikdo nepřišel na to proč se nám to stalo.

kacenka24
5. nov 2009

Luci, aj ja by som radšej šla k lekárovi a povedala mu to. Však Ty sama si vieš porovnať ako kopkalo bábo v tehu predtým a ako kopká teraz. Mne vždy Dr. ku koncu prehliadky povie, že pri akejkoľvek ťažkosti mám okamžite prísť. Ale to Ti asi povie aj ten Tvoj. Ja sa držím takej teórie, že radšej pôjdem k Dr. stokrát zbytočne ako raz neskoro. 😔

Dadisek, ani nám nikdy neprišli na to, prečo som bábo porodila v 25 tt. Histológia placenty, plodových obalov - to všetko bolo bez prítomnej infekcie. Tiež mi robili vyšetrenie na toxoplazmózu, chlamýdie a ja ešte neviem čoho a všetko je v poriadku. Taktiež genetika - nič. Na druhej, keď sa nad tým zamyslím, tak som vlastne rada, že na nič neprišli. Proste sú veci medzi nebom a zemou, ktoré sa ovplyvniť nedajú... ja som sa s tým už zmerila a sústredím sa už len na toho špuntíka, ktorého mám teraz v brušku.

Zuzi, veľmi na Teba myslím. 🙂

lenka_66
5. nov 2009

lucka , som rada ze ti to pomaha. no k dr. by som sla .v tvojom pripade ti nik nemoze nic ze sa bojis.aj mne vravel 10x zbytoxne ako raz pozde.a aj ked bude mat nahodou neaky dilko reci tebe to moze byt fuk.hlavny je ten drobcek.ozaj , nevies abo nechces vediet co to bude?

dadisek, v skratke pribeh mojej kolegyni.2 potraty v 1.trimestri, tretie // ok .no maly ako pol rocny dostal na obed 24.12. vysoke horucky (rano uplne zdrave dieta).o 14hod.prisla zachranka.vzali ho do sanitky a tam zomrel. na silvestra ho pochovali.po roku a pol ked uz bola na nervy ze preco sa to stalo (vysledky este stale nemala) jej dr. povedal ze HLUPA HRA PRIRODY.dnes ma uz 2 zdrave deti chlapec ma 10 r. a to mladsie je v kociku(zabudla som co to je 😵 ).
tak mozno aj u teba je to hlupa hra prirody 😠

garnelia
5. nov 2009

Ahojte babenky! 🙂

Tak po dlhsom case znovu medzi vami 😵

Stazka,
ako v robotke?Dúfam ze si prisla na ine myslienky a ze mate dobry kolektiv,kolegovia ti vychadzaju v ustrety...

Rikuska,
ja som ti pisala este davnejsie IP,prislo?Tiez si tu dlhsiu dobu nebola,chystate sa na KET-ko teraz v novembri?Držím pallce! 😉

Zuzka,
prajem ti bezproblemovy lahky porod a sa tesim,ze uz budes coskoro drzat vytuzene babatenko v naruci 😵

Takynka,
tisko gratulujem a dufam,ze je vsetko v poriadku 😵 😵 😵

garnelia
5. nov 2009

Lucka,
esteze sa ten tvoj pribeh skoncil dobre 😢
Pripajam sa k nazoru bab,tiez by som povedala lekarovi ze slabsie citim pohyby.Pozdravujem ta a prajem vsetko dobre! 🙂

Lenka,
Marek je krasne dietatko,dufam ze si nevycitas tu vahu?!? 😉 Hlavne je,ze je zdravucky a dobre papa.V opacnom pripade by to bolo horsie a zase ako vysvetlis takemu malemu,aby tolko nepapalo?Myslim si,ze kebyze nedostane kolko pyta,no,nemalo by to zly dopad na psychiku?
Sestrin syn(nase krstniatko) bol tiez take baculkate babatko a ked zacal liezt a chodit,schudol.Teraz je az priliz chudy,je z neho maly sportovec,uz ma 7 rockov,zlatino nase 😵
Veci davno minule...pomaly sa z toho uz dostavam a pokusam sa odpustat.Bola som na dusicky na cintorine a zapalila sviecky.Naschval som isla v case,kedy som dufala,ze sa tam nestretnem so znamymi,konkretne som sa chcela vyhnut jednej osobke a koho tam nestretnem,no prave ju a vzapati dostavam otazku,kvoli ktorej som sa s nou nechcela stretnut:este nemate deticky? ☹ tak sme sa zarozpravali a nakoniec som aj bola rada ze sme sa stretli.Porozpravala mi o vlastnom tehu,uplne iny nazor mam na nu.
Doma som tiez zapalila sviecky a myslela aj na nasich anjelikov...

garnelia
5. nov 2009

Babenky a este mam taky problem a chcem sa vas opytat,ci ste to uz niektora mala.V case ovu som mala take spinenie,trvalo to asi jeden den ale strasne som sa zlakla,ze je to opat mimomaternicove tehu ☹
Citala som o tom,ze v case ovu moze byt slabe krvacanie pri uvolneni vajka len ja som to este nikdy nemala.Mate s tym skusenosti?Ide o slabe krvacanie a moze byt aj spinenie?
Tehulkam prajem krasne tehulkovanie a snazilkam skore otehu 🙂 Majte sa! 😉

lucia_b
6. nov 2009

Ahoj Garnelka, aj ja som pocula, ze v case ovu moze zena slabucko krvacat ci spinit, a vtedy ma aj istotu, ze doslo skutocne k uvolneniu vajicka. Ale v kazdom pripade to radsej oznam svojmu doktorovi, nech sa na to kukne a potvrdi to. O mimomaternicove tehu podla mna nepojde, vtedy sa objavuje zvacsa krv az ked vies, ze si tehu.

Ja som to doktorovi spominala, robil vsetky vystrenia, ale zda sa byt vsetko ok. Ja mam vsak naozaj strach. V pondelok mam opat kontrolu, tak uvidime, ako sa babatko ma a ci sa krcok skratil/neskratil.

Dadisek, viem, ze cloveka trapi, ked nevie, preco sa tak stalo, ale aspon vies, ze si zdrava, to je velmi dobre a treba verit, ze nabuduce sa uz nic take nezopakuje. Ja ti drzim palceky.

Lenka, chceme sa nechat prekvapit, i ked tusim, co cakame 😉

Kacenka, Takynka, krasne bezproblemove tehulkovanie.

zuzka88
6. nov 2009

Ahojte baby, sice som vas necitala, iba v skratek pisem: Ruzinov praska vo svikoch takze po dvoch nociach idem domov...
To ze zacala zlyhvat placenta nie je dostatocny dovod aby som tu zavadzala 😖 ostava mi len dufat, ze sa do pondelka nic nestane, to sa tu mam zasa hlasit
Jak u debilov na dvore, co vam poviem...
Som z toho nestastna, myslela som si ze ma nechaju porodit ☹

Dakujem, ze na mna myslite, docitam vas a napisem 🙂

kacenka24
6. nov 2009

Zuzi, keď som videla, že si napísala, tak som sa potešila, že u to máš za sebou. A ešte nie... 😒 no, čo už, musíš vydržať. Veľmi na Teba myslím a samozrejme držkáme pršteky. 🙂