Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

lucia_b
25. feb 2010

Dilema, aj ja ti drzim velmi palceky. Skus poziadat o vysetrenie antifosfolipidovych protilatok, presnejsie protilatky proti beta-glykoproteinu B1. Ja som lobovala za toto vysetrenie u 2-och gynekologoch, u obvodnej, na internom, na hematologii, ale nikde mi to nevedeli vysetrit, az v rizikovej poradni raz mojho lekara pocas vianocnych sviatkov zastupoval iny gynekolog a on sa ma sam od seba opytal, ci mi boli tieto protilatky vysetrene (moj udiv si vies predstavit) a on mi ich dal urobit, nastastie boli negativne. Takze u mna boli pricinou prave trombofilne mutacie. Skus sa na to popytat, ich vyskyt ma totiz za nasledok neuspesne tehu najma po 20 tt.

Kacenka, Dadisek, tesim sa, ze vseko je ok, len tak dalej 🙂

dilema
25. feb 2010

lucia b...dakujem... no na hematologii som bola, trombofilny stav nezisteny a antifosfolipidove protilatky nezistene...ale neviem ci to zahrna aj ten betaglyk. co spominas...urcite sa na to teda este popytam...dakujem....

takyna
26. feb 2010

Ahojte babule, pozravujem všetučky

ďakujem za držanie palcov, a že na nás myslíte pozravujem aj Skybaby a gratulujem k Barborke 😵

my sme zatiaľ ok, krčok drží, len kto obýva brušinko stále nevieme, ale nevadí, kontrola o 3tt tak sna´d...

idem si trošku prehodiť kosti, lebo som teraz z gyndy dofičala

pá, 😵

kell
26. feb 2010

Ahoj děvčata.

Ač nerada, patřím také do vašeho tématku. Mám už v nebíčku 5 andělíčku a stále menší a menší sílu to zvládat. Během 2 a půl let jsem 4x potratila a jednou mě potkalo i mimoděložní těhotenství. Nikdy jsem nedošla dál než do max 6tt a každé těhotenství je kratší a kratší. Všechna vyšetření, co jsem doposud prošla jsou O.K. až na trombofilní mutace MTHFR C677T homozygot, prý to nemá na potraty vliv. pro jistotu mi naordinovali injekce, ale až od 8tt, do kterého jsem bouhužel ještě nikdy nedošla. Při posledním těhu jsem do sebe cpala i prednison a bylo mi to k prdu. Zase nic.

Změnila jsem lékaře a ten mě i přesto poslal do Prahy na imunologii. Doufám, že to bude k něčemu platné, když mi prednison stejně nepomohl.

Vždycky, když se z toho po čase jakž takž psychicky vyhrabu, objeví se v mém okolí zase nějaká nová těhulka a já jsem tam, kde jsem byla. Jsem sama na sebe naštvaná, že jim závidím, ale jaksi se nedokážu ovládnout.
Jsem ráda, že jsem se vám tu mohla aspoň trochu vypsat.

Držím vám všem moc palečky, a doufám, že brzo bude lépe.

garnelia
26. feb 2010

Ahojte babenky!

Vítam nové dievčatá v nasej diskusii 🙂

Takynka,
teším sa že ste v poriadku,len tak ďalej! 😵 😵 😵

Dilema,
čo sa tyka imunologickeho vysetrenia,kočky písali,že najlepšie(cize vsetky imunologicke priciny)robia len v Prahe.V KE tuším nevysetrujú protilatky proti embryu,ale je tu na konikovi taká téma,skús vyhladat,tam ti budú vediet baby poradit.Len vraj kazdemu predpisuju prednison,niektorym babam aj preventivne pred IVF.Ja som bola u "obycajneho"imunologa a on daval vysetrovat krv proti antifosfolipidovym protilatkam,čo spominala Lucka a este vsetkému,co s tym suvisi,ved oni uz vedia.Ale odborne vyš,(proti spermiam,ovariu a tak.)robia v KE,Prahe...inac si myslim,ze ked ti babenko zomrelo v 26.tyzdni,tvoj pripad to nebude.Dúfam,ze aj napriek tomu zistia pricinu neuspechov a dočkáš sa zdraveho babenka,drzím palce! 😉

garnelia
26. feb 2010

Kell,
más pekne motto a pravdivé 😵
Ja mám za sebou styri neuspesne tehotenstva,jeden MA som mala v 13.tyzdni,dve este v nizsom a posledne som mala mimomaternicove tehu,po ktorom sa mi uz ani nedari otehotniet.Ty si otehotnela po mimomaternicovom?
Ja mam tiez trombofiliu,MTHFR a Protrombin ale heterozygot,ostatne vysetrenia v poriadku.Injekcie som si pichala a aj tak som potratila...ale niektore baby ich maju uz pred tehu.Mne teraz predpisali anopyrin(50 mg) a kyselinu listovu,vo vacsich davkach.
Ja som ti moc neporadila ale aspon vidis,ze je nas viac...a tiez som na tom zle,co sa tyka psychiky,ale dievcata z tejto temy ma drzia nad vodou 😉
Drzím ti palce!

garnelia
26. feb 2010

Pozdravujem aj Skippynku,
darí sa ti nemysliet na"spravny cas"?Mne ani nie...:(
Ale netestujem,nemeriam.
Napriek tomu ti drzim palce,po burke predsa musi vyjst Slnko 😵

dilema
27. feb 2010

ahojte 🙂

garnelia diky za info...tiez si myslim, ze moj pripad ta imuno nebude...aj ked som pisala prof. Ulcovej do Plzne, ktora sa specializuje na potracanie vo vyssom stadiu, v Prahe skor na to, ked sa nedari otehotniet...tak som vycitala...no a ta mi odpisala, ze sa mam k nej objednat na vysetrenie...a ze nas vysetri oboch.. aj partnera.. tak to asi skusim... ak presvedcim poistovnu aby mi to zaplatila.. pisem to tu hlavne preto, zeby to mohlo aj inym babam pomoct.. sak musime si pomahat, nie?

no drzme sa dievcata...

dadisek
27. feb 2010

kell: mám stejnou mutaci a proto mi bylo doporučeno zvýšit dávku kyseliny listové už před otěhotněním. A co anopyrin? To ti nenavrhli? Někdo ho bere už před otěhotněním jako prevenci proti tvorbě sraženin.

staza
27. feb 2010

Ahojte dievčatá.

Tak so stimulkou som na konci ešte dnes večer pichám pregnyl a v pondelok ráno mám odber.Uvidíme aká úroda bude a verím,že hyperstimulák ma obíde.

Tehuľky,máte krásne tt a super že ste v poriadku.
Snažilky,držím naďalej palce.
Ja si fraxiparín teraz pichám už asi dva mesiace pred ivf tak uvidíme ako dopadneme či bude úspešné.

Všetky Vás pozdravujem 😵

kell
27. feb 2010

Garnelia:
po mimiděložním jsem už dvakrát otěhotněla, ale zkouším to jen v měsíce, kdy vím, že mám ovulaci z toho vaječníku, kde mám vejcovod. Moje gyn mi řekla, když jsem byla no kontrole, že zrovna ovuluju z toho druhého, a že se to každý měsíc střídá. Zatím to teda u mě takhle funguje, ikdyž musím přiznat, že mám vždycky nervy, aby to zase nebylo mimoděložní. Jinak hysteroskopie funkčně neprokázala nic, co by mohlo být příčinou těch potratů.

Dadisek:
Já jsem si u jednoho těhu píchala clexane 0,6 a dokonce jsem brala zároveň i anopyrin, ale bylo to zrovna mimoděložní, takže nemohu posoudit. U předposledního a posledního těhu jsem se ládovala anopyrinem měsíc dopředu + femibion 800 + listovka 10mg , vit B6, B12, selen, zinek no prostě kde co, co mi kdo poradil a stejně to dopadlo, jak to dopadlo. Jsem už fakt zoufalá. Doufám, že mi aspoň pomůžou v té Praze a konečně se to nějak rozsekne. Doteď si mě doktoři jen přehazovali jako horký brambor. Nikdo neřekl nic určitého a většina se tvářila, jako že o nic přece nejde, že?!!

Z biopsie z hysteroskopie mám výsledek: dysfunkční hyperproliferace endometria. Zatím se mi nepodařiolo zjistit, zda zrovna toto není příčinou. Moje lékařka se o tom ani nezmínila, že vůbec něco přišlo. Zjistila jsem to náhodou, když sem si zavolala sestřičce, jestli už přišly výsledky. Nevíte náhodou někdo, co to znamená? Moc díky za odpověď.

Mějte se!

garnelia
27. feb 2010

Dilema,
naozaj super info.Mala som knihu od prof.Ulcovej:Utok imunity(potom som ju darovala mojej gynekologicke),ale nevedela som,ze ona sa specializuje na potracanie vo vyssom stadiu tehotenstva.
musime si pomahat! 😉

Kell,
mne raz moja gynekologicka povedala,ze teoreticky sa da otehotniet aj vtedy,ked ovulujem z druheho vajecnika(kde nemam vajickovod),aj mi to ukazala na takom modeli ako,zaujimave 🙂 dufam ze sa dockam.Takze aj ty si bola operovana po mimomaternicovom?Ja preto,ze sa na to prislo uz neskoro,takze o laparke ani neuvazovali.
Neviem ti poradit co sa tyka vysledku hysteroskopie,ja som mala stale nejake degenerativne zmeny klkov placenty.Na moju otazku,co to znamena som dostala odpoved:píšu to skoro kazdej do vysledku...

Stazka,
drzím palce aby vsetko dobre dopadlo! 😵

skippy7
27. feb 2010

Ahojte 🙂

Garnelka...nemeram, netestujem, ale samozrejme,že počas ovu navodzujem sexy atmosferu 😀 ,proste to nechcem prepasť 😎 ....tak uvidime dokedy mi to vydrži...Garneli, tak držme si palce a verme,že raz..... 😉 a tento rok!

Stazka...aj ja držim palce nech maš udatnych bojovnikov, ktori vybojuju dobry boj = // 😵

pozdravujem všetky...tehulky džte sa

dilema
1. mar 2010

baby, povedzte mi, ako to vsetko "nase snazenie" za babom zvlada, partner, rodina...mne uz idu totizto na nervy niektori clenovia, ktori ma furt len lutuju a vsetci su mudri...hmm... a inak pohoda...🙂

kell
1. mar 2010

Ahojky!
Garneli, no prý to jde otšhotnět i z toho druhého vaječníku, tyky mi Dr. říkala, ale taky mi říkala, že tam je větší riziko mimo. Než to vajíčko stihne z toho vaječníku dopotovat k nataženému vejcovodu a pa do dělohy je to delší doba a může se stát, že se zahnízdí už ve vejcovodu. Tak já raději nepokouším osud, ale je fakt, že jedna moje kamarádka takto v pohodě otěhotněla. Tak já nevím!

Dilema, mě rodinní členové zatím šetří, neptají se atd. Ale v práci mě některé baby vyloženě se..!!! Už jsem uvažovala,, jestli jim to dělá dobře do mě pořád rýpat nebo mít takové ty řeči . . . A co vy? Zkoušeli jste tento měsíc a bla bla bla. Jedna kolegyně mě docela dostala. Normálně mi na rovinu vmetla do obličeje, že na někoho to prostě padnout musí, že nemůže mít děti!!! Docela mi vyrazila dech, nezmohla jsem se ani na slovo!!! Ale jak vidím i takoví lidi jsoo lidi. A zrovna takoví mají vše v pohodě!!!

kacenka24
2. mar 2010

Ahojte babenky.

Dilema, napadlo ma, že na aké testy som sa ja pýtala, po prvom predčasnom pôrode. U svojho gynekológa to bolo vyšetrenie na tú klasiku, chlamýdie, toxoplazmóza. Potom na genetike vyšetrenie mňa aj mm na trombofilné mutácie. U svojej všeobecnej Dr. som sa pýtala na vyšetrenie štítnej žĺazy. Teraz ma napadlo, že jedna moja kamarátka mala tiež problém s otehu a prišli na to, že má boreliózu najvyššieho stupňa a ani o tom nevedela, že by niekedy mala za život kliešťa. No, moc som Ti nepomohla, viac vyšetrení nepoznám...

A ako to zvladala naša rodina? Najhoršia bola (a stále je) svokra. 😒 My máme taký veľmi vlažný vzťah a v podstate ma vôbec nepozná. My sme manželia už šiesty rok a tiež mi raz povedala, že moja kariéra je mi prednejšia ako deti a podobné reči. 😠 😠 😠

Ráno som pila sladkú vodu a za hodinu idem k Dr. do poradne. V noci som sa stále budila a dívala na hodiny, aby som to vypila v správny čas. Dokonca sa mi snívalo, že som to zabudla vypiť. 😀 Dúfam, že bude všetko ok. 🙂

Pozdravujem všetky ostatné. 😉

dilema
2. mar 2010

Ahojte 🙂

kacenka...tak daj vediet jak ste dopadli...drzim prsteky... potrebujeme tu pozitivne priklady ako sol 🙂 a diky za info... vsetky tie vysetrenia mi robili... mam mat konzultaciu s mojou doktorkou, vraj preberieme este raz vsetko od A po Z... co sme urobili a co neurobili... tak uvidime ci nieco vymysli...

..viete baby... ja uz niekedy stracam nadej ci budem mat deti..a mozno by som sa s tym aj nejak vysporiadala... aj ked viem, ze vzdy mi bude nieco chybat... ale moj manzelik je taky skvely, a viem, ze by bol z neho ten najlepsi tatko a na toto ked si pomyslim, tak ma to o to viac boli... a obavam sa, ze ak to nevyjde... tak ma jeho rodina neskor znenavidi...ze to preto, ze si vzal mna... uff... prepacte, dnes som trosku depresivna... uz som dlho doma asi musim ist do prace... ale este tomu davam nadej... 🙂 musim optimisticky skoncit 🙂 pa ...

rikuska21
5. mar 2010

Ahojte babule

dlhsie som tu nebola, mali sme sa dobre az do vcerajska.Mam zle skriningove testy, opakovane vysledky vysli 189, vysoke cislo, takze v utorok idem do nemocky a v stredu na amniocentezu.

Kacenka, som rada, ze sa drzite a verim ze mr dopadne dobre a je to len z toho , ze mas malo pohybu .

Taky, super, len tak dalej a nech ti manza hladka krize

Dilema, neviem co by som ti poradila, ja som bola aj v prahe, mam genetiku a vsetko za sebou, urcite ti robili aj stitnu zlazu, je to des, ked to takto dopadne, vela sil a odvahy bojobvat dalej

skippy7
6. mar 2010

Rikuška, velmi velmi držim palce, nech to všetko dobre dopadne a mimi je zdravučke.... 😵

dadisek
7. mar 2010

Rikuško, budu ti moc držet pěsti, určitě to bude v pořádku.

staza
8. mar 2010

Ahojte.
Minulý pondelok 1.3.som mala odber vajíčok celkovo 17oocytov z toho sa oplodnilo 11.V piatok 5.3.bol vklad ale vložené iba jedno embrijko nakoľko mám hyperstimulák.Aj to lekár veľmi rozmýšľal či prenesie ale ja som súhlasila.Teraz je už ohss ok tak len verím,že sa poriadne uhniezdi naša bublinka.Trošku sa bojím ale čo má byť to bude.

Tehuľky,som rada,že sa máte dobre nejak rýchlo vám naskakujú tt.

Rikuska,držím palce nech je všetko v poriadku len asi to čakanie na výsledky bude ťažké ale určite bude ok.

Pozdravujem všetky... 😵

kacenka24
8. mar 2010

Ahojte. U nás v poradni všetko ok, kŕčok drží, nepohol sa ani o milimeter. Tak sa veľmi tešíme. 😵

Oddnes som zaregistrovala na svojom brušku niečo úplne nové, také vlnenie a pohupovanie. Keď sa Julinka mrvká v brušku, tak mi celé bruško nadskakuje. Je to úžasný pocit. 🙂 🙂 🙂

Ináč moc nestíham prispievať, lebo sa v rodine vyskytol dosť veľký problém, ktorý vyžaduje dlhodobé nasadenie a zatiaľ nedohľadné riešenie. Zo všetkých síl sa snažím si to teraz moc nepripúšťať, no určite to kdesi vo mne je. 😒

Videla som fotoalbum Vadelky, tak veeeľmi gratulujem a teším sa. 😵

Babenky, pozdravujem Vás.

dadisek
12. mar 2010

Ahojky, tak u mě pěkně začaly pracovat nervičky. Prcek se začal jemně ťukat, ale teď už druhý den klid. Mám strach ☹ Vím že v tomhle týdnu se ještě nehýbou pravidelně, ale i tak mě napadají nejrůznější černé myšlenky.

dilema
13. mar 2010

ahojte 🙂

tak si predstavte, v priebehu mesiaca som bola uz druhykrat v nemocnici..najprv ten potrat ☹ a teraz sa mi stala taka vec,ze sa mi cely svet tocil, ako ked ste na kolotoci, zavrate...no proste ma zachranka odviezla rovno na neurologiu....vraj vestibularny syndrom...tak som tam skoro tyzden stravila na infuzkach...ale uz je lepsie...len som na PN uz skoro mesiac...dufam, ze ma z roboty nevyhodia...hmm...juuuj a som rada ked tu citam pozit. info...my zatial nemozeme snazilkovat...ale velmi by som chcela... musim sa dat najprv dokopy... drzme sa dievcata 🙂

skippy7
13. mar 2010

Ahojte,

Dadisek, tak to je asi normalne,že po tom všetkom už človek nevie byt taky kludny a ma strach,to už v nas proste bude....a nechceš si zaobstarať ten monitor na srdiečko? aspon by si bola kludnejšia keby si počula,že bije,hm?
neboj, to bude určite ok... 😵

Dilem, no fiha, hlavne ,že si už v poriadku, kašli na pracu teraz, zdravie je doležitejšie...a moja sestra mala niečo take, že sa jej točila hlava,neviem,či to nemala z chrbtice,už si nepamatam....tak nech si čoskoro fit a pripravena na snaženíčko 😉

my už sa snažime,ale prd z toho..... ☹

pozdravujem tehulky,mamulky a snažilkam(nam) prajem čoskoro //

rikuska21
13. mar 2010

ahojte babulky

dna 11.3. som musela porodit nase mrtve babusko. Uz od 15tt nezilo a musime sa snazit s manzelom ist dalej.

Verim ze vy budete mat stastnejsie koniec a mozno, snad sa este k vam pridam raz aj ja, dzte sa a myslim na vas

takyna
13. mar 2010

Ahojte babule

Rikusik co to citam 😢 , myslim na teba 😢 , prajem ti nech to čím skor preboli, a idete dalej

pozdravujem všetky našej babulky, my sme boli striedavo v nemocnici a zase sme doma, stale som v obdobi rizikovom, takze stresik je stale, v utotorok mam poradnu tak som zvedava ci krcok drzi a ci budeme ok

skippy7
13. mar 2010

Rikuška aaaaaach, to snad niee, je mi to strašne luto 😔 😔 😔
určite sa k nam raz pridaš, však my sme tu niektore stale iba snažilkami....vela vela sily prajem, myslime my na teba!!!!

garnelia
13. mar 2010

Ahojte babenky,

Rikuska nieee... 😔 😔 😔
posielam ti objatie,je mi to velmi luto... 😢

pozdravujem vás babulky všetky,držte sa!

lucia_b
14. mar 2010

Ach, Rikuska, je mi to tak nesmierne luto ... 😢 Prajem ti vela sily a viery, ze raz sa to iste podari. Budeme sa za teba modlit.

Dadisek, tvoje obavy uplne chapem, ja som prezivala takyto strach nepretrzite, lebo ja som cele tehu takmer vobec necitila pohyby, normalne som to psychicky nezvladala, potom mi Lenka pozicala monitor na pocuvanie srdiecka babatka a velmi mi to pomohlo, lebo som si kedykolvek mohla vypocut ako babatku krasne bije srdiecko a v 28 tt ma radsej doktor nechal hositalizovat, aby sa babatko monitorovalo 2-3 x denne a v pripade, ze by sa im nieco nepozdavalo, aby hned zasiahli, a aj zasiahli a vdaka nemu sme teraz nesmierne stastni rodicia.

No a asi to bude zniet neuveritelne, ale opat vam pisem z nemocnice. Som tu so Samkom, lebo bobacik malicky nam zacal strasne zvrackat, nechcel papakat, lebo ho velmi bolelo brusko, coho nasledkom bolo, ze prestal kakat a cikat a hrozila u neho dehydratacia. Tak mal cele tri dni infuzie, uz sa mu polepsilo, dnes uz sme bez infuzky, tak ak sa stav nezhorsi, buduci tyzden nas pustia domkov.

Dilema, zelam skore uzdravenie, snazilkam vytuzene // a nastavajucim mamickam vsetko dobre.