Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

takyna
28. sep 2009

Ahojte kočky 🙂 , Kacenka dakujem za recept 🙂 , dnes ides asi k doktorovi, tesim sa na tvoj prispevok 😵
Júj postel asi nezaberie, ale IVF Brne by mohlo dopadnut konecne zasluzene 😔 , pozdravujem všetky 😵 😵 😵 😵

diapozitiv01
28. sep 2009

Ahojte babulky,
no dufam ze kazda najdeme ten svoj spravny recept 🙂
Takyna kedy ides do Brna na IVF?

takyna
28. sep 2009

Diapozitiv začali sme už s Brnom, len mrška mi mešká... 😠 ale nikde sa neženieme.... 😎

zuzka88
28. sep 2009

Ahojte zenusky 🙂

kati, dnes mas lekara, ze? tak nam potom napis!!! Drzim palceky

Taky, aj tebe!!! Urcite vam to Brno dobre dopadne! Nech tu kacenka netehlukuje sama 🙂

A teda, aj ostatne by ste sa mohli pridat 🙂 Tfuj-tfuj-tfuj!

Luci, a ty ako?

lucia_b
28. sep 2009

Ahojte,

Katka, tiez cela zvedavostou horim, ake info nam prinesies 🙂
Taky, silne verim, ze Brno dopadne na vybornu, budem na teba mysliet 😉
Zuzka, prajem ti krasne tehulkovanie, my sme dnes presne v polovici, tak sa vytesujem, i ked malinke jeden den citim, potom aj 2 dni nic a potom opat, mam pocit, ze sa niekedy psychicky zrutim, strach ma strasne premaha a uz zacinam seriozne uvazovat nad odbornou pomocou, lebo mam niekedy pocit, ze sa zblaznim. Ale na koho sa obratit? ☹

lucia_b
28. sep 2009

... a este maly dodatok, som strasne rada, ze sa mozem obratit na vas, vsetkym dakujem za povzbudenia a dodanie sily, ktore som neustale v tomto obdobi potrebovala a od vas dostavala ...

zuzka88
28. sep 2009

Neboj Luci, za par dni uz bude kopat pravidelne... No ak mas pocit, ze by si mala za niekym ist, urcite za dakym chod, asi by som skusila psychoterapiu 🙂

skippy7
28. sep 2009

Ahojte všetky!
u mna nič nove,robia mi všelijake vyšetrenia a čakam na vysledky....

Lucka neboj,to bude dobre, ver tomu, ja viem, ten strach tam je a asi sa mu neubraniš a ak ti nestači podpora od tvojich blizkych,tak možno naozaj treba niekoho vyhladat...v každom pripade ti velmi držim palce,nech je s babätkom všetko v poriadku...a už trošku dorastlo?

majte sa a držte sa, tehulky aj netehulky !

zuzka88
28. sep 2009

baby, neviete, ci ked si picham fraxik, mozem mat pri porode pichnuty epidural? dakujem

lucia_b
28. sep 2009

dievcata, dakujem vam, nieco uz vymyslim, ako s tym strachom aspon trosku "zatocit". Rozmyslala som aj, ci by som nepoziadala doktora o castejsie kontroly (teraz chodim raz za mesiac, co sa mi zda nekonecne dlha doba), mozno castejsie uistenie, ze vsetko je ok by mi pomohlo, co vy na to? Len ako mu to povedat ... Najblizsie mam kontrolu az 5.10., dufam, ze sa dovtedy nezosypem ... Skippy, zatial sme stale o 2 tt mensi, podla doktora to uz bude takto dokonca, len sa ten rozdiel nesmie zvacsit.

Zuzka, mozes dostat epiduralku, ale len pod podmienkov, ze od pichnutia ubehne 12 h. Ak by si si pichla a porod by nastal este do 12 h, nebudu ti ju odporucat koli zvysenemu rizilku zakrvacania pri podani epidaralky. Vlastne aj porod sa snazia "ukocirovat" tak, aby si rodila 12 h od poslednej podanej injekcie, aby si velmi nekrvacala. Ale nebojkaj, lekari budu v nasich pripadoch pripraveni na kazdu situaciu.

takyna
28. sep 2009

Baby ako rýchlo zistia výsledky z mononukleózy,? je to aj z hodiny na hodinu? 😒

zuzka88
28. sep 2009

Luci, len aby si mala pravdu... ja som len niekde citala, ze pri fraxiku sa epi nedava... ale si ma utesila.. Spytam sa aj lekara ale poradnu mam az v piatok
Ja si myslim, ze by si mohla chodit aj castejsie na poradnu len je otazne, ci by ti zakazdym robil aj sono alebo ta len vysetri...lebo mne ked dr v nemocke len prehmatal a povedal, ze vsetko je ok, tak osm neverila, az kym som krpca nevidela na obrazovke, ako bije srdiecko...
Luci, a ty si priamo v PK? ved to mame na skok...keby si si chcela obcas vypocut srdiecko 🙂

Taky, tak toto vobec netusim.... dúfam, že nie ty!!!!

takyna
28. sep 2009

Ahoj Zuzi, zle spravy mam, moja kolegyna lezi na infekcnou s touto diagnozou ☹ , mam riadny stres, mali sme zacat stimulku a musim bezat na krv, predsa sa aj pije s poharou, a mononukleoza sa siri slinamy ☹ , ja asi zosediviem, 🤐

takyna
28. sep 2009

ak som to od nech chytila, mozem sa rozlucit s tuzbami v tomto roku ak nie viac 😢 😢 😢 😢 😢 , a plus pecenovka dieta....ja uz neviem ci ma niekto stale preklaje , alebo co 😔

zuzka88
28. sep 2009

Taky ☹ ☹ ☹ dufam, ze si to nechytila!!!!! to je horzne.. a kedy ides na krv? a to ta dajako varovali, ze je pravdepodobne, ze to mas aj ty? 😠 Dufam, ze nie!!!!!

diapozitiv01
28. sep 2009

Taky, dufam ze to dopadne dobre, daj nam hned vediet. Verim ze sa to k tebe az nedostalo..

takyna
28. sep 2009

áno volala mi jej mamina, že leží na infekcnom ☹ , idem kocky moje zlaté, ozvem sa zajtra pá 😢

pet.s
28. sep 2009

Ahojky děvčata, ještě před týdnem jsem zahlídla vaše téma v seznamu a vyhnula jse se mu obloukem. Protože jako správnou těhuly mě vše dojímalo. Dnes už patřím k vám.
Je mi 39, muži 64. Já mám dvě adoptované děti 15 let dceru a 13 syna(mám je od malinka, viz album). Muž má děti 38,37,20,19. Spolu jsme se snažili asi 3 roky. 1.stimulace bez vajíček,2.stimulace 2 vajíčka,2 embrya zavedena, neudržela se, 3.stimulace 6 vajíček,3 embrya,2 zavedena, 1 těhotentsví. Byly jsme staršně šťastni. dsamozřejmě jsme věděli, že hrozí rizika a počítali s nimi,ale už jsem končila 13 tt, a miminko bylo v pohodě.Takže jsme se začínali radovat. Ve čtvrtek jsme byli na výsledcích NT testů.Kochali jsme se na Uz jak miminko krásně mrská rukama. tlučemu srdíčko. Do chvíle než nám oznámili,že má vadu neslučitelnou se životem. Měl rozštěp lebky a výhřez mozku ( acranius a encefalokéla). Riziko bylo 4 děti z 10 tisíc. Já v životě nevyhrála ani blbý los a ted tohle? Na genetice řekli, že není na vině ani věk a ani zdravotní stav. Prostě jen náhoda. Nemůžu to rozdýchat. Hned mě hnali na Bulovku na ukončení. Miminko ve mě do poslední chvíle žilo. Na sále jsem se psychicky zhroutila a po narkoze znovu. Mám fajn rodinu. syna to staršně vzalo, dcera mě držela nad vodou a muž má vždy pro mě náruč a pochopení pro slzy. Naši i ségra mě hrozně podporují.Ale já se cítím staršně prázdná, stýská se mi po tom prťouskovi. Dny přežiji, abych noci probrečela. Celý život pracuji s dětmi. Děti jsou pro mě hobby i zaměstnání. Alfa i omega mého života. dala jsem plno citu a energie svým i cizím dětem, tak proč nám Bůh vzal tohle vytoužené? proč mi není přáno? Ptostě jen brečím, obviňuji sebe, svět, přírodu i toho nejvyššího. Vidím děti jak pouští draka a ptám se proč tohle naše dítě nemohlo prožít? Proč mu nebylo přáno žít? Proč musel takhle krutě odejít ze světa? Cituji zprávu z nemocnice.." pomocí potratových kleští v částech potracen plod..." Čekala jsem, že tam bude zmínka o ukončení srdeční akce. Nebo já nevím,ale pořád musím myslte na to, že žil, hýbal se a tlouklo mu srdíčko do poslední chvíle. Vždyt už to byl živý človíček. Je mi strašně. Moc to bolí.

kacenka24
29. sep 2009

Dobré ránko prajem. 🙂
Včera sme boli s MM v kine na Jánošíka a prišli sme domov večer okolo deviatej, tak už som nezapínala PC.
Včera som bola u Dr. a bublinka je na správnom mieste a máme 6 mm. 😵 😵 😵 🤐 Srdiečko zatiaľ nebolo vidno, lebo včera som bola iba 5+2 tt. No veľmi sa teším, že som mohla na sone vidieť ten maličký zázrak. Na kontrolu idem za 3 týždne, tak nech to teraz rýýýchlo uteká. Ináč som si odfotila monitor sona, tak sa mám aspoň celé hodiny na čo pozerať. 😵
Ináč nie je nič nové, akurát to, že včera sme boli v klimatizovanom kine a ráno som znova cítila hrdlo, nos, uši a stále dookola sa mi to vracia. Nie a nie sa toho zbaviť. 😢 😠 A zajtra už nastupujem do roboty a dnes aj keď som ešte PN musím ísť poobede na rodičovské. Radšej pôjdem takto dnes ako potom si ho sama dávať niekedy v októbri. 😝 Tak si idem čosi pripraviť.
Som rada a veľmi si to vážim, že na mňa myslíte. 🙂 😉

kacenka24
29. sep 2009

Ahoj Pet.
Prečítala som si, čo sa Ti stalo a je mi to veľmi ľúto... 😔
... človek veľakrát nechápe prečo sa tieto veci dejú ... jedno je však isté, každý tu má svoju cestu, po ktorej musí kráčať a veľakrát sa mi potvrdilo, že Pán Boh naloží ľuďom na plecia iba toľko, koľko sami unesú. Mňa to všetko osobne posunulo na mojej ceste smerom dopredu. Naučila ma byť pokornejšou, láskavejšou, vnímavejšou. To, že sa ráno zobudím prijímam ako dar a každý deň znova a znova prežívam pokoru. Táto krutá "skúška" mi otvorila oči a ukázala, čo je v živote podstatné. Viem, že predtým by som sa nad mnohými vecami zamýšľala, trápila sa, no teraz nad nimi iba mávnem rukou. S manželom to náš vzťah veľmi posilnilo, aj teraz keď zaspávame veľakrát sa započúvam do jeho dychu a som šťastná, že ho mám. Snažila som sa tomu celému porozumieť a jednoznačne mi z toho vychádza, že naše detičky tu určite neprišli na to, aby nás ich maminky rozosmutneli a plakali sme, ale aby sme sa tešili, že sme ich mali a je to jedno, či tu boli s nami v brušku pár týždňov, pár dní po narodení, mesiac alebo 50 rokov. Vnímanie času si vymysleli iba ľudia a v našom Domove, naozajstnom domove je všetko nemenné. A ešte ma napadla jedna myšlienka, ktorú si pripomínam vždy, keď sa niečo stane: nikto nevie dňa ani hodinu ...

lucia_b
29. sep 2009

Mila Pet, je mi to tak nesmierne luto 😢 😢 😢 , Katka ti vsak tak krasne odpisala, ze sa k nej len mozem pridat, hoci vo mne sa az taka velka sila ako v nej neukryva ... Prajem ti vela sil ...

Takynka, ja pevne verim, ze u teba sa mononukleoza nepreukaze, ach ... kolko nastrah ma ten svet este pripravenych ...

Katka, jupiiii, krasnych 6 mm, daj si aj do pasu tt, aby sme sa spolu mohli tesit, ako to krasne ubieha. Prajem ti krasne, stastne a najma bezproblemove tehulkovanie.

Zuzka, mne pre istotu robi doktor sono na kazdej poradni, comu sa naozaj tesim. Teda zatial to tak bolo. Pokusim sa ho poprosit o castejsie kontroly, verim, ze povoli. Nie som priamo z PK, ale z Vinicneho, co je naozaj len kusocek, dakujem ti za moznost pocuvat srdiecko, no neviem, ci naberiem na to odvahu. Mozno niekedy po poradni, ked bude vsetko ok, keby sme nahodou nepoculi, nech zbytocne nestresujem 😉 Naozaj si ponuku vazim, este raz vdaka.

lenka_66
29. sep 2009

pet.s ☹ ☹ ☹ .

kacenka 😵 😵 😵

maly mi zaspal na ruke tak len lavou tukam

takyna
29. sep 2009

Milá Pets, tvoj úprimný životný príbeh ma veľmi dojal 😔 , áno presne v tejto téme je nás veľa s podobným osudom, aj na koníku je množstvo podobných príbehov, každý svoje utrpenie prežíva inak, ja som prišla o synčeka v 24tt čo je už 6 mesiac po roznych úskaliach osudu..., žena, matka úmrtie dieťatka nikdy nezabudne, len časom sa s tým naučí žiť, to je moja skúsenosť, bolo ti dopriate čakať dieťatko a ty si sa rozhodla správne, s najlepším svedomím, osud zasiahol a tvoje dieťatko bolo bohužial ťažko poškodené..., keby si ho porodila, umrelo by ihneď, nemôžeš si nič vyčítať, poplač si, zanadávaj na osud, to je všetko v poriadku, len čas ťa naučí sa s tým žiť, máš okolo sebe tvoje milované deti, manžela, potrebujú ťa, možno ešte naberiete časom odvahu a skúsite IVF, a dopadne to úplne inak 😵 dieťatko sa už nevráti , musíš skúsiť časom obrátiť list, aby si sebe neublížila a Kacenka napísala pravdivú vetu"nikto nevie dňa ani hodinu ..."a to je fakt, držím ti moc palce, tvoj anjelik sa na teba určite z nebíčka usmieva a bude nad vami držať ochrannú ruku 😵 , môžeš kedykolvek sem napísať keď budeš mať chuť .....sme tu pre teba 😵

takyna
29. sep 2009

Kacenka gratulírujem verím , že za pár týždňov bude už aj srdiečko biť ako zvon 😵

diapozitiv01
29. sep 2009

Pet.s - posielam objatie, viem si predstavit po tych problemoch co ste mali otehotneniet ako to musi boliet. a jedine cas pomoze, ako pisala taky casom sa s tym naucis zit, ale nikdy nezabudnes. Je super ze mas vela ludi okolo seba to je zaklad nebyt sama.
Moj Anjelik Maximilianko zomrel na 4 den po porode, pocas tehotenstva nikto ani len netusil ze ma vrodenu srdovu chybu a sanca na jeho diagnozu bola 1 z 10 000... Dnes je tomu 2 mesiace co sa narodil... Stale to velmi boli, ale treba sa s tym popasovat a vratit sa do normalneho zivota, ten ta moze posunut dalej.
A mozno raz sa na vas slniecko a osud usmeje, neboj...

zuzka88
29. sep 2009

Pet.s 😢 😢 😢
dievcata uz napisali asi vsetko, ja sa len pripajam a drzim palce nech eset najdete silu zabojovat a podari sa vam otehotniet!

Luci, ja som v Senkviciach 😉 ale som tu len pristahovalec a nikoho nepoznam... Aj mne robi Dr. sono na kazdej poradni, inak by som uz asi lezala na Cajle... Tak sa ho opytaj, urcite ta pochopi!

Kati, tesim sa s tebou! Nech mala fazulka rychlo rastie 😵

pet.s
29. sep 2009

Děvčata děkuji za slova podpory. Kacenka tvoje slova mi moc pomohla. Někdy mám hříšné myšlenky, že bych ii Boha proklela, za to, že tohle dopustil. Ale máš prvadu, že mi to určitě i něco dalo.Jako všechno špatné v mém životě. Zatím neumím úplně přiznat co. To, že nás to dalo víc dohromady, to určitě. Muž je fakt zlatý a vždy má otevřenou náruč.Zatím jsem,ale plná bolesti a smutku. Diapozitiva když jsem četla tvůj příběh, tak jsem se docela zastyděla. Obdivuji, že jsi tak silná. Já to zatím nedokážu. Pořád se mi zdá, že najednou musím otevřít oči a vše bude jako dřív a tohle jen blbej sen. Nebo mě napadne myšlenka, že si říkám, to je jen dnes, zítra to zase bude dobré. Budeš mít zase bříško a v něm puntíka.
Nejvíc mě dostává syn, který každý večer zapaluje svíčku, aby prý brácha věděl, kde má domov. 😢
Všem,ale moc děkuji.

diapozitiv01
29. sep 2009

Pets. s tou svieckou od brasku - uplne som sa rozplakala.
My ked ideme spat a davame si dobru noc, tiez ju dame Maximiliankovi.
Ja mam problemy rano, ked sa zobudim, ze ci to vsetko je naozaj pravda a potom vecer ked nemozem zaspat. Stale to velmi velmi boli, ale casom to naozaj bude lepsie. Bude ubudat tych horsich dni a bude viac tych lepsich. Aj ked to bude stale asi taka sinusoida.
Stale drobcek zostane v tvojom srdiecku a to je hlavne a to ze mas taku rodinu je to najlepsie v zivote.
Drzkaj sa

daja22
29. sep 2009

Ahoj holky,
pročítám si vaše fórum a je mi z toho smutno.. Snad dovolíte, abych se k vám přidala. Patřím teď spíš k snažilkám, s partnerem který má azoospermie a vše teprve na začátku. Ale taky jsem jednou prožila spontánní potrat, asi v 8tt.. Tenkrát ještě ale internet nebyl všude, jako teď. Už to bude deset let. Já jsem porodila dvakrát. V devatenácti dceru Nikolku a po dvou letech syna Honzíka. Proč mě vlastně napadlo, se k vám přidat. Taky mám andílka, nejen toho před deseti roky. Ale Nikolka mi na Vánoce minulého roku v krásných 16 letech umřela. ☹ Byla úplně zdravá, 23.prosince jsem s ní šla k doktorce s bolestmi břicha a 24. už nebyla mezi námi. Šlo o slepák. Měla alergii na anestezii a smůlu, že zrovna ve Vinohradský nemocnici, neměli látku, kterou by jí zachránili život. Bylo to ze dne na den, jako blesk z čistého nebe. Hrozný šok, strašná bolest, nejhorší zkušenost, se kterou se pomalu vyrovnávám. Dnes už vím, že Niky existuje dál, že existuje její duše.. v jemnohmotném světě, kam přijdou všechny dušičky, které opustí tento svět, všichni naši andílci.
Dostala jsem od ní i vzkaz, že se mi vrátí, příští rok by se mi měla narodit jako chlapeček. 😅 Možná si teď i klepete na čelo, ale já tomu prostě věřím, vím to. Přestože nám s přítelem do toho přišly další problémy jménem azoospermie, vím že naděje je vždycky. A věřím, že to dobře dopadne. Chtěla bych tady vám všem taky popřát hrozně moc štěstíčka a síly zvládat všechny ty nástrahy života.. Jsou to všechno zkoušky, které musíme podstoupit, abychom duchovně rostly. Je to těžké, moc těžké.. Ale jen s pozitivním přístupem se to dá snášet a bojovat dál. Tak holky, hlavy vzhůru a DRŽTE SE!!! 😉
Máte krásné fotečky, já sem dám odkaz, kdyby jste se chtěli podívat na mojí holčičku zlatou, andílka...
http://cid-72ebfbd619e2e251.skydrive.live.com/p...
je to prezentace..

vadelka
29. sep 2009

Pet.s. je mi to naozaj velmi luto,co sa Ti stalo.Aj ja som tym presla a naozaj,len cas je liek.Aj ja som sa stale pytala,preco ma takto Boh potrestal,ale to su veci medzi nebom a zemou,ktore mi nikdy nepochopime.Musis byt silna a verim,ze my Ti pomozeme.Mne baby v mojich najtazsich chvilach velmi pomoli😉
Kacenka,veeelmi sa s Tebou tesim a nech bublinka pekne rastie🙂 🙂 🙂