Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

kacenka24
17. jún 2009

Teplotu si budeš merať každé ráno, tú istú hodinu najlepšie ortuťovým teplomerom v pošve.

Všetko o meraní BT nájdeš tu: http://merenibt.xf.cz/index2.html

snazilka08
17. jún 2009

Dakujem. idem kuknut 🙂

kacenka24
17. jún 2009

Ešte Snažilka, pár rád. Už som ich tu písala, ale tieto sú špeciálne pre Teba, aby si nemusela hľadať: 😉

PÁR RÁD
1. Merať hneď po prebudení - BT je veľmi citlivá vec a dokáže sa zmeniť aj tým, že si pred meraním odskočíš na záchod. Takže dôležité je nevyliezať z postele - to znamená nehľadať teplomer !!! Ten nech je stále nachystaný na nočnom stolíku a ráno potom stačí po ňom siahnuť.

2. Merať stále rovnakým teplomerom - je pravda, že niektoré teplomery (obzvlášť digitálne) ukazujú výrazne menšiu teplotu ako ostatné. Pri meraní BT to však nie je problém - ak predpokladáme, že teplomer, ktorý ukazuje len o tri desatiny menej ako iný, bude ten istý trojdesatinový rozdiel udržiavať aj v ostatné dni. Pri BT nie sú dôležité absolútne namerané hodnoty, ale iba výsledný tvar nameranej krivky.

3. Kde merať?
V prvom rade - stále na rovnakom mieste!!! Počas cyklu by sa nemalo meniť miesto merania !!!

V ústach - toto meranie je veľmi jednoduché a rýchle, vyhovuje hádam každému a merať sa dá i behom menštruácie, jeho hlavnou nevýhodou ale je, že teplota v ústach je pomerne dosť kolísavá, ovplyvňuje ju teplota v miestnosti, alebo to či sa spáva s otvorenými, alebo zatvorenými ústami ... Takže krivky môžu byť rozkolísané. Pokiaľ budeš mať pocit, že z krivky dokážeš vyčítač niečo iba obtiažne, meraj radšej v budúcom cykle v pošve.

V pošve - toto merania je presnejšie, avšak nie každému príjemné. Taktiež sa väčšiou nemeria počas menštruácie (pokiaľ však nevadí umývať teplomer od krvi - tak prečo nie?), čo ale nie je taký problém - väčšina dôležitých vecí sa odohráva mimo menštruáciu Teplota v pošve pritom býva o pár desatín vyššia než v ústach - na tom nie je nič zlého, nie je potrebné robiť žiadne korekcie, len merať jedným teplomerom na tom istom mieste.

marta222
17. jún 2009

Ďakujem Zuzi za vyčerpávajúce informácie. Ja si tiež nemyslím, že som z toho Calibrumu pribrala, ja som pribrala cca 4 kg do 19. týždňa (kým som potratila), takže to bolo v norme. Tak asi skúsim tie voľnopredajné prípravky, nechce sa mi bežať len kvôli tomu na gyndu a trčať tam pol dňa, aj tak tak chodím každú chvíľu ako na klavír 😠 . A ty ako? Dúfam, že zatiaľ všetko OK, pekne Ti to ubieha. My sa tiež už chceme začať snažilkovať, mám po krámoch, tak okolo víkendu sa na to vrhneme. Tak silno držím prsty všetkým tehulkám, nech si tehotenstvo užívajú bez komplikácií, snažilkám, nech sa im čo najrýchlejšie podarí otehotnieť. Sledujem Vás stále, i keď prispievam len sporadicky. Držkajte sa všetky 😉

marta222
17. jún 2009

Prosím ťa Kačenka a ten Acidofolan je voľnopredajný?

kacenka24
17. jún 2009

Marti ja som do 24tt. pribrala 8 kg a ešte mi zostali 4 kg a nie a nie sa ich zbaviť. 😖

snazilka08
17. jún 2009

Kacenka24 ty si hotovy anjel 🙂 Dakujem velmi pekne.

kacenka24
17. jún 2009

Áno Marti, je voľnopredajný a veľmi cenovo dostupný. A ešte som si kúpila Super Acidofilus, lebo často trpím Candidózou a Zuzka mi poradila takýto liek, tak poctivo užívam. 🙂

kalja
17. jún 2009

Milá Takyna, písala som ti do internej pošty, ak budeš mať čas, pozri sa na to. Dievčatká moje pekné, aj ja ďakujem za info ohľadom bazálnej teploty. Pekný deň.

kacenka24
17. jún 2009

Snažilka, ja si nameranú teplotu zaznamenávam na stránku http://www.fertilityfriend.com
Podľa tej stránky, ktorú som Ti poslala som sa tam zaregistrovala a je to super. Akurát sa mi môj muž smial, že je teraz sledovaný, lebo za každé snaženie dostane "krížik", tak si presne viem spätnou kontrolou zistiť, kde, kedy, ako. 🙂

Len keby som si ešte v lekárni kúpila ten správny test. Tak sa mi zdá, že sú nejaké pokazené, lebo mi stále ukazujú, len jednu /. 😉

Ak sa budeš chcieť hocičo opýtať, tak kľudne napíš. Ja som tiež zo začiatku nad tým maturovala, lebo moje znalosti z angličtiny sú biedne.

marta222
17. jún 2009

Ďakujem Kačenka, tak kúpim si ten Acidofolan. Inak, teraz, keď som užívala tie ATB na boreliózu som zistila, že aj ja mám kandidózu (vraj je to po antibiotikách normálne), tak som si kúpila výplachy Rosalgin a tablety na vkladanie Canesten - takže teraz zasa liečim toto - to je "potešenie". A ten Super Acidofilus sa užíva normálne - perorálne (ústne)? Síce kandidózu nemávam často, ale po ATB asi vždy. Dúfam, že už žiadne ďalšie nebudem musieť užívať. 🙂 .

kacenka24
17. jún 2009

A ešte som chcela napísať, že ja som si tie grafy za posledné mesiace vytlačila a ukázala ich mojej Dr. Tá tiež skonštatovala, že nemám ovulku. Tak som zvedavá, čo s tým, lebo na budúci týždeň som objednaná na sono.

marta222
17. jún 2009

Vy ste šikovné, kým ja napíšem 3 vety, pribudnú tu 4 príspevky 😀 😀 😀

kacenka24
17. jún 2009

Marti, je to presne toto:

Swiss Laktobacily "5"

Laktobacily harmonizujú črevnú mikroflóru, sú účinné pri liečbe mykóz a kandidóz (plesní) výtokov z pošvy, pôsobia ako stimulant imunitného systému a zabezpečujú celkovú pohodu pri užívaní antibiotík. Pravidelným konzumentom výrobku Laktobacily "5" by sa mal stať človek, ktorý pravidelne zápasí s problémami ako sú: hnačky, častý užívateľ antibiotík a chemoterapeutík, ženy mávajúce vaginálne mykózy a kandidózy, ľudia s oslabenou imunitou trpiaci na rôzne alergie.
Naše Laktobacily „5" sú unikátne v tom, že obsahujú 5 kmeňov baktérií a 6 miliárd aktívnych buniek, čo v praxi znamená, že sú jednoznačne najsilnejším a najkomplexnejším laktobacilom.

Ja som si kúpila 60tbl. za 13,25 Eura, ale predávajú aj 30tbl., no toto sa oplatilo viac. 😉

snazilka08
17. jún 2009

Kacenka24, dakujem dakujem......dnes budem studovat jak diva 🙂

....inak tie testy aj mne sa zdaju pokazene, vzdy poviem manzelovi, nech pyta v lekarni tehotensky test s dvomi ciarkami....a jak na potvoru vzdy len jedna 🙂

Ale ja zvyknem hovorit, ze vzdy ked sa nieco stane tak alebo tak, su na to dovody...na ktore prideme mozno skor, mozno neskor....vsetko zle je na nieco dobre a naopak 🙂
Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂

zuzka88
17. jún 2009

Snazilka, na meranie BT - bazalnej teploty, sa pouziva teplomer 😉 testy meraju vysku LH v moci, luteizacny hormon.. uz to mas vsetko v IP 😉

zuzka88
17. jún 2009

Vidim, ze kym ja som napisala siahodlhu IP pre snazilku, baby ti to tu vsetko nakuskovali 😀

tak to mas odo mna este raz v IP zhrnute 😉
ja uzivam SuperDophilus tie su tiez dobre na kandidozy 🙂

Dakujem, my sme zatial s chrobacikom v poriadku, zajtra idem na hematologiu tak si asi prinesiem fraxiparin...

marta222
17. jún 2009

Mne tiež lekárka odporučila kúpiť si nejaké probiotiká, keď som užívala tie antibiotiká, aj som si kúpila tablety Bio Gaia - to sú tiež laktobacily, ale kandidóze to žiaľ nezabránilo.

snazilka08
17. jún 2009

Zuzka Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 aj Tebe velmi pekne.
Dievcata ste SUPER 🙂

zuzka88
17. jún 2009

snazilka, vobec neni zaco, kiez by ti tie nase rady pomohli co najskor 🙂

marta222
17. jún 2009

Snazilka, podľa mňa na zistenie ovulácie sa nepoužíva tehotenský test, ale ovulačný. A ešte keď Ti to kupuje manžel .... ☹. Nemám pravdu dievčatá? Dajú sa kúpiť aj v lekárni jednorazové, vraj to stojí okolo 50,- Sk, ale dá sa kúpiť aj taký ako keby mikroskop na zistenie ovulácie zo slín - ten je na furt. ☹

zuzka88
17. jún 2009

ten mikrospok je na figu 🙂 aj moj gynekolog povedal... treba si kupit ovulacne na moč

marta222
17. jún 2009

Ach tak... Neviem to posúdiť, ja s tým nemám skúsenosti, neskúšala som ani tie jednorázové. Takže, snažilka - máš na výber 🙂

wolfskinka
17. jún 2009

ten mikroskop je na figu aj ja som ho mala a moc to nefungovalo

majkal
17. jún 2009

Ahojte dievcata, ja som tiez snazilka. Nemala som sice taky nepriaznivy osud, ako tu niektore pisete, ale marna snaha o dietatko ma uz tiez dost psychicky vycerpavala. Ja uz mam jedno dietatko - vlastne to uz je "velky" chlap - 6.5r, no a o to druhe sa snazime cca rok. Nedavno mi lekar zistil ureaplazmu, liecime sa a dufam, ze toto je jediny dovod, preco sa nam nedari, a ze po prelieceni to uz vyjde 🙂 ... drzim palce aj Vam vsetkym, co sa snazite a tehulkam takisto, aby vsetko dobre dopadlo .... 😉

zuzka88
17. jún 2009

Majka, dakujeme a aj tebe drzim palce!

wolfskinka
17. jún 2009

baby idem ja domov a hajde upratovat 😀

zuzka88
17. jún 2009

papa

takyna
18. jún 2009

Ahojte babule 🙂

Pozdravujem aj nové tváre vítam 🙂

ste čo to popísali nestíham ani dočítavať 🙂 Kacenka ten Swiss Laktobacily "5" , môžu brať aj tehotné? či nie?

wolfskinka
18. jún 2009

taky ahoj .. tak uz mam krv odpichnutu na tu borelu, vysledky o tyzden, dnes som dostala mrchu, takze od 16.dna by som mala zacat s proverou a drz mi prosim ta palce dnes mam o 12.00 tu kontrolu zo socialky ☹ bojim bojim