Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

majsan
14. aug 2009

ahojte elevit som ja brala je to myslim svajciarsky vyrobok.berie sa pocas tehu a pocas kojenia.stoji 20 fr balenie na 1 mesiac to je okolo 15 eur.

takyna
14. aug 2009

Ahoj Garnielka, áno nálada je lepšia 🙂 , už som si objednala Femibion, Majsan dakujem tiez za rady, aj ostatným 😵

zuzka88
14. aug 2009

Taky, ja som tiez heterozygot a Femibion 800 mi nechal doktor aj po prvom trimestri, vlastne do dnes...som sa na to pytala, ci si mam kupit ten nizsi a on ze nie, dalej 800vku lebo: ked do vas nevieme ten matafolin inak dostat 🙂
a ako vravim, beriem aj multivitamin, nikomu jod nevadil

Kacenka, to je divne, urcite som ti odpisala!!! idem to kuknut a este raz preposlat 😉

majsan
14. aug 2009

ahoj Taky tak by som sa potesila keby si ostala v tehu.casto na teba myslim a modlim sa aby sa stal zazrak pre vas vsetky aby sa konecne aj na vas nieco prilepilo

henka777
14. aug 2009

Ahojte babenky,ak mozem tak sa k vam pripojim,zajtra to bude mesiac co som prisla o mojich dvoch anjelikov,je to este cerstve a boli to,no som rada ze v tom niesom sama a mam sa skym o tom porozpravat.Ani neviem co teraz napisat je toho vela co ma trapi....

takyna
14. aug 2009

Majsan si zlata, velmi ti dakujem , ze na mna myslis 🙂 cenim si to 😵 a dakujem za nas vsetky 😵

Henka samozrejme, ze sa k nam mozes pripojit, uprimne mi je luto, posielam pre tvojich anjelikov miliony objati do nebicka, sme tu na to aby sa kazdy vyrozpraval, zo svojich trapeni, kludne mozes aj ty budeme radi 😵

takyna
14. aug 2009

Zuzi uz som zacala uzivat femibion, v oktobri budem mat kontrolu na stitnu zlazu, tak potom sa uvidi, ako budem na tom 😵

zuzka88
14. aug 2009

Henka, to mi je luto, sladky snik vsetkym tvojim Anjeliko, uz su spolu v nebicku a strazia vas!
Mne velmi pomohlo "vypisat sa"
Urcite sme tu vsetky aj pre teba!!!

Taky, drzim palce, nech su vysledky dobre a hlavne POZITIVNE!!!!!

takyna
14. aug 2009

Zuzik diky moc 🙂 , chceme skusim Brno v septembri IVF tak musim sa na to cele nejako pripravit 😵

zuzka88
14. aug 2009

a to si budete musiet dajako platit, ak to nebude na SR? vela?

takyna
14. aug 2009

cele sa to plati, ak zozenieme lieky lacnejsie, bude dobre, na Slovensku IVF ko cez zdravotnu poistovnu nas vyslo cez 50 000Sk mimo cestu, takze mas to za jedno, a okrem ineho sme cakali na schvalenie ziadosti sme cakali 3 mesiace 😒

zuzka88
14. aug 2009

Koksoooooooooo!!!! 50.000 cez poistovnu???? ze podpora rodiny a deti? a kde? toto je teda stat....
Teda Taky, moc vam budem drzat palceky...keby sa tak dovtedy podarilo 😵

takyna
14. aug 2009

Veru Zuzka je to iba oblb, akoze podpora plodnosti, nehorazne peniazky treba na IVF, obdivujem vsetky pari , ktore toto podstupuju, treba na to hodne robit a zarobit, v dnesnej krize si to vies predstavit ☹ je to fakt tazke, dakujem Zuzik dufam, ze to dopadne hlavne dobre 😵 , ja mam heslo , ze peniaze boli aj budu, aj ked tu my nebudeme 😉

takyna
14. aug 2009

este som chcela napisat, ze nie kazdy to moze podstupit finance, beru sa na to uvery, ....atd...., nikto o tom verejne nevravi, ale je to realita

zuzka88
14. aug 2009

Niektore veci su ozaj nefer ☹
Ale ako to uz niekde niekto pisal, Pan Boh by nedaval take priania, ktore by nemohol splnit 😵 alebo tak dajako

tak ststne bruska vsetkym maminkam aj buducim maminkam

Dobru noc vam!

lucia_b
16. aug 2009

Henka, pravdaze sa mozes pridat, mne dievcata na tejto stranke neskutocne pomohli. Vypisat sa so zialu bolo pre mna jedine riesenie, kedze doteraz nedokazem s nikym o tom ca sa stalo hovorit a stale sa vsetkym znamym vyhybam. Vlastne by som aj potrebovala poradit, ako sa mam opat zaclenit do spolocnosti. Uz som prerusila kontakty uplne so vsetkymi priatelmi ☹ Len s mojou rodinou sa dokazem rozpravat, samozrejme nie na temu nasich anjelikov ...

Taky, ta cena mi vyrazila dych, to naozaj ? Strasne moc drzim palce.

Zuzka, ty by si mala uz v takom case, v akom si pisla, spinkat 😉

Kacenka, tesim sa, ze si sa opat k nam pridala.

Garneli, pekne papkaj vitaminky a anopyrin a veeeelmi ti drzim palceky, aby to coskoro boli //.

skippy7
17. aug 2009

Lucka, a tebe nepomohlo ani to, ked si znovu otehotnela? ja som sa tiež ešte veru nezačlenila do spoločnosti,som ešte na PN-ke a dost sa toho bojim, aj toho nastupu do roboty.S priatelmi mam trochu kontakt, a viem, že kamošky a rodina, kde su male babätka a deti, tak tam to bude velmi tažke.Skus sa už len tešit na toto dalšie babo a nemysli na to čo bolo....hm?Ono človek nikdy nezabudne,aj ked čas všetko zahoji(čiastočne), ale musime ist dalej....uff, sa mi to lahko piše,ale tiež sa bojim,čo bude, ked budem znamych stretavat.....

skippy7
17. aug 2009

Lucka, a ako rychlo sa ti podarilo otehotniet? kolko ste museli čakat?

henka777
17. aug 2009

Taky,zuzka dakujem vam pekne,vyzera to zatial dobre aspon po tej zdravotnej stranke,po psychickej je to horsie,no pevne dufam ze cas je najlepsi liek,aj ked nikdy nezabudnem,stale si poviem aj to zle je na nieco dobre... 😉

Ahoj kacenka,dakujem za prijatie do temy.... 🙂

Lucka,dufam ze aj mne to popisanie pomoze,aspon trosku.Aj ja sa vyhybam znamim,je to tazke no snazim sa o tom rozpravat a nedusit to v sebe.Este ze moj priatel je dost silny a je mi velkou oporou,za co mu dakujem lebo viem ze aj prenho je to bolestive.

Skippy a ty si uz bola tehotna,ak sa smiem opytat?A ak ano rodila si prirodzene alebo na cisarsky?

skippy7
17. aug 2009

Ahoj Henka, ano bola som tehotna, babätko mi zomrelo v 27.tyždni,presne pred 3 tyždnami.Rodila som prirodzene,išlo to naštastie rychlo.Ono treba prekonat to obdobie,ked sa všetci pytaju,alebo ked to ešte nevedia a tak.Ale to za chvilu prehrmi....Uz sa mi nechce stale sa k tomu vracat v myšlienkach,lebo to je trýzeň,aj ked teraz je to ešte čerstve a stale sa mi to pripomina....Ale chcem mat nadej,že sa mi podari opat otehotniet a že to bude mat štastny koniec 🙂)....a to uprimne prajem aj tebe Henka

rikuska21
17. aug 2009

Ahojte spolubojovnicky,
dlho som sa tu neukazala ale mala som plno inych zdravotnych problemov a vysetreni a chcela som si dat oddych. Asi si uz nma ani nebudete pamätat. Ja ma tiez 1 anjelika v nebicku, i ked odisiel, az ked mal 6 rokov a ovtedy ubehlo celych 8 rokov a mne sa nedari byt stale tehotna. Cakam na mrchu a 1 kkrat idem na IVF do centra a stalo ma to iba za lieky 100 euro. Takze vsetkym vam drzim palceky a zase sem budem chodievat

lucia_b
17. aug 2009

Mila Skippy, ja som o terajsom tehu povedala len mojim rodicom, manzelovym rodicom a sestre. Nechcem, aby o tom niekto vedel (kedze som na PN sa mi to dari tajit), takze ani nikto v praci o tom nevie, mnozstvo priatelov, ktorych som mala, asi doteraz nenasli silu mi co i len mail napisat, takze ani z nich to nikto nevie, ... A to ze cakame babatko mi veeeelmi pomohlo, ja som to totiz psychicky nezvladla a teraz viem, ze koli novemu musim byt silna, hoci placem stale velmi casto. Aj si to vycitam, ci tym neublizujem babatku, ale ja si neviem pomoct. Neviem, kolko sme mali cakat, my sme otehotneli hned po sestonedeli, nechali sme to na prirode a teraz som tomu rada.

Rikuska, drzime vsetky palceky a prsteky (vsetkych 40 🙂 )

rikuska21
17. aug 2009

Luci velmi ti drzim palecky a je to len na tebe kedy sa s tym zdoveris a komu.Plac este nikomu neublizil a nebran sa mu, teraz budes mat krasne a zdrave babo 😀 😀 😀

lucia_b
17. aug 2009

Rikuska, dakujem ... Veeelmi si to zelam ... A aj vsetkym dievcatam zelam stastne bruska.

skippy7
17. aug 2009

Lucka,a ty si teraz na rizikovom?ak sa smiem opytat....Bruško bude ale za chvilu vidiet, tak to asi už ani neutajiš...Ja viem,že je to velmi tažke,ale psych.pohoda je velmi doležita,tak sa skus pozitivne naladit a viac sa sustredit a tešiť na toto babätko...hmm?

rikuska21
17. aug 2009

Lucik, mne bolo brusko vidiet za v 4 mesiaci, ale kazda sme ina, teraz mam brusko ako v piatom 😀 a to nie som tehu, pride cas ked to das svetu vediet,a aj ,na by celkom zaujimalo, ci si na rizikovom, lebo mne kazdy tvrdi ze budem musiet byt a neviem preco

garnelia
18. aug 2009

Ahojte dievcata! 😉

Ja teraz neprispievam,zatial nemam nic noveho,na gyndu mam ist v piatok ale aj to mi asi len povie,ze sa mozeme snazit kedze mam vysledky celkom v poriadku(my sa uz snazime ale psssst!!! 😀 )

Lucka,
v tehu je plac normalny(ja placem aj ked nie som-totiz ked uvidim nejaky dojímavy pribeh s detickami,stale si spomeniem na mojich anjelikov a veru aj slzicky mam...)

Rikuska,
ja si ta pamatam,este zo zaciatku ked sa zakladala tato diskusia.Drzim ti moc palce!A sa budeme tesit ked nam napises,ako pokracujete 🙂

Henka,
to popisanie pomoze,pisem z vlastnej skusenosti.Clovek to nedusi v sebe a pise to ludom,ktorí zazili podobnu bolest...sa tu vyrozpravame,poradime si navzajom,tesime sa z uspechu toho druheho... 😉

Skippy,
ja som to riesila tak,ze som dva roky nechcela otehotniet,kym na tu udalost kazdy zabudne a mala som dost velku ranu po operacii(mimomaternicove),tak som sa chcela dat do poriadku.Ale skusenost je taka,ze vacsina bab chce rychlo otehotniet po neuspesnom tehu a si myslim,ze po psychickej stranke to je aj lepsie.Aj ja velmi dufam a tisko verim,ze budem opat tehulka... 🙂 Tak bojujme,stastne brusko! 😉

rikuska21
18. aug 2009

Ahojte dievcata,

Garnelia ,aj ja si ta pamätam a snazte, ved to ruze prinasa a v tvojom pripade to prinesie krasne babatko

Ja som dnes bola v centre a uz cakam len na mrchu a zacinam s pichanim a s celou procedurou na prve IVF, tak velmi verim ze to vyjde

tak krasne bruska nam vsetkym prajem

lucia_b
18. aug 2009

Skippy, ano som na rizikovom a navyse sme sa prestahovali a tu nas nik nepozna (len jedna rodinka), tak sa mi to dari tajit, a veru, brusko mi uz krasne narastlo, uz by som veru nic neutajila 🙂 Vlastne ostalo dost velke este po predchadzajucom tehu ...
S tou mojou psychikou je to uz trosku tazsie, takuto ranu som od zivota necakala, naozaj ma to vemi poznacilo a zmenilo ... Vsak koho nie ... neviem to vsak slovami popisat , tak ak toto pisanicko nedava zmysel, tak sa ospravedlnujem ...

Rikuska, ja som bola na rizikovom aj v predchadzajucom tehu, lebo prvykrat som potratila a v druhom som tiez na zaciatku krvacala. Ale nenavstevovala a ani teraz nenavstevujem rizikovu poradnu, chodim k svojmu gynekologovi, len ma vypisal na PN ako rizikovy pripad. Ale ak by som chcela ist do prace a citim sa dobre, on nema nic proti. Ale sam povedal, ze ked mozem byt doma, tak preco to nevyuzit. Ja navyse pracujem v rizikovom prostredi, tak som rada, ze mozem byt doma.

Granelka, drzim palceky, som rada, ze uz snazite 😉

skippy7
18. aug 2009

Ahojte!
Garnelka-ja by som chcela byt čim skor tehu, lebo mam už svoj vek 😖 ,nerada by som rodila v 40-tke 😨 , a trochu sa bojim, že to bude zas tolko trvat,než budem teh.....tak preto by som chcela začat so snaženim čim skor, ale samozrejme,že nechcem nič unahlit a chcem byt v poriadku po psych. aj po zdrav. stranke.....
Lucka-chapem, taketo rany, z toho sa človek dlho spamätava...mna ešte aj depta, že mi zostali kila navyše,do ničoho sa nezmestim, tak nosim teh.oblečenie ☹.Lucka držim ti velmi palce,aby bolo všetko v poriadku a neboj ked to babo už budeš držat v naruči,už to nabere uplne ine obratky a budeš sa už len tešit 🙂 🙂 🙂 ...