Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

sisab
7. júl 2009

Ahojte dievcata. Chcem sa pridat medzi vas. Momentalne som par dni po kyrete, prisli sme o nasho anjelika na zaciatku 6tt. Je to pre nas velmi tazke, no na druhej strane velky zazrak. Snazime sa o mimi uz takmer 4 roky, mame za sebou 3x inseminaciu a 3x IVF, zakazdym negativne. A mesiac po poslednom IVF takyto sok. No skor, ako sme sa stihli zacat tesit, prislo krvacanie a nas anjelik nam odisiel. Viem, ze ste tu babulky, co mate viac anjelik, pripadne z vyssieho stadia tehot. ale boli to asi porovnatelne 😔
Este som nebola u gyn, kolko si musime dat pauzu od snazilkovania a od milovania celkovo...Ako to bolo u vas? Mali sme naplanovanu dovolenku, myslite, ze sa mozem kupat v mori, alebo musim pockat na nasledujucu MS?
Lenka, gratulujem k babatenku, urcite to este dobehne, mozno je to len maly lenivcek.
Inak, k tomu Clexane, ja som ho tiez mala predpisany, no nepichala som ho, boli to totiz len dva dni od pozitivneho testu do krvacania. V nemocnici mi povedali, ze uz ked krvacam, uz nemam zacat s pichanim, tak teraz neviem, ci som to nepokazila prave tym. A tiez v den pozitivneho testu som si dala Ibalgin, lebo som mala strasnu migrenu. Teraz mam vsemozne vycitky svedomia 😔

wolfskinka
8. júl 2009

ahoj sisab ... v mori sa mozes kupat, ja som sa kupala 14 dni po laparke a dr. povedal ze v pohode, ze more ma hojive ucinky, do bazena radsej nechod aby si tam nechytila nejake bakterie ... po potrate odporucaju 2 - 3 mesiace pokoj od snazenia kym sa maternica zregenruje ... a ak ta necistili po potrate, cize ak to odislo same tak mesiac staci pauza a mozete ist znova do toho

od milovanie nemusis mat pauzu, len si daj pozor aby si neotehotnela, lebo maternica po cisteni neni este zregenerovana a mohlo by to zase skoncit potratom

z toho ibalginu nemusis mat vycitky svedomia, to nemohlo malemu uskodit, jedna tabletka nie je nic, ak si nepojedla pol krabicky

sisab
8. júl 2009

Wolfskinka, aspon to je dobra sprava, ze sa mozem kupat v mori, do bazena to mi je jasne, ze nemozem...
No a kedze ma cistili, tak pockame 2/3 mesiace. Zacala som pit alchemilku, snad to pomoze, nech som cim skor fit...

wolfskinka
8. júl 2009

super ... ja som isla 10 po laparke k moru a rana sa mi pekne zahojila, len ked som sa opalovala tak som si ju niecim prekryla, ale more ju fakt pekne zahojilo

bobatko
8. júl 2009

baby dakujem za povzbudenie a dufam ze to nejako zvladnem. len jednej veci sa bojim ze ked ju pojdeme pozriet v sobotu tak ze sa rozplacem ked ju zbadam a budud mi ju davat do ruk.
vy to mate este tak ze ked nechcete tak sa s nimi nestikate ale ja sa musim. je to moja svagrina a stale bude chodit teraz ku nam. som zvedava ako bude.
sisab je mi luto co sa stalo aloe neboj podari sa a bude svet opat krajsi.

lubka0506
9. júl 2009

Ahoj kočky nedá mi nereagovat na to co pisala bobatko. Ja mam švagrinu ktorá porodila pred piatimi mesiacmi dievčatko... Ked bola tehotná tak som jej "závidela" že jej sa podarilo otehotniet a mne nie aj ked sa o to pokušam 6 rokov. Je to na "nervy"...Ked som ju bola pozriet v porodnici nebolo mi všetko jedno... Casom ma to prešlo, malá je zlatá taký anjelik. ....A my s manželom snažilkujeme dalej...

lenka_66
10. júl 2009

lucka, verim ze ste obaja ok. tak moj dr.tiez nic nevidel na sone ale vzal krv na hcg a to potvrdilo //.podla mna si kludne mozes pochutnavat aj na tehu vitaminkach. no a nezabudni co je male to je mile 😉 tak sa neboj.

bobatko mozno ta to male posunie dalej.nieco ako hodit neplavca do vody.doma sa vyplaces a bude lepsie.

lenka_66
10. júl 2009

no neako mi to len polku poslalo.

bobatko, ja som inac tiez nechcela brat na ruky male deti.boli sice vynimky no skor nie ako hej.ako si som sa bala , vsetci okolo to chapali a nenutili ma .tak sa pripadne dohodni s drahym ze ak budes chciet tak si sama vezmes a ak nie tak nech to neako zahovori .uvidis ako to budes citit v danu chvilu.drzim palce.
este nemysli v tej chvili na svoje nestastie ale si radsej predstav kolko starosti je s tym krpcom, ty mozes kludne zit(dovca, posedenia s kamoskami...).skratka presvedc samu seba.aspon tam a doma uz mozes pustat slzy.

sisab , urcite to nebolo tabletkou.uzi si more, slniecko ta len energiou nabije a to potrebujes.dovcu pri more ber ako na lekarsky predpis 😉

bobatko
10. júl 2009

baby mozno som zavistliva ale z jednej strany si uz viem predstavit ako to bude u nas prebiehat asi tak isto ako ked sme ostali obe tehu.Svagrina ta nemusela nic len lezkat a papkat. ja som musela varit nakupovat a upratovat. je to asi preto ze svagrina mojej svokre zavola dokonca aj vtedy ked ide len na wc sa vysrat.vola jej aj co nakupila a kolko minula proste vsetko. ja som doma tak naucena nebola tak to nepraktizujem ani teraz a preto ma nikto nema v rodine rad. Napriklad vcera som boal u kamaratky a uz bolo zle lebo ked somk odchadzala tak som nevysvetlila kde idem, s kym, naco tam idem a kedy vlastne pridem. a toto mam zakazdym ked sa niekde z domu pohnem.Uz mi to zacina liezt na nervy. nastastie stavame svoje tak sa tesim aspon z toho.

lucia_b
10. júl 2009

Lenka, ja sa citim zatial dobre, verim, ze malinke pekne rastie a vitaminky papakam - Calibrum baby plan a dokupila som si aj vitamin B12, lebo uz som od zaciatku tehu schodla 4 kg, namiesto priberania, doktor skonstatoval, ze to mam este zo stresov, ktore som po strate nasho chlapceka prezila. Mne sa to sice nezda, ale vysvetlit si to neviem, lebo jedavam normalne vsetko. A mozem sa este opytat, ci ti po vpichoch ostavaju "modrofialove" dierky v brusku a okolo sa ti vytvoria zelene modriny? Ja som spociatku nemala s pichanim problem, ale teraz ma to dost boli a potom ten farebny vysledok ... Dakujem za radu.

Babatko, viem presne co pocitujes, moje 2 kamaratky a kolegyna len nedavno porodili deticky, zial, ja som nenabrala odvahu ist ich pozriet a viem, ze dlhu dobu sa s nimi nechcem stretnut. A vo vseobecnosti musim odvratit zrak aj od akehokolvek kocika s dietatkom, nie to, aby som si ho musela popestovat na rukach. Asi by mi puklo srdce. Na to som zial prislaba. Mozno skus vsetkym povedat, ze si to v tejto chvilke nezelas, myslim, ze to pochopia.

garnelia
10. júl 2009

Pekny vecer prajem 😉

tak som vas docitala a idem prispievat...
U mna nic nového,v utorok idem na endokrinologiu pre vysledky tak uvidíme ci mam stitnu zlazu v poriadku.Vsetko sa to hrozne vlecie a uz sa neviem dockat,kedy mozeme konecne zacat so snazilkovaním.

Lucka,
ja som tak rada ze ste v poriadku! 🙂 myslela som na teba ked si isla na vysetrenie.Drzkajte sa a vsetko dobre dopadne,posielam ti vela pozitivnej energie! 🙂 inac este davno som citala v niektorom fore,ze:babatka chcu len do veseleho bruska... 😉
takze: 🙂 🙂 🙂

Zuzka,
neviem co presne zistuju na imunologii,tu na konikovi som citala,ze nejake protilatky,ktore vraj zistuju aj na hematologii,tak neviem...inac na reprodukcnej imunologii protilatky proti spermiam,trofoblastu...,ale kompletne vysetrenia robia len v Prahe a u nas v Kosiciach len tie spermie.Ale teda ked ma poslala tak som tam isla a vysledky budu az v auguste.

Lenka,
pekný príbeh,povzbudenie pre nas! 🙂 dôkaz toho,ze aj ked sa vsetko zo zaciatku nerozbehne na 100 %(podla kníh a statistík),pokracovanie a koniec mozu byt prekrasne 🙂

Stastne bruska tehulky nase! 😉

garnelia
10. júl 2009

Bobátko,
vitam ta medzi nami!Drzím ti palce,aby u noveho Dr. vsetko dobre dopadlo.Tiez si myslim,ze by lieky na podporu ovulky nemali negatívne ovplyvnit vyvin dietatka,skor v tom pozitivnom smere.

garnelia
10. júl 2009

Sisab,
kvoli Ibalginu si nerob tazku hlavu.Jeden gynekolog povedal,ze jedna tabletka proti bolesti neuskodi plodu tak,ako stresy,ktore zena preziva kvoli bolesti...ci mu uz dame za pravdu alebo nie,nemyslim si,ze to bolo kvoli tej tabletke.Ked som ja isla na kyret,tak som sa v nemocke pytala lekara,ci to dieta v brusku neumrelo kvoli plynu z vyfuku,ktory dycham v robote(robim v automobilke)a on,ze nie...a naozaj,aj moje kolegyne maju deti.Len v tej chvili clovek viní seba a hlada príciny...

lenka_66
11. júl 2009

garneli , diik. no ja si stale vravim - nekric hop kym nepreskocis.stale v tychto tt myslim na lucku.

lucka, modriny som mala za cely cas mozno 5.no pri predpisosani ma upzornila ze ak budu, prip.alegicka reakcia (cervenanie, svrbeie...)okamzite prist.no je pravda niekedy v marec/ april som mala modrinovy tyzden a dr.povedala ze mam po vpichu pritlacit tak minutku(stvorcek tym cim dezinfikujes).uz sa mi nerobia , vlastne ja som prisla k nej uz len zo zelenymi flakatym bruskom. teraz obcas aj zabudnem pridrzat a nic.no ja picham uz do pleca.a povviem ti to riadne boli.

drzte sa vsetky.

garnelia
11. júl 2009

Lenka,

ja viem...sudim podla seba.To ja preto len tak opatrne písala... 😉 stastne brusko!!!

wolfskinka
13. júl 2009

ahojte,
no po vikende zase v robote .. doma nam vypadol internet tak sme teraz bez tak len v robote sa dostanem

zuzka88
13. júl 2009

Ahojte, pekny a uspesny novy tyzden vsetkym a stastne bruska 🙂

wolfskinka
13. júl 2009

zuzka ahoj ...

takyna
13. júl 2009

pozdravujem , šťastné brušká 😵 a držím palce všetkým 😵

zuzka88
13. júl 2009

Ahoj Wolfi, tak ako pokracujete? este stale je to take psycho?
Taky, 🙂

wolfskinka
13. júl 2009

taky ahooooooooooojjj ako sa mas ?

zuzka IP

lucia_b
16. júl 2009

Ahote dievcata, aj ked nemam ziadne nove spravy, tak vas aspon touto cestou chcem pozdravit a popriat pekny slnecny dnicek 🙂

wolfskinka
16. júl 2009

lucia ahoj ...

lucia_b
16. júl 2009

Jeeej, ahoj Wolfi, uz som si myslela, ze nikto nebude mat cas napisat

wolfskinka
16. júl 2009

lucia ja som tu ,,, len akosi nikto nema cas

marta222
16. júl 2009

Ahojte dievčatá, zdravím Vás, aj ja som tu, sledujem Vás, ale nemám nič nové, tak nepíšem. 😉

wolfskinka
16. júl 2009

marta ahoj

lenka_66
16. júl 2009

lucka, ziadne nove spravy = fazulka krasne rastie 😉 .cize velmi dobra spravicka.

drzim palceky

wolfskinka
16. júl 2009

lenka tebe sa to uz blizi za 3 tyzdne a mozno aj skor uz budes mat svojho chlapceka na svete

garnelia
18. júl 2009

Babenky ahoj,
tak ja mam uz konecne vysledky z endokrinologie a stitnu zlazu mam v poriadku(nastastie a aj zaklopem),lebo vysledky boli blizko hranice normalnej funkcie,tak mi povedala dr.,ze ked budem tehu sa mam vratit,pre istotu to budú sledovat.
Ale co nasledovalo potom...sa ma pytala,kolkokrat som mala neuspesne tehu a ja,ze 4x...a ona,ze preco pokusam prirodu,preco si nezvolime iny sposob,napr.adopciu.Ze ona nie je zastancom nasilu udrziavanych tehotenstiev,ze kto mi po tolkych neuspechoch zaruci,ze budem maz zdrave dieta...ze co ak sa mi narodi s nejakym postihnutím a po rokoch sa ma opyta."mami,preco si ma chcela,nestacilo ti tolko neuspesnych tehotenstiev...je toto zivot?!"ze ci tato otazka bude na mieste...
no baby ja som nechapala,len som tam sedela tisko a zamyslela sa nad jej slovami...vonku ma cakal manzel,no ja som nevydrzala neplakat ked som sa mu vyrozpravala...
a este,ze toto mi ziadny lekar nepovie,lebo mi nikto nezaruci zdrave dieta,zodpovednost nesiem ja...smutna som dodnes,pretoze taaaak velmi tuzim po dietatku....