Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

diapozitiv01
19. okt 2009

Staz, to mate mat aj spravu z patologie aj z novorodeneckeho???

staza
19. okt 2009

diapozitiv,no práveže ani ja neviem to len mi patologička hovorila,že aj na tej jiske museli robiť nejaké odbery.Ale veľmi tomu neverím musím to zistiť.Unás je príčina smrti "novorodenecká pneumopatia"čiže pľucne zmeny nezlučiteľné so životom.Som zvedavá aj či sa zistí z výsledku histologie prečo som teraz potratila ale veľmi tomu neverím.

diapozitiv01
19. okt 2009

My mame mat tu pitevnu spravu,,,, a ostattne neviem,,, iba viem ze moj gyndos mi povedal ze ak bude pitevna sprava hotova tak sa maju stretnut aj lekari z novorodeneckeho a gyndosi a maju urcit co a preco a hlavne ako dalej postupovat v pripade dalsej tehotnosti. Na ktoru sa mimochodom velmi tesim,, aj ked bude urcite omnoho viacej ustrachana ako bolo to velmi pohodove tehotenstvo s Maximiliankom skoro do konca tehotenstva..

lucia_b
19. okt 2009

Ahojte moje najdrasie kamaratky,

v poslednom case nestiham velmi chodit na konika, ale vzdy sa tesim, ked si chvilku najdem cas.
Skippy, tak to sme z pitvy naozaj dostali rovnake vysledky, najdolezitejsie vsak je, ze poznaju pricinu, lebo nam vtedy patologicky hovorila, ze v mnohych pripadoch nezistia nic. A na nasu trombofiliu mame injekcie, teda aspon ja im verim, ze tentokrat pomozu.

Takynka, jeeeej, verim, ze 30.10. sa tu docitame krasnu spravicku 😵 Velmi drzim palceky.

Kacenka, o takej zrazenine som uz vela pocula, aj moja kolegyna ju mala pri babatku, v 12 tt zacala v praci strasne krvacat, lebo bezala po schodoch na 5. poschodie (nesiel nam vytah a nestihali sme na schodzu). To sa jej ta zrazenina vraj uvolnila, ale malickemu sa nic nestalo a dnes ma krasneho synceka. Tak sa nebojkaj a pekne oddychuj.

Stazka, ☹ 😢 , je mi to tak luto ..., ale verim, ze 5 ivf vyjde

No a ja tiez nemam velmi pozitivne spravy, zial, dnes na kontrole mi doktor zistil, ze sa mi privelmi skratil krcok, hrozi nam predcasny porod, na buduci tyzden idem na kontrolu a ak sa co i len o 1 mm skrati, ostavam v nemocnici 😢 Velmi sa bojim ...

skippy7
19. okt 2009

Ahojte dievčata,

Lucka, joj, velmi ti držim palce a dufam, že sa to nezhorši a babätko vydrži, tak aby si ho krasne a zdrave mohla držat v naruči 🙂 ...

lenka_66
19. okt 2009

lucka , lehni a nehni 😉

diapozitiv01
20. okt 2009

Ahojte,
Lucy, neboj sa skrz ten krcok, aky je teraz dlhy?
Ja som ho od 30t mala okolo 0,5cm. a este som bola otvorena na 2cm, samozrejme hned si ma nechali v nemocke a potom 2 tyzdne nonstop infuzky gynipralu, potom dalsi tyzden chvalabohu len tabletky, medzitiym injekcii kortikoidov na dozretie plucok a vydrazali sme do skoro ukonceneho 34t.
Aj ked Maximko zomrel na 4 den po porode, ked nam hrozil predcasny tak to v brusku vydrzal este skoro 4 tyzdne a to nas nakoniec zradila plodovka, ktora odtiekla /vtedy by sa malo porodit do 24h/.
Drzime palceky, nech sa trepoces s bruskom este v 38t. 😉

kacenka24
20. okt 2009

Dobré ránko. My sme včera dopadli fajn. Dr. už hematóm nevidel, vraj sa celkom vyprázdnil, ale aj tak mám oddychovať. Podľa UTZ som v prebiehajúcom 8tt. Kontrolu mám o 3 týždne a vtedy by som mala dostať aj MK. 🙂 Keď som potom prišla domov bolelo ma podbruško. Určite to bolo z toho vyšetrenia. Nejako drobec nemá rád, keď ho niekto ruší. Dievčatá, aj Vy ste mali niekedy také bolesti po vyšetrení? Neviem, či sa mám báť.

Diuška, aj v mojom prípade je to tak, že prvé tehu bolo bezproblémové, veľmi som si ho užívala, tešila sa a tak. No potom, čo sa nám stalo, môžem potvrdiť, že toto druhé prežívam úplne inak. Niežeby som sa netešila, no dosť sa kontrolujem, kde ma pichne, kde zabolí. A aj psychicky je to inak. Nechcem nikomu hovoriť ako sa mám a pod., radšej sa ľuďom vyhýbam. Zatial to síce vedia len najbližší, no bývame v jednom dome so svokrou a tá mi nedá pokoja. V kuse chce čosi riešiť a mňa to vôbec nezaujíma, som z nej dosť psychicky unavená.

Našla som taký článok na nete a posielam aspoň kratulinký výňatok ... pokud maminky těchto dětí znovu otěhotní, prožívají další těhotenství s velkými obavami. Není to pro ně krásné období tak jako pro většinu žen, ale období plné obav a strachu. Mnoho těchto žen nedokáže komunikovat s ostatními těhotnými ženami a vyžadují také specifický přístup od ošetřujícího lékaře.

takyna
20. okt 2009

Ahojte babule 🙂 , Luci rozhodne neotalaj s nemocnicou, budete pod kontrolou, musite este par tyzdnou vydrzat 2v1jednom, aspon do 34tt, potom sa uz moze aj rodit 😉 , zober si notebook do nemocnice a my budeme aj tam s tebou 😵 , nic sa neboj zvladnete to na výbornu a v pohodicke 🙂 🙂 🙂 , drzim palce 😵

Kacenka aj ja som mala hematom pri malom , ale musela som lezat v nemocnici, nakoniec sa tiez vyplavil, drobci nemaju radi , ked ich niekto rusi, jasne , ze ta to pobolieva aj mne tak bolo, par dni polez z nozickami do hora, odychni si to sa tiez upokoji 😵

urcite , ze prezivame v dalsom tehotenstve psychicky ovela narocnejsie obdobie, a vobec sa netreba hambit pri nejakej neistote ist k lekarovi s problemom, nech si gyndos mysli co chce , hlavne je, ze bude mimi v poriadku 😵

diapozitiv01
20. okt 2009

Kacenka,
veru, kazda mamicka, ktora raz prisla o dietatko ci uz este v brusku alebo tesne po narodeni, ma strasny strach ako bude prebiehat dalsie tehotenstvo,,, ja som pri Maximkovi ani len nevracala, uplna pohoda za do 30t..
Si ani ja neviem predstavit ako to budem ja riesit. Mna bude hlavne zaujimat srdiecko,, to je tiez sila, ze vyvin srdiecka konci uz 60 dni po oplodneni,,, tak a na podrobny ultrazvuk sa musi cakat do 20t.
Tie prve 2 mesiace nebudem moct nicim ovplyvnit, ci to bude alebo nie,,, ale potom cakat este dalsie 3 mesiace,,, tak to je fakt o drzku..
Ale verim ze to bude v pohode a tentokrat sa to podari a navyse mame naseho Anjelika Maximilianka, ktory bude na svojho surodenca davat pozor 😉
Ja mam svokrusu perfektnu, aj byvame spolu v jednom dome, oni dole my hore, a vlastne obaja svokrovci su perfis, takze ja si musim zaklopat,,, 😉

takyna
20. okt 2009

a este Kacenka som chcela napisat, ze bud otvorene ty povedz svokre , ze ta to zatazuje v tvojom stave, alebo nech si to s nou vybavi manzel, musis mat vela psychickej pohodicky a to musi pochopit aj svokra 😠 😵

kacenka24
20. okt 2009

Veru tak ako píšete, psychika dá zabrať. Ja sa snažím necítiť strach, pretože strach znamená stiahnuté brucho, svaly, vaplavovanie stresových hormónov ... naučila som sa také uvoľňovacie cvičenie, teda začnem sa sústrediť na bruško a uvoľňovať si ho a takisto mi mamina poradila dýchať do toho miesta a to mi fakt pomáha. A ako mi povedal môj manžel, každé dieťatko v brušku si zaslúži šťastný domček a právo, aby sme sa naňho bezvýhradne tešili. 🙂 🙂 🙂

takyna
20. okt 2009

Kacenka, len obcas tie nestastne hormony, normalne sa tesia, ked sa trosku porozculujem 😉 🙂 , inak ten tvoj manzelik je velmi mudri 😵

kacenka24
20. okt 2009

Taky, moja svokra to je taký beznádejný prípad. Stokrát jej už muž dohováral, aby ma nechala na pokoji, no ona si robí svoje a do každého sa stará. Ja som už dávno zaškatuľkovaná ako zlá nevesta a nemám ani pol chuti niečo proti tomu robiť. Ale najnovšie som si našla takú taktiku, že nereagujem na jej poznámky, niečo povie, alebo sa opýta a ja nič a to ju vytáča najviac. 😅 😝

takyna
20. okt 2009

Ty a zlá nevesta? 😠 , jajáj tie svokry sú niekedy ale krepie, boja sa tej konkurencie od nás a pritom si neuvedomujú o čo prichádzajú...., ved porozumenie je v rodine hádam to najzákladnejšie no nie?
inak to vytáča aj môjho muža tá taktika nereagovania 😉 😀

zuzub
20. okt 2009

ahojte 🙂 Kati, tak to je fajn že už je lepšie 🙂 Kašli na svokru, najlepšie si ju fakt nevšímať...ja som tiež stále PN kontrola ma čaká tiež u dokiho o 3týždne, 11.11.09
a čo satýka toho strachu tak ten u mna asi prejde ked už budem svoje bambuliatko držať v náručí 😵

kacenka24
20. okt 2009

Už nejako bude ... a snáď sa to s ňou zlepší. 🙂 Zuzi, ja idem na KO 9.11. v pondelok, tak to a u Dr. tesne minieme. 😉 A máš novú foto, pekná nevestička. 🙂

lucia_b
20. okt 2009

Diavcata, moc vam dakujem za povzbudive slova. Diapozitiv, moj krcok je skrateny na 30 mm, pri 25 mm uz vraj nastava porod, tak mam strach. A ty si naozaj mala krcok skrateny na 0,5 cm = 5 mm ? To mi nesedi s tym, co mi vcera povedal moj doktor. Aj o infuziach mi hovoril, ze ma v nemocnici budu cakat, joj, len aby to pomohlo. Ved sme podla sona len v 23 tt.

Kacenka, ja by som veru nemohla byvat so svokrou, ale moj manzel by isiel k mojim rodicom byvat aj hned, taky mame s nimi vyborny vztah, len do 2-oj izboveho bytiku by sme sa nepomestili. Som strasne stastna, ze mam tak uzasnych rodicov. Prajem ti vela sil, aby si dokazala pripomienkam svokry aj nadalej v pohodicke odolavat.

Zdravim aj vsetky ostatne dievcata.

takyna
20. okt 2009

Luci drz sa moja, a vravim, radsej v nemocnici, hore nohy, klud.rezim, aspon do 7-mesiaca treba zabojovat 😔 , ozvi sa nam 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lucia_b
20. okt 2009

Takynka, dakujem, urcite vas budem informovat, doma lenosim dost, len radsej si posedim pri PC ako lezat na gauci ci v posteli 😒 Ale polepsim sa.
I ked neviem, ci mozem vela lezat na chrbte, minule tehu mi to od druheho trimestra zakazovali, lebo vtedy vraj moze malicke mat nedostatocny pristup kyslika. Teraz neviem, co je lepsie, prosim, napiste mi vas nazor, dakujem.

takyna
20. okt 2009

Ja som lezala aj na chrbte vecsinou s pokrcenymi kolenami, ale hlavne na boku sa mi lepsie lezalo, rozhodne teraz nesed, skor v polohe lezmo na boku, ked sedis, tlaci ti babo na krcok a to nie je teraz dobre, myslim si, ze kyslik nedostatocny este v tomto tt nie je az take riziko, skor vo vyssom tt

kacenka24
20. okt 2009

Lucka, držkaj sa. V žiadnom prípade veľa nechoď a ani neseď. Nohy maj, čo najčastejšie vyložené hore. Ja som bola v nemocke v 26 tt. s tým, že som tiež otvorená, ale na koľko to doteraz neviem. Mala som 5x denne infúzku, potom mi pichali aj injekcie na dozretie pľúcok bábätka, mala som vyvýšenú posteľ - nohy hore a dovolené som mala chodiť iba na záchod. Aj jedlo, návštevy som mala iba na izbe. Musela som stále ležať a pravdu povediac som sa tak bála o malinkú, že som sa bála aj pohnúť a aj silnejšie nadýchnuť... aj tak nám to nepomohlo. 😔

Na Slovensku je pôrod ukončený 24 tt. V takomto skorom štádiu je dôležitý každučký dník a každým týždňom šance dieťatka rapídne stúpajú, takže vydržať.
Luci, poviem Ti pravdu, že po takej skúsenosti by som toto druhé aj 9 mesiacov odležala v nemocke a vyviazanými nohami. Takynka isto vie o čom hovorím. ☹

Nechcem Ťa strašiť, len naozaj situácia je asi dosť vážna, keď aj Dr. Ti povedal, že ešte 1 mm a ide sa do nemocky. Oni teraz len tak pre ni za nič neposielajú ženy ležať.

staza
20. okt 2009

Ahojte.
Lucia,ja som ležala 10 týždňov hore nohami väčšinou na chrbte a ja som nemohla ani na wc.Bolo to strašné a nerada by som si to zopakovala.Mala som som denne dve infúzie.Musíš veľa oddychovať fakt len na wc a dalej ležať.Ináč doktor odporúčal jednej kočke pri prepúšťaní z nemocky aby si nadvihli posteľ doma podložiť niečo a tak ležať.A ako kačenka píše teraz je dôležitý každý deň neboj sa v nemocnici budeš pod dohľadom predsa budeš aj ty kľudnejšia.

diapozitiv01
20. okt 2009

Luci, ja som bola taky pripad, doktor mi najprv povedal ze mam spotrebovany krcok a otvorena na 2cm, v nemocke som non stop lezala plus tie infuzky a krcok bol na ten 0,5cm -1cm, pisal to od do ako aj ze som otovrena na 2 - 2,5cm.. neboj dnesna veda..
ak bude ta hranica kriticka, zoberu ta do nemocky napoja do infuzky a bude dobre, takto vydrzis byt aj niekolko tyzdnov ci dokonca mesiacov,,..
drzime prsteky 😉

a co sa tyka tych svokier, nechapem ako mozu robit zle, ked vidia ze ich synovia su stastni,, fakt tomu nerozumiem,,

lucia_b
21. okt 2009

Dievcata, ste strasne zlate, este raz vdaka, dnes len tak kratko, idem si radsej lahnut. Prajem vam pekny dnicek.

lenka_66
21. okt 2009

dia, mozno prave preto ze nie su jedine zeny v ich zivote

zuzka88
21. okt 2009

Ahojte divcata

Luci! Co to citam? Hadam ma len nechces predbehnut??? Ako baby pisu, pekne lezkaj, ziadny PC a sedenie... Vraj je dobre ked lezis, dat si pod zadok vankus.. alebo ako pise Stazka, vypodlozit matrac! Musim este par tyzdnov vydrzat! Aspon do 30tt 🙂 Ja by som sa veru do nemocky tlacila hned, bude ti tam lepsie a my budeme na teba mysliet..
A do ktorej nemocnice by ta poslal? Ja budem v Ruzinove lezkat, mozno sa stretneme 🙂
A na chrabtiku mozes kludne lezat, kym nie je babo tazke. 2,5-3 kg, tak netlaci urcite na nic. Ja som lehavala pri telke na gauci s nohami na operadle. A doteraz mi nevadi lezat na chrbte..to je vraj syndrom dutej zili, ze ti zacne byt zle a trpnu ti nohy.. Ale babu to nevadi, viac asi tebe.. Ved ja mam napr placentu vpredu, a babo ma kyslik od placenty, nie?

Kati, aj ja som mala zrazeninu pri krpcekovi, dakde okolo 12-14tt, uz sa presne nepamatam... nastastie sa odplavila spravnym smerom, von z tela a vstrebala... Tiez pekne oddychuj a na svokru sa vykasli!

Stastne bruska 😵

dadisek
21. okt 2009

Ahojky holky, mohla bych se k vám přidat? Moje holčička mi umřela v bříšku v 37. týdnu a na svět jsem ji přivedla 4.9.2009. Bylo to pro nás horzné, ale snažíme se s přítelem držet jeden druhého a jít dál. Ale někdy je to hrozně těžké.

takyna
21. okt 2009

Ahoj Dadisek, úprimnú sústrasť 😢 , samozrejme, že sa môžeš pridať.

dadisek
21. okt 2009

takyna Moc děkuju