Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

skippy7
6. feb 2011

ahojte dievčence,

som dlhšie nebola a veru u mna sa všeličo zmenilo.....maly je už na svete, musela som kôli zlym prietokom veľmi akutne porodiť cisarskym rezom 31.1. v 33.tt, bol to hrozny šok, zomlelo sa to bleskurychle,som myslela, že sa mi sniva....maleho potom previezli na Antolsku,lebo troška zle dychal, strašne som sa bala, že zomrie a ja to neprežijem....ale je to bojovník, dosť rychlo začal dychať sam, a je v poriadku, tešim sa 😵...ja už som doma, včera ma prepustili, chodim za maličkym a nosim mu mlieko, kt. si poctivo odsavam, už mam dosť zničene bradavky 🙄, ale prenho vytrpim všetko...
@garnelia potom ti napišem viac, slubujem 🙂
@rikuska21 držim palce, verím, že babätka sa dočkate a budeš štasna mamina 😵
@lucia_b Samko už ma rok??? jeej no to letí, však sa pred chvilou narodil...všetko naj Samkovi, nech je zdravučký a robí ti radosť 🙂

pozdravujem všetky !!

takyna
7. feb 2011

@skippy7 tak Gratulujem a držím palce nech je maličký s tebou čím skôr doma, všetko dobré prajem a teším sa na fotečky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

takyna
7. feb 2011

@skippy7 neboj sa bradavky si zvyknú, moja kamarátka obidve dcér 🙂 ky rodila v 33t, tiež zlé prietoky a jedna má už 16 rokov, a druhá 1 rok 🙂 , neboj sa to už bol pekný týždeň, na bradavky skús Multi-Mam compresses, je to aj masť aj chladive náplaste. 🙂

gejbule1
10. feb 2011

Ahoj holky,ráda bych se k vám přidala jestli mě vezmete 🙂 .Konečně jsem našla téma kde jste měly nebo máte stejné problémy jako já.Právě jsem 18dní po svém 5tém potratu.Jsem zoufalá protože nikde nic nenašli proč se nedaří ☹.

dilema
11. feb 2011

@gejbule1 ach to sa tak zle cita, ja som dva tyzdne po mojom 4tom potrate a taktiez netusim preco sa tak deje...hmm...idem si dat este imuno urobit, ale vela si od toho neslubujem... tiez neviem co mam dalej robit, ci skusat, alebo to uz nechat tak...a zmierit sa....

gejbule1
11. feb 2011

@dilema já po Ms jsem taky ještě objednaná na imunologii.Sice už mi ji před rokem dělali ale prý ne moc podrobně a bez partnera tak jsem se objednala jinam.Nevím jestli to může být patnerem když otěhotním docela dobře a jedno zdravé dítko máme.A co všechno ti dělali za vyšetření?Já už mám všechno možné.A jak potrácíš v 1.trimestru?
Já v 1.trimestru.Střídá se mi zamlklý potrat se samovolným.Ale ten zamlklý je divný.Miminko se začne zpožďovat s vývojem i se tam objeví srdeční akce a pak to zanikne.Nejhorší je to šestinedělí a čekání na další snažení.
Určitě to nevzdávej teda pokud ti hlava dovolí pokračovat ve snažení.

takyna
11. feb 2011

@gejbule1 a hematologicke vysetrenia mate za sebou?

gejbule1
11. feb 2011

@takyna Nevím přesně co myslíš ale na genetice i na imunologii nám krev dělali.

takyna
11. feb 2011

@gejbule1 myslela som hematologicke vysetrenie, to je vysetrenie krvy, lebo napr. ja som musela pichat si cele tehotenstvo do brucha fraxiparin, to mi bolo zistene cez hematologiu, a podarilo sa nam dievcatko donosit 🙂

lucia_b
25. feb 2011

Skyppy, srdecne blahozelam k babatku a veeelmi sa tesim, ze ste obaja v poriadku. Zelame vam vsetko dobre a malickemu vela sil, aby bol cim skor doma s milujucimi rodicmi 😉

Gejbule, vitam ta medzi nami. Je mi luto, ze uz 5x posebe ... Ja by som ti poradila rovnake vysetrenie ako ti radi Takyna - skus poprosit o hematologicke vysetrenie na vrodene trombofilne mutacie. Aj ja som si musela cele tehotenstvo pichat nizkomolekulovy heparin, ako Takyna a az vtedy sa mi podarilo donosit zive dietatko. Drzim palce.

Garnelka, ako sa mas?
Zuzka, uz nechodis na konika?
A Kacenka, ako sa ma Julinka?
Budem sa tesit na spravy od vas aj od ostatnych dievcat z nasej temy.

mimi1111
26. feb 2011

ahojte ja som mala v januari druhy potrat chcela by som sa spitat po akej dobe ste sa snazili o babo my by sme chceli po prvej MS

miss_stanya
26. feb 2011

@mimi1111 som na tom rovnako ako ty, 20.1. potrat-porod v 22tt /dve deti/. Pytala som sa dr. ci mam cakat 3 mesiace ako sa vsade vravi, on tvrdi, ze maternica potrebuje na regeneraciu 40 dni...ze sa mozme kludne snazit uz po sestonedeli.... tak dufam... a tebe drzim tiez palce🙂

mimi1111
26. feb 2011

@miss_stanya mrzi ma to ja som mala 31.1 v 5 tyzdny mne lekar povedal ze po 4 mesiacoch no tolko cakat nebudem dufam ze sa ti to podarii drzim palceky

miss_stanya
26. feb 2011

@mimi1111 Podla toho, ako sa budes citit.... Bolo to pomerne skore stadium, tak ak budes mat cyklus v pohode a budes sa psychicky dobre citit, urcite nemusis cakat tolko🙂)) Dockas, sa, neboj...

mimi1111
26. feb 2011

@miss_stanya ak ti mam pravdu povedat uz neverim tomu vies ja by som sa do toho pustila aj teraz no musim pockat aspon na prvu MS.av ti sa ako citis??

emka0
26. feb 2011

@miss_stanya Ahoj ja som tiež prešla niečim podobným ako ty. 24.1. som mala tiež UPT v 18tt. Bábo malo vadu nezlučitilnu zo životom. Toto bolo moje už 3 neuspešne tehotenstvo.Tak teraz čakam na mrchu. V marci mame ist aj s manželom na genetiku. No a potom sa uvidi kedy sa začneme snažit o dalšie bábo. A ty si mala prečo ukončenie? Ak ti nevadi o tom hovorit. Bolo to tvoje prve tehu?

miss_stanya
26. feb 2011

@emka0 ahoj, mne sa spustil predcasny porod. Mala som cerklaz-zasity krcok, aj tak sa mi uvolnila, jednemu syncekovi odisla plodova voda a obaja museli nasledne von:( Mali 22t takze nemali sancu prezit, zlaticka moje krasne. Dr som sa pytala, co dalej, on povedal ze 6 tyzdnov je liecenie maternice a potom sa mozme znovu pokusat. Malicki sa narodili normalnou cestou, nebol rez, mozno aj preto....

miss_stanya
26. feb 2011

@mimi1111 No ja sa v tom cakani na mrchu nevyznam... Ja som mala 2-3 tyzdne normalne krvacanie, potom uz len obcasne spinenie, take narazove, vlastne az do vcera. Dnes je 38 den po a neviem, kedy mam cakat normalnu MS. Kamoska co mala potrat v 6mes svojho casu povedala, ze 6 tyzdnov sa cistila a o dalsie dva tyzdne, teda 2mesiace potom, dostala prvu MS. Tak som z toho uplny magor... Nastastie sa telesne citim dobre. My sa zacneme snazit uz teraz, nemam pravidelnu ovu, takze je to vec nahody...

miss_stanya
26. feb 2011

@emka0 Inak ty si iny bojovnik🙂)) Zelam ti, aby sa co najskor nasla pricina, potom na to nejaka medicinka a dalsie tehu uz bude uspesne....

mimi1111
26. feb 2011

@miss_stanya prajem nech ty to vide to co si prezila je strasne a robili ti aj nejake vysetrenia preco sa to stalo?dufam ze nam to vide vsetkym co sme si tym presli

dlabinecka
26. feb 2011

@dilema Ahoj, nečetla jsem všechny Tvé příspěvky, tak nevím.... Doufám, že se nějak netrefím, kam nemám. Moje sestra 3x potratila - vždy koncem 1. nebo začátkem2. trimestru. Pak změnila doktora, který zjistil, že má dědičnou ¨chorobu krve. nevím, jak přesně se to jmenuje, ale zjistili, že když otěhotnění a začne se jí zvyšovat hladina HCG v krvi, tak jí krev houste, což má nakonec za výsledek to, že k miminku nejdou živiny.... žádný jiný doktor tohle neznal. Když počtvrté otěhotněla, dr jí nasadil nějaké injekce, které si denně sama píchala do bříška. Když šla rodit, tak to nikdy z personálu neznal.... Je to jedna z možností, která mě napadá... Je mi moc líto, co jsi zažila, vím, že je to hrozně těžké. Prožívala jsem to se sestrou a sama jsem měla veliké problémy otěhotnět, takže bych chtěla pomoct, nebo alespon povzbudit...

miss_stanya
26. feb 2011

@mimi1111 Zatial vysetrenia nemam ziadne...Pocula som, ze ked sa to stane prvykrat, lekari z toho velku vedu nerobia... Na otazku preco sa to stalo, mi dr. povedal,ze nahoda :( Mozno dve deti boli vacsie riziko... Mala som aj dost plodovky, ci to mohlo byt a tym... Deticky zomreli az cestou na pohotovost, do poslednej chvile boli v poriadku, len keby ta voda nevytiekla:( Jeden dr povedal, ze to bolo tym sitim, mohlo podrazdit maternicu k vacsiemu pohybu...Na to som ale od 11 tt brala lieky, tak neviem... Otazok preco je vela, odpoved ale nie je ziadna. Zatial si nepripustam, ze by sa malo nieco take opakovat, ale zazrak ludskeho zivota je mimo nas, my to velmi neovplyvnime.U teba boli obidva MA v 1. trimestri?

mimi1111
26. feb 2011

@miss_stanya vies co v auguste som mala mimomaternicove lekari povedali ze mam 6 mesiacov pockat s otehotnenim cakala som a to skoncilo potratom ☹ takze ano obidva v 1trimesri preto som sa rozhodlav teraz hned a ziadne cakanie ty sa len drzkaj ja na tvojom mieste by som to nezvladla vobec obdivujem

miss_stanya
26. feb 2011

@mimi1111 jaj, nie som ziadna hrdinka, nemysli si.... ale mam okolo seba ludi, ktori mi pomahaju, urcite ich mas aj ty, takze to nakoniec vybojujeme!

dilema
26. feb 2011

@dlabinecka dakujem pekne za povzbudenie, mne krv vysetrovali, a pri poslednom tehu som si aj pichala clexane na riedenie krvi, tiez som si od toho vela slubovala, ale zial ani to nam nepomohlo, hmm... teraz si este riesim imunologicke vysetrenia, uvidime ako to dopadne, chcem verit tomu, ze raz sa nam babo podari, no kazdym potratom sa ta nadej znizuje... smutne je vsak to, ze clovek ani nevie preco je to tak, lebo ziadne ochorenia nam zistene neboli...

mimi1111
26. feb 2011

@miss_stanya chvala bohu mam aj ja ludi okolo seba a dufam ze mas pravduuu a vybojujeme spolu a bude vsetko tak ako ma byt a to ze budeme tehulky coskoro

dlabinecka
26. feb 2011

@dilema Aha, tak to bylo ono. to si sestra píchala taky. A těhotenství bylo úspěšné. To mě vážně moc mrzí. Nějakou příčinu už to ale mít musí, tak snad je zdravotnictví už tak pokročilé, že na to přijdou - musí!!! 😉 Je mi hrozně smutno z toho, že ted už je tak strašně moc lidí s takovými problémy... Nic není zadarmo...☹

emka0
28. feb 2011

@miss_stanya Dakujem ti za povzbudenie, strašne túžim po babetku. Dufam a verím že sa raz dočkam. Spravim preto maximum čo sa da!! Prvý krok su tie geneticke vyšetrenia. A potom sa uvidi!!!! Neviem sa dočkat toho pocitu mat bábo v brušku. Je to najkrajší pocit na svete!!!

ivkamb
28. feb 2011

@miss_stanya ako tak pozeram nase deticky odisli do nebicka priblizne v rovnakom case len moj Davidko bol o nieco starsi ☹ , dufam ze sa tam spolocne hraju 🙂 a davaju na nas pozor

miss_stanya
28. feb 2011

@emka0 Tak to ma byt, musime urobit vsetko, co sa da. Teraz uz viem, ze zena a matka su skutocne najstatocnejsie a najsilnejsie bytosti na svete.... urcite sa ti to snazenie vyplati, viem to!