Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

rikuska21
12. mar 2009

Ahojte, som smutna lebo som dopisala dlhy predlhy mail a niekde sa mi stratil

ale skusim to v skratke napisat este raz,

Je to velmi smutne citat tieto riadky, ale aspon viem ze som v tom neni sama. V utorok v noci som mala pravdepodobne samovolny alebo spontanny potrat, ani neviem ako sa to spravne povie,

Je mi z toho strasne, viem ako sa citime vsetky

slzy mi tiekli ked som vam pisala tenmail pred chvilkou ktory sa mi stratil, ale ani neviete, ako sa mi ulavilo ked som to dala zo seba von aj ked to niekde zmizlo..
Ja som presvedcena o tom ze nasa psychika je velmi dolezita v tomto procese, a myslim si ze to aj dost ovplyvnuje,

Ja viem ze by sme mali pozitivne mysliet a nemat strac , ze co ak sa to stane znova, ale poradte ako na to
poznam aj pripady, ze uz to vsetko vzdlki amali vybavenu adopciu a potom spontanne otehotnela a donosila dve zdrave deticky, len tym ze sa jej mysle, oslobodila a perstala sa trapit, tak po 10 tich rokoch sa to stalo.

Mne tiez zistili trombofiliu mutacia heterozygot, endometriozu, mam choru stitnu zlazu, a v prahe na imuno mi zestili ze si vytvaram protilatky na muzove spermie a na trofoblasty, mam za sebou 1 nespesne IUI a idem na druhe,
teraz som odmietla brat akeklvek lieky ani perdnison, ktory mi predpislai v prahe neberiem
Ktore chodite do gyn fivu tak mi dajte rady
vdaka

rikuska21
12. mar 2009

Dakujem lenocke za tito temu,to som potrebovla a nebolo to tu

Vam babule, sefinka, lenka, garnelie, lenocka, vika andrea, a ostatne ktore som si mena nezapametala, posielam velke objateie a vela pozitivneho myslenia velky usmev aj ked sa nam tak malo objavuje na tvari,

vika34
12. mar 2009

garnelia KET je vloženie rozmrazených embrií a tie moje boli geneticky vyšetrené a bohužiaľ sa neuchytili
rikuska čo by si chcelavedieť?Ja chodím do GV

rikuska21
12. mar 2009

Doki je proti liekom a prednisonu a ani nestimulujem pred iui, ci je to standardny postup,-prepac ja som teraz vo ferticente zmylila som sa , na IUI som bola v GF
a neviem aky je rozdiel medzi MA a spontannym potratom

garnelia
12. mar 2009

Rikuska,
mi srdce zoviera bolesť keď čítam príbehy so smutným koncom...
čo sa týka psychiky,ti poradiť neviem,ja sama hľadám odpoveď...ani čo sa týka gynfivu,nemám s tým skúsenosti ale mi viac bab povedalo,že oni sú zo všetkych centier najlepší čo sa týka prístupu a aj mne ich odporučili...

...a tiež mi pred chvíľou zmizol niekde mail...aj ma vyhodilo zo stranky,tak som sa musela znovu prihlásit...

Držím ti palčeky!

vika34
12. mar 2009

MA znamená ,že pldu nezačne biť srdiečko,ale bo začne a po čase zase prestane a spontánny potrat,že začneš krvácať a neudrži sa to .zažila som oboje.Chystám sa aj ja do FC,ja som tam síce už raz bola pred rokom,ale dr.mi nenavrhol IVF ani nič podobné a povedal,že ked sa to podarilo raz musíme skúšať,ale kedže som prirodzene neotehotnela od roku 2006,možno sa mi to ani už nepodarí.
Viem ,že dr. vo FC neuznáva prednison,ale ja som ho jedla aj kvôli hrubému črevu a čoc sa týka iui,ja som nebola takže neviem ,ale ked som chodila ešte do Pod.Biskupíc tak som jedla nejaké stimulačné lieky,ale nikto mi nekontroloval ovulku,merala som si teplotu a sexovalaako na povel.Otehotnela som takto 3 razy,ale dalo mi to veľa práce sa strafiť/a jeden rozvod/ 😀

vika34
12. mar 2009

odkedy som na koníku,tak čo čítam ,tak najlepší prístup je vo FC alebo v Heliose,ale mne nevadilo ani GF len tie hrozné ceny ☹

garnelia
12. mar 2009

Rikuska,
MA-missed abort je,keď plod odumrie bez príznakov(ty to možno ani nezistíš)-ideš na ultrazvuk a povedia ti,že nebije srdiečko... a spontanny potrat-keď začneš krvacať

vika34
12. mar 2009

ozvem sa zase zajtra ,dobrú noc

garnelia
12. mar 2009

Vika,som niekde čítala,že už majú zmluvy s poisťovňami...(GF)
Zaoberaju sa v tychto centrach aj infertilitou?Alebo ti povedia,že treba skúsať?

lenka_66
13. mar 2009

garnelia.infertilita je druh neplodnosti.cize kazde centrum asistovanej reprodukcie by sa malo v tomto orientovat.
je jasne ze sa niekde viac zaoberaju prenosmi a niekde inym.no verim ze by ti to vedeli povedat aj oni

milocka
autor
13. mar 2009

Lucka / Sefinka: Mala som opakovane krvne testy na vsetko mozne, vratane imunologie, zrazanlivosti krvi, uz si to vsetko ani nepamatam! Vsetko mi vyslo negativne. Minuly november sa doktor aj do mna pozrel, kedze tento mesiac je to 2 roky co sa nic nedeje, ci nemam zrasty, ci mam priechodne vajecniky (laparoskopia a hysteroskopia) a vsetko je v poriadku. Presviedcal ma, ze sa s tymto zaobera uz 30 rokova, ze 2 za sebou, i 3 mozu byt vec nestastnej nahody. Momentalne nemam inu moznost ako verit, ze je to tak a ze sa to nakoniec podari.
Capenka: Este aby som pripomenula, ze som UK, nie na Slovensku, ale dakujem.
Sefinka: vidis, kolkokrat uz clovek pocul pribehy, kde lekari nevideli nadej a ukazalo sa, ze este stale nevedia vsetko. Sefinka, urcite ta tehotenstvo v zivote prekvapi este niekolkokrat a ja pevne verim, ze aj so stastnym koncom.
Andreya: Nie si sama!!! Viem presne ako sa citis! V praci mam 2 kolegyne ktore boli tehotne v tom istom case a ich deticky budu tuto jesen oslavovat uz 2 roky. Dakovala som bohu, ked prisiel den ked odisli na matersku, a uz som sa na ne nemusela divat. Oni uz su spat aj s materskej po roku a ja som stale ani nezacala. Ale jedno je iste. Zlepsi sa to!! A pride aj rad na nas.
Vika: Tiez Ti drzim palce. Ty mas v rukach ten najlepsie dokaz - dcerku! Urcite, urcite sa dopracujete este k jednemu!
Renys: Ja verim, ze psychika dokaze neskutocne vela. Ludom zo stresu vypadaju vlasy, kdejake ochorenia sa prejavia..co to teda vie tiez narobit z reproduktivnym systemom?!?! Nevzdavam to ani ja!

milocka
autor
13. mar 2009

Holky, predtym nez som odoslala moj posledny prispevok som si vobec neuvedomila, ze ste uz na 2hej strane!!!
Rikuska: Moc mi je luto, co prave prezivas a velmi velmi ti drzim palce, aby si sa co najskor psychicky aj fyzicky zotavila. Viem aky je to pocit, ked clovek nevidi svetlo na konci tunela. Moja,ale raz bude vsetko dobre!

krpatucka
13. mar 2009

Ahojte zenicky, mozem sa k vam aj ja pridat? Tiez mam anjelikov, prazdnu naruc a roztrhane srdce 😔

capenka
13. mar 2009

u nás jak se říká na Moravě to má každé centrum infertilní poradnu,drahá polovička spermiogram a ty uplně na vše krev. a anopyrin je na ředění krve nic víc nejvíce potratů je právě z tromfobolie krev se zahuštuje ucpe se céva a je to hned ....psala jsem dotaz www.neplodnost.cz při opakovaných potratech dávají v poradně něco automaticky naředění krve.no mi půjdem tentokrát už do toho po 4 .

capenka
13. mar 2009

hledala jsem v papírech a našla je to habituální poradna tkvz.pro opakující potraty

garnelia
14. mar 2009

Renys antifosfolipidove protilatky sa zistuju na imunologii?Su to protilatky proti partnerovym spermiam a embrijku?Alebo to je nieco iné?Ja mam isť ešte na imunologické vyšetrenie ale vobec neviem kam a ani to,čo sa tam bude diať.Tu na koníku som niekde čítala,že tie protilátky vyšetrujú iba v Prahe a u nás v Martine v centre,ale musíš byť ich pacientkou...baby máte s tým nejaké skúsenosti?

garnelia
14. mar 2009

Lenka ďakujem,tak to jedine obrátit sa na niektoré z centier...

Krpatucka pridaj sa k nám,podelíme sa o skúsenosti a podržíme sa navzájom... 🙂

Capenka ja sa poobzerám na nete či niečo nenájdem u nás alebo ako Lenka písala,poinformujem sa v niektorom centre.U nás to už bude piaty-krát(1x bolo mimomaternicové),dúfam že nám to všetkým vyjde,babenky držte sa!

renys
15. mar 2009

Garnelia, jojo, v Čechách jsou 2 centra - u nás v Plzni - profesorka Ulčová-Gallová - mezinárodní poradkyně v této oblasti - orientují se spíše na opakovanou potrácivost - a v Praze v Pronatalu - zde řeší příp. imunolog. příčinu neschopnosti otěhotnět. Ale jak vidíš, ani braní Prednisonu a píchání Fraxiparinu na ředění krve mi v dalších 2 potratech nezabránilo 😖 ...Jinak vyšetření probíhá odběrem krve oběma partnerům, sperma a ovulačního hlenu. Jak mi řeklo spousta dr v nemocnici - bohužel ač je medicína vyspělá, tak potrácivost nedokáže vyřešit - je to příroda! Jen mi všichni říkali nevzdávat - že je větší pravděpodobnost, že vlastní mimi budu mít, než naopak.

garnelia
16. mar 2009

Babenky ahoj!

Renys nenapísala nahodou profesorka Ulčová-Gallová knihu o imunite,tuším s názvom:neplodnosť-útok imunity...Prednison sa zase berie keď máš protilátky,že?Tiež som to niekde čítala na koníku.
Tiež mi povedali,aby som sa nevzdávala(ja som to už chcela vzdať a pomýšľali sme o adopcii),že každá žena túži po dieťati-po vlastnom dieťati.Si ma potešila,že takto máme vačšiu šancu ako naopak.Držím ti palčeky!

lucia_b
17. mar 2009

garnelia, aj mna este caka mnozstvo vysetreni, najma z dovodu, ze moj prvy spontanny potrat s najvacsou pravdepodobnostou suvisel s trombofilnymi mutaciami, ale umrtie mojho dietatka v 36 tt vraj nie a jednym z vysetreni bude aj imunologicke vysetrenie. Tiez si chcem dat vysetrit antifosfolipidove protilatky, ale v nemocnici taketo testy nerobia a tak budem rada, ked mi poradis, kde by mi ich mohli vysetrit.

Rikuska, je mi to taaak luto, posielam ti silne elektronicke objatie, rovnako aj ostatnym dievcatam s podobnym osudom ... Aj mne nesmierne pomohlo, ze som mohla svoj smutny pribeh napisat, rozpravat totiz o tom nedokazem, aj ked mi stale tecu slzy ...

Anreya a milocka, som na tom uplne rovnako, moje tri kamaratky teraz v januari a februari porodili svoje deticky a dalsie 2 kolegyne v praci cakaju babatka a ja nedokazem ist pozriet ich pokladiky a v praci trpim obrovskou bolestou ... Stale si cerpam dovolenku, neviem, ako sa vratit medzi ludi...

natula
17. mar 2009

Ahojte dievcata, ja som bola na inej teme, ale tato vasa ma zaujala a fakt dostala. My sa snazime rok a pol a stale nic a tak zacinam byt zufala, ale stale nestracam nadej, verim, ze sa nieco zmeni, viem pochopit ako sa citite a vzdy to pochopi, ta, ktora tak velmi tuzi a nedari sa. Drzim vam vsetkym vsetky palce, budem na vas chodit vzdy ako sa bude dat/t.j.zial len v robote 🙂 / velmi mi to pomaha....

renys
17. mar 2009

Gernile, děkuji, taky Ti moc držim palečky a všem ostatnim taky tak...teď jsem rozjela pořádný kolotoč - chci dát šanci přírodě, takže navštějuju léčitelku, vždy mi dodá hodně energie a optimismu, sestra na gyndě mi na ní dala kontakt, už pomohla mnoha ženám...bereme s manžou preparátky na očistu ( trpim na mykozy) a regeneraci, v dubnu jedu do lázní.. a pak začnem s přípravamy na otěhotnění...můj manža je naprosto zlatej, shodli jsme se na tom, že západní medicína nám zatim moc nepomohla, tak ještě než se vrhneme na tvrdší kalibr - IVF s PGD - tak zkusíme jemnější alternativu.

vika34
17. mar 2009

ahojte som tu dlhšie nebola musela som predýchať,že nám nevyšlo Ket,teraz sa chystám do brna do repromedy na konzultáciu,tak dúfam,že mi nejako poradia v mojom probléme,pá

garnelia
20. mar 2009

Babenky ahoj!

Renys,navštevovať liečiteľku považujem za veľmi dobrý nápad a verím v to,že ona dodá veľa optimizmu a energie.Ona lieči bylinkami,že?
Ja ešte stále neviem ako ďalej(či sa ešte raz pokúsiť prirodzenou cestou alebo sa obrátit na niektoré centrum),musím zájsť k mojej gynekologičke len mi to nevychádza kvoli robote...

Vika,
je mi ľúto,že to zase nevyšlo a som veľmi zvedavá,čo ti poradia v Brne...držím palčeky

garnelia
20. mar 2009

Natula dufam,že aj tebe sa podarí otehotnieť a donosiť krasne mimi!Vieš problém je,aj keď otehotnieš a potratíš...tešíš sa na mimi,nosíš ho pod srdiečkom a zrazu ti povedia,že nebije srdiečko...no niečo hrozné!Ja ťa tiež viem pochopiť!

garnelia
20. mar 2009

lucia,
rada ti poradím keď už budem vedieť kam ma pošlú a prajem ti veľa šťastia! 😉

Lenka ako sa máš?Dúfam,že je všetko v poriadku,Ty si tuším jediná tehulka medzi nami 🙂

Milocka dostala si IP?

vika34
21. mar 2009

ahojte,jasné dám vedieť čo v Brne,ale ešte mi neodpovedali na mail,tak musím čakať 😢

renys
21. mar 2009

Ahojky, Garnelie, jojo prostě tonoucí se stébla chytá 😉 , něco je zřejmě špatně, když už 4 x neúspěch, no a dr mi akorát dali radu, zkoušejte dál, jsou ženy, které potratí i 7x 8x a pak mají 2 děti...no léta běží a chci mít jednou pocit, že jsem pro to udělala maximum, jsou věci, které bohužel západní medicína vyléčit nedokáže či si nepřipouští - samozřejmě nejsem ten blázínek, který by s vážnou chorobou chodil po léčitelích 😉 !!. V těle je vše propojeno a ve zdánlivé banalitě může být zakopaný pes. No už toho mám tolik za sebou - čínská medicína, srovnání kostrče, homeopatie,...no takže teď dávám šanci té babce(bylinné preparáty od fy Energy), co k ní chodíme a uvidíme. Tak budu referovat, jestli to přinese požadovaný úspěch 😉 . Bylinky nám neublíží, minimálně pročístíme tělíčka.

lienka79
22. mar 2009

milocka aostatne...tak ja vas chcem povzbudit...my mame tiez 2 anjelikov...prve rehu po roku snazenia....ale nasledovali 2 potraty kratko po sebe ado tretice to vyslo..bez pomoci lekarov..dokonca sme leteli aj lietadlom na dovolenku,ked som bola v 5tt ..a vsetko dopadlo do tretice dobre....mame zdraveho chla[pceka,kt.tento tyzden oslavi 2.NARODENINY...
tAK SA HLAVNE Nevzdavajte..tenm bocian raz tu cestu urcite najde 😅