Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

wolfskinka
13. aug 2009

taky nebola ty si prezila ovela ale ovela horsie veci ako ja .... a zvladla si to ... a za to ta velmi obdivujem

takyna
13. aug 2009

zvladla ako zvladla, wolfi, boli to stale, vcera som napriklad mala sialenu depku, a nemam ani pred kramami, takze tak je to so mnou 😝

kacenka24
13. aug 2009

Ahojte dievčatká.

Dnes som si Vás dočítala. Srdečne gratulujem šťastnej mamičke Lenke a jej synčekovi Marekovi. 🙂

Ahoj Skippy. Je mi to veľmi ľúto, čo sa stalo Tvojmu dieťatku. 😔 Všetky slová sú teraz zbytočné ... no vermi, že čas otupí Tvoju bolesť. Samozrejeme zabudnúť nikdy nezabudneš, no postupne sa s tým naučíš žiť. Ja som tiež maminka nádherného anjelika. 😢

Ja ani nemám zatiaľ nič nové. Akurát to, že som zmenila doktora. Od budúceho cyklu užívam na vyvolanie ovu Clostilbegyt. Tak som zvedavá. Má s jeho užívaním niektorá skúsenosť?

kacenka24
13. aug 2009

Taky, hlavu hore... posielam Ti láskyplné objatie.

takyna
13. aug 2009

Ahoj Kacenka rada ta tu vidim, velmi pekne dakujem, tiez posielam objatie 😵 😵 😵 😵 😵
ako sa más?

takyna
13. aug 2009

Wolfi ma skusenosti s Clostilbegytom, ja som ho tiez brala ale je to uz par rokov do zadu, velmi uz si nepametam, ako sa to presne uziva, budem ti drzkat palce Kacenka, hadam aj my tu v tejto teme budeme vsetky znova "stasne bruska" aj s detickami zdravimi na konci toho dlheho tunela 😵 😵 😵 😵

kacenka24
13. aug 2009

Taky, mám sa fajn, vďaka za opýtanie. Stále bojujeme ... prichytila som sa pri pozitívnych myšlienkach na budúcnosť, tak hádam už bude len a len lepšie.

Stále si meriam BT a tento mesiac vyzerá byť plodný, teda aspoň ovulačný. 🙂 Uvidíme, lebo som všetky svoje grafy doniesla tomu novému Dr., že nemám ovu. Tak mi spravil sono vaječníkov a vyzerá byť všetko OK, žiadne cysty, zrasty ani nič podobné. Tak sa teším.

Na genetickom vyšetrení na trombofíllne mutácie prišli na to, že som heterozygot MTHFR. A čítala som na nete, že tento typ nedokáže spracovať "obyčajnú listovku". Tak som si kúpila Femibion 800+Metafolín a ten teraz užívam.
Ináč ten článok je fakt dobre napísaný, aj re nás laikov 🙂
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=co-m...

wolfskinka
13. aug 2009

kacenka ... clostilbegyt je na stimulaciu rastu folikulov v ktorych dozrievaju vajicka, uziva sa vacsinou 3-7dc 2x1 a potom 10.a 14.dc pojdes na sono a povedia ti ake velke su folikuly a pravdepodobne 14.dc ti pichnu pregnyl do zadku na dozretie a uvolnenie vajiciek z folikulov do vajcovodu a naplanuju ti pohlavny styk alebo inseminaciu ... toto vsjo o clostilbegyte

skippy7
13. aug 2009

Ahojte,
je pravda,že to chce čas....aj tak mam pocit,že to bol iba zly sen. Ja som doma 3.tyžden a všetci sa ma pytaju,kedy pojdem do roboty.Ešte planujem byt bud.tyžden na PN-ke, tak hadam to neni dlho?Mne doktor povedal ,že mame počkat asi 6 mesiacov,ale by som chcela začat aj skor, ved, čo ked sa nebude darit?....nam sa podarilo oteh.totiz az po roku a pol, tak mam obavy.
Zuzka88 neboj, bude to ok,teš sa na zdrave babatko... nasadil ti dok.aj nejake lieky?? Mne chce Duphaston, tak neviem, bojim sa,aby nemal rozne vedlajšie učinky.Nikdy som nič take nebrala....

kacenka24
13. aug 2009

Wolfi, ja mám naordinovanú 1 tabletku na 5 až 9 DC. Nemám ísť na žiadnu injekciu. Akurát len to, že mi Dr. kázal prísť na kontrolu na 3 mesiace. 😒

kacenka24
13. aug 2009

Skippy, ja som doma už od januára. Teda najskôr som bola na materskej a potom, keď mi skončila som bola 2 mesiace na PN. Mám super všeobecnú Dr. Do PN-lístka mi napísala, teraz neviem ako sa presne tá diagnóza volá, ale išlo tam o Poruchu adaptability na životné podmienky, alebo tak nejak. Že to je "normálne" klasifikovaná choroba. Povedala mi, že to bežne mávajú ženy napr. aj po rozvode.

inci
13. aug 2009

ahojte,
wolfskinka, vyzera to nadejne 😉
kacenka, rada ta tu vidim. clotyl som uzivala aj ja. popros lekara nech ti robi aj sono pocas cyklu inak budes len zytocne pchat do seba lieky.
i.

kacenka24
13. aug 2009

Inci, on problém v otehu nevidí. A ten Clostyl mi predpísal so slovami: "predpíšem Vám ho na pošteklenie vaječníkov". Tak hádam vie, čo robí. Preto mi kázal aj namiesto 2 tabletiek denne užívať, len jednu. Samozrejme nie som vôbec nadšená, že budem užívať také lieky. Ja mám všeobecne veľmi negatívny vzťah k liekom a pokiaľ môžem tak sa im vyhýbam na sto honov. 😖

Ináš Inci, ten nový Dr. je Paučin, neviem či ho poznáš. Má otvorenú novú ordináciu pri Farskej uličke. Robí aj so sestrou pôrodníka v Čadci. Veľmi si ho chvália. Som sa ho pýtala na ten môj prípad a povedal mi, že určite ten krčok sa neotvorí zo dňa na deň. Musel sa otvárať dlhší čas... a Dr. predtým si to "nevšimol"??? 🙄 Pri ďalšom tehu mi bude robiť meranie kŕčku, vraj má v ordinácii na to prístroj. A ešte, že budem rna rizikovom. Ale to neviem, čo znamená.

takyna
13. aug 2009

Kacenka ja mam tiez toho heterozygot MTHFR ale napisala mi doktorka z genetiky, ze to ma valna vecsina populacie, a nic k tomu 🙄 , kyselinu listovu si aj ja zacnem znova ordinova 😉

kacenka24
13. aug 2009

Áno Taky, to isté aj mne Dr. povedal. Že by bolo omnoho horšie byť homozygot.

takyna
13. aug 2009

ale nehrozi nam pichanie fraxika?

wolfskinka
13. aug 2009

a to vam tie zygoty kde zistovali ... mne robili komplet genetiku a nepsominam si ze by mi nieco take povedali

takyna
13. aug 2009

Wolfi na genetike klasickej, robi sa to z krvy, vsetky tie rozbory, aj toto

wolfskinka
13. aug 2009

tak to mam vsetko porobene tak by to malo byt ok ked mi nic nepovedali

takyna
13. aug 2009

urcite to mas v poriadku, ja som ani pri dcerke nic nepichala, vtedy som ani take nic nevedela, boze KRÁSNA NEVEDOMOST, je niekedy aj fajn 🙂

inci
13. aug 2009

na paucina som pocula dobre referencie, ma dobre vybavenu ordinaciu. ja som zatial zostala pri veselom resp. u jamrisku. stale cakam na vysledky z hematologie v MT. prvy krat sme tam boli v aprily a odvtedy len cakam a cakam....pravdu povediac ani velke nadeje nerobim kedze velakrat tie stavy robia problem len pocas tehu. no a ja som pocas odberov tehotna nebola....ja vobec neviem, ci ist do dalsieho tehotenstva...no ale to je o inom...
rizikove tehotenstvo znamena, ze budes castejsie chodit na kontroly. resp. ta daju hned na PN.

takyna
13. aug 2009

Kacenka na margo toho clanku, Femibion metafolin a Femibion mefalin je to iste? ci?

takyna
13. aug 2009

najhorsie je ze vo vsetkom je jod, a pri stitnej zlaze mi nevedia povedat, ci sa to moze brat, ale len poradit sa s doktorkou

zuzka88
13. aug 2009

Katarinka, ahooooj 😵 rada ta tu opat vidim 🙂
Wolfi, dufam, ze nic vazne 😔
Taky, ja beriem na stitnu zlazu euthyrox hadam od 12 rokov a momentalne beriem multivitamin calibrum mami aj femibion 800 a endokrinologicka nic nenamietala... od prveho trimestru beriem 100mg euth., pred tehu to bolo 75 mg, a teraz v druhom mi to neupravovala, takze vysledky su dobre

takyna
13. aug 2009

Zuzka tak to beries ako ja ten euthyrox, tak skusim si kupit tiez femibion 😵 , v tehotenstve som tiez brala 100

kacenka24
13. aug 2009

Taky, tam bude preklep. Je iba jeden a presný názov má "Femibion® 800 Kyselina listová Metafolin", tento sa užíva pred tehu až do 12tt. A potom sa prechádza na "Femibion® 400 Kyselina listová Metafolin". Ja som ho kúpila v jednej jedinkej lekárni v Žiline 30 tbl., teda na jeden mesiac za 13 €.

takyna
13. aug 2009

dakujem Kacenka, idem akurat do lekarne, a na postu tak snad ho aj tu budu mat 🙂

majte sa pekne, zajtra sa ozvem 😵

kacenka24
13. aug 2009

Ahoj Zuzi. Ako sa máš? Bábo poslúcha? Písala som Ti mail ešte pred dovolenkou, no neodpísala si. Asi sa zasa ocitlol v pošte SPAM-ov. 🙂

garnelia
13. aug 2009

Babenky ahoj! 😵

Kacenka ten clanok je fakt dobre a zrozumitelne napisany,ja som tiez aj MTHFR heterozygot,len co v tom pripade ked je homocystein v poriadku?Ze my nedokazeme spracovat obycajnu listovku a tym padom je aj hladina homocysteinu vysoka...neviem.Asi je to myslene na homozygotnu mutaciu,ktora je urcite horsia.

Takynka,ahoj! 😵 Dufam ze uz mas lepsiu naladu! 🙂
Femibion mam aj ja.

Wolfi mne napr.zistili tieto mutacie tak,ze mi na gynekologii zobrali krv a poslali na genetiku do Bratislavy tusim.Ale chcela to vediet gynekologicka.

garnelia
13. aug 2009

Lucka,
mam to naplanovane tak,ze akonahle sa mi podari otehotniet a na testiku budu //,prejdem na 100 mg Anopyrinu a potom necham vsetko na gynekoloicku a hematologicku,ale ja budem mat urcite fraxik

Zuzka,
som rada ze si uzivas tehu a prajem ti stastne brusko!!! 😵 😵 😵

Taky,
je pravdou,ze vo vsetkych tychto tehu vitaminoch je pridany aj jod.Akurat som niekde na ceskej stranke citala,ze existuje nejaky ELEVIT,ze ten je bez jodu ale ci sa predava aj u nas,to neviem.A zase ten neobsahuje ten metafolin.Urcite sa porad s tvojou endokrinologickou este predtym,ako by si zacala brat Femibion.