Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

lucia_b
15. sep 2009

Ahojte dievcata, prajem pekny volny dnicek .

Kacenka, len pekne meraj teplotku dalej a mozno ... S kolacikom si mi narobila chutky, tento recept poznam, je naozaj vyborny 😉

Takynka, drzim palce, aby v Brne vsetko dobre dopadlo.

Diapozitiv, na motorke opatrne, ja som po porode isla sice len na bicykly, ked mi zrazu mylienky sklzli na tu nestastnu udalost, vobec som nevnimala okolie a takmer som vbehla rovno pod kolesa auta. No neviem, keby ma manzel silno neokrikol a nemala som take dobre reflexy, asi by to nedopadlo dobre. Ale to nechcem strasit, ja len ze opatrnosti nikdy nie je dost. Ale take dobre prevetranie je na druhej strane velmi potrebne 🙂

No a na zaver na pobavenie - to ked som sa ja uplne prebrala z narkozy, radsej mi nikto nechcel prezradit, co som rozpravala, iba ze som rozpravala neustale a mne sa tak trosku mari, ze som neskutocne obdivovala oci sanitara, co ma priviezol 😀

rikuska21
15. sep 2009

Jej babulky, tu sa mi to dnes hemzi samim optimizmom.
Tie pribehy po narkoze su fakt uzasne ja som toho tiez zazila spustu, aj komickeho .

Kacenka recept som si vytlacila len tie jablcka budem musiet kupit, skoda ze ja nemam zahradku,nazbieraj vela hribikov, myslim si ze je idealne pocasie na zbieranie, je aj poprsane tak nech ich vela najdete

takynka, tiez ti drzim palecky na brno, ak by mne nevyslo ketko tiez sa chystam do brna

Diapozitiv, moja naj kamoska skoro prisla o nohu a dozivotne biude dokalicena a krivajuca vdaka motorke, tak nechcem ani ja strasit ale bu velmi opatrna

Lucik , aj tebe prajem krasny volny dnicek ja idem zobudit muzicka po nocnej a tiez asi skocime na prechadzku pa

diapozitiv01
15. sep 2009

Babulky,
takze z moto dnes nic nebolo, najprv mi nesla nastartovat a ked nabehla tak nedrzala na volnobeh, tak som isla autom kuk maminu.
Este par dni a idem do prace, ale najskor vo stvrtok idem na kontrolu po sestonedeli.

zuzka88
15. sep 2009

Ahoj Taky 🙂 veru, celkom to ubehlo..tak tie tyzdne naskakuju... a aj Lucke...tiez uz je za polovicou! Len nech dobojujeme do zdarneho konca, ci zaciatku?

Luci, tak ako? Napis, ci sa podarilo

Kacenka, dufam, ze teplotka neklesne 😉

Aj ja vsetky pozdravujem 😵

zuzka88
17. sep 2009

Bambulky, a kde ste vsetky zmizli? Sme sa prepadli na 3. stranu 🙂

Stastne bruska!

skippy7
17. sep 2009

Veru, nejak to tu "zredlo"......musime to tu troška udržiavat, aby sme celkom neprepadli 😀

Dufam, že sa mate všetky dobre a tešite sa na krajšie zajtrajšky... 🙂 🙂 🙂

Majte sa všetky krasne a držte sa !!!

kalja
18. sep 2009

Ahojte kočky, tak som si bola po výsledky hormonálneho profilu a výsledky po laparoskopii - prefuk vajcovodov. Hlásim - diaľnica voľná, už len vypustiť autíčka 😀 😀 😀 (nič som nemala upchaté, žiadne zrasty, všetko priechodné, hormonálny profil ok), tak ja už neviem, kde može byť chyba, ale asi najskor v mojej hlave. Ale čo už. Tak sa majte, a držkajte sa. Bozkávam.

diapozitiv01
18. sep 2009

Kalja,
super, lepsia sprava dnes na rano ani nemohla byt 🙂 .
Tak drzime palceky a hlavne nechat tomu volny priebeh aj ked sa mi to lahko hovori.

pajinka111
18. sep 2009

Ahojky,tak se k vám taky přidám..Mám taky 2 andělíčky,mám za sebou 2 potraty ve 14 a v 17 týdnu,třetí těhotenství se už povedlo,ikdyž bylo udržované injekcema,mám zdravou dceru,ta je už slečna 10let.Už spoustu let se snažime o druhé a nedaří se..Beru clostil a utroš,pak pregnyl a ovulku mívám jen hodně málokdy.Měřím teplotu,taky je někdy vzorová a z toho je pořád jen dole,tak jako ted ,už 23 dní dní se drží nízko a ovulka asi nikde,ani přes 2x 5000 pregnylu,navíc je mi po něm zle..tak vám všechny zdravím a držim všem pěstičky at se bezo zadaří //

zuzka88
18. sep 2009

Pajinka, drzim palceky nech sa konecne podari a pre teba aj vsetky TEHUvirusik 😵 😵

kacenka24
18. sep 2009

Ahojte dievčatá.
Tak ďalší mesiac v ťahu ... skončila som na antibiotikách. Som už z toho zúfalá, nešťatná a znechutená.

Dávam si druhé kolo oddychu od koňa, pretože sa mi zdá, že mi je bez neho lepšie. Raz si dolu, raz si dolu... mne sa momentáne zdá, že som dlhý čas dolu a potrebujem sa z toho dna nejako vyhrabať.
Ozvem sa, keď budem mať niečo nové. Majte sa peknučko, budem na Vás vo svojich modlitbách myslieť.

zuzka88
18. sep 2009

Kacenka 😔

garnelia
20. sep 2009

Ahojte baby! 🙂

Ani nas nenachadzam 😠 ...tretia strana ☹

Zuzka,
ako tie tyzdne ubiehaju... 🙂 😵
Este stale som sa nedostala ku knihe...Ty ju mas uz urcite 4x precitanu...musi sa stat aj u mna zazrak 😉 (//),aby som mala cas 🙂

Lucka,
a co si vycitala z tych sanitarovych oci? 😀 😀
Som rada ze sa mate dobre a ooozaj,mas uz ten pristroj na pocuvanie srdiecka? 🙂

Takynka,
vela stastia v Brne,stastne bruskooo! 😵

Pajinka,
vitam ta v nasej temicke 🙂

Kalja,
co sa tyka psychiky,vie narobit vela neduhov 😠
Uz sme to tu parkrat prediskutovali,treba sa k tomu pozitivne stavat...ti poviem aj ja mam s tym problem po tolkych neuspechoch,ale snazim sa byt v pohode...aj sa mi darí 2 dni v tyzdni 😀 (vikend)

Skippy,
maj sa krasne,drz sa! 😉

skippy7
20. sep 2009

Ahojte dievčata!
chcem vas všetky pozdravit a povzbudit, naozaj musime poziitivne mysliet a verit,lebo zazraky sa deju!!! 🙂 🙂
tak sa držme! paa

lucia_b
20. sep 2009

Ahojte dievcata,

Garnelka, pamatam si len, ze mali hnedu farbu, ale ako som ich ospevovala, to netusim, nik mi to nechcel radsej prezradit. 😀 Pristroj uz mam, Lenka bola taka zlata, ze mi ho pozicala, ale zial, ja nepocujem ani len svoje srdce, nie to este babatka, uz som vyskusala vsetky mozne "maziva 😀 " , aj rady od Lenky a Zuzky a stale nic. Tak dufam, ze je vsetko ok ...

Kacenka, hlavu hore, bud silna, velmi ti drzim palce a tesim sa, kedy sa opat k nam pridas do diskusie.

Vsetkym prajem pekny den.

kacenka24
20. sep 2009

Ahojte dievčatká.
Tak aká som bola zúfalá, teraz sa rozsietila nádej. 😵 Dostala som tie antibiotiká a kopec ďalších liekov na moje prechladnutie, alergiu, atď. a Dr. mi vraví,, že momentálne radšej žiadne tehu. A včera ráno som si iba tak spravila test, že či idem pokračovať v liečbe a pchať sa liekmi a mala som na tehu teste krásne //. Skoro som odpadla. 😅 🤐
Mám teraz veľmi veľký strach, či je všetko ok, lebo som predsa len užila 2 tbl. tých antibotík. Teraz pokračujem v liečbe bez liekov, mám zápal priedušiek a hróóózne kašlem. Zajtra idem ešte k svojej všeobecnej Dr., nech ma vypíše na celý týždeň na PN. Ku gyndošovi pôjdem až v piatok, ak bude všetko v poriadku. 🤐
Júúúj ani nemôžem tomu uveriť... toľkému šťastiu. 😵

takyna
20. sep 2009

Ahojte moje zlaté 🙂

Kačenka moja to bude úplne v poriadku neboj sa, super strašne sa teším s tebou 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Garnelka pozdravujem aj samozrejme všetučky , všetky, Luci potom je Kačka na rade s tým prístojom na srdiečko, a dúfam, že potom ja 😉 🙂

pekný večer 😀

kacenka24
20. sep 2009

Taky, ďakujem moc. 😵 Je to taký zvláštny pocit, stále tomu nemôžem uveriť. 😕 Bola to moja prvá ovulka od januára a báác, podarilo sa. 🙂 🤐 Dúfam, že týmto sa to iba začalo a bude nás tu čoskoro s takýmito správičkami viac a viac.

diapozitiv01
20. sep 2009

Ahojte babulky,
dufam ze ste maly krasny slnecny den.
Kacenka to je uplna parada, ze 2 ciarocky 🙂 . Veru zatial vysad tie antibiotika a zajtra utekaj k dokymu nech ti da take ine co sa mozu aj s babatuskom pod srdieckom.
Zatial aj skusaj homeopatika, tie by mali byt v pohode.
Drzkam palceky daj o sebe vediet a hlavne myslime pozitivne. 🙂 🙂 🙂

skippy7
20. sep 2009

Kačenka, tak to je uplne užasnééé!!! 😵 😵 😵 ......tak slniečko opat vyšlo, vidiš, je to super sprava.Snad sa budeme postupne my ostatne pridavat 🙂 . Držim palce, nech sa vyzdravieš a nech je všetko ok,aby si si mohla vychutnavat tehulkovanie.

vadelka
20. sep 2009

Ahojte babenky,ani ja som pri vas dlho nebola,ale zatial nic nove.
Katka,to je uplna parada,zda sa,ze tie tehu virusiky zabrali🙂Konecne nejaka dobra sprava.Ani nevies ako sa tesim. 😝 Drzim palceky.

kalja
21. sep 2009

Kačenka, až zimomriavky po mne prešli, a normálne si mi opeknila deň. Veľmi držím palčeky, a vyzdrav sa. Bozkávam.

lenka_66
21. sep 2009

kacenka , tisko gratulujem.nech len vsetko bude ok 🙂

mame po krstinach.kuk aku tortu sme mali.

idem bo uz sa tu niekto mrvi 😉

drzim palce stastnym bruskam

zuzka88
21. sep 2009

Kacenka, nadherna sprava! Gratulujem a posielam IP 😉

Zdravim aj ostatne maminky a buduce maminky! Katuska nam tu zasvietila slniecko pre vsetky 🙂 Tak nech sa tie tehu virusiky nalepia aj na ostatne cakatleky, drzim moc palce 😵 😵 😵

Garneli, neuveris ale neviem sa na druhe knihove kolo prepracovat...odvtedy som ju ani neotvorila! Neboj, pocka ta, nikto ti ju nevycita 🙂

kacenka24
21. sep 2009

Zuzanka, ďakujem za správičku 🙂 🙂 🙂 Zatiaľ ne je nič nové, iba to, že som si ráno robila po 2 dňoch testík a čiarka silnie. 😵 🤐

Od dnes som týždeň na PN, aby som sa poriadne preliečila a potom nastupujem znova do školy. Uvidíme na ako dlho. 😕

zuzka88
21. sep 2009

Kati, jasne ze silnie, co ineho??? Len sa nam ty pekne liec 🙂

Z nasej temicky Novembrovky dnes isla do nemocky prva tehulka, sice uz je 33tt ale aj tak na nu musim mysliet, nech vsetko dobre dopadne 😔 😔 😔

diapozitiv01
21. sep 2009

Ahojte,
dnes som si prvy krat merala bazalnu teplotu, 🙂
chcem sa za tych par mesiacov naucit, rozpoznat ako funguje moje telo.
Zacala som brat kyselinu listovu, to neuskodi,
na ocnom mi doktorka neodporucila brat hormonalnu antikoncepciu, lebo mam nejake rozvetvene cievy na ocnom pozadi a vlastne v celom telo by to malo byt tiez a HAK sposobuje hustnutie krvy, takze nebudem ziadnu HAK brat.
Nakolko mam 12 rokov cukrovku, picham si inzulin a navyse mam hypofunkciu stitnej zlazy + naseho anjelika Maximka ktory zomrel na vrodenu srdcovu chybu na 4. den po porode dalsie tehotenstvo musi byt velmi opatrne a hlavne vzorove na liecenie uz spominanych chorob.

kacenka24
22. sep 2009

Dobré ránko, dievčatká.
Akosi nemôžem spať, pretože MM sa odo mňa nakazil bolesťou hrdla a priedušiek 😒, tak som musela predčasne opustiť našu spálňu, aby sa chudáčisko vyspal do robotky. A keďže ja som celý týždeň PN, tak mám čas spať aj poobede. 🙂

Zuzka, neboj sa. Už je to bábätko dávno za hranicou životaschopnosti. Keď sme chodili za našou Marí, tak tam boli aj takéto detičky narodené v tomto tt. Aké sa nám zdali len veľké, oproti tým naším narodeným v 25 tt. 😔 Neonatológia je dnes na vysokej úrovni. Ale samozrejme strach je tam vždy ... treba na tú mamičku pozitívne myslieť. Bábätko vie, prečo sa mu v brušku už nepáči a vybralo na svet tak skoro.

Diuška, to je super, že si sa rozhodla si merať BT. Takto presne zistíš kedy máš ovuláciu. Aj listovja je super. Odporúča sa brať pár mesiacov pred plánovaným tehu. Neviem teda akú značku berieš, no my tu s dievčatami sme sa tak Zhodli na tejto "Femibion® 800 Kyselina listová Metafolin" nakoľko obsahuje ako jediný prípravok u nás na trhu ten Metafolín. Neviem, či si čítala tento článok, no mne sa pomohol sa rozhodnúť, či ju brať, alebo nie. 🙂 http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=co-m...
Ja som sa ináč tiež minulý týždeň objednala na kompletný hormonálny profil s neskorším zameraním na štítnu žľazu a včera som bola u Dr. a vyšetrenie som už aj zrušila. 🙂

diapozitiv01
22. sep 2009

Dobre ranko babulky,
ja som hore uz od 4:30. Vcera sme boli s manzelikom u urologa. Mal mu kontrolovat ci ma ureoplazmy, mykoplazmy, nakolko mne zistili pozitivitu na ureoplazmy tesne pred porodom. Som myslela ze to sa robi vyter z mocovej trubice ale prdlajs, robi sa to z ejakulatu. Tak sme rano na tom makali, za chvilku sa obliekam a vyrazam zaniest nas biologicky material do labaku do polikliniky 🙂.
Inac vrelo odporucam si to dat testovat, vas gynekolog vam spravi ster z krcka a za par dni viete vysledok.
Tento bacil moze branit aj pocatiu, alebo sposobovat potraty, ci predcasny porod. Mne ho zistila cirou nahodou v 30tyzdni.
Tiez je super dat si zistit tu stitnu zlazu, ci je ok, chodila som ku gynekologovi 2-3x ze mam strasne nepravidelny cyklus, raz mi meskal 3 mesiace, potom 2 atd. no proste hroza. On nato ze nic, ze pockame, ani vyvolavacka proste nic. a po mojom prvom neuspesnom tehotenstve, teda mamickovstve som ho zmenila..
Az raz mi spravili testy na stitnu zlazu a pozrime sa, boli pozitivne, teda nedobre..
Hypofunkcia sz sa prejavuje nepravidelnym cyklom, unavou, pocitom chladu,,, to vsetko som mala.
Spravna funckia sz je velmi velm dolezita pre spravny vyvoj dietatka..
Co sa tyka kyseliny listovej, zatial beriem lekarom odporuceny Acidum Folicum, je to vlastne latinsky nazov kyseliny listovej. Jedna tabletka obsahuje 10miligramov listovky. Femibion 800 obsahuje 400mikrogramov listovky a 400mikrogramov metafolinu. Ale acidum folicum je cisto len kyselina listova ziadne ine dalsie vitaminy.
Pekny den zelam 🙂

zuzka88
22. sep 2009

Dobre ranko, ak sa mozem zapojit k tej kyseline listovej

Mne doktor povedal takto, kyselina listova je velmi dolezita hlavne v zaciatku tehotenstva a teda sa uziva. Telo si ju dalej premiena na ine latky ktore potrebuje a medzi nimi aj na metafolin
No zeny s mojou diagnozou, MTHFR heterozygot - porucha zrazania krvy, si nevedia kyselinu listovu v tele premenit a zuzitkovat ju, preto je dobre uzivat femibion, ktory uz ma tu premenenu kyselinu listovu.. Doslovne mi povedal: Mozte zjest aj tonu kyseliny listovej denne, ale vase telo ju neprijme, odide tak ako prisla..
Takze ja od zaciatku tehu uzivam ajkyselinu listovu aj femibion 800 (800 aj teraz, nie 400..)

Tolko moja skusenost, alebo ako som si to ja zapamatala 🙂

Krasny dnik vam prajem!

Kati, kedy ides k doktorovi?