Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

zuzka88
1. jún 2009

Katy, staci ze si zachytils to najdolezitejsie, STASNE BRUSKA! Coskor aj tebe, tfuj tfuj virusiky na teba!

kacenka24
1. jún 2009

Ahoj Katarínka. Dávno som Ťa tu nevidela. Ja mám tento mesiac máj - slzavé údolie. Mala sa narodiť naša Marínka. 😢 A takisto všade stretávam samé bruchane a keď vidím mamičku s kočárikom, tak ma až pri srdci zapichá. Veru som si nemyslela, že namiesto kočíkovania budem svojmu srdiečku nosiť kvietky na hrobček. 😔

Ja som tiež zo začiatku rozmýšľala nad CAR, ale sa utešujem, že keď som prvýkrát otehotnela "normálne", tak hádam to pôjde aj po druhýkrát. Aj keď momentálne je moja ovulácia niekde na dovolenke.

Aj ja sa pridávam ... šťastné brušká ...

katy.m
1. jún 2009

zuzko,děkuji 😵 a chytááááám 😉 ,snad se to na mě přilepí stejně dobře jako rýma 😀

kacenko,moji milovaní andílci se měli narodit v červenci,takže to nejkrizovější období asi taky ještě přijde.Teď si jen čtu přírůstky na dvojčátkách,kam jsem chodívala a dostávám esemesky od kamarádek z porodky,se kterýma jsme měli podobný termín.Rve mi to srdce 😔
Ale musíme být silné a jít dál,určitě se na nás taky brzy usměje štěstí 😉

kacenka24
2. jún 2009

Kačenka ja som mala mať termín teraz v máji na Deň Matiek a tak som si ten deň patrične "užila". 😢 Taktiež som donedávna čítala príspevky májových maminiek a porovnávala sa s nimi. No povedala som si dosť, pretože ma to veľmi bolelo a ničilo. Teraz, keď už je "potom" mi je trošilinku lepšie, pretože viem, že musíme byť silné a bojovať za naše šťastie už teraz - od tejto chvíle. Silu mi dodáva hlavne pocit, že čoskoro otehotniem. 😵

U nás teraz na chvíľku zasvietilo slniečko, tak ako v mojej duši. 🙂

lucia_b
2. jún 2009

Ahojte dievcata, pisem vam, lebo sa prestrasne bojim, vobec sa neviem ukludnit, oci mam uz uplne vyplakane...Ale pekne poporiadku. Urcite si spominate, ako som pisala, ze som nedostala MS a pojdem na vyvolavacku? Tak ja som dnes rano len tak skusila tehu test, ci nahodou ..., hoci nemam vobec ziadne priznaky a navyse som nepozorovala ani plodny hlien. Ale tehu virusiky od Zuzky a Lenky asi ku mne doleteli, lebo na teste bola slabulilinka //. A tak som pre istotu isla ku gynekologovi. Na usg nic nie je vidiet, ale mam nameranu nizku hladinu hcg, avsak jemu sa nieco nepozdava, povedal, ze hcg skontrolujeme este v piatok, ale mam vraj velmi vysoko vystelku maternice, ako pred MS a vraj vidi na konci krcka krv v hliene, ze je dost mozne, ze tehu samo skonci alebo ide o mimomaternicove. Ja to uz isto neprezijem ... 😢 😢 😢
Teraz sa mi zda, ze piatok je taaaak daleko, na nic sa neviem sustredit, dnes som v praci nic neurobila. Garnelia, ty si pisala, ze si mala mimomaternicove, prosim, mala si nejake priznaky? Ako sa to zistilo?

katy.m
2. jún 2009

luci,moc na tebe myslím...hlavně nepropadej panice,určitě jsi ještě hodně v začátku,takže proto ty pochybnosti.Mě do 4 tt tvrdili to samé,gynekolog si stále myslel,že mám mimoděložní,celou dobu nešlo na sonu nic vidět a sliznice byla vysoká.Počátkem 5 tt se ukázaly 2 bublinky.
Určitě je to těžké,zvlášť po tom,čím jsme si prošly,ale věřím tomu,že se na Tebe usmálo štěstí 🙂 Hlavně teď neplakej,musíš být silná 😉

staza
2. jún 2009

Ahoj.Chcela by som sa s vami poradiť.Dnes som bola v car za lekárom sa poradiť,čo mi navrhuje po mojom predčasnom pôrode,ktorý žiaľ bol pred piatimi týždňami.No trošku ma šokoval s tým,že mi navrhuje čím skôr otehotnieť po pôrode čiže ked sa mi dostaví menštruácia/ešte som nemala od pôrodu/tak sa začne s prípravou na ket.Chcela som len vedieť nie je to veľmi skoro po pôrode?mne v nemocnici povedali,že pauza musí byť pol roka.Ale na druhej strane si myslím,že lekár v car určite vie čo robí a predsa je odborník.Co vy na to?Je to strašne ťažké znovu všetko začínať a strachovať sa ako to dopadne.

kacenka24
2. jún 2009

Lucinka, srdiečko neboj sa a hlavne už neplač. Viem, že je pre Teba táto situácia ťažká, ale naozaj neplačkaj. To Ti teraz vôbec nepomôže a môžeš si iba uškodiť. Keď si písala, že čiaročka bola slabulinká môže ísť ako aj Kačenka spomenula o začiatok tehu a vtedy je naozaj ťažko robiť predčasné závery. A poznáš doktorov, tí namiesto toho, aby ženu povzbudili a hovorili v pozitívnom, tak radšej sú vo svojich vyjadreniach opatrní a spomenú všetky riziká.

Budem na Teba veeeľmi pozitívne myslieť a večer sa za Teba pomodlím. 🙂

kacenka24
2. jún 2009

Ahojky Staza. A v ktorom týždni si porodila? Ako si otehotnela? A bol to normálny pôrod, alebo CR?

inci
2. jún 2009

ahojte,
lucia, suhlasim s babami. netreba robit predcasne zavery. doktori radi"strasia". tiez pevne verim, ze si na zaciatku tehotenstva a preto este nic nevidel na UZ. ak ti test vysiel pozitivny a HCG tiez, urcite si tehulka 😉vela trpezlivosti pri cakani na pozitivne spravy.

staza, je mi velmi luto, co sa ti stalo...po tolkych IVF...musis byt velmi silna zena. neviem ti poradit. najlepsie by bolo skore otehotnenie a zdrave donosene babo. to by urcite bola naplastou na tu velku boliestku, co teraz mam v srdiecku. ja by som bez vahania dala na dalsie tehotenstvo ak by mi niekto "zarucil" ze donosim zdrave babo...lenze v mojom pripade uz to nikto nevie "zarucit" a ja by som dalsiu stratu isto neprezila...
baby, stastne bruska

kacenka24
2. jún 2009

Prepáč Staza až teraz som si všimla Tvoj pas. Je mi to veľmi ľúto, čo sa Ti stalo. 😔
Ja som porodila v 23+1 g.t. Celé to bolo na hranici pôrod/potrat, pretože v SR sa za pôrod považuje ukončený 24 tt. Ja som však rodila cisársky, pretože malá bola zle otočená a chceli jej dať ešte šancu. Po cisárskom reze mi každý "odborník" radil koľko máme čakať na ďalšie otehu - pol roka, rok, dva roky. Pre mna nepredstaviteľne dlhá doba ... Ja som si však dala čas 3 mesiace (ako mi radila aj moja nová Dr.) a tak sa teraz snažíme už naplno. 😵 Myslím si, že lekári v CAR najlepšie poznajú Tvoj zdravotný stav a tak vedia zhodnotiť, čo je pre Teba najvhodnejšie. Krátky čas po pôrode je všetko ešte pootvárané a tým je oveľa väčšia šanca na otehotnenie ako napríklad po roku. A veľa žien aj tu na MK otehotnelo dokonca počas šestonedelia a tešia sa z krásnych detičiek. 😉

staza
2. jún 2009

Tak ja som otehotnela po 12 rokoch snaženie a bolo to moje 4ivf.Ale do car sme začali chodiť v 2004.Medzi tým som mala aj 5xket.Už som nevedela,čo mám robiť aby sa to podarilo a tak sme sa rozhodli pre zmenu car a výsledok bol pre nás šokujúci ked sa to podarilo.Bol to neopísateľný pocit dlho som tomu nemohla uveriť.Ani som nevedela,že som tehu tak som sa dobre cítila.Až na osudový deň ked som v 17tt išla do poradne.Vtedy mi moja dr povedala,že sa začínam otvárať,že ma pošle do nemocnice a mi urobia cerklage.Aj som v ten deň išla do nemocky to bol piatok a to zašívanie mi naplánovali na pondelok.Lenže už k tomu nedošlo,pretože mi neskoro večer odtiekla plodová voda.To ma hned previezli na pôrodníctvo,že to určite potratím.Lenže môj anjelíček bol silný a bojoval.Kedže kontrakcie neprichádzali išla som späť na gynekologiu kde som si odležala 10 týždňov bez toho aby som vstala z postele a to ani na wc som nemohla.Bolo to neskutočne ťažké len ležať a skoro sa nepohnúť.A to lekári mi stále hovorili,že je všetko v poriadku.No a nečakane som dostala bolesti to už som mala kontrakcie každých 5 minút.Nasadili mi infúzie aby mi to zastavili.A po nekonečných dlných štyroch dňoch kontrakcií nastal spontánny pôrod už som bola otvoraná na 6 palcov.A najlepšie z toho všetkého bolo,že injekcie na pľúcka mi vôbec nepichali až jeden deň pred pôrodom,čo si myslím že je neskoro a to mi povedal aj dr na novorodeneckom.Ja som mala dosť vysoké zápalové parametre nakoľko mi dlho odtekala plodová voda.Pôrod bol rýchly aspoň,že nebol ťažký.Malinkého mi vôbec neukázali nevidela som ako vyzeral a dosť ma to bolí.Ale na druhej strane si hovorím aspoň ho nebudem mať celý život pred očami aký bol.Stačí mi ked stále počujem v ušiach doktorku ako mi oznamuje,že môj maličký zomrel.Tak na to nezabudnem nikdy to sa nedá.Ja len dúfam,že sa raz dočkám zdravého bábetka a to prajem každej jednej z vás.

staza
2. jún 2009

Ináč ja som celé tehotenstvo pichala injekcie na riedenie krvi som MTRHFR heterozygot.Genetiku máme v poriadku.Mám už veľa za sebou u mňa nejde nič jednoducho.Kacenka ty si tiež prežila svoje a aj ostatné a nechápem prečo sa stávajú také hrozné veci.

kacenka24
2. jún 2009

Stazka, je mi to veľmi ľúto, čo si si musela po tom všetkom prežiť. 😔

Tiež tomu nerozumiem, že prečo Ti tie injekcie pichali až tak neskoro. Ja som prvú z nich dostala okamžite ako som išla do nemocky na udržiavanie. Okrem toho som takisto bola na infúziách, no podarilo sa im pôrod oddialiť o 4 dni. Moja maličká, napriek tomu, že to bol iba 24 tt. sa narodila živá. Z nemocnice, kde som porodila ju až po 4 hodinách previezli na vysokošpecializované pracovisko pre takto skoro narodené detičky. Vôbec jej nebola od začiatku poskytnutá starostlivosť akú by potrebovala. Žili nám 8 dní ... pre mňa to boli najdlhšie a najťažšie dni v živote. 😢
A ešte som sa Ťa chcela spýtať, či sa Tvoje bábätko nenarodilo živé, pretože, keď sme chodili za malou boli tam detičky predčasne narodené od 24 až po 31tt. A detičky narodené v 27 tt. mali pomerne vysoké percento záchrany bez následkov.

jarula
2. jún 2009

ahoj holky 🙂. Chtěla bych Vás hlavně podpořit 🙂. I já sem si prošla 4 potraty a díky svojí vrozené vadě ( nějaká vada s chroozomy ) mi doktoři doporučili IVF, ohužel za dva roky se nenašla vhodná dárkyně :(. Už jsem se smířila s bezdětným životem a ejhle,aniž bych se nějak zvlášť snažila,čekám mimčo a zatím je všechno v pořádku 🙂. Jsem ve 14 tt a zatím všechny testy na vady jsou v pořádku 🙂. Myslím,že je hlavně důležité přestat řešit nějaké plodné a neplodné dny,s nervama čekat každý měsíc na menstruaci,ale hlavně se hoďte do klidu. Opravdu věřím,že na každého se dříve nebo později usměje štěstí 🙂. Nevím,co je an tom pravdy,ale prý jsou chlapci odolnější vůči všem případným vadám,případně potraům a mám li být upřímná,co vím,tak veškeré mé předchozí těhotenství byly prý opravdu holky a podle výsledků testů teď čekám chlapečka a zatím je vše v pořádku 🙂

takyna
2. jún 2009

Ahojte žienky 🙂
Luci nerob paniku, este sa vobec netrap, nic nie je este iste, mimomaternicove ti mozu potvrdit iba na ultrazvuku a ten ti este nerobili, testy zvyknu klamat, mozes mat rozhadzane hormony, prosim ta netrap sa vopred. Vsetko bude dobre, mozno to bude dietatko a nie mimomaternicove,klud, hlavne klud a rozvahu, presli sme si uz vsemoznim,...neboj sa, keby to nedajboze aj bolo mimomaternicove co nebude, urobili by ti kyret , a ide sa dalej....neboj sa

Stazka je mi veľmi lúto tvojho anjelika, presli sme si vsetky tým...je to tažké sme tu pre teba aby sme si všetky navzajom pomahali do lepsej psychiky pre buduce deticky a stastny zivot 🙂

pozdravujem vás všetky mamule a buduce mamule "šťastných brušiek" 🙂

kacenka24
2. jún 2009

Ahoj Jarula. V prvom rade Ti gratulujem k brušku 🙂 a prajem pohodové tehu.
S tým "nemyslením" na plodné a neplodné dni máš pravdu, len väčšinou toto už hovoria ženy, ktoré bábo čakajú. Asi zabudli aké je to ťažké na to nemyslieť, byť v pohode ... mať prázdne bruško ...

S tými dievčatkami máš pravdu. Lebo na Jis-ke boli 4 detičky a z toho, len my sme tam mali dievčatko, ostatní boli chlapci ... a dopadlo to tak ako to dopadlo.

staza
2. jún 2009

Ano narodilo sa živé ale žilo len 45 minút bol "Extrémne nezrelý".Nakoľko mi veľmi skoro odtiekla voda tak sa pomalšie vyvíjalo ale stále mi dookola hovorili,že je všetko v poriadku.Ináč ma deň pred pôrodom previezli do nemocnice kde je najlepšia jiska pre skoro narodených detičiek a to ja som sa pýtala nech ma prevezú aby maličké malo vyššiu šancu na prežitie.Chcela som tam rodiť a nie aby po pôrode prevážali malé ako lekári chceli.Oni mi len povedali,že ked sa narodí a bude životaschopné tak dieťa prevezú lenže ja som s tým nesúhlasila a trvala som na prevoze ešte pred pôrodom.Strašné je to zdravotníctvo a najmä prístup niektorých lekárov.

takyna
2. jún 2009

Jarula aj ja gratulujem 🙂 , ale bohuzial suhlasim s Kacenkou, da sa na to nemysliet ked ma clovek na tehotenskom teste dve ciarky 😔 a potvrdenu tehotnost s krvy...inak je to tazka utopia, ked tuzime po dietatku....a toto je uprimne

Stazka , neviem s kade si , ale vsade tu na Slovensku a niekde aj v Cechach je starostlivost strastnaaaaa, my sme na to doplatili.....

staza
2. jún 2009

Takyna dakujem tvoj príbeh som sledovala minulý rok a bolo mi veľmi ľúto ako to dopadlo aj som si vtedy povedala,že dúfam mne sa také niečo nestane no žiaľ stalo sa.Držím ti veľmi palce nech ti ket vyjde.
Jarula gratulujem k tehu.

takyna
2. jún 2009

Stazka dakujem 🙂 , aj ja ti velmi prajem, čim skor dietatko, je to velmi, velmi, tazke, clovek si musi prejst tym smutkom, ja som niekedy hore raz dole , ako na hojdacke pocitov....
ale bojujeme a to je dobré... 🙂

staza
2. jún 2009

No zatiaľ si poplačem každý deň asi to raz prejde ale ten smútok ostane.Ja len tiež verím,že mi ket vyjde a konečne si užijem tehu bez problémov so šťastným koncom.

takyna
2. jún 2009

Stazka, pre nas ako si mi familiarne hovorime "umelinky" je to myslim si este tazsie, vsetky tie hormony, zmeny nalad , zmeny na vahe, a o peniazoch ani nehovorim, co si musime prejst,aby sme vobec otehotneli a potom ten strasny uder je to velmi krute... 😔

aj ked pre vsetky mami co prisli o dietatko je to samozrejme velmi smutne a tazke...

kedy chces ist na KET? a kde chodis do centra?

kacenka24
2. jún 2009

Takynka súhlasím s Tebou ... raz hore raz dole... ako na hojdačke pocitov - lepšie si to vystihnúť nemohla.

Najhoršie, že predčasne porodiť môže hociktorá tehuľka. Tým myslím predčasný okolo 25 tt. Vôbec nikde sa o tom nehovorí ani nepíše. A potom sa to stane a Ty prichádzaš na to, že je nás veľa ... mamičiek extrémne nezrelých detičiek. 😔

kacenka24
2. jún 2009

Stazka, a v ktorej nemocke si ležala? A kde Ťa potom previezli? Vraj na Slovensku sa každý deň narodí takéto bábätko. 😒

takyna
2. jún 2009

Kacenka strasne vela nas je..., ja neviem ci je tato civilizacia nejaka chora cela ☹ , v podstate to beriem ako na porovnanie, v tom case ked som mala slastnych 18 rokov cakala som moju dcerku a nebolo tolko predcasne narodenych deticiek, ani tolko umrti deticiek....cim je svet vyspelejsi tym je to vsetko nejako na ruby..., zeny zo socialne slabsych vrstiev ako sa to dnes moderne hovori, rodia, a zeny co maju predpoklady pre zdravy vyvoj dietatka ho nevedia donosit....strasne nieco....

staza
2. jún 2009

Ja chodím do gyncare v Košiciach.Lekár mi povedal,že ked dostanem ms tak začneme s prípravou na ket.Zatiaľ som nemala ms dnes je presne 5 týždňov od pôrodu takže som zvedavá kedy sa mi dostaví.Súhlasím s vami vo všetkom.

takyna
2. jún 2009

Stazka a mas este mliecko?, lebo ja som mala strasne problemy s odstavenim mliecka ☹ , neskoro som aj menzes dostala, v podstate po 7mesiacoch zaciname KET teraz v juni, ak vijde v co dufam.... 😵

staza
2. jún 2009

Ja som z Ke ležala som v starej nemocnici a potom ma previezli do novej fakultnej nemocnice(neviem ako dobre poznáš Ke).Tých 10 týždňov ležania bolo neskutočných a potom som sa učila znovu chodiť.Nohy som mala také slabé len sa mi podlamovali a opúchali nenormálne boleli dnes je to už lepšie nikdy by som už nechcela ležať tak dlho.

kacenka24
2. jún 2009

To bude asi tým otráveným svetom ... všade je jed - v potravinách, vo vode, vo vzduchu. Pán profesor na neonatológii nám povedal, že stačí, že sa tehotná žena nadýchne vzduchu, v ktorom sa nachádza infekcia a tá spustí predčasný pôrod. 😒

Takynka a Stazka veeeľmi Vám držím palčeky, aby sa Vám podarilo všetko o čom snívate. 😵