Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

kacenka24
19. máj 2009

Ahoj Teuška. Určite si vieš predstaviť aká je v tejto dobe náročná práca s deťmi. Stále sa len hovorí o právach detí, ale aké práve máme my učitelia a čo, alebo kto inás chráni??? 😠 Ja som mala v triede 8 ročného róma z detského domova, ale ten čo vyvádzal, škoda reči. Mával záchvaty a v tých chvíľach sa vôbec nekontroloval ... búchal, trieskal, kopal okolo seba, do najhorších mi nadával, žiaci mi naschvál pľuli do môjho pitia. Musím sa priznať, že som sa ho bála (teda nielen jeho, lebo tam bolo veľa rómov), pretože som mala strach, že mi kopne do bruška, alebo mi hodí do chrbta nožnice. Preto rozmýšľam, či keď budem druhýkrát tehu, tak sa dám radšej na PN ak tam ešte budem robiť. Ja som rozhodnutá, že keď druhýkrát otehotniem nikomu to nepoviem, až keď to bude vidno. Dokonca aj rodine (možno iba mame). Nechcem, aby sa ma niekto niečo pýtal, lebo ľudia vedia byť zlí a neprajní. Bývame na dedine - a to bola senzácia, keď nám zomrelo bábo. Je však pravdou, že ľudia sa mi teraz radšej vyhýbajú ako by mali prísť so mnou do reči. Na druhej strane som rada, lebo neviem o čom by som sa s nimi bavila. Odkedy sa mi to stalo úplne som zmenila pohľad na život. Predtým by som sa zamýšľala nad takými vecami a špekulovala o nich a teraz iba mávnem rukou a je mi to jedno, nech si kto chce myslí čo chce.

Teuška ani neuvažuj, či sa do toho pustiť. Už teraz chystaj ŠŤASTNÉ BRUŠKO. 😉

teuska
19. máj 2009

No asi potrebujem troska rozptylenia a povzbudenia od vas 😉
Kacenka myslim, ze urcite by si mala ostat druhykrat doma, ak robis s takymito detmi. Su naozaj nevyspytatelne. A navyse ani stres neprospieva babatku.
Aj mne sa zmenil pohlad na svet a uvedomila som si vela veci. A musim s tebou suhlasit aj o ludoch, naozaj.

teuska
19. máj 2009

Ahoj Kacenka, budem musiet uz ist. Snad sa mi podari zajtra najs si cas. papa a peknu noc 😅 😉

kacenka24
19. máj 2009

Ďakujem, aj Tebe peknú dobrú nôcku. Ahojky. 🙂

lucia_b
20. máj 2009

Kacenka, Teuska ma pravdu, pri druhom tehu sa urcite daj vypisat na PN. A ako to, ze riaditelka s tebou nepocita? Ved po materskej mas plne pravo vratit sa do prace. Viem, ake je to tazke a o to viac ti drzim palceky. Teuska, dufam, ze sa nam podari ta povzbudit a dodat ti odvahy do dalsieho tehu, aby sme sa raz mohli vsetky spolu tesit zo stastnych brusiek a po 9. mesiacikoch aj so stastnych deticiek.

kacenka24
20. máj 2009

Lucka, to je také komplikované. Ona by ma teda zobrala na rok, ale ako povedala iba "dokončiť" prac, zmluvu a potom mi ju už nepredĺži. Ale to je jedno. Manžel ma podporil a vyzerá to tak, že si budem čoskoro hľadať nové zamestnanie.
Keď som bola tehu, tak ma veľmi trápili bolesti v krížoch. Ale to až tak, že keď som ležala, som sa nemohla prevrátiť z boka na bok. Na chrbte som ležať ani nemohla, lebo mi ho išlo roztrhnúť. A to som potiahla iba do 24tt. Ráno som nemohla ani z postele vstať. Keď som s tým prišla za svojím Dr, tak mi na to ani nič nepovedal ešte sa čudoval, že prečo chcem ostať doma, keď mám do pôrodu tak ďaleko. Tak som to nechala tak a išla som za svojou "všeobecnou" doktorkou a tá neváhala ani minútu. Bola som na PN 3 týždne a nepomohlo - porodila som. Ona mi hovorila, že sa tiež od 24tt. začala otvárať a ležala v nemocke a potiahla to "až" do 32tt. Gynekológ, teraz už bývalý mi povedal, že ma nemôže nechať dlho vypísanú kvôli problíémom so sociálnou poisťovňou, tak teraz neviem aké ceremónie ma budú ešte čakať pri druhom tehu. No mám novú a hlavne dobrú gynekologičku, ktorá je hlavne žena a vie, čo je to byť tehu, a hádam zažila aspoň raz tie ukrutánske bolesti v krížoch. Mali ste aj Vy od začiatku tehu také boleti v krížoch? Lebo som teraz niekde čítala, že to nie je dobré, keď to trvá tak dlho, že to môže byť signál, že niečo nie je v poriadku s kŕčkom maternice. 😒

takyna
20. máj 2009

Ahojky 🙂 , pozdravujem mamičky budúcich šťastných brušiek 🙂

lucia_b
20. máj 2009

Kacenka, verim, ze sa ti podari najst lepsiu pracu, ktora nebude nebezpecna pre tvoje dalsie tehu. Ja som bola na PN od 3 mesiaca, lebo som zacala krvacat a pred rokom som uz raz takto prisla o mimi, do prace som nastuplina v 6. mesiaci a na matersku som nastupovala o 2 tyzdne skor, ako som mala. Najblizsie tehu vraj uz budem doma cely cas, tak uvidime. Myslim si, ze aj ty budes v dalsom tehu rizikovou pacientkou a budes na PN. Tak si budeme moct casto pisat 😉
A bolesti v krizoch som mala uplne od zaciatku tehu, moj gynekolog mi neveril, ze mozem uz v 2 mesiaci mat bolesti v krizoch a povedal mi, ze je to z nespravneho drzania tela. No dievcata, co na to povedat. Neboli az take velke, ako si mala ty a trvali az do konca 7. mesiaca, potom sami ustupili a vsetko bolo ok, teda az do toho smutneho 36 tt ☹

marta222
20. máj 2009

Ahojte dievčatá, môžem sa k Vám pridať? Sledujem Vás už od začiatku, ja mám tiež 2 anjelikov - v 7 týždni MA a v januári 2009 spontánny potrat v 19. týždni - chlapec 24 cm a 350 g. Je strašné, čo sme si každá prežili, ale tiež pevne dúfam a verím, že sa všetky dočkáme zdravých a krásnych bábätiek 🙂.

lucia_b
20. máj 2009

Ahoj Marta, vitaj medzi nami, verim, ze ta budeme vediet povzbudit a spolocne prekoname toto smutne obdobie, ktore vsetky prezivame. Urcite si sa docitala, ake krasne heslo nam do temy priniesla Kacenka - STASTNE BRUSKO, zelam ti, aby aj to tvoje bolo coskoro stastne.

majsan
21. máj 2009

ahojte aj ja som potratila v 12 tt.ale ja som na kyret nebola.doktor mi dal 2x po dva tabletky a na vyvolanie potratu.male sa prestalo vyvijat zacala som krvacat v 8 tt ale museli sme cakat do 12 tt kedy prestane bit srdiecko.bolo to najhorsie obdobie v mojom zivote.ale po 7 mesiacov som otehotnela znova a dnes mam 9 mesacneho chlapca.

kacenka24
21. máj 2009

Ahoj Majsan. Verím, že to bolo pre Teba veľmi tažké obdobie. 😔 Nie je nič horšie ako keď maminka vie, že jej dieťatko nemá žiadnu šancu. Tie pocity poznám. 😢 A v kútiku duše stále verí, že to bude dobre a stane sa zázrak ... Ty si sa našťastie nevzdala 😉 Bojovala si o svoje šťastie ďalej, čoho výsledkom je teraz Tvoj nádherný synček. 🙂 🙂 🙂

kacenka24
21. máj 2009

Ahoj Marti, až teraz som, že si prišla medzi nás. Chcela som sa spýtať, či si absolvovala nejaké vyšetrenia. Ja som bola iba na genetike a to je všetko. V pase máš uvedené, že si z KNM, to je kúsok od nás. 😉

majsan
21. máj 2009

dakujem.je pravda stale som verila ze je to len zly sen.podarilo sa mi otehotniet po 7 rokoch a myslela som ze sa zblaznim.dva tyzdne som musela cakat kedy dobije srdiecko kedze ma doktor hned informoval ze je koniec.vtedy som chcela byt doma na sk aby som mala kyret a tak rychlo vsetko za sebou a teraz som rada ze tu vo svajciarsku posielaju na kyret az ked to po tabletkach nefunguje.len to cakanie bolo velmi na psychiku.skoro sa mi aj manzelstvo rozpadlo. bola som ako posadnuta a hladala asom na nete co sa stalo.po nociach som plakala a nebola som schopna nic spravit.mam syna ktory mal vtedy 6 rokov a potreboval ma.vtedy som chcela cim skor znova otehotniet a kazdy mesiac som kupovala test.potom ked som uz prestala nato mysliet prislo to samo.manzel uz nevedel co robit aj ked aj pre neho to bolo tazke.ja som nemohla vidiet ani kociky ani tehotne zeny ale to poznate aj vy.velmi vam prajem aby aj vy ste nasli stastie v podobe maleho uzlicka.ostala som tehotna presne vtedy ked som mala vypocitany termin porodu.keby som nebola potratila male by sa narodilo v oktobri a ja som vtedy zase ostala tehotna.

majsan
21. máj 2009

obdivujem vas tie matky ktore potratili v neskorsom trimestri alebo porodili male.ja by som to urcite nerozchodila

kacenka24
21. máj 2009

Majsan, rozumiem Ti. Ja teraz tiež nedokážem myslieť na nič iné, len kedy znova otehotniem. Celý môj život sa teraz krúti, len okolo toho. Moje prvé teho prišlo, keď už som nedúfala a bola rozhodnutá ísť do CAR. Teraz zisťujem, že už tretí cyklus nemám ovulku a chytá ma poriadna panika. 😒 Aj mne je teraz v máji ťažko, pretože som teraz už mala držať v rukách svoje bábätko. 😢
Na začiatku júla chceme ísť na dovolenku, tak sa snažím svoje myšlienky presmerovať smer - slniečko a more. 😉

marta222
21. máj 2009

Ahojte, kacenka, zatiaľ som absolvovala infektologické vyšetrenie - toxoplazmóza, borelióza, chlamýdie - zistili mi nejaké protilátky proti borelióze, takže akurát pred týždňom mi nasadili antibiotiká na 30 dní a už sme sa chceli začať snažilkovať, takže bohužiaľ zatiaľ to nepôjde... Ale, to asi nebolo príčinou tohto môjho druhého potratu - v 18 týždni mi odtiekla plodová voda a o týždeň som dostala vysokú teplotu a na druhý deň som potratila. Podľa histológie tam bola ťažká chorioamnionitída (infekcia plodových blán). Ale môj lekár (chodím k Veselému do Žiliny) tvrdí, že infekcia vznikla až po odtečení plodovej vody a voda mi odtiekla preto, lebo mám operovanú maternicu (pred rokom mi odstraňovali septum - prepážku v maternici - je to vrodená vývojová chyba), vraj je oslabená. Takže môžem čakať, že v ďalšom tehotenstve sa to môže zopakovať ☹ . Ale, vraj každým tehotenstvom sa maternica rozťahuje, možno sa mi v ďalšom tehotenstve podarí udržať bábätko až do 40. týždňa alebo aspoň dovtedy, kým bude schopné prežiť. Takže toľko moje skúsenosti ...

kacenka24
21. máj 2009

Marti. Ja som síce tiež absolvovala odber krvi na toxoplazmózu a chlamýdie, ale hádam nič z toho, bo by mi moja Dr. zavolala. A chodíš do nemocky do ZA alebo do Čadce? Toho Dr. Veselého bližšie nepoznám, no asi som tu niekde o ňom už počula. Si s ním spokojná?
Ako naivne som sa vytešovala, keď som prešla kritický 12tt., že už bude všetko v poriadku.

A o tej životaschopnosti je to stále diskutabilné. Ináč prof. Zibolen je primárom v Martine na Neonatologickom odd., kde bola aj naša Marínka. Manžel s ním veľa diskutoval na túto tému. V tom období práve chystali konferenciu a potom som z nej na nete našla toto:
"Medzi odprezentovanými témami sa objavili okrem iného prednášky o pôrodnom traumatizme, o oživovaní či bolesti novorodenca. Odborníci diskutovali aj o stále otvorenej otázke hranice životaschopnosti novorodenca. Podľa slov prof. Zibolena sa na Slovensku oživujú intenzívne len deti narodené po ukončenom 24. týždni tehotenstva, aj to sa však situácia musí zvážiť individuálne. O pôrode sa hovorí v prípadoch, ak deti vážia viac ako 500 gramov a javia známky života. „Situácia je hraničná v prípadoch, ak živonarodené dieťa váži menej ako 500 gramov a prežije viac ako 24 hodín“ uviedol prof. Zibolen na ilustráciu zložitosti problematiky.

Je to ťažké posúdiť, pretože viem o dievčatku v ČR, ktorá sa narodila v 23+4tt. a je úplne zdravá a včera bol v Modrom z neba chlapček, ktorý sa narodil o 2 mesiace skôr a mal DMO. Ináč sa skĺáňam pred tou maminou, pretože máme v škole aj takéto detičky a je to s nimi naozaj ťažké.

marta222
21. máj 2009

Kacenka, mne je to všetko jasné, ale čo mám robiť? Nedávno som čítala v diskusii "Anjeliky" ešte z roku 2006 presne takýto prípad ako som ja - lenže bohužiaľ ona už mala za sebou 5 potratov - taktiež mala odstránené septum a potratila v 18. týždni a lekár jej odpísal, že obdobie okolo 20. týždňa býva prelomové a s touto vývojovou chybou je veľká šanca donosiť zdravé dieťatko, len sa treba o to ďalej pokúšať. (Len neviem, keby som bola už po piatom potrate ako ona, či by som to dokázala. Asi ťažko. Aj tie dva, ktoré už mám za sebou mi bohato stačia, už by som ďalší nechcela zažiť). Čítala som viaceré príspevky od žien, ktoré majú takúto vývojovú chybu a majú zdravé bábätká, niektoré aj trošku skôr narodené. Konzultovala som to aj s iným lekárom a ten tvrdí, že určite tam mohla byť aj nejaká stará infekcia a v drvivej väčšine predčasný odtok plodovej vody spôsobuje infekcia. Takže tak...
Do nemocnice chodím do Žiliny, môžno sme sa tam aj stretli - ja som potratila 21.1. - ležala som na 2. poschodí od 14.1. A či som spokojná s gynekológom Veselým? No ťažko povedať. Už je starý, ordinuje už len v stredu a v ostatné dni ho zastupuje lekár z Martina a mám taký pocit, že je tam teraz trošku chaos. Tak premýšľam, že pravdepodobne zmením gynekológa.
A s tými predčasne narodenými deťmi je to tiež všelijaké - poznám jedno dievčatko, ktoré sa narodilo v 6. mesiaci a vôbec na nej nevidno, že by nejak zaostávala - je to riadne číslo. A máme známych, ktorým sa narodil synček v termíne a má tiež DMO - niečo sa stalo pri pôrode - taktiež obdivujem jeho rodičov. Vlastne všetky maminy postihnutých detičiek to majú veľmi ťažké a hlboko sa pred nimi skláňam.
Verím ti, že s takýmito detičkami to musíš mať aj ty v škole ťažké, ja by som to určite nezvládla. Nejak som sa rozpísala .... 😉

kacenka24
21. máj 2009

Marti, ja som bola v poradni utorok 20.1. a okamžite ma môj Dr. šikoval do nemocky a v sobotu 24.1. som porodila, ale myslím že som na udržiavaní ležala na prvom. Mne neodtiekla plodová voda, ja som dostala pravidelné kontrakcie, ale Marínka bola otočená dole nožičkami, takže to bol okamžitý cisársky. Všetko sa tak rýchlo udialo - v priebehu 2 hodín bolo po všetkom. Nikdy nezabudnem na tie dni... zdá sa mi akoby som mala teraz sto rokov za sebou. 😔
Mne tiež zo začiatku hovorili, že som dostala infekciu cez placentu a preto sa pýtala malá vonku. Lekári ako najčastejšiu príčinu predčasných pôrodov uvádzajú práve infekciu. Avšak po histológii placenty, pupočníka a plodových obalov sa žiadna infekcia nepotvrdila. Takže u nás je príčina neznáma.
Ináč prof. Zibolen nám hovoril, že je tisíc príčin, prečo sa to deje. Vedci na celom svete skúmajú ako je možné, že zdravá žena, ktorá má absolútne všetky výsledky v poriadku predčasne porodí. Podľa mňa je to už asi len Božia vôľa, lebo ináč si to neviem vysvetliť.

marta222
21. máj 2009

Kacenka, ja sa tiež zamýšľam nad všelijakými možnosťami prečo sa to stalo - veď som nemala absolútne žiadne bolesti, ani som sa neotvárala - jednoducho mi v stredu 14.1. v noci odtiekla plodová voda, ešte v pondelok 19.1. na ultrazvuku bolo dieťatko živé (samozrejme bez plodovej vody) a v stredu ráno po vizite som začala mať kontrakcie a o 10:40 som potratila - ani ma nestihli odviezť na pôrodnú sálu. Ešte mi potom robili revíziu kvôli vybratiu placenty. Ja, keď si na to všetko spomeniem, až ma mrazí a už nikdy nechcem nič podobné zažiť, ale ktovie, čo nás všetko ešte čaká. Vieš, že ja som si tiež myslela, že keď prejde už ten 15. týždeň, že už som za vodou? Lebo zo začiatku tehotenstva som bola 2 x v nemocnici v 5. a v 11. týždni - kvôli krvácaniu. A vidíš ...
Ako píšeš, je to naozaj asi Božia vôľa a my s tým nič nenarobíme. A ako sa hovorí - čo ťa nezabije, to ťa posilní, síce neviem, či ma to posilnilo, určite budem mať v ďalšom tehotenstve (ak sa podarí) ešte väčší strach, takže neviem... Ale, pevne verím, že sa nám raz všetkým podarí donosiť a porodiť zdravé krásne bábätká. 😉 - to heslo "šťastné bruško" sa mi veľmi páči 🙂

zuzub
21. máj 2009

ahojte kočky 🙂 som si čítala vaše príspevky, a myslím, že s tými skôr narodenými detičkami je to tak, že ak je to naozaj božia vôľa tak prežijú a sú zdravučké..... inak ja som tiež jedna z tých skôr narodených maminku odviezli do nemocky keď bola v 28tt a o pár hodín som už bola na svete ale vyše mesiaca som ešte strávila v inkubátore

kacenka24
21. máj 2009

Ahojte. Práve sme prišli z lesa z prechádzky. Boli sme počúvať vtáčikov a bolo tam fakt nádherne. Prišla som úplne na iné myšlienky. 🙂 Posielam Vám veľa slniečka do duše a pozitívnej energie. 😵

zuzub
21. máj 2009

ďik Kati, ja som do 19 hod v robote 😝

takyna
22. máj 2009

Ahojte kočky 🙂

Včera som si vás prečitala , len večer bola som pracovne odcestovana, zdravim a vitam nove tvare 😵 , dufam , ze stastne bruško nám všetkým pomoze 😵
Ani u nas po revizii, nebol zisteny vyslovene bacil, ktory by sposobil zapal a tym aj predcasny porod...
Myslim si , ze netreba sa viacej trapit tym, ci by s dietatko , ktore by prezilo v takom malom tyzdni tt bolo zdrave ci chore dietatko, staci si precitat temu extremny nedonostenci, je to tazke kazdodene trapenie sa a stres , aj ked my vsetky by sme to predsa len podstupili, skor ako prist o tie deticky ☹ , ale asi to tak malo byt....
musime mysliet takto....

a potom uz len šťastné bruško 😵 , aby sme začali mysliť pozitívne a podarilo sa nám zdravé bábetko 😵

kacenka24
22. máj 2009

Ahojky, všetky maminky šťastných brušiek. 🙂
Úplne súhlasím s Takynou. 😉 Nemôžme sa my - maminky predčasniatok trápiť otázkou: veď, keby bolo bábätko v brušku ešte 2 týždne, tak by tie šance boli úplne iné. Ja som si túto otázku položila snáď miliónkrát a nikam ma to neposunulo. Pochopila som, že chcem nemožné a nemá to zmysel. Moja myška si vybrala práve takýto príchod na svet a pokiaľ sme s manželom mohli, tak sme ju podporovali ako sa len dalo. Chodili sme za ňou každý deň, hladkali sme ju cez inkubátor, rozprávali sa s ňou, spievala som jej pesničky, ktoré poznala ešte z bruška a dodávali energie do ďalšieho života. A ja som teraz šťastná, že som ju mala, aj keď len tak kratúčko. Som jej nesmierne vďačná za to, že som po prvýkrát pocítila aké je to byť mamou. Je to skvelý pocit. 😵 😵 😵

takyna
22. máj 2009

Kacenka tak pekne si to napisala, aj slzy mi vysli 😵 , musime sa veru posuvat dalej, lebo psychika zla nam vytuzene babiky neprinesie 😢 . Nam doktor v care odporucil, teda hlavne mne, odych, relax, mame ist na dovolenku...

lucia_b
22. máj 2009

Veru Takyna, aj mne vyhrkli slzicky. My sme sa tiez rozhodli ist na dovolenku, uz koncom buduceho mesiaca, hoci este nevieme kam, ale tesim sa, ze pojdeme medzi neznamych ludi, ktori nebudu ani len tusit, co sa stalo a na inom mieste mozno pridem na pozitivnejsie myslienky a potom sa mozno budeme tesit zo stastneho bruska 😉

takyna
22. máj 2009

Luci, veru super ste sa rozhodli, prides na ine myslienky, mala by si to skusit naplanovat cez plodne dnicky, more robi divy 😉 🙂 , kamaratke sa takto postastnili dvojicky Bulharske , po 7 rokoch neuspechu...
nam sa maly podaril po umelom oplodneni, takze u nas ani more nepomoze, aj ked na psychiku urcite ano, idem skusit ten KET v juni, mame posledneho mrazacika, tak ak sa rozmrazime, možno sa chytime a bude "šťastné bruško" 😵 , a samozrejme nepredbieham, beriem to tak, ze ak to ma biť tak to bude ak nie nie...

zuzka88
22. máj 2009

Ahojte baby, ja som sa dnes vratila z nemocnice, podozrenie na slepak, nastastie bez operacie... Chcela som vas docitat ale uz som unavena tak vas len rychlo zdravim..
Zajtra vs este kuknem a pripisme moj porod na kramaroch...

STASTNE BRUSKA!!! Ahojte