Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

takyna
23. aug 2009

Rikuska aj tebe drzim palce 🙂 aj nám všetkým, čo sme si riadne vytrpeli a dúfam, za nás všetky , že šťastie sa konečne unavý a sadne na nás 🙂 🙂 🙂

IVF rikuska robíte?

rikuska21
23. aug 2009

ano taky, dnes sme pichali druhy krat merional a ja este aj praxiparine na riedenie krvy, je to nase 1 ivf

lucia_b
23. aug 2009

Ahojte, ste vsetky strasne zlate, dakujem za povzbudenie, naozaj sa snazim byt silna, no niekedy ma prepadne taky neskutocny smutok a zial. Takynka, dakujem, ze si zapalila sviecocku aj pre nasho Matejka. Aj ja vzdy pri hrobceku myslim aj na vsetkych ostatnych malickych anjelickov.

Rikuska, to je mi luto, ze nemate hrobcek, mne pomaha sa tam ist vyplakat, osamote, ale vlastne je jedno, kde zapalime sviecku pre nasich anjelickov. A ak sa smiem opytat, ex-manzel chce urnicku pochovat?

Lenka, dakujem velmi pekne, uz sa tesim, ale aj bojim. Ako sa dari Mareckovi? A co chrbat, uz je lepsie?

Kacenka, gratulujem k novej praci, myslim, ze ta moze celkom dobre rozptylit a ani sa nenazdas a mrska uz nepride 😉

garnelia
23. aug 2009

Ahojte babulky 😉

Mne skoncila dovca(2 tyzdne-ako rychlo to ubehlo ☹ ),zajtra uz idem na poobednu...

Skippy neskusali sme zatial ani jedno z CAR,ale do niektoreho budem musiet zavolat kvoli tomu spermiogramu,manzela poznam,ten tam sam nebude chciet ist,mne dovolenku nebudu chciet dat,vidite uz mam zase stresy z toho celeho...

Rikuska tie injekcie maju taketo vedlajsie ucinky?Daj sa na pn-ku akonahle to bude mozne,aby si mala klud

Takynka som rada ze uz mas dobru naladu,vid.smajlikovia v tvojom prispevku 😉

Lucka este stale tak velmi boli Clexane?

rikuska21
23. aug 2009

Garny, aj ja idem zajtra po dovolenke do prace, katastrofa, a ty na pobedne, neviem sice co robis, ale manzel pracuje na smeny a to je strasne, tak si viem predstavit

citala som si ucinky o merionale- bolest hlavy a costy na ovariach, baby mna tak strasne boli hlava ako kona, zvazujem ibik

som iba 2 den na injekciach a takto mi je strasne zle,

Lucka, moj ex nechce o pochovani urnicky ani pocut a ani mi ju nemieni dat aby som to spravila ja, takze si ju nechal a ma ju u seba na krbe, smrad. jeden sorry za vyraz

Leni bolesti chrbta su u mna na dennom poriadku, co proti tomu robis? mas nejake speci cviky,???

TAky a ty si na tom ako???

kalja
24. aug 2009

Ahojte, kočky. My sme prišli o svojho Adriánka pred 2 a pol rokom v 32 tt, preeklampsia. Vysoký tlak, bielkoviny atď. Po márnom snažení sa nám nepodarilo znova otehotnieť do dnešného dňa. Minulý mesiac mi moja dr. dala výmenný lístok, aby som si urobila predoperačné vyšetrenia na laparoskopiu. Tak som dúfala, že ma to obíde, a že sa nám to ten mesiac podarí. A včera moja nádej zhasla, a možem ísť kupovať nové pyžamo do nemocnice, dostala som to. Zajtra idem na EKG, ale už teraz mám z toho žalúdočnú nervozitu. Ja keď prídem do lekára, možu ma operovať aj na chodbe, ale keď vidím tlakomer a EKG, pomože mi už len psychiater. Nikdy som taká nebola, ale keď ma s malým brala záchranka, mala som 220/130, odvtedy som si zafixovala tlakomer a hotovo. Viem, že je tu téma laparoskopia, ale Vaša spoločnosť mi je bližšia, máme toho veľa spoločné, a preto by som sa chcela opýtať Vás, či má niekto s laparkou skúsenosť. Držte mi zajtra palce. Bozkávam.

garnelia
24. aug 2009

Kalja ahoj,
vitam ta v nasej diskusii a som smutna... ☹ 😔
Ja sice s laparkou skusenost nemam a preto ti neviem poradit,ale napriek tomu ti drzím palce!

skippy7
24. aug 2009

Ahoj Kalja,
aj ja ta vitam medzi nami...
ja som laparoskopiu absolvovala minuly rok v auguste.Tiež som sa toho velmi bala a priala som si,aby ma to nejako obišlo,ale nie.Neni to až take hrozne.Daju ti pred tym klystir,a potom ta beru na sal,kde ti naprv daju infuzku-tu oblbovačku,hned ako mi to dotieklo,som sa postavila a už som si len pamätala ako ma ma chystli pod pazuchy a dalej si nič nepamatam.Potom som sa už len zobudlia na pooperačke.Ani zle mi nebolo z narkozy,uplne v pohode.Hned ma dali na izbu.Akurat nemožeš par hodin potom chodit.Na druhy den ma pustili domov.Ešte ma asi dva tyždne pri chodzi pichalo pod rebrami,ale to z toho,že ti brucho nafuknu vzduchom.Po operacii mi nikto nič nepovedal, kedže som nemala zaplateneho doktora,tak nezajem....však v lek.sprave som sa dočitala 🙂 ,naštastie som mala všetko ok.
Tak sa neboj,to určite zvladneš! držim ti velmi palce paa

takyna
24. aug 2009

Ahojte kočky 🙂 Luci s tým smútkom je to normálne, prežila si čo si prežila, si tehotná hormóny ťa tiež nešetria 😔 , ale sme tu , a radi ti vrátime potrebnú rovnováhu 😵

Garnelia dokopať môjho muža na spermiogram, bolo skoro až nemožne, časom si zvykol, a teraz okrem červeňe v tváre ako pred infarktom , 😀 na ňom nič nezbadáš a poctivo odovzdá 😉

Rikuska kedze je to vaše prvé IVF ko, v prvom rade "VEĽA PI", aj 5 litrov tekutín denne!, je to veľmi dôležité toto fakt netreba podceniť, a po druhé zahoď všetky letáčiky o nežiadúcich účinkoch lebo ťa to zbytočne rozruší, to viem z vlastných skúseností, dá sa to všetko zvládnuť, treba myslieť pozitívne a dúfať, že nakonci budú tie naše vytúžene dve čiarky na testíku 🙂 , držím moc palce, a ak nebudeš niečo vedieť rada ti poradím 🙂

kalja
24. aug 2009

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede, najviac ma pobavil ten klystír. Keď som bola v nemocnici po prvýkrát, tak ma brali ako urgentný prípad bez toho výdobytku techniky 😀. Teraz sa smejem, ale čo bude zajtra??? Lekári mi nevadia, len keby nenosili tie tlakomery. Čítam Vaše príspevky, a je to super, že takto tuná držíte pokope. Ja som sa po našej tragédii mohla oprieť hlavne o manžela, bol a je úžasný. No ale nič kočky, hlavu hore, všetko dobre dopadne, možno aj slniečko dnes vyjde. Tým, čo si pichajú injekcie prajem, aby to bolo bezbolestné, tým, čo snažilkujú hurá do toho, tehuľkám prikazujem spať a odpočívať. Bozkávam.

takyna
24. aug 2009

Ahoj Kalja tiež ťa vítam u nás 🙂 , prešla som si 2 laparky, v podstate sa to dá prežiť bez nejakých problémov, len si nafúknutá s toho plynu čo ti pri laparke musia dať, a tie plyny musia aj von 😉 je to dosť nepríjemné, neuvažovali ste radšej ako nad laparkou, nad IVF?
chcela som ti ešte napísať, že mi úprimne luto malého Adriánka, verím tomu, že už je v nebíčku spolu s našimi malými anjelikmi, prajem ti nech sa čím skôr podarí zaplniť práznotu v tvojom srdiečku novým zdravým dieťatkom 😵 😵 😵

kalja
24. aug 2009

Ja neviem, či mám dobrú lekárku, ale asi nie. Predtým som mala úžasného lekára, ktorý mal fantastickú reputáciu, ale dopadlo to takto, bol z toho normálne v šoku, dokonca volal mojej mame, a mne do nemocnice. Po tej našej nešťastnej udalosti som sa rozhodla zmeniť lekára, nie preto, čo sa stalo, ale preto, že mi to tam všetko pripomínalo malého. Tak som nastúpila k terajšej pani doktorke. Chodím k nej už asi 3/4 roka s tým, že sa nám nedarí otehotnieť, a jediné, čo mi zrobila bolo to, že mi na 2 mesiace predpísala clostilbegyt a duphaston. Ja keď čítam, čím všetkým ste prešli vy všetky, som normálne zhrozená. U mňa nebola odobratá žiadna krv, chodím k nej každý mesiac, žiadna prehliadka po ženskej stránke, žiadne sono, kontrola cyklu, proste nič. Laparka bolo jediné, čo mi navrhla, už keď budem v nemocnici, tak si budem žiadať vyšetrenia, nech sa to urobí všetko jedným vrzom.

rikuska21
24. aug 2009

Ahojte babulky, dnes mam 3 injekciu a je to zatial v pohode, budem vela pit, ako mi Takynka poradila 😀 😀

Kalja, vitam ta medzi nami, aj napriek tej bolesti, ktorou sme si presli vsetky, nic si nevzdala a ides dalej, to je super,
ja som bla na laparke minuly rok v septembri a nebolo to nic strasne, dokonca si nepamätam, ze by mi davali klystir, na druhy den som sla domov a na 4 den do prace, mne zistili indometirozu, ale aspon som vedela, preco sa nam eventuelne nedari, nemaj stracgh, ty si si uz prezila horsie, tak laparjka je slaby cajovy odvar 😝 😝 😝 😝 😲

drzim nam palecky a pozdravujem vsetky

kalja
24. aug 2009

Keď sa možem opýtať, ako skoro sa po laparke možeme snažiť o bábo? Treba čakať nejaký ten čas, alebo nie?

takyna
24. aug 2009

Kalja po laparke asi zhruba 3-mesiace, ale ani to nemusite cakat, ked ta laparkou vycitia, treba skusat cim skor, nech sa to znova pripadne nezrasie tam vnutri 😉

Rikus veru vela pit treba 😉
My ideme na IVF teraz v septebri a zaciname asi oktober

rikuska21
24. aug 2009

jej Taky, tak ja budem na teba mysliet ako slak,

Mne kazali po laparke cim skor, zevraj sa to vtedy velmi vela kart zadari, no my sme nemali take stastie, ale neva, Kalja, hned ako bude tvoje telo propravene tak sup na to

bezim do technopilu, tak az vecer apapa

takyna
24. aug 2009

Dakujem Rikuska aj ja na teba 🙂

vsetky pozdravujem.......idem trochu popracovat 😉

lucia_b
24. aug 2009

Ahojte,

Garnelka, Clexane boli straaasne, ruky ma bolia aj ked nimi len hybem, nie to este aby sa ma niekto dotkol. Tvoria sa mi tmavofialove zatvrdnute modriny 😖 Ale nastastie este ziadna alergia. Zajtra zavolam hematologicke a uvidime, co na to povie, ale podla vsetkeho to len musim vydrzat. Snad sa to zlepsi.

Rikuska, ak je ti po injekciach tak zle, radsej o tom informuj lekara. Joooj, a ani s ex-manzelom to veru nemas lahke ... Drzim palceky, aby uz bolo vsetko dobre.

Mila Kalja, ja nemam osobnu skusenost s laparoskopiou, ale kedze mojej sestre sa uz 5 rokov nedari otehotniet, isla na laparoskopiu, tiez sa bala, ale je to lepsie ako prefuk, lebo ak nahodou mas zrasty, tak ich hned aj odstrania. A robia len 2 malicke ranky, ktore vraj vobec nie je vidiet. A tiez nemala klystir. Ale ako kazdy zakrok, nie je to velmi prijemne, tak budem na teba mysliet, nebojkaj, len nech pridu lekari "veci na koren" a mozete mat opat dietatko. A po laparke jej povedali, ze je najlepsie otehotniet do pol roka, tak drzim palce.

A vsetky vas pozdravujem.

ogeletka
24. aug 2009

Ahojte.
Nechcem byť veľmi múdra,ale ak Vám smiem poradiť pichajte si Clexan alebo Fraxiparine do brucha, nie do ramien.Nebolí to tak.Aj ked aj tam sa narobia riadne modriny.

takyna
24. aug 2009

Jéj Lenka 66 dala prvé fotečky , no nádherný sú gratulírujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzka88
24. aug 2009

Ahojte vsetky!!!!
Konecne som vas docitala, trosku si poplakala.... vitam aj nove tvare
Asi ani nemam moc co pisat, vsetky otazky boli zodpovedane 🙂

My sa mame celkom dobre, minuly tyzden sme boli na sono, srdiecko krasne bije iba nas krpcek je na spodnej hranici velkostou..mal by mat medzi 800-1000g a mal len 808g 😖 trošku sa bojim ale stále riadne kope tak verim, ze nam rastie a dobehne to

Lucka, drzim palceky s tymi inekciami, hadam to polavi...

Kati, super sprava s tou robotkou 😎

Taky, aj tebe drzim palceky, aj Garneli, a vlasne vsetkym uzasnym zienkam z nasej temicky 😉

Leni, krasne foto 😵 😵 😵 dufam, ze chrbatik uz lepsie

rikuska21
24. aug 2009

Ahojte, Ogeletka, mne na hematologii povedali, ze ked chcem otehotniet, tak si nemam pichat do bruska ale do ramena alebo do stehna, tak neviem vyslovene mi to zakazala

Jej Zuzka, gratulujem ale neboj nerastie na valibuka

Lucik to mi je luto, ze tak musis trpiet, ten Fraxik je fakt v pohode, ale zase vies preco torobis,myslim na vas vsetky

takyna
24. aug 2009

Zuzík 🙂 ahoj, idem spat a este mi to nedalo tak som kukla na vas 😉 , s tou váhou sa vôbec nestresuj, je to nepresne, maly nas bol sledovany pri porode sonom a vraveli mi , ze nebude mat ani 400g a mal 550 🙂 , takze ste uplne v pohode 😵 , Rikus to vazne ? to sa aj fraxiparin picha pocas tehu do ramena a stehna? ☹

zuzka88
24. aug 2009

Taky, nova foto? to dievcatko vpredu je dcerka? Dobru nocku!
Doktor vravel, ze je v normo ale viete ako to je....kym neuvidim, neuverim 🙂 a potom pide den ako dnes a krpec menej kope a hned mam stresy...musim ho ist vypocuvat, co tam dnu robi 😵

rikuska21
24. aug 2009

Ano taky tak mi vravela hematologicka, ale kamoske zase vraveli ine ja uz fakt neviem, idem haji a zajtra si vas pocitam a napisem papapa

Inak Taky mas krasnu dcerku

fiallinka
24. aug 2009

Ahoj holky, já se taky mezi vás hlásím. Jsem takový zvláštní případ - po ivf jsem čekala dvojčata, vše ok..no a ve 36. týdnu mi Ondrášek umřel, zároveń mám ale krásného zdravého Juráška. Byla to trombóza pupečníku, pravděpodobně díky mým trombofilním mutacím, o kterých se sice vědělo předem, ale hematoložka řekla, že to není potřeba řešit - no, tak teď se naopak bez injekcí a sledování neobejdu. Od císařeto bude v říjnu už rok, takže pomalu pomýšlím na další ivf (manžel má špatný spermiogram, jiné problémy jsme neměli), tak hledám další zpřízněné duše...

Lucia: je úplně normální, že jsi tak smutná, s tím nic moc neuděláš...já mám taky občas i teď velké depky, když vidím dvojčata, nedávám to... a přitom mám Juráška...když jsem ze začátku pořád brečela, sama jsem si hrozně vyčítala, že tím ubližuju Jurimu...a doktor mne uklidňoval, že ženské rodily za války, při zemětřesení, prožívaly hrozné věci...a děti byly úplně normální, že se nemám bát, že dítě vycítí lásku i přes to všechno... no ale jasné je, že je asi třeba zkusit myslet pozitivněji, míň se ohlížet dozadu a spíš se dívat dopředu a věřit, že podruhé se už nic špatného nestane - oni si to fakt už budou dobře hlídat...

zuzka88
25. aug 2009

Fiallinka, boztek pre Anjelika Ondraska aj syncekovi Juraskovi 😵
Drzim palceky v snazeni, a dufam, ze hematolozku si uz vymenila 😠

skippy7
25. aug 2009

Ahojte!
Fiallinka-je mi velmi luto Ondraška,ale verim,že Jurašek ti robi velku radost-je velmi zlaty 🙂

Chcela som sa vas opytat,som 4 tyždne po porode(v 27.tt), tak že či je vhodne sa kupat,kedže som ešte v šestonedeli a ešte som nedostala M. A tiež,či možem ist na nejaku lahšiu turu.Ideme na par dni mimo,potrebujem aspon na chvilku zmenit vzduch a prevetrat hlavu.

vadelka
25. aug 2009

Ahoj Skippy,
ja som teraz 5tyzdnov po porode(23TT) a uz som sa minuly tyzden kupala.Mne prisla mrcha presne na 28 den tak sa tesim,ze je vsetko OK.Tu turu asi ano,ale fakt taku lahku,lebo by si sa nemala velmi namahat a neviem,ako si na tom bola,ci prebehlo vsetko v poriadku.Zmena prostredia je super,tak si to uzi 🙂
Fialinka,aj mne je luto Ondraska,ale teraz Ta Jurasek velmi potrebuje 😉 Ty mas aspon jeho...

rikuska21
25. aug 2009

Fialinka, mas prekrasneho synceka a potrebuje ta, treba mysliet na buducnost a zit prave teraz.Nikto ti Ondraska zo srdiecka neukradne, to mi ver. Vela stastia a lasocky prajem

Skippy, zmena ti podla mna len a len prospeje, kupat by som sa tiez sla a aj lahsiu turu, vsetko zavisi, od teba ako sa citis a ako to zvladas