Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

janka3
4. sep 2007

Ahojte. Nečítala som si Vašu diskusiu celú, len začiatok, tak ešte neviem poriadne kto je kto, ale pravdepodobne sem zavítam častejšie, lebo som rada, že som našla maminy v mojom veku. Mám 40 a pred týždňom som zistila, že som tehotná. Snažili sme sa s mužom skoro rok, tak som rada, že sa konečne zadarilo, lebo som si už myslela, že sa nedočkám. Mám už jednu dcérku, tá má už 20 a teraz po dvadsiatich rokoch si to zopakujem. Aj mám z toho tak trochu strach, ale snáď to nejak zvládnem. Babule na začiatku sa vás len chcem opýtať, či nemáte skúsenosť s výtokom tak trošku sfarbeným do bledo hneda. Vidím, že sú tu skúsené maminy, tak mi snáď budete vedieť povedať čo s tým. K doktorovi budem môcť isť až o týždeň. zatím dík a majte sa pekne.

ivcap
4. sep 2007

Ahojte. Beji, držím palčeky.
Janka3 vitaj medzi nami. Konečne tu nie som sama 40tnička 😉 Tak sa zadarilo? Teším sa spolu s tebou. Krvavý výtok som mala aj ja v prvom trimestri tehu. Bolo to v tých dňoch, keď som mala mať menzes. Strašne som sa zľakla a hneď som bežala k dr. On ma ukľudnil a povedal mi, že to zvykne byť v týchto dňoch. Keď nemôžeš ísť k dr., tak mu skús aspoň zavolať a uvidíš čo Ti povie.
A čo ostatné maminy, ako sa máte? U nás nič nové, obdobie vzdoru u Sašky úspešne pokračuje 😠 🙄

aja7
autor
5. sep 2007

ahojte babulky...ja teraz cakam na vysledky amnio, ale nejako sa tym blizsie nezapodievam, kedze double testy som mala v poriadku, tak verim, ze babo je OK 😉 Janka3 vitaj..s tym vytokom by som suhlasila s ivcoup, ja som sice ziadny nemala, ale moze to byt v dnoch "menzesu". Ale pre istotu by som sa opytala Dr., len ak som to spravne pochopila, este si u neho nebola? Tak skus aspon oddychovat a oddychovat a keby sa to zhorsilo - pohotovost. Drzim palceky 😉

annika
5. sep 2007

Ahojte mamičky! Vitaj Janka medzi nami!
My sa máme všelijako. Už druhý deň je moje bruško maximálne aktívne . Cez deň v jednom kuse cítim silné pohyby, škrabania,kopance a to všade, hore, dolu, pri pupku, na bokoch. V noci chválabohu máme pauzu, aj v noci spíme. Možno, že z toho počasia? Môže to cítiť aj bábo?
S hnedým výtokom ani ja nemám zatial nijaké skúsenosti. Klop-klop-klop.To som už čítala, čo Ivcap hovorí, a že na to dávajú lekári ten Duphaston lieky. A kľud a oddych.

ellla
5. sep 2007

ahojte...janka vitaj...ten vytok by som nepodcenovala, kym sa k nemu nevyjadri lekar. svagrina tiez caka male a ma v maternici zrazeninu, ktora sa postupne vstrebava. je to vraj dost caste a prejavuje sa to krvacanim. nejaky cas si polezala v nemocnici, ma na to lieky, ale uz je to ok.

bejca
6. sep 2007

ahojte no som uz doma - ale teda -zazitok pod bod mrazu - a som uplne znechutena z celeho odberu aj priebehu - vdaka za to ze mam aspon znamu doki a ta ma aspon trochu ukludnila- povedali mi ze do 14 dni ak sa cokolvek stane pripisuje sa to este odberu ☹ stale ma tam picha -a taha .... tak neviem som z toho na nervy - dufam ze to prezijeme v poriadku ....

annika
6. sep 2007

Ahoj, Bejcatko!
Je to nepríjemné, ale zabudneš na to,neboj sa!!!Keď dozvieš výsledky, tak sa ukludníš celkom. 😵 Tri dni pekne lež a pi magnezium aby si sa ukludnila. Ja som prespala dva dni potom,lebo som bola vyčerpaná. Asi z tej nervozity, a aj pre mňa bol ten celý proces šok. Ale stojí to za to podľa mňa. Drž sa moja! Aj ja ti držím palce.

ivcap
6. sep 2007

Ahojte. Bejča, tak už to máš tiež za sebou? A prečo si znechutená? Napíš viac, som strašne zvedavá 😔 .Uvidíš, všetko dobre dopadne a keď budeš mať výsledky, tak sa už len budeš tešiť na bábo. Ináč po odbere aj ja som dosť cítila ten vpich.

aja7
autor
6. sep 2007

ahojte kocky...velmi ma mrzi ako to Bejci dopadlo..Ja som asi fakt divna. Necitila som absolutne nic neprijemne, ani vpich, proste bolo mi lepsie ako mi je teraz 😕 vkuse ma naduva, ja uz neviem co mam jest..tak pre istotu nejem nic, co tiez nie je dobre...uz som z toho nestastna do kelu!!

bejca
6. sep 2007

no kocky bolo to divne ☹ vecer sme sa museli oholit?? ako nepochopim ?? ale to by mi az tak nevadilo - potom sme museli byt na lacno !! - ked som isla dnu doktor sa pozrel na babatko pomeral si ho povedal ze to je 18tt a ked isiel pichat ma upozornil aby som sa nemykla -co som chapala - a potom zacal niekedy sa stane ze sa trafi pichnut cez placentu - ale ze to nevadi - zacala som byt uplne v strese 😝 a uplne nechutne som citila ten vpich az do vnutra - fuj - a potom ako odoberal tu vodu tak stale nieco mrmlal o hlavicke 😖 na monitor som skoro nevidela ale stale sa mi zdalo ze je kusok od pupocnej snury 😝 a potom zasa ze sa mu to zapchalo ci co - uz ma normalne bolelo aj to odoberanie tej vody a normalne mam pocit ze som vsetko citila ako ju odobera a odobrali nam 4 skumavky !! neviem ake velke - ale potom ked vyberal tu ihlu aj to som citila uplne hnusne 😝 potom ma dali von kde boli ostatne - a zostalo mi uplne zle skoro som odpadla - hovorili mi aj dievcata co boli tam ze som uplne biela - zalial ma pot - no otras - isiel prave ten doki co mi to robil okolo tak som sa ho opytala ci si nemozem ist lahnut tak poslal osetrovatela ten ma polozil na ten vozik co je ako stol a cca za 20 min ma odviezol na izbu - inak vsetky baby ako v pohode - ja neviem - holka co bola somnou na izbe tiez hovorila ze jej to robi tak ako mne trha picha - jedna tiez chodila tak divno - ale inak nieviem - ale aj ked sa nas pytali tak sme povedali ze nas to picha - a ze to je oki - mne to nedalo zavolala som svojej doki - prisla pozrela mi babatko ukazala srdiecko 🙂 zobrala mi krv - neviem na co ale ved potom mi povie a dala mi infuziu magnezia a chcela ma tam nechat az do dnes ale slubila som jej ze budem lezat tak lezim a nic nerobim iba ma stale na pravej strane picha a taha - baby co to je ?? aj vy ste to mali ?? a okrem toho poovedala ze by to boliet nemalo - tak neviem - fakt sa bojim a som total na nervy ☹ ale cudujem sa preco ked niektora zena povie ze jej neni dobre preco jej hned nedaju tu infuziu - preco treba mat znameho ?? neviem fakt mi je smutno a mam hrozny strach .....takze asi tak inak dakujem vam vsetkym ze ste na mna myslely 🙂

bejca
6. sep 2007

ajka mna tiez vsetko duje - ale viac ludi mi hovorilo ze to je normalne - tak papaj vsetko 🙂 mysli na babatko
kocky neviete mi poradit ako sa moze prejavit - za pridete o babatko a do akeho casu ?? ved ja do tych 14 dni pridem o nervy 😢

annika
6. sep 2007

AHOJ!
Nám hovorili len toľko, že keby sme začali krvácať, alebo mali časté kontrakcie, tz. tvrdnutie brucha alebo krče naraz na obidvoch stranách v podbrušku. Jaaj! a ešte zvýšenú teplotu. Tak vtedy sa máme hlásiť na pohotovosti. Ja som mala tie tvrdnutia, dvakrát za polhodinku a začala som piť magnezium 3krát za deň a to tri dni, potom len dvakrát, potom len raz.A neskoršie to prešlo.
Drž sa moja! Ja viem, že ti to prejde a budeš o.k.Dobrú noc!

bejca
6. sep 2007

dakujem anika - no ja zatial nepocitujem tvrdnuti bruska a boli ma to najviac tam kde mi pichli tu ihlu 😝 striela mi to hore dole vsade ☹ ale na lavo nemam taky pocit - ked sa otacam alebo sadam a tak tak si davam pozor - vtedy mam pocit ako keby ma tam "tahalo" ale to moze byt aj prenesene z tej pravej strany ... a magnezium pijem aj ja to ste mi uz poradili davnejsie tak som si nakupila 🙂 anika fakt dakujem - kazda rada je dobra naozaj dakujem vazim si to dobru noc aj tebe a snazim sa drzat koli babatku aj ked je to tazke ....

ivcap
6. sep 2007

Beji, to bol čo za dr.? A načo ste sa mali oholiť? Tak tomu fakt nerozumiem.Vôbec nechápem, prečo si Vás na odber objednajú už deň dopredu a máte byť na lačno? Veď by som tiež odpadla. Podľa mňa to v tej Blave zbytočne naťahujú. Ja som prišla, urobili čo mali a odišla som pekne domov.O 14 dňoch nebola žiadna reč, no ja len pozerám, čo to píšeš. Zlatá SNV. Nemysli na to najhoršie a preboha na potrat už vôbec nie. Nezabudni, že tie stresy prežíva aj tvoje bábo. A môžu Vám len uškodiť. Možno si teraz viac precitlivelá a ináč to všetko prežívaš. Tak hlavu hore, pohladkaj si malinké cez bruško a povedz si, že to obidvaja zvládnete.
Aji, skús jesť po malinkých porciách a často. Baby, kedy je Vám zle. Sranda, mne pri Saši bolo nevoľno vždy večer. Ráno som bola o.k.a večer som blinkala 😉 . A nemohla som byť hladná, to mi bolo neskutočne zle. 🙄

aja7
autor
7. sep 2007

ivcap..vazne??? zeby som cakala babu?? 😉 mne tiez bolo zle iba vecer 😉
Bejca..to je strasne, akosa zle citis, chapem ta, ja by som tiez strachom zosalela..Stastie, ze mas tu znamu Dr. a mozes jej zavolat a popytat sa aspon..Uf..Suhlasim s Ivcou, zlata Spisska Nova Ves...
Bejca..drzte sa aj s drobcekom, na potrat absolutne nemysli, nic take sa nestane !!!

bejca
7. sep 2007

dobre ranko a dievcata dakujem ..a ivcap naozaj to v tej BA je divne 😖 a ajka ma fakt podrzala celu dobu za co jej dakujem . dufam ze mi bude uz lepsie co mi sice este stale neni ☹ ale dufam ze uz coskoro bude - a babatko hladkam stale 🙂 este ze vas mam 😉a ivcap ten dr. co mi to robil - aj toho som mala cez moju dr. vybaveneho !!! ale pocit nic moc ....asi tak - len dufam ze ma to boli len koli tomu vpichu a nie koli niecomu inemu ....

aja7
autor
7. sep 2007

neboj bejca, boli to IBA kvoli vpichu, babenko je OK a urcite chce s tebou ostat, lebo uz teraz vie, aku bude mat skvelu a statocnu maminu 😉

annika
7. sep 2007

Ahojte!
Ja som dnes taky dopadla...Bola som na diabetológii a od pondelka si musím pichať inzulín, lebo výsledky mám stále vyššie, než by mali byť... ☹ ☹ ☹ Pondelok idem na diabetológiu, urobia mi profil s inzulínom a poobede môžem ísť domov. Teraz tu sedím v izbe a som zúfalá a strašne sa bojím budúcnosti. Ešte 7 týždňov neistoty v boji s číslami!Možno, že budem musieť rodiť v Bratislave, práve kvôli tej cukrovke...A neviem ešte čo si vymyslí tá diabetologička pre nás... Ja sa asi zošaliem...

bejca
7. sep 2007

ajka dakujem 😀 si zlata - a to iste plati aj pre teba samozrejme a vsetky ktore sme toto hnusne vysetrenie presli 😒
anika to mi je luto - a co babatko ?? a v BA co som zistila tak je tam nadstandard izba za priplatok 500,-sk den - a ze je tam personal aj celkovo vsetko oki 🙂 ja nad tym uvazujem - anika nebojkaj sa vsetko dobre dopadne 🙂
a ozaj z coho sa ti zvysil ten cukor ??

annika
7. sep 2007

Je to tehotenský cukor, zistili mi v 28 tt. , keď mi robili glykemický test.To bolo pred mesiacom. Mesiac som mala na diétu, že mi to znormalizuje, ale napriek mojím všetkým snahám / a ver mi, že som to strašne chcela/ po raňajkách a poobede mám ten prekliaty cukor nad 8,0. Prfeto musím ten inzulín...

zsuzsu
7. sep 2007

Ahojky. Som rada, že som vas našla. Pišem kvoli sestre. V oktobri ma 40. a pondelok jej lekar oznamil, že bude 4x maminkou. Troška je s toho šoku, ale veľmi sa teši. Ale sa aj boji. Utorok by mala ist na ultrazvuk, aby zistili v ktorom je mesiaci, lebo menzes nemala iba v auguste, ale podla doktora je na mesiac velké, alebo je ich tam viac. Dobre nie? A potom jej povedal, že pojde do nemocnice aby jej zobrali vzorku plodovej vody, a je pravda, že tam musi ostať aj cez noc? Ako čitam, je to dosť neprijemné.
A ešte len tolko, že ja mam 33, a tiež čakam 3.-ie babo. Tak som so sestrou naraz tehotna.Tak sa majte tu krasne.

bejca
7. sep 2007

anika to ma teda mrzi ..ale tusim po porode sa ta cukrovka vytrati ? nie ? a neviem je to nieco zle pre babatko ? vobec taketo veci nepoznam - inak mne vtedy po tom odbere doki dala zobrat dve skumavky krvy -a zda sa mi ze to koli aj cukru neni som si ale ista tak uvidim potom na co to bolo - asi si mysli ze ked mi zostalo tak strasne zle tak to moze byt z cukru - ale ja si myslim ze to bolo zo stresu , vypatia , bola som hore od 3.30 a este aj na lacno ☹ tak uvidim ...ale ak by som cakala druhe babatko a mala by som vsetky vysledky dobre - uz by ma nikto na ten odber nedostal !!! a vycitam si ze som tam isla - ked bolo vsetko oki ....

annika
7. sep 2007

A je ti už lepšie, Bejca? Ani ja by som už tam viackrát neišla, ver mi.
Tá cukrovka je tehotenská. Moja placenta produkuje také hormóny, ktoré neutralizujú môj inzulín, takže cukor v krvi po jedle vstúpa viacej, než normálne.Toľko mi povedala doktorka. A že po pôrode ma budú sledovať raz do roka v ambulancii, ale malo by to byť po pôrode v poriadku. Len čo bude so mnou do pôrodu????A to ešte mám 7 týždňov!!!!
Zsuzsu! Vo všetkých nemocniciach to robia inak tie odbery a vyšetrenia. Niekde musíš tam ostať na noc, niekde nie.Ty si odkiaľ?

zsuzsu
7. sep 2007

Annika. Ja teraz byvam v zahraniči, ale sestra pri Bratislave. Môžem ešte jednu otázočku? Ako sa Vám podarilo, že budete mať chlapčeka? Vidim, mate už dve baby. Ja tiež, a teraz len dufam, že tiež to bude chlapec.

annika
7. sep 2007

Neviem moja!Ja som bola najviac prekvapená, keď som dozvedela pohlavie. Je to asi osud, či čo. Alebo Pán Boh mi pomáhal v tom. FAkt neviem. Ale podľa mňa je to jedno, či chlapček, alebo dcérka. LEN ABY TO BOLO ZDRAVÉ!!!!!!!!!!!!!!
_Modlím sa k Bohu, aby bolo všetko v poriadku.

zsuzsu
7. sep 2007

Máš pravdu Annika. A držím Vám všetkym palce.

bejca
7. sep 2007

anika zda sa mi ze hej - uz ma az tak nepicha - sem tam ale uz az v okoli praveho boku -a sem tam v mieste vpichu , ale obcas ma potiahne v podbrusku ...ale dufam ze to uz bude len lepsie 🙂 a ak su to pohyby tak citim take sem tam ako miknutie /kop/ alebo co 😀 z coho mam najvacsiu radost a dost ma to ukludnuje 🙂
inak aj som zabudla privitat novu maminku - tehulku 🙂 vitaj zsuzsu a aj tebe aj tvojej sestre drzim palce 😉

janka3
7. sep 2007

Ahojte kočky.Díky vám za odpoveď, radšej som si zašla k doktorke kvôli tomu výtoku, lebo som už začínala byť nervózna, že z čoho to môže byť. Povedala mi, že je to asi zápal krčku, dala mi čipky na vkladanie. Tak dúfam, že to bude ok.Aj mne spomínala ten odber plodovej vody, ale ja sa toho bojím, neviem či na to ísť, alebo nie. Nerobí sa aj iné výšetrenie z krvi alebo tak čo by sa dalo zistiť či je bábo v poriadku? Už máte náskok predomnou tak budete vedieť. ja sa to bojím risknuť.U nás sú takí doktori, že dovi dopo...

bejca
7. sep 2007

janka - neviem kolko mas rokov - a robia sa aj vysledky z krvy - a na odber sa ide ak mas zle vysledky alebo vek nad 35 rokov - a odber zalezi od kezdej zeny individualne - niekto v pohode a niekto nic moc drzim ti palceky

annika
8. sep 2007

Ahojte!
Neviem zaspať, malý ma kope furt. Z HBO som pozerala jeden taký akčný film s Harisonom Fordom a teraz sme asi tak akčne naladení... No, čo Bejca? Ako sa máte vy? Dúfam, že už lepšie. Na trhy sme nešli,mangel mal prácu a ani počasie nebolo také na čavargovanie. Ja som sa už trošku ukludnila ,už sa tak netrápim kvôli tomu inzulínu. Bolo aj bude nejako, nie? Dnes som mala zvláštny telefon, bývalá kamoška ma volala po dvoch rokoch asi, že čo je s nami. Tak som jej naznačila, že som už skoro na materskej a tá skoro odpadla, ale minimálne dostala šok z tej správy. Vidíte? Ešte viem prekvapiť ľudí okolo mňa...dobrú noc!