Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

annika
18. júl 2008

Pizza, my sme nemuseli vyšívať, Robko bol krstený v evanjelickom kostole a tam to netreba. A aké UM dávaš malej?
Včera som bola v dm-ke a len celkom náhodou som tam išla, lebo už nemali sunar v lekárni. No a som kúpila sunar od 6 mesiacov za polovičnú cenu, mali akciu či čo. Tak namiesto 345 to stál 175 Sk. Taak som sa tešila!!!
Bejca, aj ja ich snažím usmerňovať , aby mi zavolali predtým, ale nejde to, vidíš.
😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

pizzamati
18. júl 2008

Beji Anika ve čo mi iné ostáva vyšiť to sama ved po krste dáme nejaké foto a uvidite čo som stvorila, takže idem na to malá spí a skusim to najskor napísať ceruzou na tu košelu a uvidím. Držte palce. 😠 😠
Ja dáva Nutrilon HA to mi predpisuje moja doktorka takže platime nie celu sumu ale len doplácame. Ale aj tak je to dobrá palka máme nárok na 5 krabíc mesačne 9OO SK cca. Doposial nám to stačilo ale ked už pijeme viac tak si budme musieť asi prikupiť uvidíme jedna krabica nám stačila na 6 dní a teraz 3 až 4. 😀

janka_fr
18. júl 2008

Ahojte
Beji blahozelame k 5 mesiacikom a veru ako to rychlo uteka. Ja som to tiez tak urobila ako ty len som mu dala ochutnat a potom mliecko ale raz som mu kupila hipp mrkvu bio a celu ju zjedol a potom uz nechcel mliecko. Tak teda pockam este aspon do tych 5 mesiacov.

Taka otazocka, nas maly nema problem s kakanim , skoro stale mal v kazdej plienke ale dnes je to uz treti den a nic 😨 Tak sa trosku bojim aby nemal problemy s crievkami potom. Viete mi poradit co robit?Drahy chce ist zajtra k lekarovi ak nebude nic do zajtra tak neviem nechcem panikarit.Dakujem za rady. No a nema bolesti lbruska lebo je uplne v pohodicke tak neviem ☹

Annika tak si mala vcera o program postarane 😕 No ja by som sa teraz aj potesila takej necakanej navsteve kedze som tu sama, ziadna slovenka ani ceska v dohlade ☹

mima07
18. júl 2008

ja ni a ty kojis lebo take deti nemusia kakat aj niekolko dni 😉 skus si dat aspon susene slivky a ked nekojis skus kupit nejaku vyzivu ale slivkou a dat mu aspon 2 lyzicky

annika
18. júl 2008

Janka, boli časy, keď Robko kakal len po 6. dňoch. U kojených detí je to ešte v norme. Ale keď sa vykakal, tak až od hlavy po päty bol celý pokakaný.... A potom sa nevedel nasýtiť, chcel papať každé dve hodiny. A trvalo to do tých 5.mesiacov, potom sme začali kakať častejšie. Keď malý je v pohode, nie je uplakaný, tak treba počkať, on sa sám vykaká, neboj sa!

lubii
18. júl 2008

Jani, môj malý tiež ako maličký kakal často,potom prišlo také obdobie, že raz za 5-6dní, raz dokonca 9 dní nekakal. A potom keď si pustil, tak ako hovorí Annika,od hlavy po päty 😀 . Ak ho plne kojíš,takje to normálne. Ale si spomínala,že raz zjedol celú hipp mrkvovú. Nie je to odvtedy? Niektoré deti vraj zvykne mrkva zapekať. Ale neboj,skús tie slivky. A môžeš malému masírovať bruško v smere hodinových ručičiek a potom prehmatať bruško vľavo dole, či ho má mäkučké. A ešte ho môžeš skúsiť podržať v klbôčku nad nočníkom alebo nad umývadlom. Dobre sa v tej polohe prdká a keď je čo, aj kaká 😉 To si ho daj chrbátikom k sebe, opri chrbátik o seba, chyť nožičky pod kolienkami a pritiahni mu ich k brušku.

bejca
18. júl 2008

Pizza tesime sa na fotto 😵 a neboj zvladnes to 😉

Anika no ono to zalezi aj od viacerych veci tie navstevy 😅 ale ved nakoniec mozme byt radi ze nas aj niekto pride pozriet xixixixi 🙂 no nie 😀 a niekedy to akurat tak "blbo" padne 😅

Janka dakujeme 🙂 😵 a ako pisu baby Julianko kedze je plne kojeny nemusi kakat aj viac dni ale mozes aj zdvihnut mu nozky dat teplomer /ja mam rychlobezku/ do ritky a ak ma co tak by sa mal vykakat , alebo baby u nas v teme pouzivaju aj rektarnu trobicku ci ako sa to pise 😉 , nas Petko ma pomalu v kazdej plienke kako 🤐 😵 😝 a ja mu zatial nedavam velke mnozstvo a ani tu Hipp bio som mu celu nedala len na polovicku 😉 ale dnes som mu dala taku malu mrkvicku a zemiacik postruhala na struhaku /uvarene jasne ze 😉 / a zjedol to vsetko a este aj mliecko pil sice o nieco menej ale pil 😵

bejca
18. júl 2008

Mima este som sa chcela opytat 😅 prosim ta je dobre ten prikrm davat v rovnaky cas alebo je jedno ci rano alebo poobede ?? 😕 😅 dakujem 😀

mima07
18. júl 2008

bei najlepsie do obeda alebo okolo obeda lebo ak by mu uskodil teda by ho mohlo boliet brusko tak nech to do vecera prejde 😉 a ked bude vacsi tak si uz urobite nejaky rezim my teraz jedavame pred alebo po obednom spani podla toho ako stiham 😉 ale ked idem davat nieco nove tak pred obedovym spanim

bejca
18. júl 2008

Mima dik 😉 a este mi povedz kolko mu mozem asi tak dat ?? ci kolko "vladze alebo pyta ?? " a potom mu mam davat vzdy MM alebo uz len cajik na zapitie ??

bejca
18. júl 2008

a este sa vas chcem spytat 😅 davali ste niektora tie kase na noc ??? su lepsie Hipp alebo Nestle ??? co vy nato 🙂 a ked ste ich davali spinkali deticky dlchsie v noci ?? alebo ste ich davali aj cez den ??

lubii
18. júl 2008

Ja som na začiatku dávala zeleninku alebo ovocie len trošku- každý deň trochu viac a dávala som potom ešte MM. Na noc som kaše nedávala, teraz na dovolenku som kúpila prvú kašu ryžovú od Nestle - ale nie na noc. Miešala som ju buď s banánom,jablkom alebo s hotovými zeleninovými gebuzinkami od Alnatury 😀

bejca
18. júl 2008

Alnatury ??? to ani neviem co je 😕 😨 a ked si to miesala s bananom alebo jablckom tak ako nasocho ci ako ?? pytam sa ako debil ze 😝

bejca
18. júl 2008

pridala som par fotto 😵 ak chcete tak kuk 😵 ja uz idem haji 😔 😔 tak dobru nocku a pekne snicky paaaaaaa a Lubi cakam na tipy 😵

lubii
18. júl 2008

To som tú ryžovú kašu najprv rozmiešala v horúcej prevarenaj vode - mala som rýchlovarnú kanvicu- a potom som do toho zamiešala banán atd. Celkom mu to chutilo. Alnaturu dostať v DM -ke 😉

lubii
18. júl 2008

Beji,pekné fotky 😉 , Ako dlho tam vydržia mamine čečenká???? 😀

bejca
19. júl 2008

dobre ranecko 😵

Lubi dakujem za pochvalu a aj za rady 😉 ale ja stale neviem co to ta Alnatura je 😅 😨 to je nieco ako vyziva ?? 😅

bejca
19. júl 2008

a čečenká 😀 😀 😀 😀 no dufam ze prezije vsetok ten krystal co tam mam 😅 nebude moct chodit do obyvacky 😅 xixixiix budem ju zamykat 😀 😀 ale nie no ved snad ked na neho budeme davat pozor 😅 alebo budeme musiet vsetko vylozit hore 😅 co asi skor 🙂😵

mima07
19. júl 2008

bei pekne fotky 😉 ja som davala tak max 10 lyziciek prve 3 dni a potom uz kolko pytal a zapit mliekom pokial sa nedostal na 150 gramov zeleninky potom sme zapijali vodou lebo caj nelubime 😀
alnatura je vyziva ktora sa da kupit v dm
mne inak tie zeleninove nechutili a maly dostal z nich ekzem takze zeleninu a masko varime len doma a kupovane mame len ovocne sunarek
kase mojho viac na noc nezasytili tak som mu nedavala a az teraz som zacala ale nie kazdy den to len na spestrenie jedalneho listka ak chces tak zacni nejakou ryzovou alebo ryzovo kukuricnou nam strasne chuti hami osemzrna 😀

bejca
19. júl 2008

Mima dakujeme za pochvalu 😉 a aj za vysvetlenie co je alnatura 😅 a ja mienim len ovocne kupovat ked tak lebo zeleninku mu mienim tiez robit doma 😉 a ja som skusili tu Hipp jablko hruska a ta mu smakovala a tie almatura su lepsie ?? alebo aky je v nich rozdiel??? a kase teda este nedam ved uvidime ako sa rozbehneme s desiatami xixixi dnes som to vazila nez som tu mrkvu a zemiak postruhala a bolo toho cca 70g ale mohol spapat tak cca 45g 😵 a este + MM 😵 a davam mu pokial pusinku v poho otvara ked uz vidim ze sa vrti tak koncim 🙂

lubii
19. júl 2008

Neviem,či sú Alnatury lepšie, ja som predtým nič nekupovala, to len kôli dovolenke a kamarátka mi ich odporúčala 😅 . A hľadala som také, čo v nich nie sú žiadne prídavné látky ako cukor, soľ, repkový olej a podobné. A to som našla len mrkvovú, 1 zeleninovú, 1 mrkva s jablkom a jednu ovocnú. A ešte od Hami tiež jednu ovocnú. Tak z tých som kúpila po troch z každého a točili sme dookola. Práveže on tie zeleninové tiež nemá extra rád,ani mne nechutia,preto som ich miešala s ryžovou kašou 😉 Ináč varíme stále domácu papu.

janka_fr
19. júl 2008

Ahojte

velmi pekne dakujem za rady 😉 vcera vecer ale nalozil sam a teda az na chrbat 😀 ale tesila som sa.Ja kojim este stale tak teda uz nebudem nstresovat z toho. Drahy si tiez oddychol sa tesil ako maly chlapec. Vsetky rady som uz zapisala do hlavicky🙂

Beji ulahcila si mi pisanie 😉 pretoze aj ja mam take iste otazky na jazyku ohladne papkania. Malinky je teda sibalko a asi ho bude najviac lakat prave ten tvoj krystal. Nas maly sa stale natahuje za ovladacmi a cele ich oslinta, zatial funguju.je
Ja budem tiez varit zeleninku doma a chcem sa opytat varite len nad parou???Videla som taky pristroj na varenie zeleninky a ovocia a daju sa robit z toho aj detske vyzivy a je to vsetko robene nad parou.Mate s tym niekto skusenost?

janka_fr
19. júl 2008

to je link na ten pristroj na varenie zeleninky, masa a ovocia

http://www.autourdebebe.fr/catalogue/ficheInsti...

lubii
19. júl 2008

Janka, gratulujem k vykakniu 😀 . Čo nám stačí ku šťastiu nie? Ja varím zeleninku v troške vody a potom to všetko pomixujem.
Baby, malý jedol o 9 ráno dyňu a o 1 poobede ju už mal v plienke 😅 To môže tak rýchlo? A ešte aj predbehnúť všetko ostatné, čo tam bolo? Lebo bruško nemal nejaké maličké potom, že by tá dyňa bola všetko vytlačila 😅

mima07
19. júl 2008

ja tiez varim vo vode a potom pomixujem ale teraz uz na take vacsie kusy\
lubi moze lebo ja ked som bola so starsim u gastro doktorky tak hovorila ze ked 3 krat za den jeme tak by si mala aj 3 krat ist takze ranajky by mali ist na obed von 😀

annika
19. júl 2008

Ahojte! pekne ste tu rozpísali, kým som tu nebola... Všetko o jedlách a o kakaní....xixixixixi
Aj ja varím vo vode, nie nad parou. Potom to rozmixujem s tým ponorným mixérom. Keď máme niečo také jedlo na obed, čo nie je ťažké a korenisté, tak dávam aj to malému. Včera sme mali zemiakový prívarok, tak z toho papal aj on. Alebo minule špenát. Robko zas nemá rád ryžu, ani rozmixovanú ani normálnu. Neviem prečo??? Ale zemiaky zbožňuje, aj mäsko. No a zmrzlinku tiež....ako dessert.

bejca
19. júl 2008

Janka gratulujeme k vykakaniu 😉 😵 a aj ja varim vo vode 😉 ale nemixujem zatial mu to struham na najmensom struhaku alebo rozmagam s vidlickou lebo tu jednu mrkvicku zo zemiacikom ani len mixer nezachyti 😀 😅

Lubi tie Hipp su tiez bez cukru a tak pod... 😵 a dnes som kupila dva druhy 😵 broskynkovu mnam 😀 a jablcko+cucoriedka 😵 a podla mna tiez si myslim ze tu dynu mohol mat v plienke 😵

a predsatvte si dnes okrem tej zeleninky poobede odomna pytal banan 😨 😅 tak som mu asi tak 4 cm rozmagala a sprasil aj ten 😅 zravec moj 😀 no a vecer mal prvy krat hovienko ako dren 😀 nie riedku ako skvarelinka xixixixixixiixxiixixix a kupila som dnes brokolicu tak budeme mat 3 dni iba brokolicu a potom dame k nej zemiacik 😉 a este ako to robite s tou brokolicou ??? ja som este brokolicu nevarila vobec u nas to nikto neje 😅 ale zacnem aspon ja tak dajte tipy ako ju pripravujete 😵 a este nejak inak sa da skombinovat brokolica ???

a kocky ked to mixujete tak aj s tou vodou ??? 😅 lebo ja ju vylievam a iba tu zeleninku struham 😅

mima07
19. júl 2008

bei zatial mu brokolicu uvar vo vode najlepsie len ten vrch nie stopku aby si to mala rychlejsie a rozmixuj aj s tou vodou ked bude starsi ja ju davam ked varim kuraciu polievocku tak dam kuracie prsia mrkvu kalerab brokolicu a karfiol a 1. den rozmixujem bez karfiolu a 2. den bez brokolice
ked budes varit brokolicu so zemiakom tak ja tam davam aj odmerku um

mima07
19. júl 2008

annika moj zboznuje kombinaciu kuracie prsia ryza jablko varim vsetko spolu a potom rozmixujem

mima07
19. júl 2008

toto som dnes dostala 😀

Desatero pro štíhlů líniu od Bolka Polívku:
1. Dyž neco jíte a nikdo vás nevidí, tož to nemá žádné kalorie.
2. Dyž do seba cpeš čokoládu a chlastáš k temu slivovicu, tož
tá ti ty kalorie zruší.
3. Dyž sa postaráš, aby všecí okolo přibrali víc kilo než ty,tož budeš najštíhlejší.
4. Dyž sa vás bude cpat víc, tož sa počítajů kalorie enom temu, kerý sní najvíc.
5. Jídlo, co sníš v kině a nebo u televize popřípadě u počítača, jako polárka, oplatky, sušenky, to sa nepočítá, protože to patří do zábavy a né do jídla.
6. Kakao, brandy, topinky, dorty, chleba se sádlem, špek a klobásky neobsahujů kalorie, dyž sa jijů ze zdravotních důvodů.
7. Jídlo, keré sníte, dyž vaříte, taky nemá kalorie, protože to
nejíte, ale koštujete.
8. Jídlo, keré má stejnů barvu, taky neobsahuje kalorie. Třeba dyž sníte špenát a pistáciovů zmrzlinu, tož to je jak dybyste nesnědli nic.
9. Obezita je nemoc a tož je potřeba pořádně sa nadlábnůt, aby s ňů tělo mohlo pořádně bojovat.
a navíc
10. Ženská bez břucha je jak hrnek bez ucha !!! A ženská bez řiti je jak váza bez kvítí !!!