Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

mima07
23. okt 2007

bejca a kam do blavy chodis?

bejca
23. okt 2007

do Ruzinova

mima07
23. okt 2007

tam som rodila aj ja na nadstandarde je to v pohode aj sestricky su v pohode a u koho by si chcela rodit?

bejca
23. okt 2007

ved aj ja by som chcela ist na nadstandard ... stale nad tym uvazujem ... a ja chodim k Petrovej 🙂

mima07
23. okt 2007

tu nepoznam ale nadstandard je lepsi lebo budes potrebovat chodit do sprchy castejsie a na normalnych izbach su 3 sprchy pre vsetky izby zachod som nevidela bola som tam iba 1 noc a bola som rada ze som isla na nadstandardku uz aj to je vyhoda ze ste len 2 neviem si predstavit ked babatka zacnu na striedacku plakat. Ak sa nic neskomplikuje tak tam budes iba 4 dni a to je 2000 korun a iste si vyhodila alebo vyhodis aj viac penazi za nieco co nie je tak dolezite.

bejca
23. okt 2007

ved hej 😀 mam taky umysel 🙂 ved aj ked som z TT a isla by som tam ze skor ...co by som nerada 😝 tak by som bola normalne ale po porode jednoznacne chcem ist na nadstandard tych 500,- sk za den mi to stoji 😀 a cakat niekde na sprchu alebo wc 😝 😝 no otras .... radsej zaplatime aby sme mali pohodlie 😀

annika
24. okt 2007

Ahojte holky! Tak Vám t budem ešte robiť spoločnosť do pondelka. Včera mi doktor presunul termín hospitalizácie na pondelok, tak som dostala ešte 5 dní na vegetovanie doma. Prezrel moje výsledky z diabetológie, vyšetril ma, urobil biometriu, povedal "hm, hm" a nakoniec sa rozhodol o pondelku.
Ináč malý má 2936 g, takže žiadne veľké bábo, čím ma zastrašovali doktori pri tej cukrovke. 😀 😀 😀
Mima, som rada, že si sa ozvala, teraz idem kuknúť na vaše fotky do albumu!

vladkaz1
24. okt 2007

Anika tak to musite este chvilocku pockat 🙂 .A tych 2936g je pekna vaha náhodou .Pozri sa mi mame 3100g.Ja som ties zvedava co piatok mi povie zajtra mam termin a mozno budeme cakat este 2 tyzdne.

bejca
24. okt 2007

kocky tak vy uz taketo pekne cisielka mate 🙂 no nam zatial tych nasich 0,600 kg staci na 6 mesiac 😀 ved mi vas dobehneme 🙂
ozaj chcela som sa vas opytat ohladom porodu : niektore uz strasie teraz - budete si davat epiduralku ?? ja som nejaka mimo z toho ... vacsina tu duma o epiduralke + cisarsky ?? 😲 😕 tak neviem .... ja som asi za normalny porod - jedine v pripade nejakeho problemu by som asi dumala nad niecim podobnym....skuste hodit nazor a Ella, Mima a Anika vy uz aj mate deticky takze budem rada ak poradite

annika
24. okt 2007

Alex je krásny, a tak chutne vie spinkať...
Bejca, neboj,budeš mať také obdobie, keď sa ti bruško zo dňa na deň bude väčšiť, ty sa len budeš čudovať!!!! 😀
Epidurál? Sekcia? Keď už pôrod, tak spontánny. Sekciu by som brala len pri komplikácií a to v celkovej anestéze, žiadny epidurál vtedy! Čo keď epi nezaberá????
Pri spontánnom by som brala asi epi. Len u nás v DS je to ťažké vybaviť, vraj to robí len jeden anesteziológ a len u "niektorých pacientiek", viete o čom hovorím.Môže to byť dobrá vecička,keď to dobre pichnú a aj pomôže. Neviem, opýtam sa v pondelok.

vladkaz1
24. okt 2007

ja som sice este mlada zaba ale epiduralku nechcem,necham tomu volny priebeh. 🙂

annika
24. okt 2007

Mladá žaba??? Koľko ty máš rokov, moja?

bejca
24. okt 2007

😀 😀 😀 aj ja chcem byt mlada zaba 😀 😀 😀 😀 ale co uz ked pri prvom budem mat 37 😀
a ja tiez asi spontanne 😅 zatial ale ved este to je daaaaaaaaaaleko pre mna 😅 a ak nahodou tie komplikacie nedaj boze pridu tak samozrejme ze si nechame poradit od doki 🙂

annika
24. okt 2007

Ale keď ti doki povie len toľko: Nebojte sa, dostanete , čo budete potrebovať pri pôrode... Lebo mne to povedal, keď som sa ho opýtala na analgetiká. 😖
Mne dnes celý deň kope ten Robko. Od rána cítim neustále pohyby okolo pupka.Čo bude, keď sa mu chce vyjsť von touto cestou????? 😝 😝 😝

ellla
24. okt 2007

jeej annika - ty to mozes mat uz kazdu chvilku. velmi ti drzim palce. ja by som si to veru chcela zopakovat 🙂 prajem ti vela stastia a rychly porod!

bejka - moj nazor na sekciu: ked netreba, nie je o com spekulovat. je to predsa len operacny zakrok, ktory ma vacsie rizika ako prirodzeny porod, co sa tyka komplikacii - tak sa vyjadruju gynekologovia. mozu byt zrasty na maternici, zle hojenie operacnej rany, problemy pri dalsich porodoch - skus sa spytat v nejakej poradni, je ich na nete dost. co sa tyka EPI, tak ja som ju mala zaistenu, ale len tak pre istotu. ved co ked nahodou by som bola z tych "stastnych" co rodia aj 2 dni pripadne s nejakymi komplikaciami! vsetky moje zname, co rodili s EPI si ju pochvalovali, ale u mna to nemalo opodstatnenie. jednak som rodila v noci a nemal mi ju kto pichnut a rodila som rychlo, takze sa to dalo zvladnut. vies aka som bola na seba hrda?! a este ako som stupla v ociach svojho muzicka! takze moja rada - vybav si ju, budes pokojnejsia, ved nakoniec ju mozno nebudes potrebovat - plati sa to az ked ti ju pichnu.

annika
24. okt 2007

Diky Ella, si zlatá! Aj mne sa sníva o rýchlom pôrode, dúfam, že to zabere. Bohužiaľ mám dosť zlé spomienky na posledný pôrod, takže psychyku mám dosť labilnú v tomto smere. Ale predsa len nádej umiera posledná...Tak sa snažím byť optimisticky naladená, ako ty. Dúfam, že mi pomôže.

mima07
24. okt 2007

cisarsky som nechcela samozrejme ze ked treba tak treba ale nastastie nebolo, epi som tiez nechcela ale baby co ju mali si pochvalovali ja som take fest bolesti mala asi iba 45 minut a doktorka ked som jej hovorila ze som si ju moha dat povedala ze v tej poslednej faze by mi ju aj tak nedali ze uz by nezabrala. Kedze som mala vyvolavany porod a davali mi aj infuzku tak nakonci mi dali nieco a potom som akurat vobec necitila sitie ale ked mi uz priniesli maleho tak som hned zabudla ze som rodila. 🙂

annika
25. okt 2007

Mima, mala si vyvolaný pôrod? Aj na mňa to čaká. S čím začali vyvolávať? A koľko trvala prvá fáza?Dali ti tabletku, či gél,alebo infúzku?

aja7
autor
25. okt 2007

ahoj anika...mne vyvolavali porod, sice pred 16 rokmi 😀 , ale pichli mi infuzku, a ked stiekla, dali mi dalsiu na vyvolanie tlakov. Ale to uz som bola dost otvorena. Tebe sa to uz neuveritelne krati, uf..Budem na Vas mysliet .-)

annika
25. okt 2007

Že, je to neuveriteľné? Aj mne sa zdá už príliž blízko. Najviac to čakajú asi dcérky, spočítajú dni, noci. A ja sa len modlím, aby všetko bolo v poriadku... Nič iné zatiaľ neviem robiť...
A ty sa máš ako? Jakub poslúcha? Alex kope bruško?

aja7
autor
25. okt 2007

Nuz nasi pubertaci posluchaju, ked prizmurim obe oci, tak teraz ani neklamem 🙂 Malicky (uz sa nevola Alex ) 😀 😀 kopka o 106, tak sa vytesujeme doma 😉 Prehodnotili sme meno a Alex sa nam prestalo pacit 🙂 Tak sme zasa na zaciatku 🙂

vladkaz1
25. okt 2007

Annika : ja mam estelen 24 🙂 .Som este taka zaba 🙂 tym nechcem povedat ze ste stare samozrejme.Ako sa dnes mate s Robkom?Zajtra ideme na tu poradnu a mam si uz zobrat aj zbalenu kabelu mam stoho stres. 😝

bejca
25. okt 2007

😀 😀 😀 vladka ty si ozaj zabka 😀 a kde si sa tu nabrala 🙂 co sme samozrejme radi ze si tu 😀 😀 a ze vas s Lucinkou tu mame 😀 😀 ja som myslela ze mas okolo 35 😀 😉
a preco uz mas ist zajtra aj s kabelou ??? 😕 😕 😨

vladkaz1
25. okt 2007

No ja neviem ako som sa tu nabrala 🙂 ale najlepsie sa mi pise tu v tejto teme a nikto sa nepital 😀 .NO zajtra mam ist skabelou preto lebo dnes mam termin porodu prvy a ked budem otvorena tak mi vyvolá porod 🙂

bejca
25. okt 2007

aha 🙂 tak to nas tesi ze ti teda vam tu je s nami dobre 😀
a tak ak nahodou tak uz budete dve 😀 drzime palceky aby vsetko oki dopadlo 😀

annika
25. okt 2007

No, dobré ránko, mamičky! Ja som už na nete od ôsmej!!! Kde ste boli doteraz? Kabelka... Hehehe, to je super. JKa potrebujem k tomu odťahovaciu službu. Najprv som mala jednu tašku, s ktorou som chcela ísť do nemocky týždeň pred pôrodom. Potom som mala druhú tašku, kde som mala veci popôrodné. Včera som z dvoch tašiek urobila jednu, keďže už nebudem týždeň na rizikovom. Nepodarilo sa to... Ajtoto potrebujem, aj toto, aj totototototo... Hrúza. 😝 😝 😝

vladkaz1
25. okt 2007

Beji ja myslim ze este nebudeme dve 🙂

bejca
25. okt 2007

no tak to je lepsi pripad 😉 zajtra sa pekne potom vratis domenko 😀 a budes este oddychovat 😀

vladkaz1
25. okt 2007

Uvidíme nechcem nič zarieknuť aby to dopadlo dobre 😒 .

bejca
25. okt 2007

nebojkaj vsetko dopadne super 😀