Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

bejca
4. jan 2008

lubi dik idem dnes do lekarne tak skusim kupit , dufam ze pomozu hlavne na ten strach z porodu 😅 lebo sa bojim ako cert kriza 😅
a tu brozurku sa opytam ale az asi za tyzden este chodim k nej inam ale dufam ze od buducej navstevy budem chodit len do poradne do Ruzinova ... tak sa potom spytam . dakujem ti 🙂

annika
4. jan 2008

Bejca, moja! Každá z nás sa bála z pôrodu, ver mi! Hlavne z toho neznáma, neistoty, že čo a ako bude????Ale ty si rozumná holka a uvidíš, že budeš aj šikulka!!! 😀 😀 😀 podstatný je len výsledok, keď budeš držať v náručí malého Peťka. Vtedy zabudneš na všetky bolesti okolo pôrodu a budeš najšťastnejšia mamička na svete....

vladkaz1
4. jan 2008

bejka neboj vsetko bude ok 😉 ty to zvladnes si sikovna kocka 😀 .Budeme to s Luckou prezivat s tebou.Baby ja uz vobec nemam mlieko nemozem uz ani kojit som toho nejaka smutna.

annika
4. jan 2008

Akože nemáš mlieko? A čo bolo včera v poradni? Kolko vážite?

bejca
4. jan 2008

kocky dik 😀 ste zlate 😀
bola som v lekarni a tie homeopatika len objednavaju - tak sa este popytam mojej doki 😅 a ten malinovy caj nemaju u nas v 5 lekarnach a ani v bio potravinach takze som bez - neva 😀 prezijem 😀 snad 😀

lubii
4. jan 2008

Vladka, nprastávaj, stále si maličkú prikladaj, aj keď sa ti zdá, ž cicá naprázdno, nech cicá čo najdlhšie - mliečko sa zvykne pustiť až po chvíli cicania - písala som to annike na predchádzajúcej stránke-si pozri. Škoda by bola

annika
5. jan 2008

Bejca, u nás v bio-potravinách sa dá kúpiť ten čaj. Keď chceš, tak ti kúpim a pošlem ti nejako.
Vladka, čím prikrmuješ? Ja mám doma sunar, zvyknem malému dávať pred kúpaním, aby som na noc mala mlieko. Večer sa mi zdá, že mám menej toho mlieka, hoci pijem ako noťas v hospode. xixixixi

bejca
5. jan 2008

anika si zlata 😀 ale kasli na to 😀 ja este popozeram a ak nebude tak sa nezblaznim 😉 no nie ?? 😀

ellla
5. jan 2008

ahojte vsetky. prajem Vam vela zdravia do noveho roku! my sa mame celkom dobre, len sme prekonali prvu natchu a to bolo prve dni strasne. maly reval ako slon, ked sme mu odsavali sopliky. drzat sme ho museli vsetci traja. teraz je to uz fajn. maly sa uz pekne prevracia a len sediet by chcel. este stale sa kojime a mame uz 8300g, co je slusny vykon na 5-mesacne babatko. nedavno som mala problem s jednym prstnikom - uz to vyzeralo na zapal, ale nakoniec to bol upchaty mliekovod. 3 dni som mala velku hrcu, ktora sa rozisla az po inekcii u gynekologa. 😉 maly ma teraz zamestnava ovela viac, je viacej aktivny a uz nespi cele dni ako pred tym. preto velmi nestiham konika, aj teraz bije po klavesnici - bude to maly porgramator 🙂 drzte sa... 🙂

annika
7. jan 2008

Ahojte! Vitaj, Ella! Už dávno si sa neozvala! Je mi ľúto s tou nátchou, chudák malý.
Aj my sme boli dnes v poradni, malý má presne 6000 gramov a 61 cm. TAk nás doktorka pochválila, nabudúce ideme už aj na očkovanie. Chudák, malý, oboznámia ho s ihlou...Pamätám sa, aj pri dcérkach som z tých očkovaní bola som mimo.

bejca
7. jan 2008

ahojte mamulky 😀 no tak nas si v nemocke nenechali - ale dostali sme tabletky na tu pecen- a uz budeme chodit kazdy tyzden na kontroly - Petko ma cca 2400 g 😀 boze ved ho ani neporodim takeho chlapa 😀
ozaj kocky mali ste epi ??? lebo doki mi ju odporuca zaplatit pre istotu - tak neviem - co vy na to ????

vladkaz1
7. jan 2008

ahojte no skusala som prikladat ale nejde nic aj som si skusala odsavat a uplne prazdne asi 3 klapky nechapem to.Mam prsia jak supky uplne malinke nato ze som mala 5 prsia tak mi normalne zmizli .Vobec tomu nerozumiem.Krmim ju sunarom ten sa nam zda najlepsi vyskusala som vsetko z beby vracala z nutrilonu bola hladna a zapekal ju najlepsi je ten sunar od narodenia.Ale kazde dieta je ine .Na poradnu idem zajtra rano ale malu sme merali doma a ma 62 cm a 5700g priblizne je to cvalik malicky asi mi zasa vynada som na to pripravena.Teraz uz jeme pravidelne kazde 3 hod aspon sa snazim to dodrziavat pretoze je strasne pazrava a medzi ked je smednucka tak jej dam troska caju.N onic kocky idem lebo uz lucka vrieska.pa drzte sa

mima07
7. jan 2008

ahojte kočky, vsetko najlepsie v novom roku hlavne zdravie, a ako tak pozeram aj rychlejsieho kona 😀
pridala som nejake fotky tak ked vas neporazi z tej rychlosti tak kuk 🙂
annika tak vy ste riadny valibuci 🙂 my sme mali 19.12. 7140g a to sme o 2 mesiace starsi a zdalo sa mi to dost 🙂 ockovania sa neboj my uz mame obe za sebou sice mal teplotu ale ok pri prvej som cakala az vystupi ale pri druhom som dala hned vecer a vystupila len do 38
alex uz riadne komunikuje je to uz s nim taka sranda ho pozorovat uz sa aj sam prehra ked ma dobru naladu tak aj hodinu a samozrejme ze pri tom brble no krasne obdobie 🙂

mima07
7. jan 2008

bejca ja som epi nemala a ani nechcela ale kocky co im to stihli dat si chvalili ono si to mozes zaplatit a ked ti ju nestihnu dat alebo si to rozmyslis tak ti peniaze vratia

vladka preco ti doktorka nadava nasa vzdy povie ze ako krasne pribral a to pribera za 5 tyzdnov viac ako 1 kg mne sa to zdalo aj vela ale ona ze je dobre ked pribera lebo na zaciatku je to viac a potom sa to pojde pomalsie

lubii
7. jan 2008

ahojte
Ellla, dobrého máš chlapa, že 8300 a Annikin Robko tiež, náš malý mal pred 3 týždňami 6,4kg. A pritom má riadne faldy. My sa tiež stále kojíme. A máme malého bulimika. Napapá sa potom strčí celú ruku do pusy a grcká.
Beji, ja som nemala epi, je pravda, že keď prišli bolesti, tak som si nadávala, že som si mohla dať, ale už o takú hodinu po pôrode som bola rada, že som si ju nedala.

lubii
7. jan 2008

ak chcete, pozrite, ako bolo dnes u nás krásne : https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

bejca
8. jan 2008

mimi pekne fotky 😉

ella som rada ze uz vam je lepsie 😉 a super ze si sa ozvala 😀

vladka je mi luto ze uz nemozes kojit - ja by som rada aspon do roka 😅 tak uvidime ako na tom budem 😅

lubii naozaj u vas bolo krasne 😀 ticho zavidim 😀 u nas je len ladovica ☹

a dakujem za nazory na epi 😉

annika
8. jan 2008

Ahojte! Lubii, vy žijete ako v rozprávke!!! Bože, u nás takéto počasie ani neexistuje!
Vladka, aj ja dávam malému raz za deň Sunar, pred kúpaním, lebo sa mi zdá, že večer už mám menej toho mlieka. Ten Nutrilon sa nám nechutil, vypil z toho len 5O ml a po hodine bol hladný zase, zo sunaru vypije Robko tak 130ml a aj vydrží tri hodky. Bebu som neskúšala, ale čítala som niekde, že v DM majú dobré mlieko Babylove sa to volá, aj cenovo je dobré. Keď bude Robko väčší, tak to asi vyskúšame.
Čo sa týka epi, tak môže to byť dobrá vecička, u mňa to nestihli dať, hoci som mala dohodnuté s dokim. Ja som sa otvárala tak rýchlo, že nemali sme na to čas. Ale na psychyke mi to pomohlo trošku.

vladkaz1
8. jan 2008

mima vynadala mi preto lebo za 3 tyzdne od narodenia pribrala skoro kilo tak mi povedala ze je moc rozjedena a mala aj trocha zdurene brusko take nafuknute jak balonik.Povedala mi ze jej davam moc papat.Ale ja som ju stale nemohla naucit papkat pravidelne pretoze bola stale hladna.Hladala som dovody aj ci ju neboli brusko alebo ine veci ale nic ine jej nebolo len bola hladna a stale.Potom som si dovtípila ze mam asi slabe mliecko tak som ju zacala prikrmovat ale ajstak mi nikdy nevydrzala 3hod.A ked nemam teraz mliecko v prsiach takze nemozem kojit tak som presla na umelu stravu a zda sa mi malinka taka baculka na to ze bude mat este len 13teho 2 mes sa mi to zda moc ze ma 5,5kg.Neviem stale nad tym uvazujem ako je to mozne ze nemam mliecko ale nic s tym nespravim .Skusala som aj caje na tvorbu mlieka spustilo sa mi troska ale to je onicom pretoze je totalne riedke a vobec ju to nezasiti ani na chvilku.Annika skusim sa popozerat po tom mliecku,uvidime ,ale nechcem moc menit aby jej to nejako neublížilo ked jej dam zasa ine mliecko.Nebude mat potom problemi zo stolicou stej zmeny?Chcela som kojit co najdlhsie aj koly peniazkom ,lebo teraz sa nedoplacam za sunar je to dost financne citit.Beji dakujem za podporu a k tej epi: ja ked som rodila mi ani dok. neodporucila zevraj porod bude dlhsie trvat aspon mne to tak povedala.Nerozumiem sa tomu takze neviem.Lubka dakujem za rady ohladom kojenia ale nezaberaju,prikladam prikladam a nic. ☹

annika
8. jan 2008

To priberanie je len v prvých mesiacoch také rýchle. Aj my sme už odložili vecičky s číslom 56. máme aj také, ktoré sme ani nenosili...
Vladka, nebereš nejaké lieky,? Alebo nezačala si s antikoncepciou? Aj tabletky ovplyvnia tvorbu mlieka.
Holky, my máme zas taký iný problém. Robko už 5 dní nekakal. Nebolí ho bruško,to viem, ale je to normálne? Aj predtým mi kakal každý tretí deň, no ale dnes je to už šiesty!!!!Večer mu asi pomôžem s teplomerom...

lubii
8. jan 2008

Annika, môj mal také obdobie, že kakal každých 5-6 dní a tiež sme párkrát kakali s teplomerom. lebo som sa bála, ale dr. mi povedala, že kojené deti môžu aj 10 dní nekakať a je to normálne.
Vladka, to je škoda, ešte vyskúšaj tie homeopatiká, čo som písala hore -ten ricinus communis 5CH, potom veľa piť, prikladať a odsávať, ale keď nepomôže, tak sa nestresuj a nič si nevyčítaj.

lubii
8. jan 2008

Vladka a ešte ma teraz napadlo skús čirne pivo. To mám odskúšané. Raz som mala také že úplne prázdne, dala som si deci čierneho šarišu a za tri hodky mi z nich tieklo. a ešte vraj pomáha melta a vinea a hlavne sa nestresovať.

annika
8. jan 2008

No, Robko sa konečne vykakal!!!! Museli sme ho okúpať, lebo celý chrbát bol žltý... 😀 😀 😀 Chudák, celý bol z toho mimo, veď o tretej sme sa nikdy nekúpali...

aja7
autor
8. jan 2008

ahojte kocky...vladka...suhlas s lubkou...cierne pivo vraj na 100% zabera!!! vyskusaj, ved ak pomoze, tak super, ak nie, nic sa nestane...Ja sa na to dost spolieham( teda samozrejme ked porodim, co bude dufam uz skoro!! )
Dlho som sa sem neozvala a vlastne som zakladala tuto temu, ale citam si vas 😉 MK ma uz fest rozculuje, ved to nie je den ani dva ako sa vlecie 😉
Anika blahozelame k vykakaniu 😉 viem o com hovoris, s Kubkom sme tiez mali take problemy 😉

ellla
8. jan 2008

vladka - podla mna velmi spekulujes a tvoja doktorka trochu prehana. moj maly prvy mesiac pribral 1500 g a nikto mi nevynadal. potom kazdy mesiac priberal 1 kg. a to som tiez mala pocit, ze to mliecko je nejake riedke. keby to tak bolo, nepriberal by tak. ked som si odstriekala mliecko, tak o chvilu na nom bola vrstva riadnej smotanky 🙂 . ked tvoja mala dobre pribera, iste je mliecko v poriadku. skoda by bolo s kojenim skoncit. ja by som to este nevzdavala. mozno si pocula nieco o laktacnych krizach. moze to byt tvoj pripad. prechodne sa znizi tvorba mliecka, aj ja som to zazila, ked mal maly asi mesiac. najdolezitejsie je neprestat kojit. prestan prikrmovat a prikladaj si malicku co najcastejsie k prsniku. iste to bude najaky cas namahave, ale verim tomu, ze by sa ti mliecko este rozbehlo. co sa tyka tych cajov na podporu laktacie, tiez som vyskusala, ale ovocne caje ti urobia tu istu sluzbu a za menej penazi 🙂 dolezite je mnozstvo tekutin. ja vypijem denne 5-6 pollitrovych cajov a este ovocie, polievky...aj v noci ked kojim, vzdy pijem (lucku). maly sa sice este stale v noci budi 2-krat, ale ziadne nocne plackanie nepozname. napapa sa a spi dalej. inak teraz uz mam laktaciu tak rozbehnutu, ze sa uz nemusim tak sledovat a mozem si dovolit aj male prehresky voci zivotosprave. tak sa drz a nevzdavaj to!

este nieco: kym som si mlieko odstrekavala (len rano), tvorilo sa viac ako maly potreboval. teraz odstrekujem len niekedy - a poznat to - je ho akurat.

pridala som niekolko fotiek do albumu, tak kuknite na toho mojho chlapa. 🙂

mima07
9. jan 2008

vladka vykasli sa na doktorku moj maly je tiez papac za mesiac pribera 1 kg uz sa nam podarilo aj viac a doktorka nas vzdy pochvali, nafuknute brusko je zo zastavenych vetrov treba pocvicit nozickami a slabe mliecko neexistuje vzdy to je urcene pre babetko niektore deti vydrzia dlhsie niektore nie
tak si nic z tej doktorky nerob 🙂

annika
9. jan 2008

Ella, dnes máte 5 mesiacov!!! A synček je krásny na tých fotkách!!To je dcérka pod tým stromčekom?
Ahoj, Aja! Už som si myslela, že si nás nechala! Už ste s Bejcou vo finiši, tak sa nám nestrať, prosím ťa! Chceme byť s vami aj pri pôrode! No nie fyzicky, ale psychycky. xixixixi. Ešte to aj rýmuje!
No my po tom vykakaní sme sa nevedeli poriadne nasýtiť. Papali sme každú hodinu a tak sme sa unavili pri tom, že sme večer o deviatej tuho zaspali... No, ale len na desať minút... A tolko stačilo Robkovi na to, aby bol hore do polnoci... Ešte dobre, že potom vydržal do pol šiestej.

mima07
9. jan 2008

elli maly je krasnucky 🙂
annika ked mate problem s kakanim skus papat aktiviu alebo kazdy 2.den slivkovy kompot tak 4 slivky a trochu stavy mne to vzdy pomohlo 🙂

bejca
9. jan 2008

anika gratulujeme k vykakaniu 😀

ella malinky je nadherny 😀

no veru kocky uz sa nam to blizi 😅 juuuuuuuuuuuuj bojim bojim ale co uz vydrzime 😉 a tu epi si asi zaplatim pre moju psychycku podporu a ak budem vediet ze to zvladnem bez nej tak ju nevyuzijem a peniazky mi vratia ale ak by som citila ze to nezvladam tak si ju vypytam 😉 😅

lubii
9. jan 2008

Annika, tiež gratulujem k vykakaniu. Čo nám teraz stačí ku šťastiu nie? Náš malý bol tiež stále strašne hladný, keď sa vykakal po 5 dňoch a ja ho musím po každom kakaní strčiť pod vodovod.
Ellli, malý je krásny a veliký oproti môjmu
Ajka , bejca, vy sa držte, už len mesiac, už ste pobalené?