Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

atanusa
8. jún 2011

@monikafedor Blahoželám k tehotenstvu. Súhlasím s malvuskou 72, že tých vyšetrení v tehotenstve je v súčasnosti o niečo viac ako pred cca desiatimi rokmi. Ja mám výbornú gynekologičku, rozhodnutie o absolvovaní amniocentézy nechala na mňa, no ja som už pred otehotnením bola rozhodnutá, že ju podstúpim. A neľutujem.

enrikad
29. jún 2011

@monikafedor : to isté čakala aj mňa, keď som prvýkrát išla ku gynekológovi, že vzhľadom na môj vek, budem musieť absolvovať aj amnio... a doteraz som na amnio nešla, teraz vo štvrtok idem na sono ohľadom genetiky k primárovi, tak som zvedavá, čo povie... mám trocha aj obavy, no uvidíme 😉

monulienka866
29. jún 2011

jej tak gratulujem k malinkej

monulienka866
29. jún 2011

@enrikad ahojcek neboj urcite vsetko dobre dopadne ja som rodila v 37 a amnio som odmietla ale boli sme na 3d sono zelam pekny priebeh tehotenstva 😉

enrikad
29. jún 2011

@monulienka866 : ďakujem...😀 prvé triple testy vyšli pozitívne na DS 1:110 a opakovaný už bol o.k DS 1:890, tak po rozhovore s mojim gynekológom som sa trocha upokojila a on mi poradil ešte absolvovať sono u primára, ... tri týždne mi trvalo kým som sa k nemu objednala, nakoniec sa to podarilo, dúfam, že je všetko o.k. Mám ešte mierne obavy, ale keď cítim ako maličké kopká a mechrí sa, tak ma to teší a ukľudnuje... 😀

monulienka866
29. jún 2011

ja viem tie obavy aj ja som mala ale nejak som si to vobec nepripustala a to som teda nemala bohvieake tehu cukrovku tehotensku som mala zapal pluc pred porodom....ale prve bolo este horsie takze ale stalo to zato po 13 rokoch cakania
🙂

monikafedor
5. júl 2011

ahojte babenky,gynekologičku som vymenila za gynekológa,vyšetrenie u neho bolo super a trvalo aj poriadne dlho,to som u mojej ex nezažila.Sme ešte len v 8.týždni,na dalšiu kontrolu ideme o dva týždne tak dúfam že všetko dobre dopadne.A hlavne ma nestraší od začiatku s amnio.držte sa

aela
19. júl 2011

@veronkaj ahoj, ako sa dari, sem tam si na teba spomeniem, ako sa mavas, ci sa zadarilo 😉

aela
19. júl 2011

@monikafedor kasli na doktorku, mne krvne testy dopadli dobre, isla som aj na genetiku a po pohovore s doktorkou som sa rozhodla, ze si amnio nedam robit, nakolko vsetko bolo ok a bola som tam iba kvoli veku, teraz mam krasnu zdravu dcerku a som velmi rada, ze som sa tak rozhodla 😉

veronkaj
22. júl 2011

@aela ahoj no nechodím sem často občas čo to pozriem,

nie nezadarilo, neviem kedy si bola tu naposledy ale ked sa nám zadarilo tak pred velkou nocou mi prasklo mimomat.tehotet. posledná moja nádej a tak po operácii už nemôžem mať dieťatko.

fyzická bolesť je už preč, aj ked to občas riadne cítiť, psychická je stále aj ked sa snažím a preto sem chodím naozaj veľmi málo.

želám všetko dobré.

jedna_iva
22. júl 2011

Ahojte maminy...ja mám preč 36 a toto je moje tretie tehotenstvo a poviem Vám že ho zvládam uplne inak ako pri prvých dvoch...Som nejaka precitlivelá a všetkého sa bojím....Viem je to smiešne,ale občas ma premkne taky strach či to zvladneme až do konca a samozrejme potom porod..predtým som si nejak nepripúšťala sttrach a čakala som pri dievčatach kedy to už príde..a teraz???teraz mám neskutočne obavy z Pôrodu...ale teší ma že k mojím dvom 17 a 13 ročným dcerakam pribudne chlapček...teraz som síce ešte len v 18 tt a mám času dosť do konca,ale púotrebujem sa vyrozprávať..tak ak sa tu najde nejaka s priznená duša,budem veľmi rada...

ivka03
22. júl 2011

@jedna_iva Ahoj 🙂 Ja mam tiez 36, ale na rozdiel od teba, toto je moje prve tehotenstvo 😉
Som v tehu "amater" 🙂 tak sa zatial nebojim porodu, ale urcite to pride.
precitlivela som tiez, i ked posledne dni menej, predtym som revala niekedy aj viackrat za den a nevedela ani poriadne preco...
Ja este neviem, co to bude, ale obom je nam to jedno, tesime sa na babatko dievcatko alebo chlapceka... uvidime

syslica
22. júl 2011

@veronkaj Veronka, aby si vedela, aj my, syslí klan, na teba spomíname a vždy, keď som v mariánskom údolí na teba a taritu intenzívne myslievam ... držte sa!

ivka03
22. júl 2011

@syslica hehe... tvoj prispevok v profile ma pobavil... mylim, ze ja tak dopadnem coskoro.... ☹

syslica
22. júl 2011

@ivka03 To je bohužiaľ u nás krutá realita... po týždni už mám zas riadnu kôpku a ešte riadnejšiu v koši na špinavé prádlo, keďže počas daždivých dní by aj tak nič nevyschlo, len zatuchlo... 😢

Ale späť k téme ... možno sa na mne zasmejete, ale práve s astrológom riešim, či sa mám pokúsiť v auguste o dcérku alebo s ohľadom na situáciu radšej nie 😉 Ono je prirodzené, že žena je s vekom úzkostlivejšia, lebo má viac skúseností a viac toho prežitého, tak si niekedy robí obavy zbytočne.... a tehotné ženy sú psychicky obzvlášť zraniteľné. Milá @jedna_iva, vôbec sa neboj, hlavu hore, všetko bude ok! Ani druhá ivka sa nemusí ničoho obávať - základ je nenechať sa vystresovať hororovými zážitkami iných mamičiek a známych... pôrod sa dá prežiť, dokonca väčšinou aj v pohode 😉

ivka03
22. júl 2011

@syslica Dakujem za mile slova, tiez sa tym utesujem, ked mam slabu chvilku, ze keby bol porod taky hrozny, nie sme tu uz a nerodime deti 😉
A prave vcera som bola za kamoskou v nemocnici, pred dvomi dnami sa jej narodil chlapcek... normalne zazrak, pred 2 tyzdnami som ju videla s bruskom a dnes ake babatko krasne ma 🙂

syslica
22. júl 2011

@ivka03 Mne sa osvedčilo "pozitívne sa naprogramovať", pretože keď si niekto privoláva zlé veci hoc aj v myšlienkach, skôr či neskôr sa udejú... takže ja som si vôbec nepripúšťala nejaké vážne problémy pri pôrode a napokon oba pôrody boli skutočne pohodové, aj keď nemôžem povedať že úplne bezproblémové a bezbolestné. No rada na ne spomínam - a nie je to len spomienkový optimizmus 😝 . Prvý syslík sa mi napr. narodil presne v deň 31. narodenín. Rozhodol tak doktor, lebo som prenášala, ale aj pôrodník sa to dozvedel až na sále, keď som mu ďakovala za krásny narodeninový darček 🙂 .

ivka03
22. júl 2011

@syslica Ano, s tym suhlasim, treba sa pozitivne naprogramovat a nepripustat si negativne veci, pracujem na tom 🙂
A to je mile s narodeninovym darcekom 😉

ssonusa
22. júl 2011

@veronkaj ahoj moja, co to tu citam za smutne spravy,,,, dlho som v tejto teme nebola a ani som len netusila cim si si presla... je mi to moc moc luto aj ked viem, ze reci ti nepomozu.... Ale mas aspon jednu babulu, ktora ta podrzi nad vodou... Drz sa ...

aela
22. júl 2011

@veronkaj juj tak to ma mrzi, ze to tak zle dopadlo, prepac, ak som sa ta dotkla 😔 ☹

zuzky1104
23. júl 2011

@aela Ahoj , ja tiez stojim pred rozhodnutim, ci ist na amnio , mam 35r, tak koli veku ma posielaju, a mam podobne pocity a plany ako Ty, ak sa mozem opytat, kolko si mala rokov, ked si cakala dcerku? dakujem

tinka9075
23. júl 2011

čauko ja mam37a snažim sa otehotmiet 3krat som potratila raz po IVFALE IDEM DALEJ A DUFAM žE SA MI PODARI MAT DIETATKO 😉

aela
24. júl 2011

@zuzky1104 mala som 38, vsetky vysledky som mala OK a doktorka geneticka ma ani velmi neprehovarala, pretoze vek je percento za a riziko amnio je percento proti, kedze ani amniocenteza nie je 100% bez rizikova, takze doktorka mi sama povedala, ze je na mne, ako sa rozhodnem, ale ja som si radsej zaplatila 4D ultrazvuk, ja si neviem, predstavit, ze by som sa v 6. mesiaci mala rozhodovat, ze zabijem svoje dieta, mam kamaratku, bola tehu v 42 rokoch a po amnio jej povedali, ze dietatko bude postihnute, velmi tazko to niesla, do porodu plakavala, ale nemala to srdce dat dieta prec, teraz ma dievcatko 6 rokov, ide do skoly a je zdrave a ciperne az moc 😅

dana_l
24. júl 2011

@zuzky1104 nemusis ist na amino. mozes mat urobene kompletne sono. ja som nebola pri ziadnom tehotenstve. ak nemas predpoklady - teda ze by nieco nemalo byt ok - tak sa nestresuj a nechaj to tak.

katulka74
24. júl 2011

zuzky1104,ja mam za per dni 37 a v oktobri cakam svoje tretie dieta,tripl testy mi vysli dobre,ale aj tak ma posielali na genetiku a na amnio,ale odmietla som,zaplatila som si specialny morfologicky ult u dobreho odbornika a ten ma ukludnil,takze sa nestresuj,aj tak na 80% diagnoz sa pride az po narodeni.

zuzky1104
24. júl 2011

Dakujem Vam dievcata za odpovede, tiez nie som tomu velmi naklonena, teraz ma este cakaju v 16.tyzdni testy AFP, to su tie tripl testy? A uz som objednana tiez na ten morfol.usg.

katulka74
24. júl 2011

zuzky1104,ano to su tie tripl testy

zuzky1104
24. júl 2011

@katulka74 tak pozeram , ze ste sa dockali aj chlapceka...tak to je super, drzim palce! 😉

zuzky1104
24. júl 2011

@dana_l panecku dvojicky, drzim palce, a tiez chlapci 🙂

zuzky1104
24. júl 2011

@aela som rada, ze vsetko dobre dopadlo, aj tebe aj kamaratke, a vsetkym dakujem za rady.
A baby vy ste v tej sukromnej skupine po 35-tke? Pisala som bejce zakladatelke, zatial sa mi vsak neozvala, tak neviem, ci je aktivna ta tema....ja by som sa rada ku Vam pridala 🙂