Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

zuzky1104
24. júl 2011

@ivka03 ahoj ivka, aj ja mam termin v januari 2012 😉

dana_l
24. júl 2011

@zuzky1104 nie chlapci. chlapec a dievcatko 😉

dana_l
24. júl 2011

@zuzky1104 je aj nejaka sukromna tema???? staci tato. treba poradit vsetkym nielen "vybranym"

zuzky1104
25. júl 2011

Suhlasim 🙂

jedna_iva
25. júl 2011

@ivka03 tak Ti silno silno držím palčeky ,nech je to čo chce,hlavne aby to bolo zdrave...teraz mám opať zase príjemné dni tak sa vytešujem....dakujem za príjemnéslová...🙂

jedna_iva
25. júl 2011

@syslica Dakujem aj tebe za povzbudivé slová...ako som už spomínala teraz mám v pohode dni,ale potrebovala by som ťa ked nie su a počúvať tieto príjemné slová.....🙂Aj Tebe prajem nech sa darí..ešte raz dakujem...

veronkaj
27. júl 2011

@aela nič sa nestalo, nedotkla, aj to sa stáva v živote, veľa šťastia a radosti želám. pa

veronkaj
27. júl 2011

@ssonusa ahoj
a keby si vedela ako sa správne vyvíja, puberta s ňou trieska jedna radosť,

snažila som sa nájsť niečo čo ma bude baviť pri čom nebudem myslieť na ostatné a našla som - pečiem, torty, zákusky a na každú rodinnú oslavu a baví ma to a upokojuje a hlavne nemyslím pri tom na nič.

želám všetko dobré pa

veronkaj
27. júl 2011

@syslica ďakujem aj na Vás občas myslím. pa
veľa šťastia

aela
27. júl 2011

@veronkaj u nas je to zas tak, ze mm chce este syna a ja teda uz nechcem, mam toho teraz vyse hlavy, mm chodi na tyzdnovky, vsetko je len na mne, ani zdravotne na tom nie som najlepsie, ja sa uz na dalsie dieta necitim, tak len dufam, ze ho to prejde 😔

veronkaj
27. júl 2011

@aela ahoj, nuž to je super ked manžel chce ale obaja s tým by mali súhlasiť, a aj preto že máte teraz maličké dieťa.

ja by som veľmi chcela ale už nemôžem mať jedine umelým oplodnením a na to manžela nenahovorím a úprimne už ani nechcem nahovárať, ked som ho videla ako to s ním otriaslo ked ma videl po urgentnej operácii na hadičkách, a všetko a aj kvôli jeho veku by som ho tlačila do niečoho čo už by ho nie tešilo ale bolelo na duši.

aela
27. júl 2011

@veronkaj jaj moja, asi to tak malo byt, ja som si tiez tak povedala aj pri malej, lebo doktor mi nedaval velku nadej, tak som si aj teraz povedala, ze snad sa to dako vyvrbi, lebo HAK brat nemozem

ssonusa
27. júl 2011

@veronkaj fiha, tak to mas moj obdiv, ja teda upeciem velmi chutne, ale nikam to nemozem ukazat, bo vyzera to obcas celkom nejedlo.... 🙂 tak sa drzkaj,,, a vela stasticka,,,,

veronkaj
29. júl 2011

@ssonusa dakujem aj tebe želám všetko dobré, no ja pečiem a baví ma to a je to aj krásne

woman04
29. júl 2011

...ahojte mamuľky...ako vidím ,som tu jedna z najstarších...🙂..v apríli som mala 41..bábo som už čakal skôr od dcéry-bude mať 22 a prišlo prekvapenie a čakáme chlapčeka...tiež som mala kvôli veku indikovanú amnio,ale po dohode s genetikom a absolvovaní morfo UTZ sme sa rozhodli neísť...výsledky 1:8900 ,jedine vek vyskakoval...babo kopalo...to by som už aj tak radikálne neriešila... 🙂)

vika34
29. júl 2011

@woman04
ahoj ,ja som tiež po 40-tke a amnio som po dohode tiež odmietla ,1:2900.
Som po viacerých spontánnych potratoch a veľmi som sa bála ,aby sa nebodaj po amnio niečo nestalo.Verím,že bábo je o.k.,

zuzky1104
30. júl 2011

Ahojte dievcata, ako sa mate? Stale prsi.....Chcela som sa s Vami poradit, moje prve slniecko Julinka ma 2roky, 1000x za den dam pozor, aby ma nekopla, nebuchla do brucha, no ale zase niekedy jej to vyjde, jasne, ze nie umyselne, ak by som mala zakazdym utekat na USG, tak to by som ho mala mat najskor doma 😀 , no tak stale dufam, ze male je v poriadku...nemate aj vy podobne starosti?

syslica
30. júl 2011

@zuzky1104 Ahoj, snáď ťa trošku upokojí, že ja som videla v jednom dokumente o deťoch, že bábätku v brušku neublíži ani keď maminke naň skočí statný labrador či retriever 🙂 Obyčajné buchnutie či kopnutie od súrodenca ani nepocíti, pretože má predsa toľko ochranných vrstiev... tak sa neobávaj 😉

woman04
30. júl 2011

@zuzky1104 ...mám skúsenosť presne s veľkým psom,skočil na mňa asi od radosti ,presne do brucha..ale všetko bolo ok...bola som aj na UTZ,lebo vtedy som ešte necítila pohyby a majiteľka psa bola v šoku ,či som ok...a pred týždňom sa mi podarilo neskutočne spadnúť,ale malý kope,tak snáď je všetko v poriadku..šikovnosť tehotných 🙂)

zuzky1104
31. júl 2011

Uuuf, tak dakujem dievcata, lebo ako hovorim v kuse sa nam nieco nechtiac prihodi 😉

klivia
4. aug 2011

Ahojte, tak dnes som sa zaregistrovala a hneď sa zaraďujem do témy 35 a viac. Mám 36 rokov v decembri 37 a momentálne patrím medzi snažilky. Zatiaľ snažilka 3 mesačná, tak uvidíme , kedy sa na nás usmeje šťastíčko. Mám už dvoch synov 10 a 14 ročného a túžime s manželom po voňavou batôžku. Tak Vám všetkým držím palce a aj sebe 🙂

dana_l
5. aug 2011

@zuzky1104 ja by som isla pozriet doktora ak by som po tej "nehode" mala krvacanie alebo bolesti v brusku. ak sa citis ok tak by si mala byt v poriadku. mozes to spomenut na dalsej kontrole u lekara. uvidis co on odporuci.

zuzky1104
5. aug 2011

@dana_l dakujem, zatial to vyzera ok, ale aj tak sa neviem dockat uz najblizsej poradni 😒

batseba
11. aug 2011

Ahojte, chcem sa aj ja pripojit medzi Vas. Mam 38, som druhykrat tehotna v 9 tt a mam uz 4-rocne dievcatko. Prve tehotenstvo bolo bez vacsich problemov, cely cas som bola vytesena. Toto druhe znasam horsie, som velmi uzkostliva, v dosledku coho aj zle spim. Kazdu chvilu sa zlaknem niecoho, co by teoreticky mohlo ublizit babatku. Gynekologicka mi ako prvu vec odporucila AMC kvoli veku, to mi tiez nepridalo na optimizme. Stale sa utesujem, ze su za mojou psychickou nepohodou hormony a po prvom trimestri budem na tom lepsie.

syslica
12. aug 2011

@batseba Vitaj teda medzi nami! Hoci sa to ľahšie hovorí ako vykoná - nestresuj sa zbytočne. 🙂 To je známa nevýhoda tehotenstva v neskoršom veku - mamy sú úzkostlivejšie a ak ešte nebodaj nasávajú vedomosti a rady tu na Koníku, je to ešte horšie 😀 😀 A AMC doktori rutinne odporúčajú každej tehotnej nad 35 r. - skús pozrieť diskusiu "amniocentéza" a môžeš sa slobodne rozhodnúť, nútiť ťa nikto nebude...

batseba
12. aug 2011

@syslica Dakujem za mile privitanie, uz som si myslela, ze sem nikto nechodi. Diskusiu o AMC si rada pozriem, no predbezne som asi rozhodnuta to podstupit, myslim, ze by mi to pomohlo zmiernit stres a uzkost, hoci rizika si uvedomujem. Ani vo sne ma nenapadlo, ze to budem takto prezivat... A to som predtym mala v plane 3 deticky. No ked teraz zvladnem toto tehotenstvo, budem najstastnejsia na svete 🙂

syslica
12. aug 2011

@batseba Nuž, ako som písala, ľahko sa mi hovorí,a som stihla obe do 35ky, takže som o AMC ani neuvažovala - lenže tiež mame v pláne ešte syslinku, tak skoro síce nie, ale pevne verím, že na budúci rok sa podarí 😀 ... a keď si myslíš, že tehotenstvo ťažko zvládaš, mrkni do témy "Snažilky 40-ničky" Je tam mamín viac 😉, úplne v pohode - a tie, čo ešte maminami nie sú môžeš aspoň povzbudiť...
No a ak by ti náhodou nikto neodpovedal, nezúfaj, pol koníka dovolenkuje 😎 .

sniperka
12. aug 2011

Ahojte mamičky, pridávam sa k vám.Mám 35 rokov, máme doma 19 ročného syna a 11 ročnú dcérku a teraz čakáme plánované bábätko.

batseba
12. aug 2011

@syslica To som si neuvedomila s tymi dovolenkami... Inak nam to tehotenstvo vyslo na prvy pokus z coho sme boli uplne v soku, lebo obaja s manzelom mame 38 rokov. Predtym to trvalo asi 6 mesiacov. Takze fakt netreba verit vsetkemu, co pisu odbornici. Ja som na zaklade ich tvrdeni, ze po 35 plodnost rapidne klesa, predpokladala, ze nam to potrva tak rok a bude to vlastne zazrak, ak sa to vobec podari. Drzim palce, aby aj Vam vysla vytuzena syslinka podla planu 🙂 .

syslica
12. aug 2011

@batseba Ty by si bola dobrý príklad na povzbudenie pre žienky v spomínanej téme (chodia tam aj 38ky 😉 ).
Ja som na prvý šup otehotnela hneď trikrát - a to som už tiež nebola najmladšia - bohužiaľ v prvom tehotenstve to príroda zariadila inak, staršieho syslíka som rodila na moje 31 narodeniny, keď sme sa rozhodli, že mu dáme súrodenca, vravím mužovi, že podľa OZ Bocian to môže párom nad 30 trvať aj 6 mesiacov a viac, takže by sme si mali švihnúť... a keď som mu o pár týždňov neskôr zvestovala pozitívny výsledok, tak sa zaradoval a hovorí: "Ty, keby sme sa nechránili, vieš koľko sme už mohli mať sysľov! 😀 😀 "
A keďže heslo klanu je "sysľov nikdy nie je dosť" verím, že sa nám to ešte aspoň raz podarí - a že trošku vyrovnáme pomer pohlaví 😉 .